Jump to content

Кои са най-надценяваните чужди групи в България?


144 replies to this topic

#41 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 01 October 2007 - 15:51 PM

View PostAggressive Perfector, on Oct 1 2007, 16:26, said:

ХАХАХА! Чуваш ли се!?
Mayhem и Darkthrone - култ в блека по цял свят
Manowar - кралете на метъла ебаси... Няма метъл който да не ги е слушал
Nirvana - и те се харесват по цял свят и са тачени като легенди
Motorhead - абе скрий някъде!
Venom - какво надценяване?! Те след '85 вадят лайна. А предишните албуми са обожавани и са повлияли на 90% от екстремните величия и на твоите любимци Metallica...
Black Sabbath - ама не, казвам ти, скрий се някъде и не излизай оттам.
Всички траш групи - даааа, то през 80те години преобладаващият метъл беше хевито, а трашът беше ъндъргаунд и само в БГ го слушахме...
Човече, ти изби рибата... :yes:

Ми аз затова казвам,че са надценявани,цял свят ги слуша ама за къв уй?

Quote

Symphony X не знам да са толкова тачени в България...

Тука си прав,имах предвид в световен мащаб.

Та наистина темата си е леко безмислена,няма надценявани и подценявани групи.
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#42 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 01 October 2007 - 15:52 PM

View PostOzzy, on Oct 1 2007, 16:45, said:

Цепелин и Пърпъл са едни от НАЙ-ПРОДАВАНИТЕ. Факт. Но и двете групи СМУЧАТ в сравняние с ........................ Алла Пугачова. :yes:

Което идва да покаже, че продажбите не са обективен показател. ;)
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#43 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 01 October 2007 - 15:57 PM

View Postcadaurus, on Oct 1 2007, 16:52, said:

Което идва да покаже, че продажбите не са обективен показател. :yes:
Защо?! Защото не харесваш Алла Пугачова? Защото не можеш да приемеш факта, че руска естрадна певица е продала повече от Цепелин и Пърпъл? Защото тя е постигнала този успех без да има зад гърба си най-големите звукозаписни и издателски компании на света? Без да я пускат по радиото в цял свят и да и рекламират албумите? Не така...
НАЙ-ОБЕКТИВНИЯТ показател са.
I don't know how I managed it...

#44 Aggressive Perfector

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 145 posts

Posted 01 October 2007 - 15:58 PM

View Postcygnusx86, on Oct 1 2007, 16:51, said:

Ми аз затова казвам,че са надценявани,цял свят ги слуша ама за къв уй?
Тука си прав,имах предвид в световен мащаб.

Ти наред ли си бе?! Motorhead, Black Sabbath, Venom - основополагащи банди за целия метъл... Или не, ти май предпочиташ чалгата, а? :yes:

#45 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 01 October 2007 - 16:00 PM

View PostOzzy, on Oct 1 2007, 16:57, said:

Защо?!

Писал съм по-горе защо. Това, че Алла Пугачова е продала повече от Зеп и Пурпле, значи точно това: че Алла Пугачова е продала повече от Зеп и Пурпле. Нищо повече. В случая говорихме кое е обективен показател за влияние. Според теб Алла Пугачова по-влиятелна ли е от Зеп и Пурпле заради повечето си продадени бройки?
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#46 Aggressive Perfector

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 145 posts

Posted 01 October 2007 - 16:01 PM

View Postcadaurus, on Oct 1 2007, 17:00, said:

Писал съм по-горе защо. Това, че Алла Пугачова е продала повече от Зеп и Пурпле, значи точно това: че Алла Пугачова е продала повече от Зеп и Пурпле. Нищо повече. В случая говорихме кое е обективен показател за влияние. Според теб Алла Пугачова по-влиятелна ли е от Зеп и Пурпле заради повечето си продадени бройки?

Не е, но тук става въпрос за продажби, не за влияние...

Edited by Aggressive Perfector, 01 October 2007 - 16:02 PM.


#47 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 01 October 2007 - 16:03 PM

View PostAggressive Perfector, on Oct 1 2007, 17:01, said:

Не е, но тук става въпрос за продажби, не за влияние...

Тц. Ето от това изказване почна всичко: ""Обективна оценка" ще рече "продажби". И нищо друго."

Където ключовата дума е "оценка". Тезата ми е, че оценката не се формира от количеството, а от качеството. И че цифричките не значат нищо в абсолютни стойности.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#48 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 01 October 2007 - 16:04 PM

View PostAggressive Perfector, on Oct 1 2007, 16:58, said:

Ти наред ли си бе?! Motorhead, Black Sabbath, Venom - основополагащи банди за целия метъл... Или не, ти май предпочиташ чалгата, а? :yes:

Точно пред тия 3 банди предпочитам чалгата.Просто има хора които не ги харесват,толкова ли ти е трудно да го повярваш?Поздрав с Лолуги - Сандокан тия пък са основополагащи за цялата чалга,ха завиждай ;)
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#49 Aggressive Perfector

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 145 posts

Posted 01 October 2007 - 16:05 PM

^Без тези три групи любимата ти Металика нямаше да я има. Имай уважение към бащите.

