Jump to content

Световно първенство по футбол 2010Южна Африка


202 replies to this topic

#21 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 юни 2010 - 21:29

Евала на Дойчовците! Може да е срещу Австралия, но нима другите фаворите досега играха срещу себеподобни?
Може да нямат легендарни футболисти, но играят, та се късат. Докато другите отбори се опитват нещо там, пък каквото стане, немците показват истински блицкриг. Футболът се мери на голове. Те са там, за да бележат такива и точно това се стараят да правят с всички сили. Дано да продължат така! :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#22 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 14 юни 2010 - 06:08

Време беше да гледаме хубав мач. Швабчетата ми събраха очите, макар че тайно се надявах да спечелят Австралия :worship: А Миросалав Клозе направо отстреля вратаря с първия гол. Добре, че с испанците ще се срещнат най-рано на полуфинала. :D

#23 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 14 юни 2010 - 09:01

Доста е постно световното засега, но правят впечатление някои резултати - Англия - САЩ 1-1 - колкото и да са прехвалени хамериканските футболисти, не можах да разбера англичаните след като поведоха, защото решиха да играят за 1-0, а не да се опитат да натиснат и да увеличат разликата. Или вероятно са мислели, че и равен ги устройва и че ще бият другите 2 отбора в групата?!?! Аржентинците направиха супер първи 10 минути, след това се отдадоха на неособено ефектна и ефективна игра, замалко и да изравнят нигерийците. Но най-силно вЧеПатление ми направи слабия мач на сърбите - имат страхотни футболисти, но бяха тотално безидейни и скитащи се по терена без грам мисъл и тактика в действията си ... А грешките на Грийн и на алжирския вратар Шауши бяха не просто фрапантни, те бяха безумни ... :D

#24 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 14 юни 2010 - 09:08

View PostBeerMe, on Jun 12 2010, 08:41, said:

И каква е тая смешната разделителна на която предават, човек да го хване яд, че гледа на 42" телевизор...
"Смешната разделителна" не е нито обичайната за мачове на БНТ, невиждана да се използва от мен никъде другаде, полу 14:9, нито стандартната 16:9, а е някаква, при която за първи път намерих приложението на режима auto. Но аз се радвам, че все пак широкоекранния телевизор, който специално си купих за МИНАЛОТО световно, което се провеждаше в Германия и цял свят гледаше широкоекранно, а само ние не, влезе в употреба. БНТ закъснява с 4 години значи.

Edited by Змей Горянин, 14 юни 2010 - 09:16 .

... Through dreams I influence mankind...

#25 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 14 юни 2010 - 09:23

Разделителната способност е 4:3, в която е вградена картина от мача 16:9 с черните ленти отгоре и отдолу и тъпото им лого и часовник, според мен. И телевизора ми LG решава, че трябва да разшири картината до 16:9 и се получава голяяяямо разтеглено лайно. Най-прилично при мен се получава като пусна 14:9 и леко преместване надолу, че все пак да виждам безумния часовник, който е над картината.

#26 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 14 юни 2010 - 12:13

View PostJavor, on Jun 14 2010, 10:23, said:

Разделителната способност е 4:3, в която е вградена картина от мача 16:9 с черните ленти отгоре и отдолу и тъпото им лого и часовник, според мен. И телевизора ми LG решава, че трябва да разшири картината до 16:9 и се получава голяяяямо разтеглено лайно. Най-прилично при мен се получава като пусна 14:9 и леко преместване надолу, че все пак да виждам безумния часовник, който е над картината.
Аз, като разпъна на 16:9, и се реже отгоре до под единицата на логото и аналогично отдолу. Аутоформата така разгъва картината, че изрязва излишното, включително и част от логото и т.н., без да реже картината. Някой по-сведущ може да каже дали предавания сигнал носи в себе си информация, по която телевизорите да могат да разпознават какво могат да отрежат и какво не и как да разпъват. Примерно съм забелязал, че аутоформата реже разни "ушички" и случайни нескопосани лого-стърчилки.
... Through dreams I influence mankind...

