Jump to content

Рок баладаи вкусове разни


96 replies to this topic

#41 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 05 November 2007 - 20:23 PM

View Postwiktory, on Nov 5 2007, 20:07, said:

но Мама е друго.... B)
Баш. Друго е и не е балада :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#42 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 05 November 2007 - 20:27 PM

Чуйте Seconds Out, двойният концертен албум на Genesis от 1977 и пак кажете, че Фил не може да пее. И такива, като "ама тогава е можел, но сега вече не може да пее", не ги приемам. :P Или го можеш, или не го можеш. :yes: А Фил го може. Вервайте ми може го, мамка му. Може го. И то, как го може! Ех, как ме върнахте в спомените във вечерта на 02/08/1992 на едно сакрално място за музиката. Тогава 170 000 също разбраха това, което и аз. Фил Колинс е един от малцината. Във всяко едно отношение. И вокално!! :wacko:

P.S.: И аз дълги години си мислех, че Питър няма кой да го замести във вокално отношение в тази група. Не бях прав. А за Рей Уилсън, човекът можещ да изпее всеки и всичко да обелвам ли дума? B)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#43 Tuxedoed

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 47 posts

Posted 05 November 2007 - 20:56 PM

Къф Фил, къф олуейз, кви пет лева.
сАлин дион е човека.

#44 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 05 November 2007 - 21:20 PM

View Postmarillion, on Nov 5 2007, 20:27, said:

Чуйте Seconds Out, двойният концертен албум на Genesis от 1977 и пак кажете, че Фил не може да пее.
Кат съм чувал десетки други случаи, в които не може, какво ме интересува един, където може :yes:
Фил Колинз е АНТИПЕВЕЦ.
То и Ози Озбърн е такъв, но щом и него го харесват - какво да си говорим....
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#45 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 05 November 2007 - 21:31 PM

View PostSatyr, on Nov 5 2007, 21:20, said:

Кат съм чувал десетки други случаи, в които не може, какво ме интересува един, където може :D
Фил Колинз е АНТИПЕВЕЦ.

А според теб Питър Гейбриъл по-добър певец ли е от Филката?
А Фиш може ли да пее въобще?
Ами Стив Хогарт, как е с високите?
То като сме започнали, да се опитаме да определим и що за певец е Дейвид Боуи... :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#46 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 05 November 2007 - 21:32 PM

Аз като прост няма да разсъждавам,а направо ще напиша любимите си балади:

Annihilator-Wind

Megadeth-Promises

Petkun-Belle(RU)

Limbonic Art-Sources Through Agonies

...
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#47 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 05 November 2007 - 21:34 PM

View Postmarillion, on Nov 5 2007, 21:31, said:

А според теб Питър Гейбриъл по-добър певец ли е от Филката?
Да.

View Postmarillion, on Nov 5 2007, 21:31, said:

А Фиш може ли да пее въобще?
Може.

View Postmarillion, on Nov 5 2007, 21:31, said:

Ами Стив Хогарт, как е с високите?
Не съм го слушал този, но фащам бас, че е по-добър певец от Фил.

View Postmarillion, on Nov 5 2007, 21:31, said:

То като сме започнали, да се опитаме да определим и що за певец е Дейвид Боуи... :yes:
Нищо особено. Което автоматически означава, че е нещо повече от Фил, тъй като той, все пак, е ужасТен :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#48 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 05 November 2007 - 21:46 PM

С изненада установих, че се хвана на елементарната уловка поставена от мен Сатире... :yes:

С горните примери аз ти подсказах, че понякога личния чар, харизма и сценично присъствие са по-важни от чисто техническите вокални качества. И петимата по-горе, включително и Фил, притежават именно тези качества, които карат публиката да ги възприема по един по-различен начин и да не очаква от тях да демонстрират уникални певчески данни. :D

