Jump to content

Game of ThronesСПОЙЛЕРИТЕ не се скриват!


274 replies to this topic

#181 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 26 юни 2013 - 10:28

^Не, такива моменти са изключение.
Hedniska Blod

#182 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 26 юни 2013 - 10:38

View Post2+2=5, on 26 юни 2013 - 09:57 , said:

Има ли много такива моменти в сериала? Тъкмо привърших третата книга и мислех да го почвам, но ако има прекалено много подобни елементи може и да не ми понесе.
В последно време не съм сядал да гледам остатъка от трети сезон защото не съм много на тази вълна. Книгите ги четох преди доста години - още когато бяха издадени у нас (с изключение на петата, която все още не съм започнал) и част от спомените ми за някои събития, описани в тях, са поизбледнели. Сериалът обаче го гледахме с приятелката ми, която чете книгите преди няколко месеца и са й доста пресни. Тя споделяше, че доста я дразни как се прескачат моменти, които са от съществена важност за действието и за развитието на героите. На мен ми е много интересно как точно хората, които не са запознати с "Песен за огън и лед" се ориентират в това кой кой е и какви роднински връзки има с останалите герои. Да не говорим, че мотивацията на някои от тях е много... "сухо" обоснована.

На мен обаче друго ми е интересно в сериала - Джордж Мартин е един от сценаристите и съответно целият скрийнплей минава през него. Любопитно ми е как той е решил поредицата му да бъде представена във вариант за малкия екран. Вероятно вече от позицията на годините (все пак първата книга от сагата излиза 1996 г.), той е решил да промени леко някои герои. Ясно е, че част от промените са направени, за да може сериалът да се хареса на тв аудиторията, но на места тези неща дразнят твърде много. Като изключим това, което споменах в миналия пост, Кейтлин е доста адекватна. Образът на Церсей го намирам за... да речем "омекотен" и т.н. Имай предвид още, че в трети сезон (предполагам, за да се запази хронологията на повествованието) са вкарани събития, които няма как да знаеш освен ако не си чел петата книга.

Според мен сериалът си заслужава да се изгледа дори и само заради целият шум, който се вдигна около него. Пък ако някой от познатите ти не е чел книгите и тръгне да ти го хвали, то поне ще знаеш по какво точно плюеш ;)

P.S. Едва сега обърнах внимание на аватара ти - от много як филм е ;)
ПИСУК!

#183 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 юни 2013 - 10:43

Почти нямам проблем с ориентацията на героите, без да съм прочел и ред от книгите.

Не са много чести, но не са и редки случаите, когато писател участва лично в правенето на филмов сценарий на свое произведение (например Франк Хърбърт участва в създаването на "Дюн" на Линч). Еми, абсолютно винаги и без изключения има всевъзможно промени и в герои, и във фабула. Явно така работи индустрията. Не че на мен подобни промени ми допадат, ако съм фен на книга, която е филмирана, ама - но явно това е положението.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#184 2+2=5

    Blasteroid

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 26 юни 2013 - 11:21

Прескачане на някои моменти и промяна на други (в умерени граници) си е напълно нормално. Но такива излишни обръщания на 180 градуса направо ме влудяват.

От кадрите, които съм засичал, много ми допадна изборът на актьорите - Тирион, Тивин, гадното противно уродче и Боромир. Надявам се и останалите да са толкова добри.

View Postwhiplash159, on 26 юни 2013 - 10:38 , said:

Имай предвид още, че в трети сезон (предполагам, за да се запази хронологията на повествованието) са вкарани събития, които няма как да знаеш освен ако не си чел петата книга.

Мерси. Много полезна информация, за която нямах никаква идея.
One Shih Tzu ... Seven Psychopaths

#185 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 26 юни 2013 - 11:42

View Postwhiplash159, on 26 юни 2013 - 10:38 , said:

На мен ми е много интересно как точно хората, които не са запознати с "Песен за огън и лед" се ориентират в това кой кой е и какви роднински връзки има с останалите герои. Да не говорим, че мотивацията на някои от тях е много... "сухо" обоснована.
За който не ориентира:
http://bg.wikipedia....л)
http://en.wikipedia....Game_of_Thrones
Hedniska Blod

#186 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 28 юни 2013 - 12:20

Успях да догледам сезона чак сега. За мен това е най-добрия сезон, или поне на нивото на първи, след по-слабия втори сезон. Е, аз съм си фен на тази поредица, така че не би трябвало да съм меродавен, но всъщност виждам мнения, подобни на моето навсякъде. Трудно е да се визуализира по безспорен начин такъв литературен източник. Казвам безспорен, защото трябва да се балансира между много хлъзгави терени и пропасти – да успееш да предадеш консистентно стотиците герои без да пропаднеш в подробностите, да махнеш половината от второстепенните без да пострада сюжета, да опишеш цял характер с една две сцени – няма време за повече (бабата Олена примерно), да не изпаднеш в евтини визуални фентъзи клишета, да не смачкаш усета си за драматургия (само вижте Ланистърските диалози) за да има повече време за SGI, екшън, масовки, етц и съответно да се хареса на масовката.