#27 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 14 юни 2010 - 14:33

Точно едно приятелче, което работи в телевизията ми каза, че сигнала идва HD от Blizoo. При компресията от 16:9 на 4:3, реално до нас пристига аналогово 720х576 (некадърна работа).

#28 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 14 юни 2010 - 19:42

Quote

не можах да разбера англичаните след като поведоха, защото решиха да играят за 1-0, а не да се опитат да натиснат и да увеличат разликата. Или вероятно са мислели, че и равен ги устройва и че ще бият другите 2 отбора в групата?!?!
Много просто. Имат италианец за треньор. И на мен не ми хареса тази тактика, но това е положението. Ако предположим, че Капело е мениджър на някой клуб във Висшата лига, с подход като този ще загуби сериозен брой точки. На Острова законите са други. Това Анчелоти много рано го разбра през миналия сезон и резултатите го доказват.

Отделно стои въпросът, че дали с вратарски грешки, дали с дузпи любимците ми от Англия някак си са орисани. Все пак penalty знаем какво означава и като футболен термин. Едва ли е случайно, нали?

От днешния ден радостната новина за мен е, че другите ми любимци от дете - холандците, победиха с 2:0. Никой не ги поставя сред основните фаворити, но освен с горда игра, с малко прагматичност и рационалност може да се случи най-хубавото за тях в турнира. :lol:

Edited by Sailing Ships, 14 юни 2010 - 19:44 .

So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#29 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 15 юни 2010 - 07:41

Quote

От днешния ден радостната новина за мен е, че другите ми любимци от дете - холандците, победиха с 2:0. Никой не ги поставя сред основните фаворити, но освен с горда игра, с малко прагматичност и рационалност може да се случи най-хубавото за тях в турнира.
Дано. Те са ми фаворитите на това световно.

Между другото, аз си го гледам по немските канали - RTL, ARD и не помня кво беше още. Образът е идеален и коментарът не ми дразни, защото нищичко не разбирам, но звучи добре.
Omnia mea mecum porto

#30 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 15 юни 2010 - 09:46

View PostФайона, on Jun 15 2010, 08:41, said:

Дано. Те са ми фаворитите на това световно.

Между другото, аз си го гледам по немските канали - RTL, ARD и не помня кво беше още. Образът е идеален и коментарът не ми дразни, защото нищичко не разбирам, но звучи добре.

И аз така смятах, още повече, че ги и разбирам, но в един момент реших, че ще е глупаво да се лишавам от веселбата, която ми предоставят нашите коментатори, вече даже мисля да си пригодя един тефтер, където да си записвам бисерите им, че да не ги забравя :lol:
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#31 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 15 юни 2010 - 09:50

View PostRebel, on Jun 15 2010, 10:46, said:

И аз така смятах, още повече, че ги и разбирам, но в един момент реших, че ще е глупаво да се лишавам от веселбата, която ми предоставят нашите коментатори, вече даже мисля да си пригодя един тефтер, където да си записвам бисерите им, че да не ги забравя :lol:

"На терена има 2 топки. Едната не ни трябва, защото се играе само с една топка." Не помня от кой мач вече беше. :lol:

#32 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 15 юни 2010 - 11:12

^Петър Василев има остра нужда от тръбен ключ в главата.

Надявам се сърбите да постигнат нещо изненадващо добро.

#33 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 15 юни 2010 - 16:15

Българските спортни коментатори не са виновни за това, че някой си ги държи на работа и още не ги е изгонил. Каквито шефовете, такива и "специалистите". В една западна телевизия държат на по-сериозни качества и капацитет от това да знаеш кой напада наляво и кой надясно.

И това не е само в БНТ - същото е по ring.bg, понякога по TV+, дори и в нашата секция на Eurosport. Единственият светъл лъч според мен са хората от Diema/Nova Sport.