P.S.: Твърде интересен феномен. Подобен диалог в този момент водя и в един чужд форум от подписа ми. Там закачката е малко по-различна обаче. Правим сравнение между соловите албуми и предхождащите ги групарски периоди на следните двойки музиканти излезли от легендарни формации и поставили основите в музиката. Плант - Пейдж, Гилмор - Уотърс и Гейбриъл - Колинс. Светът на музиката е малък... :lol:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#49 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 05 November 2007 - 21:54 PM

View Postmarillion, on Nov 5 2007, 21:46, said:

С изненада установих, че се хвана на елементарната уловка поставена от мен Сатире... :lol:

С горните примери аз ти подсказах, че понякога личния чар, харизма и сценично присъствие са по-важни от чисто техническите вокални качества. И петимата по-горе, включително и Фил, притежават именно тези качества, които карат публиката да ги възприема по един по-различен начин и да не очаква от тях да демонстрират уникални певчески данни. :D
Да ти ***** на уловката :D
Четирима, без Фил, от петимата по-горе, чисто вокално звучат много по-добре от него. Къде виждаш личен чар, харизма и сценично присъствие, когато хората слушат музика, без да я "гледат", както е в над 90% от случаите? На тавана в кошницата.
Но, за да не отделям нова тема от тази "Може ли да пее Фил Колинз?", спирам с офтопика. Че после ще трябва да откривам и "Могат ли костенурките да летят?", "Кон боб от затворена консерва яде ли?", "Македонец ли е Владимир Илич Улянов - Ленин?" и др. такива... :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#50 no way

    9

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 204 posts
  • Gender:Male

Posted 07 November 2007 - 18:41 PM

Aerosmith имат убийствени балади , как беше - "I don't wanna miss a thing" ?

#51 clear

    калпазанка

  • Енориаши
  • PipPip
  • 118 posts

Posted 07 November 2007 - 21:40 PM

View Postno way, on Nov 7 2007, 18:41, said:

Aerosmith имат убийствени балади , как беше - "I don't wanna miss a thing" ?

как. приветствам те)

Откровение. не съм я завъртала отдавна).

#52 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 07 November 2007 - 21:58 PM

Мррр... глас за отровите на Scorpions... за моите нежни разбирания и срещи с музиката - това е групата, на която мога да рева с часове... (е, все пак съм хлапе!). Просто... явно любовта най-много жегва в сърчицето и душата на един малък човек (който, все пак мисли да порастне).
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#53 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 09 November 2007 - 16:33 PM

View Postmarillion, on Nov 5 2007, 20:27, said:

... И такива, като "ама тогава е можел, но сега вече не може да пее", не ги приемам. Или го можеш, или не го можеш. ...

Не, това пък аз не го приемам! :no:
Щем не щем, гласът на някои с течение на времето се "износва"... може и да си има професионален термин за това...?

Примери ще дам само два, щото не ми се мисли в момента да се сетя и за други:
Ian Gillan - колкото и да го е можел някога, сега е немислимо да си изпее старите хави, както пише по дебелите книги! Греша ли? ;)
Ray Alder - споменавайки го направо срЪце ме бОли и дУша се кИне :lol: Един от най-любимите ми вокали - в началото с Fates Warning яко цепи височините - млад е човека, простено му е :P След като кротва около трийсетака създава непогрешим характерен стил, при който емоцията в пеенето взима връх над "чуйте-ме-колко-яко-маам-фалцети-като-Боби-Халфорд ;) " В албумите A Pleasant Shade Of Grey и Disconnected вокалите внасят толкова мрак, колкото една камара бляк метал групи на куп не могат :P И все пак, колкото и да ми е гадно да го напиша - в последните няколко години Ray Alder по мое му е напълно безличен певец :( Който е бил на концерта на FW в София в началото на 2005 знае. Песните са свалени с по половин тон по-ниско и пак на места, на които преди време с лекота чупи джамове, в момента се пъне и фалшивее... Написаното от мен не е с цел да "нахраня" (яко лафче, а :D ) Ray Alder, а да ти дам пример, че не е баш както твърдиш :D

На другият полюс пък са Bruce Dickinson и RJ Dio, за които възрастта по никакъв начин не е фактор, що се отнася до глас, пеене и т.н. :(
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#54 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 09 November 2007 - 16:45 PM

View PostYanni, on Nov 9 2007, 16:33, said:

На другият полюс пък са Bruce Dickinson и RJ Dio, за които възрастта по никакъв начин не е фактор, що се отнася до глас, пеене и т.н. :worship:
Тук пък за Брус аз не съм съгласен :D
Видях с очите си как губи глас на концерта в София :no:

В списъка на повехналите с времето можем да добавим и Джоф Тейт.

