Jump to content

WeRock.bgНовото лице на Katehizis.com


53 replies to this topic

#1 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 ноември 2013 - 13:37

http://www.katehizis...s.php?id=26280
I don't know how I managed it...

#2 Tulimyrsky

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 12 posts
  • Gender:Male

Posted 29 ноември 2013 - 14:03

Какви са новите цели, които искате да постигнете като несамостоятелни/част от групировка?

#3 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 29 ноември 2013 - 14:12

Най-общо казано - да разширим информационния обхват на сайта и аудиторията си. Но без да губим абсолютно нищо от досегашната тематика и съдържание.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#4 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 ноември 2013 - 16:14

Ами, успех желая! Глобализацията е повсеместност явление, нямам как да избягаме от реалността. Покрай промените може пък и най-после Ози да започне да пише за "стадионна група № 1 за 2013 г.", например. Искам да кажа, че покрай Коледа се случват чудеса, нали така... :P
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#5 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 ноември 2013 - 16:27

Покрай Коледа най-много някой репортаж от концерт на Black Sabbath да прочетеш на сайта. Друго "чудо" ве вярвам да се случи. :rolleyes:
I don't know how I managed it...

#6 doggy

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 1 posts

Posted 29 ноември 2013 - 16:35

Редовно чета новините от смартфона си. Учтиво моля да запазите мобилна версия на сайта. B) Успех в новото начинание!

#7 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 29 ноември 2013 - 16:58

Дори неучтиво да ни молиш да не я запазваме, ние пак ще я запазим ;)

Мобилната версия на сайта ни е нещо безценно и ще се разделим с нея чак когато екраните на всички телефони станат големи колкото среден по размер компютърен монитор :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#8 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 29 ноември 2013 - 17:15

View PostSatyr, on 29 ноември 2013 - 16:58 , said:

чак когато екраните на всички телефони станат големи колкото среден по размер компютърен монитор :)

няма нужда да стигаме до там ...
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#9 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 29 ноември 2013 - 17:35

Да, ама почти сме стигнали :shok:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#10 Karolina

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 102 posts
  • Gender:Female

Posted 29 ноември 2013 - 18:59

Аз съм консервативна и сантиментална жена на възраст, която хич, ама хич не обича промените.
Идва един момент в живота, когато човек се чувства по-сигурен, когато се движи в среда от познати графични символи. Пътуващите доста и живеещите в чужбина може би ще разберат какво имам предвид.
Щитът с кръста, и щита с квадратчето горе в табчетата на браузера, са нещо, което за мен е "у дома". Уютно и приятно място, където си сред свои. Макар и виртуално.
Моля ви, не махайте щита. Сигурна съм, че значи толкова много за толкова много хора...

Принципно, бизнесът и технологиите се развиват и вървят напред, независимо (и понякога въпреки) сантиментите на възрастните... Така че, ще помърморим, ще поскърцаме, пък ще свикнем. Или няма. Ако не ние, други ще свикнат. Така де, животът продължава.
Искрено желая успех на целия екип.

#11 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 29 ноември 2013 - 22:20

Като гледам много от коментарите под новината (в сайта, не тук)...типично българска работа. Дай му на нашенеца да намери за какво да плюе. Добро/лошо...всяко решение си носи своите последствия - и положителни и отрицателни. И Katehizis си има своите плюсове и минуси, но това е само въпрос на гледна точка. Факт е че сайта отиде много напред за годините на съществуване и поне за мен лично е един от най-отваряните сайтове. Може да не харесвам някои отделни неща, но всеки ден отварям сайта по няколко пъти за нещо ново и интересно за любима банда или нещо общо в любимия ми стил. А откакто ползвам смартфон съм доволен и от мобилната версия на сайта - малко български медии имат мобилна версия, а при някои е направена зле. Тук е олекотена, което е адски важно за умрелия мобилен нет (когато наоколо липсва wifi) И съдържанието е just perfect.

А промените ще засегнат ли по някакъв начин форума - акаунти и съдържание?

Пожелавам успех и занапред!

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#12 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 29 ноември 2013 - 23:39

Мисля, че подобни коментари имаше и при отделянето от "Про-Рок" преди шест години. Както и да е, надявам се промяната да е за добро и желая успех.

В крайна сметка това, при все че се води "Метъл Катехизис", едва ли някое и било сайт единствено за тежките форми на рока. Най-малкото са били отразявани концерти на Ал ди Меола, Пако де Лусия... Да се недоволства от евентуалното разширяване на асортимента, ако може да се каже така, не е особено правилно.