Тези дни имам чувството, че гледаме световно първенство по баскетбол, като гледам кои са водещите на студиото преди всеки мач, като знам кой е ресорът им. А едва ли са чували и 10% от футболистите, които ще се състезават. :)
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#34 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 15 юни 2010 - 21:16

Познайте що 9-ката на КНДР плака по време на химна им преди началото на мача? :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#35 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 15 юни 2010 - 21:43

а. Защото ще може да си размени фланелката с Kaka'
б. Защото играе на такъв футболен форум
в. Защото е чувствителен патриот
г. Защото това е шансът на живота му да играе някъде извън Япония
д. Защото ако отборът му загуби мача (както се очертава към момента на редакцията ми, корейците падат вече с 0:2), ще бъде екзекутиран, като се прибере в родината от Лидера.

Други идеи нямам ...

Edited by Sailing Ships, 15 юни 2010 - 22:01 .

So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#36 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 16 юни 2010 - 07:33

View PostSailing Ships, on Jun 15 2010, 22:43, said:

д. Защото ако отборът му загуби мача (както се очертава към момента на редакцията ми, корейците падат вече с 0:2), ще бъде екзекутиран, като се прибере в родината от Лидера.

Други идеи нямам ...

Сега е момента да пожелаем успех и дълголетие на отбора на КНДР, и разбира се още много голове ;) За сега тази група се движи по моя график, че не ми се иска 1/8 финала още да е Бразилия - Испания. :)

P.S Satyr, благодаря за таблицата, върши чудесна работа :metal:

Edited by BeerMe, 16 юни 2010 - 07:35 .


#37 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 16 юни 2010 - 10:48

View PostSatyr, on Jun 15 2010, 22:16, said:

Познайте що 9-ката на КНДР плака по време на химна им преди началото на мача? :metal:

Защото ако вкара гол ще отиде на аудиенция при другаря Ким Чен Ир и евентуално може да му подарят една Лада след световното ... :harhar:

#38 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 16 юни 2010 - 12:50

Да се включа и аз по темата. Дразнещо слаби мачове на това световно до момента, така ги виждам аз нещата. И не виждам как ще стават по-добри. Големите играчи, които правят разликата са пре, преуморени от дългите сезони в клубовете и положението откъм атракция е отчайващо. Вувузелите и някои коментари безумно много ме дразнят и убиват и без това не много голямото удоволствие от гледането на мачовете. Лъч надежда за нещо интересно видях от Германия /която както винаги ще е поне на полуфинал/ и Бразилия. Големият ми фаворит Англия не показа нищо особено и едва ли ще стигне далеч. Това е засега, дано с течение на турнира мачовете станат по-атрактивни и интереснни за гледане.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#39 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 16 юни 2010 - 15:10

За коментарите не знам, обаче заради скапаните вувузели баща ми се отказа да гледа мачовете, а това само по себе си означава достатъчно. Е*ати! Все едно стадионът е окупиран от милиарди оси. Съсипват атмосферата, пречат на играчите и като цяло само дразнят. Традиция било, южноафриканците не можели без тях... Айсиктир бе! Даже не знаят от къде им идва заглавието на идиотските тромби, ама не можели били... Затова милиони по целия свят ще трябва да им търпят шумотевицата.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#40 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 16 юни 2010 - 16:50

View PostТигър, on Jun 16 2010, 15:10, said:

За коментарите не знам, обаче заради скапаните вувузели баща ми се отказа да гледа мачовете, а това само по себе си означава достатъчно. Е*ати! Все едно стадионът е окупиран от милиарди оси. Съсипват атмосферата, пречат на играчите и като цяло само дразнят. Традиция било, южноафриканците не можели без тях... Айсиктир бе! Даже не знаят от къде им идва заглавието на идиотските тромби, ама не можели били... Затова милиони по целия свят ще трябва да им търпят шумотевицата.
само мен ли не ме дразнят велзевузелите (даже обмислям закупуването на поне един)
колкото до световното, има доста скучни мачове ама те и двубоите са едни никакви. фаворити срещу аутсайдери който се опитват да рушат, а пък големите са предпазливи. или пък средняци срещу други средняци дето се чудят как да не загубят и точката ги устройва.
верно някои мачове ми харесаха като развръзка особено тоз на ингилизите :metal: много им е добър вратара
иначе мойте фаворити са Аржентина и Германия
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users