А разни като Фил Колинз и Ози хич въобще изобщо не ме интересува могат ли да пеят или не. При такива меко казано ужасни гласови данни - това няма никакво значение :puke:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#55 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 09 November 2007 - 16:50 PM

View PostYanni, on Nov 9 2007, 16:33, said:

Не, това пък аз не го приемам! :puke:
Щем не щем, гласът на някои с течение на времето се "износва"... може и да си има професионален термин за това...?


Нека още веднъж уточня, че не става въпрос за вокални качества от чисто техническа гледна точка. Става въпрос за онова другото, което в съчетание с първото, прави магията. Иначе и човекът, чиято снимка се мъдри под името ти, е с изменени до неузнаваемост гласови характеристики днес. Наскоро си пуснах Агнето и веднага след това US. Познай какво си помислих? Не, не е това. :no: Помислих си, колко хубаво щеше да бъде, ако Питър можеше да запише наново вокалните партии от Агнето днес. :worship: Същото е и с друг мой любимец. Heorot :D Днес гласът му е променен до неузнаваемост от времето на Форготън сонс, например. Но днес, гласът му звучи по-добре отвсякога, според мен.

И така, нека резюмирам казаното то мен. Всички мои примери са с певци, които не разчитат единствено на гласа, а на подсъзнателното внушение. Онова внушение, което определя до голяма степен и музикалните послания изхождащи от този тип музика. Притихнала зала, угасени светлини, прожекционен апарат, класически унес... Харизматичната връзка - творец>публика... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#56 no way

    9

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 204 posts
  • Gender:Male

Posted 09 November 2007 - 18:48 PM

като силни в баладите си банди се сещам за Cindrella и Kingdom come - в стария форум не събирахме ли 1000 балади ?

#57 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 09 December 2007 - 13:20 PM

Знам, че вадя тази тема от "нафталина", но докато чистех тази сутрин /да, дори и прогерите имат домашни задължения :) /, си бях пуснал една много любима група на име Journey.

Така си припомних две наистина несравними балади за времето си, дълго огласяли нощта по време на купони...

Първата се нарича Faithfully. На тази балада падаше голямо натискане на дансинга. То при такова съвършенство на текст и музика, друго би било немислимо... :yes:

Втората се нарича Lovin' Touchin' Squeezin' и според мен това е една от най-секси баладите на всички времена...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#58 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 12 December 2007 - 14:59 PM

View Postmarillion, on Dec 9 2007, 13:20, said:

Journey.

за Journey е позволено да тупаме колкото искаш :yes:
много, много любими...
и.... новия вокал Arnel Pineda никак не лош, Ъм :D
в тази обаче малка преЦентацийка, осезаемо ми се губи Jеff Scott Soto :worship:

#59 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 December 2007 - 15:55 PM

View Postwiktory, on Dec 12 2007, 14:59, said:


в тази обаче малка преЦентацийка,

Ха, това е много яко!! Хубава идея на някой фен... :yes:

И покрай тази шугърска балада се подсетих и за едни други големи любимци идващи пак отвъд голямата вода...

Само чуй/виж, ЕТО ТОВА съвършенство и ще ме разбереш моменталически... :worship:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#60 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 12 December 2007 - 16:29 PM

широко да отворим прозорците за нафталина викам :D :worship:
много са....
ама аз предпочитам от линка amanda :yes:

чудих се тези дни любимата ми Gentleman's excuse me може ли да се впише в темата? :yes:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users