Jump to content

B'est Fest в Букурещ11.07.2008г.


6 replies to this topic

#1 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 09 юли 2008 - 14:14

Judas Priest/Primal Fear/Ross the Boss/Thunderstorm/Wisdom

Сборната формация вече е налице.Подготвили сме си транспорт, питиета и прочие.На 11.07.2008 се изстерлваме, като отправната точка е автогарата в Русе с бус под наем от Ованесови.
Ако има други българи-юнаци, които ще посетят събитието-да свиркат на лична.Ще си направим среща някъде из Букурещ и ще разбием заедно!!!
Metal Gods are waiting for us!!!
www.etarfans.org

#2 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 10 юли 2008 - 11:34

View PostJourneyman, on Jul 9 2008, 15:14, said:

Judas Priest/Primal Fear/Ross the Boss/Thunderstorm/Wisdom

Сборната формация вече е налице.Подготвили сме си транспорт, питиета и прочие.На 11.07.2008 се изстерлваме, като отправната точка е автогарата в Русе с бус под наем от Ованесови.
Ако има други българи-юнаци, които ще посетят събитието-да свиркат на лична.Ще си направим среща някъде из Букурещ и ще разбием заедно!!!
Metal Gods are waiting for us!!!
99% е сигурно,че ще ходя.
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#3 SteelGod

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 66 posts

Posted 12 юли 2008 - 04:08

Накратко за събитията в Букурещ от моя гледна точка:

По организационните въпроси:
1. Има какво да научи Цонко от румънците по отношение на организацията (особено визирим наличието на достатъчен брой мивки и тоалетни)
2. Всичко се купуваше с т.н. "жетони". 1 жетон = 3 леи - В началото им се чудехме защо усложняват така нещата, а се оказа че реално ги опростяват... Няма никакво чакане по опашки като у нас... 1 бира = 1 жетон... Няма ресто, няма някоя леличка да пита всеки "ама имаш ли 20 стотинки да ти върна точно", "ама нямам да ти върна", "чакай да разваля" и т.н. Даваш необходимото количество жетони и получаваш веднага и идва ред на следващия...
3. Въпросните щандове за бира и безалкохолно бяха достатъчно на брой за да няма нерви както сме си свикнали

Относно музиката:
1. WISDOM и THUNDERSTORM чак учудиха с и без това очакваната си некадърност... Имаше плах опит за "Tears of the dragon" на Брус Дикенсън, но по скоро изпаднахме в еуфория заради самата песен отколкото от изпълнението й...
2. ROSS THE BOSS - Въпреки, че много хора се наситиха от ManOwaR тия дни, ние като върли и непоколебими фенове дадохме всичко от себе си най-отпред да видят от коя държава са най-коравите ... Общо взето кадърни кавъри на Manowar, като отбелязвам, че вокала не се опитва да имитира Адамс, а пее по своя си начин и то доста успешно... Имаше и две песни от новия им албум, който се оказа между другото сравнително добър...
3. PRIMAL FEAR - Ралф и компания просто късаха глави... Нечовешко изживяване с почти перфектен звук... Много се надявам да дойдат скоро и в родината... Нямам никакви думи повече за тяхното изпълнение...
4. JUDAS PRIEST - Дядо Роб започна с Нострадамус, мина през повечето от познатите и любими нам хитове, пеейки страхотно в началото, към края гласът му малко го предаде, но няма нужда да казвам, че като цяло бяха страхотни... С едно малко изключение - ОЗВУЧЕНИЕТО беше отвратително... Жалко за британските титани да свирят с такъв гаден sound.

Като цяло си тръгнахме разглобени и с още една мечта по-малко...

#4 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 14 юли 2008 - 08:17

И аз да си напиша впечатленията относно въпросният Aftershock:

Първо ще започна с пътуването с кола до Букурещ. Е не успях да си купя проклетата винетка от тъпите румънци :) Докато от наша страна още на границата има културно гише "Пътни такси и винетки и т.н.", при румънците има гише "Информация за пътни такси, винетки и т.н." . Където културно ти казват, че винетки се продават на бензиностанцията веднага след КПП-то, там още по-културно ти казват "next gas station" и така.... пристигнах до Букурещ без винетка, карайки културно и спазвайки всички ограничения, за да не се набивам на очи на полицаите. В Букурещ движението бива, но при влизането от Гюргево имах чуството, че минавам през всички гета на столицата. Веднъж стигнали до централната част и на север от нея се озовахме в цивилизацията.

