Jump to content

Chick Corea в София06.11.2007, НДК-Зала 1, "Sofia Music Jam 2007"


6 replies to this topic

#1 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 09 October 2007 - 13:51 PM

Знам, че не е рок, но става въпрос за голямо име в световната музика, за това си позволявам да открия тук такава тема /както направих и за джаз барабанистът Billy Cobham/.
И така, като си заговорихме в съседната тема за печеливши и големи концерти, ето един такъв:

Chick Corea и Bela Fleck
"Sofia Music Jam 2007"
кога: 06.11.2007
къде: НДК, Зала 1
билети: от 30,00 лв. до 60,00 лв.
в продажба от: 10.10.2007 /сряда/
организатор: СМЕ съвместно с DS Music
I don't know how I managed it...

#2 Харпалике

    вълчица

  • Енориаши
  • PipPip
  • 127 posts

Posted 09 October 2007 - 14:51 PM

Хе, от теб научих новината -_-. Браво, браво. Идея нямам дали ще мога да отида, но ще се постарая този път да не пропусна тоз талантлив сциентолог (колкото и да ми е антипатичен като личност). Радва ме и гостуването на Бела Флек (малко ще ми липсва и другарят му Виктор Уутън, но какво да се прави).

Надявам се и на сайта на Бела да се появи София, защото тук не е посочено

Edited by Харпалике, 09 October 2007 - 14:52 PM.

Because my duty
Was always to beauty
And that was my crime

#3 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 09 October 2007 - 16:43 PM

Ако ще само заради Романтичния войник, никога не бих пропуснал да гледам Чик. Явно след 15 години Амебата е решил да направи още един опит с него, този път на по-нормални цени. :)
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#4 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 08 November 2007 - 10:13 AM

View Postcadaurus, on Oct 9 2007, 16:43, said:

Ако ще само заради Романтичния войник, никога не бих пропуснал да гледам Чик. Явно след 15 години Амебата е решил да направи още един опит с него, този път на по-нормални цени. :)


Да, ама не. Това е един от най-разочароващите концерти, които съм гледал. Имайки предвид колко обичам Чик Кърия и как прослушах джаз именно заради него, с каква прилежност и лишения съм събирал дискографията му, този път откровено ми беше досадно да го слушам. Гевезене е най-точното определение за този дует. Бела да си стои във Флектоунс.

Кратко ревю за концерта.

#5 Харпалике

    вълчица

  • Енориаши
  • PipPip
  • 127 posts

Posted 08 November 2007 - 10:58 AM

View Postduende, on Nov 8 2007, 10:13, said:

Да, ама не. Това е един от най-разочароващите концерти, които съм гледал. Имайки предвид колко обичам Чик Кърия и как прослушах джаз именно заради него, с каква прилежност и лишения съм събирал дискографията му, този път откровено ми беше досадно да го слушам. Гевезене е най-точното определение за този дует. Бела да си стои във Флектоунс.

Кратко ревю за концерта.

Пиша, без да съм ти чела ревюто.

Идеята беше да представят съвместния си албум, а не да ни свирят Spain :yes:

На мен ми хареса повече, отколкото очаквах. Недолюбвам Чик, не ми е любимият пианист по принцип и за мен връх в кариерата е не RTF, ами концертният албум с Хърби. Обаче на концерта се изкефих. Много добър синхрон между двамата - пиесите на Бела Флек са писани все едно от Кърия. Трудно ми беше да отлича коя на кого е. Страхотно допълване на двата инструмента и чух готини композиции. Бела показа, че банджото принадлежи И на джаза, не само на скудоумното кънтри.

Недостатък - адски дъъълъг концерт с много чакане, по едно време щях да задрема като деденцето зад мен :). А, не ми харесаха и вербалните лигощини в American style и на двамата, байгън ми дойдоха. И онова блу грас парче също не ми хареса.

ПП: JP3 само на едно парче не звучаха като E.S.Т. :crying:

Edited by Харпалике, 08 November 2007 - 11:06 AM.

Because my duty
Was always to beauty
And that was my crime

#6 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 08 November 2007 - 11:03 AM

View PostХарпалике, on Nov 8 2007, 10:58, said:


Страхотно допълване на двата инструмента и чух готини композиции. Бела показа, че банджото принадлежи И на джаза, не само на скодоумното кънтри.



Какво да ти кажа, на мен инструментите никак не ми звучаха заедно. Не само не се допълваха в моите уши а и дразнеха.

Постоянните препускащи импровизации на Бела Флек не предложиха нищо ново и впечатляващо, а в немалко моменти усещах, че всеки си свири нещо си там свое и резултатът е далеч от синхрона.

Въобще банджото и пианото на Кърия си отиват колкото патладжан и крем брюле.
Но това е лично мнение ;)

Айде сега и кадауруса да си каже мнението, и след това мога спокойно да заключа темата :) :crying: :yes: :D

#7 Харпалике

    вълчица

  • Енориаши
  • PipPip
  • 127 posts

Posted 08 November 2007 - 11:17 AM

А ти беше ли наддал ухо на албума преди концерта? Признавам си, че не го бях слушала. И надали ще си го взема/ намеря. На концерт ми хареса, но да го слушам често надали би ми допаднало. Даже и банджото на по-любимия ми Фризъл ми идва в повече понякога :)
Because my duty
Was always to beauty
And that was my crime





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users