Както и да е, успех още веднъж.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#13 Nespithe

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 147 posts
  • Gender:Male

Posted 30 ноември 2013 - 00:09

View PostGeddy, on 29 ноември 2013 - 22:20 , said:

Като гледам много от коментарите под новината (в сайта, не тук)...типично българска работа. Дай му на нашенеца да намери за какво да плюе.

Правят го не защото са българи, а защото са анонимни. Анонимното хейтене е глобален феномен, точно както и глупащината. :)

Иначе и аз не съм въодушевен от новото лого. Надявах се на нещо в стил http://www.funnyjunk...es/1458867/Top/

#14 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 30 ноември 2013 - 08:18

View PostNespithe, on 30 ноември 2013 - 00:09 , said:

Иначе и аз не съм въодушевен от новото лого. Надявах се на нещо в стил http://www.funnyjunk...es/1458867/Top/
А ако може и името да е странно :D

Всъщност аз самия съм повече фен на съдържанието, отколкото на формата. Понякога може да ме дразнят определени неща (като дизайнер или като потребител), но ако съдържанието е качествено и добре поднесено, не обръщам внимание на това. Разбира се тенденцията в електронните медии през последните години (и въобще всичко което се случва онлайн) е че трябва повече "екшън", "мигащи лампички" и всякакви агресивни похвати, които веднага да хващат окото на потенциалния потребител, по същия начин като големите табели в магазина от сорта "ГОЛЯМО НАМАЛЕНИЕ - КУПЕТЕ САМО СЕГА"...


View PostТигър, on 29 ноември 2013 - 23:39 , said:

В крайна сметка това, при все че се води "Метъл Катехизис", едва ли някое и било сайт единствено за тежките форми на рока. Най-малкото са били отразявани концерти на Ал ди Меола, Пако де Лусия... Да се недоволства от евентуалното разширяване на асортимента, ако може да се каже така, не е особено правилно.
Отдавна минаха времената когато човек се затваряше в рамките на даден стил или дори подстил или само една група. Спомням си като тинейджър как фенове на Maiden враждуваха с фенове на Priest. Или пък метъл фенове с фенове на Depeche Mode...всякакви такива. Разбира се има и хора които не обичат да разширяват музикалните си предпочитания - то си е въпрос на вкус и нямам намерение да ги съдя, но имам впечатления че все повече почитатели на твърдите стилове слушат все по разноообразна музика имаща слаба или никаква връзка с рока. В това отношение е полезно да имаш медия която да отразява повече от любимите ти неща.
Като се замисля (и без по никакъв начин да четкам Катехизис) последните няколко години основните ми източници на информация за музика са Катехизис, Про-РОК и ако някой пусне линк (основно към чужди издания) във facebook.


p.s. Не мога да пропусна и факта че Катехизис са отразявали неща свързани със собствената ми банда Лот Лориен, която въпреки някои рок влияния, определено не е рок :)

Edited by Geddy, 30 ноември 2013 - 08:29 .

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#15 Nespithe

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 147 posts
  • Gender:Male

Posted 30 ноември 2013 - 09:01

View PostGeddy, on 30 ноември 2013 - 08:18 , said:

А ако може и името да е странно :D

Всъщност аз самия съм повече фен на съдържанието, отколкото на формата. Понякога може да ме дразнят определени неща (като дизайнер или като потребител), но ако съдържанието е качествено и добре поднесено, не обръщам внимание на това. Разбира се тенденцията в електронните медии през последните години (и въобще всичко което се случва онлайн) е че трябва повече "екшън", "мигащи лампички" и всякакви агресивни похвати, които веднага да хващат окото на потенциалния потребител, по същия начин като големите табели в магазина от сорта "ГОЛЯМО НАМАЛЕНИЕ - КУПЕТЕ САМО СЕГА"...

Това беше ерата на Flash и сайтовете тип "виж к'во научих след едночасов туториал", заринати с неграмотен HTML, скриптове и тежкотонни блещукащи джифчета. Имаше си чар, беше някакси невинно. А в последните няколко години, с навлизането на мобилните устройства се наложи стерилен и безопасен риспонсив дизайн. Прекалено много сайтове са правени по шаблон, където всичко е достъпно и за мишка, и за дебели пръсти върху екрана на таблета. Има си и добри страни - съдържанието надделя над формата.