По организационните въпроси съм абсолютно съгласен със SteelGod (предполагам сме се засекли с него пред сцената - сигурно е бил един от хората развяващи здраво две български знамена). Тоалетни, жетони, места за продаване на бира - всичко си беше 6 точки. Хората раздаваха книжки за фестивала, ветрила, шапки, едни неща, които подозрително ми приличаха на подложки за мишки, а то се оказа, че били за сядане на земята :lol: Мобилни пичове с ранички с минерална вода, бира, презервативи, обикаляха постоянно из публиката, ако някой го мързеше твърде много да стигне до баровете.

Първите две групи ги изпуснах - предпочетох да опитам румънската скара и бира Ciuc в едно заведение в близкия парк, край едно голямо езеро. Наблизо имаше и Hard Rock Cafe, но някак си твърде лъскаво ми изглеждаше за хард рок идеята. Влязох точно по време на споменатия опит за Tears Of The Dragon... Пих няколко бири по случея ;)

Ross The Boss - Тъй като не бях гледал Manowar в Каварна, получих лека доза "кралски метъл", макар и да липсваше стила на оригинала :) Чух Gloves Of Metal, Hail To England, Thor The Powerhead, Fighting The World, Kill With Power, Hail And Kill. Може да е имало и други песни на Manowar. Една от новите песни на RTB ме стресна с началото си, което звучеше твърде близо до Defender, но само дотам :) Общо взето приятна група за подгряване на хеви метъл концерт.

Primal Fear - Здраво хеви метъл :clapping: Идеално изпълнение, макар на мен по принцип да не ми се отдава да изслушам цял техен албум без да ми доскучее. Вокалът им определено гони по стойкаджийство Manowar :D Звукът беше добър, макар и далеч не перфектен, но всичко се чуваше добре най-отпред.

Judas Priest - Започна се с интрото от новия албум и откриващата песен Prophecy... и тогава дойде голямото учудване и разочарование за мен. Отпред пред сцената се чуваше само бас и барабани и някакво далечно ехо от гласът на Халфорд и китарите... :yes: Такава мазаница на звук не бях чувал отдавна. Китарите постепенно малко се пооправиха може би, но гласът на Халфорд така и не можеше да надделее над инструментите. За това може би имаше вина и самият той, защото просто човекът явно е грохнал - нищо общо с мощта и излъчването от преди 4 години :) Както и да е - жертвах близостта до сцената за сметка на малко по-добрият звук около озвучителната кула. До краят на концерта се дерях здраво от задни редици. Не съм съгласен, че сетлистът съдържаше твърде много хитове. Според мен дори беше обърнато внимание на повече песни, които рядко са се чували през годините на концерти на Judas. Имаше много малко общо с best of сетлиста от реюниън турнето им, което мина през България. Изпълняваха стандартния лист от песни за сегашното им турне:

Dawn of Creation
Prophecy
Metal Gods
Eat Me Alive
Between the Hammer and the Anvil
Devil's Child
Breaking the Law
Hell Patrol
Death
Dissident Aggressor
Angel
The Hellion/Electric Eye
Rock Hard, Ride Free
Sinner
Painkiller
Hell Bent For Leather
The Green Manalishi
You've Got Another Thing Coming

Като цяло си заслужаваше пътуването и фестивалът, макар и пълният кеф да беше помрачен леко от калпавото озвучение. Но предвид състоянието в което е вече дядо Роб - може би съм присъствал на едно от последните турнета на тази велика група, така че не съжелявам въобще :lol:

#5 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 27 юли 2008 - 19:16

Сън в лятна нощ.Топло е ,а героите спят уморени.И сънуват.Всеки различно.Аз съм на концерт на Iced Earth-режещата бленда на Рипър се врязва в мозъка ми, а Something Wicked …. звучи почти перфектно.И замира в нищото...Звънът на будилника на ГСМ-а-осъзнавам полека ,че Рипър е пял само за мен.В сънят ми.Разбуждане.По-принцип-неприятни асоцииации в главата.Към настоящият момент обаче те са точно в противоположната посока-трябва бързо да се става.
Поредният концерт ни зове!
Разбуждат се всички членове на половината от групата ни ,базирана във Варна.Делово събираме багажите и се отправяме към мястото на срещата с г-н Ставри-точни сме както никога преди.
Зареждаме старозагорското рено, вземаме си по една пенливка за изпът и стартираме първият етап от пътуването –посоката е Русе.Предварително сме си запазили последен модел Мерцедес –Вито за круиза до Букурещ и обратно.Никак не лоша опция предвид движението в Букурещ-ако може да се нарече така.
На гарата зареждаме част от питиетата за пътуването, когато се появява остатъкът от компанията-Венко и още няколко Сашовци(обща бройка 3-ма от 8) с астричката от Търново.
Среща на хора , които не са се виждали от 3-4 дни , но такава неистова радост и оживление цари , че чак мило да ти стане!
Повторна спирка по пътя към Дунав мост за боеприпаси и в безкрайно ведро настроение навлизаме в Румъния.
Тук е момента да се отбележи ,че пътищата на комшиите са класи над нашите като настилка , маркировка и обозначения.Няма кьорава дупка и се пътува доста добре.
За по малко от час достигнахме до бензиностанцийка на ОМВ, която беше уважена подобаващо откъм санитарната си част и хоп-на Витото за последния етап преди концерта-получаването на билетите за събитието от нашите румънски приятели-познати от миналогодишният Калиакра рок-фест в Каварна.Супер бързо се ориентираме из кошмарният трафик в столицата-тук изцяло се изпълни със смисъл фразата „Караш като румънец”.
Е, просто няма такива шофьори-то не бе катерене по бордюрите, то не бе безумни маневри и обратни завои от невъзможно положение....ужас ви казвам.Както и да е-добрахме се до къщурката им-огромна сграда в стар стил на пъпа на Ситито в Букурещ-Венко делово прецени ,че тези хора са потенциални милионери в евро, ако се разделят с имота си.Супер уважителни домакини-за секунди наредиха кафета , уискита, води и сладки.Бързо се подкрепихме с по една огнена водичка и хоп-пак на Витото.За не повече от 15-тина минутки достигнахме до мястото на събитието-Ромекспо-центърът, където щеше да се осъществи проявата.Платен паркинг-и старт на веселбата
Искрено очудихме шофьорът, който ни обяви за потенциални самоубийци след като ритуално се наметнахме с българските трикольори ,както и байраче на Manowar-г-н Рос заслужава определено тази чест.
После по стар български почин след кратка дискусия се настанихме на един бордюр точно до бусчето и се заехме с унищожаване на останалите бири.Поговорихме, поснимахме се и се запътихме към входа на зоната.
Отбелязвам тук уникалната организация от страна на комшиите-много бърз пропусквателен пункт-просто за секунди си вътре-а пък гардовете едни любезни-любезни-чак притеснително да ти стане.Кратък оглед на ситуацията-доста добра голяма сцена, разкошна тента с хиляди бирени канелки, скара, кока-кола, вода и т.н.
И липса на чейнж-бюрца.Поогледахме се –пък хоп навън-че гавазите евра не вземат.Падна лудо обикаляне, но накрая се сдобихме с доволно количество от пластмасовите банкноти и тутакси хукнахме обратно към фестивала.
Впечатление направи и доста постният мърч-щанд.
Primal Fear артикули липсваха изобщо, а от фланелките на Judas имаше изключително малко разнообразие-лично аз се сдобих с голям зор с екземпляр от последната им творба, но пък качеството определено си заслужи цената.
На сцената по това време вече привършваха унгарците от Wisdom, които презентираха дебютната си творба-доста разводнен пауър метъл, който като цяло доста трудно може да те грабне.Същото бе положението и с последвалите ги местни юнаци от Thunderstorm-нищо особено като идеи –доста клиширан пауър, бегъл опит за Tears of the Dragon и това е.
