Jump to content

Интервютата на Metal Katehizis


135 replies to this topic

#21 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 март 2009 - 11:48

Голямо комуникационно раздвижване се наблюдава напоследък. :blush:

Само за последните две седмици на сайта се появиха цели 4 нови интервюта:

Mr. Kita (LORDI)

Rob Arnold (CHIMAIRA)

Justin Sullivan (NEW MODEL ARMY)

Daniel Svensson (IN FLAMES)

Всеки момент в съответната секция ще се пръкнат и още два съвсем пресни разговора - с Marc Rizzo (SOULFLY) и Martin Schirenc (HOLLENTHON), а какво още се задава... B)

#22 Mortician

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts

Posted 24 април 2009 - 14:05

Всяко от интервютата ,които съм чела ми е харесало! :)

#23 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 06 май 2009 - 16:55

We're giving you five :)

http://www.katehizis...ws.php?id=11369
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#24 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 май 2009 - 17:31

View PostSatyr, on May 6 2009, 17:55, said:


Чудесно интервю със Стив Хау. Откровен и честен човек е той. За разлика от мнозина други, Стив не се свени да признае, че парите са важен стимул за всеки музикант и без тях просто не може. Браво за непринудеността!! :)

Никога не съм знаел, че той има кулинарни заложби и ако навремето не е станал музикант, може би е щял да стане готвач... :worship:


P.S.: Предполагам става дума за печатна грешка, но реюниъна на Yes бе през 1991, а не през 1995 година... :metal:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#25 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 06 май 2009 - 19:25

A двете интервюта, които аз ви пратих с Manticora и Драго, дали ще ги публикувате някога?
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#26 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 06 май 2009 - 19:47

С Manticora другата седмица. С Драго по-скоро някой ден ще направим наше.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#27 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 юни 2009 - 12:47

Интервюта с PANTOMMIND и Zak Stevens - тук
I don't know how I managed it...

#28 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 юли 2009 - 07:50

Интервю с Константин Марков от ТАНГРА - тук.
I don't know how I managed it...

#29 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 септември 2009 - 08:23

Разговор с Nick Holmes (PARADISE LOST).

Разговор с Demonaz (IMMORTAL).

#30 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 септември 2009 - 10:11

Интервю с Бобз, Додо, Аксел, Емо и Тимо от FYELD.

#31 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 24 септември 2009 - 13:31

View PostEnvy, on Sep 23 2009, 11:11, said:

Интервю с Бобз, Додо, Аксел, Емо и Тимо от FYELD.


Знаеш ли, четох интервюто, купих си след това и албума, но има нещо - ако не бяха българи този албум нямаше да получи никакъв отзвук. На мен ми звучи страшно посредствен и напълно в несъответствие с ревюто поместено в сайта. Fyeld с първия си албум copy/paste-ваха от една умряла вече сцена. Те и сами си казват, че за втория албум са искали да уточнят звученето си - но сега са напълно изгубени и са мислили, че като вкарат електроника ще получат собвствен облик, та дори рифовете все още звучат като онази new-metal помия...

Изказвам мнението си в напълно спокоен тон, просто аз така виждам нещата.

#32 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 септември 2009 - 13:58

View Postping_pong_bitches, on Sep 24 2009, 14:31, said:

Изказвам мнението си в напълно спокоен тон, просто аз така виждам нещата.
Всеки има право на мнение, разбира се. Ти си обосновал своето, аз - моето (под което се подписвам с най-чиста съвест).
И е напълно нормално едни да харесат даден албум, други - не.

View Postping_pong_bitches, on Sep 24 2009, 14:31, said:

...ако не бяха българи този албум нямаше да получи никакъв отзвук.
Всичко, което си споделил по-горе, е ок, но с това просто няма как да се съглася.
Именно защото са българи и най-вече защото работят с българи, албумът няма да получи почти никакъв отзвук. Ако бяха чужда група с читави издатели и мениджъри зад гърба си, още преди месец-два болшинството специализирани световни и български медии щяха да са ни продънили ушите с бясна агитация - и на групата, и на диска, а тук какво се получава? "Катехизис" пуска ревю и интервю седмица преди премиерата на албума, по "З-Рок" завъртат няколко песни по време на две гостувания на групата в радиото, изпъстрени с въпроси от страна на ушевадно неподготвените водещи, концертната премиера на CD-то се превръща във фиаско (категорично не по вина на групата), няколко сайта пускат една и съща новина... и толкова. Дори и албумът, който трябваше да е по магазините в понеделник, до снощи все още липсваше на основни места като "О.Ч.З." и "Ориндж", за което трябва да "похвалим" разпространителите...
Сори, малко се разпалих, но изказването за българите и отзвука леко ме... озадачи.

