Jump to content

Партенки, чорапи, чорапогащници


20 replies to this topic

#1 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 октомври 2008 - 20:05

Понеже ми е омръзнало да обяснявам на хора, които явно не могат да разберат, че коментарите в новините на Katehizis.com не са форум, отделни възникнали там разговори, спорове и т. н. ще пренасям тук. Да започнем с това:

Ето я новината
http://www.katehizis...ct.php?nid=9110

Quote

След завършването на турнето "Winterfest 2009" с DEICIDE, VADER, ZONARIA и DEVIAN, швейцарците SAMAEL ще предприемат обиколка на Балканския полуостров през февруари 2009 г. Тя ще включва концерти в държави като: Чехия, Словакия, Унгария, Румъния, България, Гърция, Сърбия, Хърватска, Словения и Австрия. Има вероятност групата да продължи турнето и към Испания и Португалия. Тази широка трактовка на понятието "Балкански полуостров" може да не ни притеснява, след като не е пропусната нашата родина, която дава и името му. На този етап потвърждение от българска страна за концерт на SAMAEL догодина липсва.

И Trin, която има регистрация тук, написа:

Quote

Би било хубаво, ама вие и партенка за Fish пуснахте...
Аз отговорих:

Quote

Ако наричаш дата за България на официалния сайт на някой изпълнител "партенка", вземи научи и какво е чорап :-)
Пояснявам, че имах предвид концерта на Фиш, което Тринката явно не розумя.

После:
Тя:

Quote

Мдааа, то и на Fish имаше дата на сайта... Даже май и зала имаше обявена. Пък каква стана тя накрая?! - 12 октомври беше вчера, концерт не забелязах да е имало.
Съвет от професионалист към wannabe: проверявайте си информацията хубаво, преди да я пускате! В желанието си да сте интересни и първи, не само че ставате смешни, а и накрая ще стане като в приказката за лъжливото овчарче.
Защо ви е да давата на хората напразни надежди? Хайде, има слухове за дата за AC/DC - как така още не сте я пуснали?!
Муха-ха-ха ;)
Вземат някое студентче или току-що завършило на работа в някое вестниче или не знам какво си и то почва да се мисли за професионалист :blink:

Моят отговор:

Quote

Далечко си минала покрай професионалистите. Или не си носиш очилата (не знаеш как се търси в Интернет). Пуснахме също и новина, че концерт няма да има на 2 октомври. Е?
Когато Фиш си напише на сайта, че ще идва в България - това е факт и 100-процентова новина.
Че има слух за AC/DC в България също писахме. Кой да гледа...

И от там да продължим тук...
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#2 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 октомври 2008 - 20:36

View PostSatyr, on Oct 13 2008, 21:05, said:

И от там да продължим тук...

Ако това би успокоило и най-вече умилостивило уважаемата Trin, бих искал да отбележа, че новината за концерта на Фиш дойде лично от мен и беше 100% проверена. Както правилно отбеляза Сатир, въпреки всичко Metal Katehizis изчака потвърждаването на датата на официалния сайт на Фиш и чак тогава публикува новината на основния сайт. Концертът не се състоя поради причини извън мениджмънта на шотландеца, за които Metal Katehizis няма ни най-малка вина. За успокение на душата на Trin ще подскажа, че и днешния концерт на Фиш в Будапеща пропадна. Този път причината е в автобуса на групата, който е закъсал по пътя от Атина до унгарската столица. Понякога се случват и такива неща...

Мисля, че ролята на Metal Katehizis в описаната ситуация може да бъде само една, а именно да информира музикалната общественост за евентуалното събитие и то по възможност веднага. Друго поведение би било абсурдно и в разрез с основната роля на всяка една електронна медия...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#3 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 октомври 2008 - 20:39

View Postmarillion, on Oct 13 2008, 21:36, said:

За успокение на душата на Trin ще подскажа, че и днешния концерт на Фиш в Будапеща пропадна. Този път причината е в автобуса на групата, който е закъсал по пътя от Атина до унгарската столица.
А, леле! Сега всички унгарски медии, които са пуснали новина за този концерт, са пуснали партенки :blink:
Трябва да им пратим Трин да ги учи на професионализъм ;)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#4 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 октомври 2008 - 20:42

Дааа, а аз оттук мога да чуя гневните възгласи на излъганата публика пред заключената зала:

"Върнете ни парите!" ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#5 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 14 октомври 2008 - 09:22

Оставам с впечетление, че тая мацка нещо не е в час!Ама момичето може да не е професионалистка, а примерно тур мениджър и да ви съди за невярна информация :D Вадя си извода, който гласи "Фиш ако обичате проверявайте си инфото" :blush:

Edited by deluxworld, 14 октомври 2008 - 09:29 .