#50 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 01 October 2007 - 16:05 PM

View PostOzzy, on Oct 1 2007, 16:45, said:

Също интересен факт в тази класация е, че Whitesnake ги няма в нея. Т.е. не е възможно те да са продали от един от албумите си повече отколкото Пърпъл изобщо. И това е съвсем нормално.
Цепелин и Пърпъл са едни от НАЙ-ПРОДАВАНИТЕ. Факт. Но и двете групи СМУЧАТ в сравняние с ........................ Алла Пугачова. :yes:
А ето я и самата класация. Разгледайте я. Има интересни неща.
В орбитата Дейвид Ковърдейл е изстрелян благодарение на албума от 87 и в последствие на този от 89, който така и не достига бройката на предходния, която не съм сигурен, но май беше нещо от сорта на 8 млн.
\m/

#51 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 01 October 2007 - 16:07 PM

На много места по света - да. Не на повечето, разбира се.
Друго за мен е по-важно. А именно над стоте милиона продадени от Пърпъл албуми. Какво показват те? Че Пърпъл изобщо не са надценена група. Дори и в България. Ама Цепелин били продали повече. Хубаво. Така е. Това обаче няма нищо общо с надценяването или подценяването на Пърпъл. Ако погледнем класацията ще видим, че изпълнителите/групите продали повече от тях са само 20-25. И то от всички възможни стилове. И то от всички възможни страни. Т.е. няма никакво надценяване при Пърпъл. Напротив - стоят там високо, където им е мястото. Да, Цепелин седят малко по-високо. И какво от това?
I don't know how I managed it...

#52 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 01 October 2007 - 16:10 PM

View Postcadaurus, on Oct 1 2007, 17:03, said:

Тезата ми е, че оценката не се формира от количеството, а от качеството.
Разгледай внимателно класацията. И сам ще се убедиш, че 90% от това, което е в нея е супер качествено. И нормално - в 90% от случаите качественото се продава изключително добре.
I don't know how I managed it...

#53 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 01 October 2007 - 16:14 PM

View PostOzzy, on Oct 1 2007, 17:07, said:

На много места по света - да. Не на повечето, разбира се.

Няма такова нещо като "влияние по някои места на света". Или си повлиял на музиката, или не. Ако продажбите бяха обективен показател, тогава Алла Пугачова би трябвало да е повлияла на музиката повече, отколкото Зеп и Пурпле, но тя не е. Това, че едиколко си тьотки и колхознички са си купили албумите й, няма нищо общо с битието на Музиката. Да, популярността провокира влияние, но индиректно и ограничено.

Относно Пърпъл: въпросът не е дали са влиятелни или не, дали са оценени или не... Всекиму е ясно, че Пърпъл са класици на рока и ако Зеп са продали повече, то поне в музикантските среди влиянието на двете групи е почти равностойно. Но тук говорим за сравнение между мястото на Пърпъл в чужбина и у нас. В чужбина Пърпъл също са влиятелни и продавани, но далеч от едни Цепелин, например. Ако тук Пърпъл бяха известни, НО и групи като Цепелин имаха съответстващата им популярност, никой нямаше да говори за "надценените" Пърпъл.

Edited by cadaurus, 01 October 2007 - 16:24 PM.

violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#54 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 01 October 2007 - 16:19 PM

View PostOzzy, on Oct 1 2007, 17:10, said:

Разгледай внимателно класацията. И сам ще се убедиш, че 90% от това, което е в нея е супер качествено. И нормално - в 90% от случаите качественото се продава изключително добре.

Не става дума за качеството на музиката, а за качеството на слушателите.

Един пример за слушател на албум на Цепелин: Фреди Меркюри.
Един пример за слушател на албум на Алла Пугачова: Даша колхозничката.

Според "обективния показател" продажби тези двамата имат еднаква тежест, равна на един (1) глас. На едно закупено копие от албум. Това значи ли, че тези двама слушатели са равни?
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#55 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 01 October 2007 - 16:25 PM

View Postcadaurus, on Oct 1 2007, 17:14, said:

Няма такова нещо като "влияние по някои места на света". Или си повлиял на музиката, или не. Ако продажбите бяха обективен показател, тогава Алла Пугачова би трябвало да е повлияла на музиката повече, отколкото Зеп и Пурпле, но тя не е. Това, че едиколко си тьотки и колхознички са си купили албумите й, няма нищо общо с битието на Музиката. Да, популярността провокира влияние, но индиректно и ограничено.
Пак повтарям - 90% от изпълнителите/групите в тази класация са направили изключително качествена музика и са повлияли на музиката като цяло. Да, има 10 % дето не са /между които и аз бих сложил Пугачова/, но за мен са показателни 90-те процента. Не 10-те.
Разбрах ти тезата. Ти не разбра моята - тези групи са попаднали в тази класация ИМЕННО ЗАЩОТО правят качествена музика и влияят на музиката. За това са и продали толкова много. Качественото се продава. Много се продава. И в това няма нищо лошо. Напротив. Повлияли са на музиката, направили са качествена музика, продали са милиони количества дискове. Какво по-естествено?!