#33 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 24 септември 2009 - 15:23

View PostEnvy, on Sep 24 2009, 14:58, said:

Сори, малко се разпалих, но изказването за българите и отзвука леко ме... озадачи.

Имах предвид, че дори и от Вас от Катехизис нямаше да има отзвук - ако не бяха BG група нямаше да има интервю, ревю и т.н от Ваша страна. Заради чисто музикалните (не)достойнства на продукта.

Edited by ping_pong_bitches, 24 септември 2009 - 15:32 .


#34 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 септември 2009 - 15:25

Напротив. Щеше да има. Заради чисто музикалните достойнства на продукта.

#35 jugulator

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • Gender:Male

Posted 24 септември 2009 - 22:36

Лично според мен това првъзнасяне по някои БГ банди започва да става досадно. Каква е логиката да се дават оценки 10/10 на подобни албуми и да се пишат такива превъзнесени хвалебствия за подобни посредствени творения. То излезе, че е по-стойностен от новия Behemoth примерно. Да не би това да е някаква умишлена тенденция тук да се дават някакви космически оценки на бг формациите? Драгомир Драганов, Overdawн, Revenge project и т.н. ги изкарахте толкова велики, че човек да се чуди тея от Nuclear Blast как може да са такива балъци да не подписват с тях...
Но явно така стоят нещата - Kreator, Judas, Destruction, Chimaira, Grave Digger са с по-слаби албуми от колосите Fyeld :)
Разбирам, че заслужават някакво поощрение за труда си, но защо трябва да си затваряме очите пред очевадните факти, че всички тези банди са на светлинни години от реалността.
А това, че ако Fyeld били западна група всички щели да гръмнат да агитират този албум ме разби :) Сигурно щеше да засенчи по агитация новите на Мегадет, Бехемот, Слейър и на Рамщайн примерно.

#36 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 25 септември 2009 - 09:05

Хайде сети се, че като се оценяват албуми на групи от 80-те, има голямо значение какви са те спрямо старите им издания. Мегадет и Слейър далеч не сме ги ревюирали още. Освен това, Behemoth имат 9.5, а Overdawn и Драго Драганов - 8,5 и 8. Нещо не ти се връзва.
И при българските групи винаги е едно наум ситуацията, в която работят и записват.
Освен това и ревюто, и оценката към него се пишат с ориентировъчна цел. MTV не раздава наградите си, нито някой в България го прави въз основа нашите оценки, така че бъди рахат :)

Едни се оплакват, че подценяваме родната сцена, други - че я надценяваме. Но това всъщност означава, че сме по средата - т. е. - на правилното място :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#37 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 септември 2009 - 09:15

View Postjugulator, on Sep 24 2009, 23:36, said:

Каква е логиката да се дават оценки 10/10 на подобни албуми и да се пишат такива превъзнесени хвалебствия за подобни посредствени творения.
Ревютата на албуми са най-субективната част в една музикална медиа. Ревюиращият дава собственото си мнение и оценка и се подписва под тях. Ти, от своя страна, даващ друга оценка и се подписваш под нея (това, че не е на сайта, а във форума, няма никакво значение в случая). Не виждам къде е проблемът. Няма начин всичко да (не) се хареса на всички и това е напълно нормално.

View Postjugulator, on Sep 24 2009, 23:36, said:

То излезе, че е по-стойностен от новия Behemoth примерно.
Не, не излезе. Някак си не виждам логика да сравнявам Fyeld с Behemoth. Или с когото и да било. Ако всеки албум/група се оценяваше на базата на сравнения с друг албум/група, нямаше да съм давал максимална оценка на абсолютно нищо от... примерно от 1993 г. насам.
Всеки албум се оценява сам за себе си и никой не може да ме убеди, че обратното е правилно. :wacko:

View Postjugulator, on Sep 24 2009, 23:36, said:

Да не би това да е някаква умишлена тенденция тук да се дават някакви космически оценки на бг формациите? Драгомир Драганов, Overdawн, Revenge project и т.н. ги изкарахте толкова велики, че човек да се чуди тея от Nuclear Blast как може да са такива балъци да не подписват с тях...
Ами да, балъци са. :)

View Postjugulator, on Sep 24 2009, 23:36, said:

Но явно така стоят нещата - Kreator, Judas, Destruction, Chimaira, Grave Digger са с по-слаби албуми от колосите Fyeld :)
По темата за сравненията - виж малко по-горе. А по отношение на новите албуми на Judas, Digger, Destruction и т.н. няма да се изказвам директно, за да не си навлека лавина от trve cvrses. :D

View Postjugulator, on Sep 24 2009, 23:36, said:

Разбирам, че заслужават някакво поощрение за труда си, но защо трябва да си затваряме очите пред очевадните факти, че всички тези банди са на светлинни години от реалността.
Лично мнение. Оценявам го. Моето обаче не съвпада с твоето.