През това време агитката ни се забавляваше с пиене на бира, доливане от контрабандно-внесените пищовчета водка и уиски и обсъждане на феста в Каварна с доста румънски фенове, които се забавляваха искрено с песните ни за Симитли(доста от вас се сещат за познатия рефрен, описан дори в пресата в България под заглавието „концертът на Алис Купър в Каварна завърши с хеви метъл до зори и яж ми к..о Симитли).
Снимки,скандирания и дружески беседи с комшиите, разговори за Доростол Силистра-хахахаха и какво ли още не.
Кратката пауза след Thunderstorm ни подкани за изнасяне в предни позиции за първата сериозна група от програмата-Ross the Boss band.Много от феновете на Manowar боготворят този човек, дал приноса си за великите техни класики до Kings of Metal.Предварително се бяхме подготвили за Manowar изпълнения и Рос и бандата му не ни разочарова.Добре подбран сет лист, включващ парчета от всичките албуми на групата ,записани с негово участие, както и 3 песни от предстоящият му албум с настоящата група.Доста добри музиканти си е събрал , а стилът е Manowar ориентиран, но без досадни натрапчиви повторки или забежки.Явно блус периодът му е отминал и на човека му се свири метъл.
Българската агитка се устрои на първите редове ,а знамената горо се вееха по време целия сет.След доста подканяне от наша страна, изразяващо се в неистов рев Рос и момчетата му се разделиха с публиката с емблематичната Hail and Kill.
В обобщение-доста добър звук, прилично сценично поведение и непрестанен контакт с публиката(успях да подам на вокалиста им българското байраче за секунда, той го развя и учтиво ми го върна, пеейки).
Тридесетина минутки – и на сцената излязоха любимците ни от Primal Fear. Ралфи и компания размазаха главите.Това е .Няма две мнения по въпроса-най –добрият звук за вечерта.Перфектен сетлист, който ни разходи из цялото им творчество.Пяхме, куфяхме и байраците си вяхме.Всички членове на бандата показаха уникално сценично поведение, за Синър и Ралф няма какво да се говори.Доста добър китарен дуел между Хени и Магнус-изобщо кефът беше пълен.Обобщено-получихме точно това което очаквахме и за което отидохме-100% хеви метъл и зверско изтрещяване.
След тези ултра приятни моменти се отправихме за кой ли път на поход към бирените канелки за доливане и подготовка за пирона на вечерта-Джудас.
Всичко изписано във форума до момента от колегите съфорумци е вярно-Джудас са просто преуморени-един феноменален вокалист и фронтмен, на който видимо му тежат годинките, станалото пословично двуглаво китарно чудовище-Типтън и КК- свирейки просто добре,но някак си без хъс, Ян Хил- той си е ясен и може би единствения видимо по-свеж и нахъсан Скот Травис.
Респект за титаните- постараха се и дадоха всичко , на което са способни в момента, а Роби събра сили и такъв Пейнкилър извъртя, че ни откъсна главите.
Звукът откъм озвучителната кула бе на необходимото ниво, докато в последствие разбрах, че отпред е било мазало.
И така-за статистиката да обобщя:
Много добър фест откъм всичко важно в такива случаи- организация, подбор на групи, озвучаване и купон.Просто след Каварна това ни дойде като един вид почивка след фестивал.Но определено не съжалявам , както и никой от хората с които бяхме заедно и за пореден път си изкарахме супер на мероприятие, наречено концерт в чужбина!!!

Attached Files


Edited by Journeyman, 27 юли 2008 - 19:24 .

www.etarfans.org

#6 Dagon

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 11 posts

Posted 07 август 2008 - 15:07

Не знам на кой концерт на Judas сте били, но аз бях на около 20 метра фронтално срещу сцената и звукът беше убийствен!!! А Халфорд пя страхотно.

Edited by Dagon, 07 август 2008 - 15:08 .


#7 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 07 август 2008 - 19:03

View PostDagon, on Aug 7 2008, 16:07, said:

Не знам на кой концерт на Judas сте били, но аз бях на около 20 метра фронтално срещу сцената и звукът беше убийствен!!! А Халфорд пя страхотно.
Концерта беше в Куртово Койнаре :(
www.etarfans.org





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users