Quote

В чужбина Пърпъл също са влиятелни и продавани, но далеч от едни Цепелин, например.
Мисля, че и аз го казах достатъчно ясно - едните над 100 милиона, другите 300 милиона. Цифрите говорят.
I don't know how I managed it...

#56 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 01 October 2007 - 16:28 PM

View PostOzzy, on Oct 1 2007, 17:25, said:

Пак повтарям - 90% от изпълнителите/групите в тази класация са направили изключително качествена музика и са повлияли на музиката като цяло.

"Качеството" на музиката е субективна категория, която не става за аргумент.
Относно влиянието: процентите далеч не са 90-10. Ето, примерно Dire Straits имат над 100 млн. продажби, но за Джей Джей Кейл никой не е чувал. Е и?
И далеч не всички, които са повлияли, са в правилния ред. Което е достатъчно да заключим, че няма обективна и абсолютна връзка между продажбите и влиянието.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#57 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 01 October 2007 - 16:37 PM

Не можем да се разберем.. Уотева. :yes:
I don't know how I managed it...

#58 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 01 October 2007 - 16:42 PM

View Postcygnusx86, on Oct 1 2007, 16:12, said:

Така е,прав си.Всичко е въпрос на вкус.Но да приемем че имаше...та затова Mayhem,Darkthrone,Manowar,Nirvana,Motorhead,Venom,Black Sabbath,Symphony X и всички траш групи.Да не забравя и Pantera,група която освен Vulgar Display of Power не е направила нищо свястно,изключвам по една-две песни от другите албуми.И как се разбира надценявана ли е групата не мога да разбера.Ммм не я разбирам аз тая тема нещо,всеки ше изброи групите които не харесва и толкова...
Нещо не знам отде си останал с впечатление, че Symphony X са надценени в България. Напротив, имат малко, но верни фенове. Виж в щатите за какво иде реч. Бяха супер успешни на Гигантура. Турнета в Латинска Америка, в Западна Европа. При това пълнят огромни зали. Тук ако дойдат при цялото ми пристрастие, ама и 2000 души публика не виждам как ще се съберат. А заслужават много повече. :yes:

#59 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 01 October 2007 - 16:44 PM

View PostOzzy, on Oct 1 2007, 16:45, said:

А ето я и самата класация. Разгледайте я. Има интересни неща.
Гледали сме я. Това не е класация, а опит да се направи нещо като такава на база събиране на информация от какви ли не източници. Неизвестна част от информацията е несигурна, а неизвестна част от източниците са съмнителни.

Добре известен факт е, че не съществува институция, която да се занимава с одит на продажбите на музика в световен мащаб. Това е и един от фундаменталните проблеми в борбата на големите музикални корпорации с пиратството, както нееднократно са подчертавали от RIAA - майката-закрилница на въпросните корпорации.

За Алла Пугачова само се предполага, защото "Мелодия" - великата някога държавна грамофонна фирма на великия някога СССР никога не е обявявала официално свои тиражи. И така нататък.

Единствената институция, за която знам (а аз доста се интересувам от музикална статистика), че осигурява публичен достъп до регистри с продажби, е въпросната RIAA - Recording Industry Association of America. От RIAA простосмъртните могат да се осведомят само кой албум е златен, платинен или мултиплатинен в САЩ, но за сметка на това данните почиват на акуратен одит и се събират от 50 години! RIAA са публикували и няколко чарта "най-продавани албуми", "най-продавани артисти" и пр. - за радост на народа.


Quote

Също интересен факт в тази класация е, че Whitesnake ги няма в нея. Т.е. не е възможно те да са продали от един от албумите си повече отколкото Пърпъл изобщо. И това е съвсем нормално.
Написах дословно:

Quote

Любопитен факт: в США само албумът Whitesnake 1987 е продаден в повече копия, отколкото целите дискографии на Deep Purple и Rainbow, взети заедно.
В САЩ. На база информацията на RIAA. Вземи лист и молив, влез в базата им данни и смятай.

В заключение:
Да. За продажби става въпрос. Говорим за продажби. За обективно измерени продажби от официална и оторизирана за целта институция. Не за табличка интерпретативни съчинения в уикипедия.

Edited by georid, 01 October 2007 - 17:37 PM.

Така е то.

#60 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 01 October 2007 - 17:06 PM

Хайде да видим малко по-пресни статистики:
http://www.last.fm/m...+charts/artist/

Според last.fm, Deep Purple са на едва 209-то място с около 4.7млн прослушвания и 286 000хил слушатели, от които половината явно са слушали Smoke on the water. В една компания са със Slayer и Opeth, макар че Slayer имат повече от 9,3 млн слушани песни. Като гледам и Cannibal Corpse ги гони 3.2 млн, а пък групи като Nightwish, Arch Enemy, Lamb of God, Cradle of Filth са ги минали отдавна, да не говорим за Maiden, Metallica, LZ, Nirvana, които са в челото на класацията за най-слушани групи изобщо.
Обобщено, според мен DP са прекалено надцененна група в БГ като цяло.

Edited by spiritt1974, 01 October 2007 - 17:11 PM.






2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users