View Postjugulator, on Sep 24 2009, 23:36, said:

А това, че ако Fyeld били западна група всички щели да гръмнат да агитират този албум ме разби :metal:
Колкото и да е разбиващо, нещата в този смешен "музикален бизнес" стоят именно така. Появата на всеки нов албум, издаден от читава компания, се отразява в утвърдените музикални медии - понякога само с ревю, в повечето случаи с ревю и интервю. Именно това е и функцията на тези медии - да информират. А дали впоследствие съответната група ще се хареса на хората и ще успее да се наложи (или по-скоро да бъде наложена), е съвсем отделен въпрос.

View Postjugulator, on Sep 24 2009, 23:36, said:

Сигурно щеше да засенчи по агитация новите на Мегадет, Бехемот, Слейър и на Рамщайн примерно.
Не, нямаше.

#38 jugulator

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 165 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2009 - 11:07

View PostSatyr, on Sep 25 2009, 10:05, said:

Освен това и ревюто, и оценката към него се пишат с ориентировъчна цел.

Намирисва ми на платена реклама :)


Envy, и в БГ появата на албума ще бъде съпътствана с още ревюта и интервюта, но на концертите на Fyeld пак ще има 50 човека, а интересът към албума ще е нищожен и затова няма да са виновни медиите и компаниите или ситуацията в бг, а качеството на музиката им.

Edited by jugulator, 25 септември 2009 - 11:15 .


#39 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 25 септември 2009 - 11:36

И на мен това ми беше идеята от самото начало без да искам да налагам мнението си с цената на спор или караници. Но просто е ушевадно, че Fyeld са смукали от пръстите си. Ще дам пример - албумът на ODD Crew е страхотен колкото и да знаем, че е прочит на определени западни групи, но този на Fyeld се различава от дебютния им само по вкараните къде на места къде не електронни моменти. Колкото и съзнателно да се опитват не могат да избягат от нео-метъл клишето.

Аз съм ЗА да се подкрепят БГ групите, но съм ПРОТИВ да се подкрепят само 'щото са БГ.

p.s. Надявам се да запазим добрия тон на разговора

Edited by ping_pong_bitches, 25 септември 2009 - 11:37 .


#40 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 септември 2009 - 11:56

View Postjugulator, on Sep 25 2009, 12:07, said:

...интересът към албума ще е нищожен и затова няма да са виновни медиите и компаниите или ситуацията в бг, а качеството на музиката им.
Абсолютно си прав - компаниите си свършиха работата блестящо:

- разпратиха промо-копия на диска до медиите (само ние решихме да се цепим, затова си изпросихме запис на CD-R от самата група), вследствие на което сега навсякъде е пълно с ревюта на албума, а песните не слизат от ефира на специализираните радиостанции;
- уредиха интервюта и гостувания по радиа и телевизии (пак само ние ги отсвирихме и предпочетохме да се свържем сами с групата), вследствие на което Fyeld не могат да си поемат дъх от разговори с журналисти;
- спретнаха убийствена "промоция на албума" на 19 септември (нищо, че не я организираха точно отговорните за албума и групата компании);
- разпространиха албума навреме в музикалните магазини (това, че още го няма в основните [а вероятно и никъде другаде], е маловажна подробност - нали е тиражиран, за какво да се разпространява?);
- разтръбиха подобаващо турнето, за да могат хората да разберат кога и къде ще свири групата...

Да, няма начин да не се съглася - не са виновни компаниите. Вършат си работата, определено. Добре, че ги има! :)

А относно "качеството на музиката им" - високо е, както и да го погледне човек. Това, дали самата музика ти е по вкуса или не, е съвсем отделен въпрос.

View Postping_pong_bitches, on Sep 25 2009, 12:36, said:

Аз съм ЗА да се подкрепят БГ групите, но съм ПРОТИВ да се подкрепят само 'щото са БГ.
Аз също. :)
И предлагам да прекратим този "спор".
Cheers!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users