Сегашният дизайн на Катехизис си е култов, като ръчно изработен предмет. Леко грубоват, но правен с мерак. Ако се беше запазил до 2020г., щеше да има музейна стойност. :)

#16 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 30 ноември 2013 - 09:50

View PostNespithe, on 30 ноември 2013 - 09:01 , said:

Това беше ерата на Flash и сайтовете тип "виж к'во научих след едночасов туториал", заринати с неграмотен HTML, скриптове и тежкотонни блещукащи джифчета. Имаше си чар, беше някакси невинно. А в последните няколко години, с навлизането на мобилните устройства се наложи стерилен и безопасен риспонсив дизайн. Прекалено много сайтове са правени по шаблон, където всичко е достъпно и за мишка, и за дебели пръсти върху екрана на таблета.
Ами да ти кажа - занимавам се с уебдизайн (макар че основната ми професия е друга) и понякога се сблъсквам точно с такива изисквания от клиенти - претрупано, шарено, агресивно...вече ми писна да споря и да обяснявам и просто правя какво искат. Да не говорим че един клиент постоянно ме кара да му слагам flash банери, аз се опитвам да обясня че банера може да се направи по други начини, flash-а вече излиза от поддръжка и употреба и много често обикновения клиент не е сложил flash приставка на браузъра си и всъщност не вижда flash рекламата. И под мобилни устройства flash-а няма подръжка по подразбиране доколкото знам...ама кой ли ме слуша. Сега е много важно съдържанието да стигне до потребителя и за да стигне до всеки потребител (ползващ различен браузър, операционна система, мобилно устройство и т.н.) е добре да се жертва малко визията, но да се осигури съвместимост с повече на брой браузъри и устройства. Аз самия когато започвах се опитвах да правя сложни неща и постоянно брадясвах, когато под един браузър беше ок, а под друг всичко отиваше по дяволите :D
малко дизайнерски офтопик :)

View PostNespithe, on 30 ноември 2013 - 09:01 , said:

Сегашният дизайн на Катехизис си е култов, като ръчно изработен предмет. Леко грубоват, но правен с мерак. Ако се беше запазил до 2020г., щеше да има музейна стойност. :)
И мен ме кефи този дизайн...но съм на мнение че дизайна трябва да се обновява от време на време, иначе писва. Всъщност, ако не греша именно Satyr беше отговорен за уебстраницата на Про-РОК, после си направи отделе ндизайн като се отдели ис течение на времето този дизайн се развиваше, като на моменти се променяха съвсем дребни детайли, на моменти по-сериозни. Може да бъркам (поправете ме ако е така), но мисля че досега един път е имало изцяло обновяване на дизайна и структурата на Катехизис.

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#17 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 30 ноември 2013 - 10:31

View PostGeddy, on 29 ноември 2013 - 22:20 , said:

А промените ще засегнат ли по някакъв начин форума - акаунти и съдържание?
Не. По никакъв начин :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#18 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 30 ноември 2013 - 11:08

Малко тъъъжно и притеснено ми е от тази новина...
От друга страна, наистина когато ми потрябва нещо в нета - най-редовно попадам в офроуда...Явно покрива доста от интересите ми. Не е зле бг мама да се стегнат малко - преди всичко се намираше там :lol2: .
В офроуда пише Емо Братанов - ще се радвам да чета негови материали за рок музика. Надявам се "по-леките стилове" да са посока блус, (ееей помните ли Брунгата ?) джаз, а не шакира и емо рок.
Успех!

#19 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 ноември 2013 - 17:21

Честно да ви кажа, не мога да разбера драмите, които се развиват. В крайна сметка, обединяването НЕ Е обезличаване. Как я мислите тази работа? Нима някой си представя, че по някакъв друг начин ще започнем да пишем концертни репортаж, ревюта и да взимаме интервюта?! Ако някой си мисли подобно нещо, значи е в страховита грешка. Никой от нас не би си позволил подобно нещо. Как точно си представяте хора като Maldoror, Alatriste, Nousha, Envy, Florimel, Morion, Morrigan, Nespithe, Shub-Niggurath, Whiplash, HeathenHeart, icumblood, Yanni и аз да се наведем пред някой и да правим каквото ни се казва?! Как го виждате Satyr да го прави?

Промяната се прави с ЕДНА ЕДИНСТВНА ЦЕЛ. За последните няколко години постигнахме максимума. По досегашния начин по-големи не можем да станем. Но пък можем да станем по-големи по начина, по който сме тръгнали в момента. Лошо ли е? Не мисля. Може и да не успеем. Поне ще сме опитали.

Написаното от мен е главно за онези, които коментират под новината на сайта. Че гледам там някакви драми се случват...
I don't know how I managed it...

#20 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 30 ноември 2013 - 19:03

Добре сега, аз умишлено ли бях изпуснат при изброяването на горните имена не мога да разбера? :D





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users