Jump to content

Статии/ревюта в Metal Katehizis -мнения, препоръкиИли с какво и как апостолите на новия за


128 replies to this topic

#1 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 06 декември 2007 - 18:52

Откривам тази тема неясно бъдеще с цел дискусия на различните статии написани от екипа на Metal Katehizis.


Забелязва се, че в коментарите под всяка статия в самия сайт присъстват в по-голямата си част изрази от рода на:
"Да, това е супер група!"
"Не, те са гадни."
"Това ще е хубаво да се случи!",
но много малко се пише за стила, начина на поднасяне, а дори и начина на мислене на нашите "рок репортери".
Надявам се тук да изразявате своето мнение за всеки представен ни материал, без страх от буреносна реакция и гледане на криво, защото не вярваме на преценката на пишещите, без хаплив тон и с намерение това да помогне за бъдещото развитие на медията.

И те така. Поствайте.
They rock. :ninja:

#2 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 декември 2007 - 20:17

Ами, нека плюенето започне, сега!! :D

Пръв на пангара е не друг, а един от моите виртуални братя по оръжие, Yanni. Неговото ревю за новия албум на полското прогресив рок чудо Riverside е.................................................прекрасно. :D Ами, прав е Yanni да нарича Rapid Eye Movement "едно от бижутата на 2007 г.!" Албумът наистина е великолепен. Това, което обаче продължава да ме гложди е онова мое чувство за дежа-вю, което се насади у мен още след финалните акорди на последната композиция от албума. Това чувство е описано от мен в нарочна тема ЕТО ТУК!

Ще повторя, макар и от позиция на времето, все пак изминаха почти пет месеца от първото прослушване на албума:

Това което ме притеснява е започналия процес на консолидиране в музиката на групи като Ривърсайд и Порки. И ако навремето, когато излезе The Sky Moves Sideways за Стивън се заговори, като за новия месия, то днес нещата стоят по малко по-различен начин. Аз харесвам онзи Стивън, който успя да промени посоката на музиката, която харесвам. Онзи Стивън, който направи от един обикновен албум на Фиш шедьовър. Сега нещата с Ривърсайд започват да се повтарят. За мен с появата си Out of Myself предизвика сензация, а Second Life Syndrome окончателно определи мястото на поляците в сегмента. И изведнъж този нов проект - абсолютно непознат за редовия фен на Ривърсайд. Нещо не е наред тук, но все още нямам ясна представа какво е...

Иначе албума сам по себе си е брилянтен. Ако това бе дебют щеше да се коментира цяла година. Но това е Ривърсайд за бога...


И сега, ако се зачетете в мненията от въпросната тема ще забележите, че и наш Yanni изпървом е изпитал същото чувство, като мен самият. Но как така той, е открил пътят, а аз все още се лутам по пътеката? :harhar:

Иначе, понастоящем, благодарение на един наш съфорумник, слушам новия албум на други едни поляци. Те всъщност проправиха пътя на групи, като Riverside към европейската сцена. Става въпрос за Satellite и техният нов трети поред албум Into The Night. Какво да ви кажа? И те разочароват, поне на този етап след първото прослушване... :ninja:

Ще рече човек, че имам нещо против поляците. Напоследък все негодувам от тях... :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#3 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 06 декември 2007 - 22:14

^ Благодарим за мнението, ама аз няма да го чета толкова дълго :D

А току-що на сайта е качено и първото ревю на Георид :ninja:

http://www.katehizis...ct.php?rid=1058

В последно време имаме по 2-3 ревюта на ден, което е едно доста сериозно постижение :harhar:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#4 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 07 декември 2007 - 11:59

View PostSatyr, on Dec 6 2007, 22:14, said:


А току-що на сайта е качено и първото ревю на Георид :harhar:

http://www.katehizis...ct.php?rid=1058

В последно време имаме по 2-3 ревюта на ден, което е едно доста сериозно постижение :D

Ааааа, най-после Гео :ninja:
ами бройте ме вече закарфичена към сайта :D

доста сериозно при това :D не бях си дочела поредното ревю, влизам днес, други две на негово място.... хич не се оплаквам, де. колкото повече, толкова повече :D браво, браво

Edited by wiktory, 07 декември 2007 - 11:59 .


#5 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 07 декември 2007 - 12:10

View Postmarillion, on Dec 6 2007, 20:17, said:

Ами, нека плюенето започне, сега!! :harhar:

Пръв на пангара е не друг, а един от моите виртуални братя по оръжие, Yanni. Неговото ревю за новия албум на полското прогресив рок чудо Riverside ...