А бе сложно е, ама създателите са си свършили перфектно работата. Четох книгите (1-3 имам предвид) преди 10-15 години, сега не бих посегнал на такъв сериозен обем информация. За мен бяха и си остават бяла лястовица в този жанр – не че имам кой знае каква представа за жанра. Работата е там, че Мартин МОЖЕ да пише – той просто е добър писател с цветист език, умение да изгражда характери и усет за реалистичност на сюжета, колкото и нелепо да звучи последното за фентъзи серии. Такива хора излизат извън жанра, за разлика от суперхита Дан Браун, който не става за писател. Малък процент от хората следящи сериала са чели книгите (логично), но ако само сте гледали примерно Червената сватба, приемам, че сте доста ощетени, защото книгоописанието на събитието е още по-разтърсващо. Много по-разтърсващо! А четене на литературния източник след гледане на сериала е безсмислено.

Въпреки последното, сериалът – ТОЗИ сериал, е най-доброто, което можеше да се случи на тази история. HBO :worship:
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#187 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 29 юни 2013 - 10:15

^ Ще те черпя за този пост. :)

Иначе, в кръга на шегата, мисля си, че тези които сме чели книгите сме по-прецакани - не стига, че само мрънкаме как са променили това и онова, ами и докато другите, докато чакат 4-ти сезон могат да прочетат поредицата, ние можем само да чакаме, хаха! :)

#188 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 29 юни 2013 - 13:26

^ Удоволствието е мое! Остана да уточним подробностите :D :drinks:

Иначе този пост по-горе е написан от голям „познавач”. Току-що го прочетох и видях, че съм писал SGI, може би защото компютър се пише със S, а не със C. Ако кажа на някой, че съм си изкарвал парите с подобна дейност ще се посмее... :unsure:
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#189 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2013 - 14:13

Posted Image

#190 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 септември 2013 - 18:49


WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#191 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 10 октомври 2013 - 16:42

Днес авторите на сериала помолиха феновете да вземат участие в онлайн анкета, въз основа на която може да променят някои неща в Сезон 4.
Познайте какъв беше ефектът?
Анкетният сайт се срина от свръхнатоварване :)
Все едно са пуснати билети за концерт на AC/DC след като 10 години не са имали турне и в западна държава, в която не са стъпвали от 20 години.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#192 Warlord

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 181 posts

Posted 01 ноември 2013 - 13:02

Ха, интересно, какви са били опциите? С две-три думи.

#193 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 06 ноември 2013 - 10:37

Не знам, така и не успях да заредя сайта.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#194 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 13 януари 2014 - 08:40

Айде, не остана! Ей го къде е 6-ти април. ;)



#195 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 11 февруари 2014 - 22:07

https://www.youtube....iS3tULXMQ#t=852

Edited by HeathenHeart, 11 февруари 2014 - 22:43 .

Hedniska Blod

#196 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 07 април 2014 - 13:52

Чудесно започна, динамично и интересно. :)
Hedniska Blod

#197 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 08 април 2014 - 09:52

Аз пък не намерих голяма разлика между началото на Трети и на този сезон. Започна си, да го наречем, нормално.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#198 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 08 април 2014 - 10:05

Не помня точно началото на трети сезон, но сравнявам с общото развитие на действието, което в трети сезон ми беше много бавно и скучно, на ръба да ме откаже от сериала, а тази серия показа по малко от почти всички сюжетни линии, имаше доста нова информация и нямаше сцени "пълнеж".
Hedniska Blod

#199 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 08 април 2014 - 11:08

Quote

The first episode of Games Of Thrones' fourth season was aired last night in the US (April 6) and scored a ratings high for its Stateside network, HBO.

The show's opener pulled in 6.6 million viewers, which beats last year's season premiere of 4.4 million, and more than the show's 5.5 million viewing record, which happened during the third series, writes the Hollywood Reporter.

Last night's episode is now HBO's most watched show since the network broadcast the final episode of The Sopranos in 2007.

WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#200 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 09 април 2014 - 09:38

Пилешко?

http://9gag.tv/p/a9p...rcial-meal-deal





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users