Признай си, че те подразни "...уникалният Riverside-стил - истинско блаженство за умореното от еднообразен нео-прог ухо." :ninja: :D
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#6 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 декември 2007 - 12:25

View PostYanni, on Dec 7 2007, 12:10, said:

Признай си, че те подразни "...уникалният Riverside-стил - истинско блаженство за умореното от еднообразен нео-прог ухо." :D :D


Ха-ха-ха, добре казано, а и на място. :D

Не, не ме дразни нищо. Ревюто ти е прекрасно, както вече споменах и по-горе. Отегчават ме поляците, но ти не си виновен за това. По същия начин ме отегчава и новия албум на Porcupine Tree. Как да го обясня не знам. :ninja: И двата албума са прекрасни сами по себе си, но само сами по себе си. Ако ги обвържеш с творчеството на групите, които са ги сътворили обаче, разбираш безпътицата, в която си попаднал благодарение на тяхната безпътица... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#7 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 07 януари 2008 - 03:16

Като има мнения и препоръки, да има и статии :harhar:

http://www.katehizis...ct.php?nid=5853
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#8 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 07 януари 2008 - 18:33

View PostSatyr, on Jan 7 2008, 03:16, said:

Като има мнения и препоръки, да има и статии :angel:

http://www.katehizis...ct.php?nid=5853

Поздравления! :harhar:

Имах възможността само набързо да прехвърля материала, понеже много работа, но: чудесен!

Поздравления както за първата статия, така и за ИДЕЯТА за секция със статии!
Желая успех и ги чакам с нетърпение, много обичам статии да чета, още повече от авторите в екипа :angry3:.

Страхотно е, че има възможност да се дръпнат като *pdf, за мен е супер, понеже ще си ги разпечатвам и събирам.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#9 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 07 януари 2008 - 20:26

Поздравления и от мен за обширната статия за концертния живот през 2007! Максимално обективна, със стегнат стил, 6+ :good: Идеята за статии е страхотна, особено се радвам като гледам как се вдига нивото, също и в ревютата.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#10 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 08 януари 2008 - 13:57

View PostHard rock fan, on Jan 7 2008, 18:33, said:

Страхотно е, че има възможност да се дръпнат като *pdf, за мен е супер, понеже ще си ги разпечатвам и събирам.

точно същото направих днес :good:
отворих за целта и специална папка, ето ти вече и печатна медия :P

поздравления за чудесния материал!

#11 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 08 януари 2008 - 18:03

View Postwiktory, on Jan 8 2008, 13:57, said:

точно същото направих днес :huh:
отворих за целта и специална папка, ето ти вече и печатна медия :D



А-хам, и аз успях да свърша тази работа и най-сетне на спокойствие да прочета детайлно статията.

И я намирам перфектно начало на специалната папка.B)
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#12 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 27 януари 2008 - 14:38

С удоволствие прочетох ревюто на Адриан за новата Avantasia (но още не съм я чула).


Имам едно питане: е ли възможно (по подобие на стария сайт) да излизат като отделна секция новите албуми за всеки месец (и съотвено да се архивират)?

Едит: не съм догледала добре, има си я секцията!

Edited by Hard rock fan, 27 януари 2008 - 14:40 .

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#13 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 27 януари 2008 - 15:27

Ревюто е за двете EP-та "Lost in Space" всъщност, а освен него има и още няколко нови "удара" на Малдорор :D

Да, има я секцията, а при новия дизайн на сайта ще бъде още по-видима, а и други екстри ще има, но - когато му дойде времето ;)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#14 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 27 януари 2008 - 15:54

View PostSatyr, on Jan 27 2008, 15:27, said:

Ревюто е за двете EP-та "Lost in Space" всъщност, а освен него има и още няколко нови "удара" на Малдорор :D

Прочетох ги ;), не пропускам нито едно ревю и ако тук споменавам най-често тези на Малдорор, то причината е съвсем прозаична: той покрива "моя" стил, а инак ми е истинско удоволствие да чета всички автори от екипа.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#15 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 30 януари 2008 - 09:46

View PostSatyr, on Jan 27 2008, 15:27, said:

Ревюто е за двете EP-та "Lost in Space" всъщност

Мда, след като чух албума, се уверих, че фатално съм се объркала.
Двете ЕР-та мисля да ги пропусна, представям си каква шикеряна боза са (не само на база на ревюто на Адриан, ми кат чух и Lost in Space...мани, мани.
Но албумът си го бива и с нетърпение очаквам ревюто.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#16 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 30 януари 2008 - 11:30

А в едното EP има една невероятна песен Promised Land дето май е най-доброто от твоа, което Avantasia представляват в момента :lol:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#17 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 30 януари 2008 - 11:31

View PostДжуджето_GIMLY, on Jan 30 2008, 11:30, said:

А в едното EP има една невероятна песен Promised Land дето май е най-доброто от твоа, което Avantasia представляват в момента :lol:


Освен само нея да чуя :huh:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#18 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 март 2008 - 18:27

http://www.katehizis...ct.php?nid=6937

:starwars:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#19 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 24 март 2008 - 16:46

View PostSatyr, on Mar 23 2008, 18:27, said:


Дали съм споменавала, че Адриан е гениален? :no:

Ако не съм, го споменавам: Адриан е гениален :wub:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#20 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 24 март 2008 - 17:24

http://www.katehizis...Rev.php?id=1113 - всеки ден си пожелавам такива разкошни ревюта да чета. и то за неща, които за мен имат голямо значение.
а още по-приятно ми е и ме радва да е от този изключителен автор :starwars: :no:


@ Нелка, излизам от темата, ако дойдат след това мое обяснение някакви притеснения за най-"гениалния" ( :wub: ) - спипай ме другаде и ми ги кажи, ако искаш :D : )
целув





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users