. . . And Justice For All

#6 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 14 октомври 2008 - 10:32

Въй въй въй, виж какво правят хората :blush:
\m/

#7 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 14 октомври 2008 - 11:01

хаха.
аз пък си помислих, че сте почнали да продавате метълски чорапи в магазина :blush: :D

#8 Dew

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 51 posts

Posted 14 октомври 2008 - 12:16

View Posthendy, on Oct 14 2008, 12:01, said:

хаха.
аз пък си помислих, че сте почнали да продавате метълски чорапи в магазина :metal: :metal:

майтапът настрана, и аз това си помислих ебати :blink:

и влизам в темата да видя дали аджеба не продават и ръкави вече :D уморих се да си търся чернобели тату ръкави - в цяла софия има само на едно място ръкави, и представляват гадни широки и шарени чорапогащи за ръце :D

back to topic: Trin е читава девойка, отдавна е минала студентството и е повече професионалист в журналистиката от доста списвачи тук, там и в повечето сайтове като цяло, и като тапия, и като опит. Това да не звучи като оплакване/претенция/недоволство към авторите в Metal Katehizis - сайт, към който аз лично оплаквания нямам.
Само исках да кажа че Trin е емоционална и се пени ярко, артистично и безкомпромисно, но не я хвърляйте на кладата заради някакъв коментарен изблик... :blush:

Edited by Dew, 14 октомври 2008 - 12:19 .


#9 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 октомври 2008 - 12:36

View PostDew, on Oct 14 2008, 13:16, said:

Trin е читава девойка, отдавна е минала студентството и е повече професионалист в журналистиката от доста списвачи тук, там и в повечето сайтове като цяло, и като тапия, и като опит.
А пък още не знае, че ако Фиш си напише на сайта, че ще има концерт в България, това е новина :D
УжасТ :blush:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#10 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 14 октомври 2008 - 12:58

И аз познавам Trin от студентство, учили сме при едни преподаватели и мога да уверя че е професионалист. Но наистина понякога се изказва по-емоционално от необходимото. Според мен, Сатире, тя просто те взима за мезе, а ти пък се даваш. Не се хващай и take it easy (easy like Sunday morning :blush:
А, впрочем, можеш да я поздравиш с тая песен или всяка друга на FNM - ще поомекне :D

#11 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 октомври 2008 - 13:12

View PostFlorimel, on Oct 14 2008, 13:58, said:

А, впрочем, можеш да я поздравиш с тая песен или всяка друга на FNM - ще поомекне :D
"FNM" - това не беше ли едно списание с полуголи каки на корицата? :blush:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#12 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 14 октомври 2008 - 13:19

Всъщност е FHM - специален поздрав за тебе с него :blush:
Внимание - малолетни да не гледат по-надолу!!!!
















Posted Image

#13 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 октомври 2008 - 13:31

Аха-а - ето какво са разглеждали преподавателите ви, докато са ви учили що е то новина и има ли почва у нас :blush:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#14 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 октомври 2008 - 13:56

Ако това по-горе е Trin аз бих помолил най-учтиво Сатир тутакси да и прости... :blush:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#15 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 14 октомври 2008 - 14:14

View PostFlorimel, on Oct 14 2008, 14:19, said:

Не е честно - ти си избрала много "облечена" корица :D !

А иначе по темата: смятам, че появата на дата за България на официалният сайт на група/изпълнител от нашия стилов диапазон си е новина само по себе си, така че трябва да се отбележи в един новинарски сайт. Иначе ще се наложи да пишем за даден концерт само, и единствено, след като той е преминал успешно :blush: .
ПИСУК!

#16 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 14 октомври 2008 - 15:27

Аз също съм на мнение, че феновете трябва да бъдат уведомявани дори за пропаднали концерти. Щом информацията е от достоверен източник - а за такива можем да смятаме организатор или съответната група, която е поканена (или официалният й сайт, или официалният MySpace) - няма причина да не се съобщи като новина. А както беше казано по-горе, ако концертът е пропаднал, това няма нищо общо с информиращата медиа (въпреки че някои се опитват да отправят и такива обвинения - историята всички я знаем :blush:)

#17 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 14 октомври 2008 - 15:58

Обяснете го това на колежката си суперпрофесионалистка, де. Че аз явно не го казвам достатъчно академично :blush:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#18 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 14 октомври 2008 - 17:51

Някой с достатъчно "опит и тапия" трябва да го обясни според мен :blush:
. . . And Justice For All

#19 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 16 октомври 2008 - 23:15

И к'во стана с'я...

http://www.katehizis...ct.php?nid=9143
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#20 Dew

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 51 posts

Posted 17 октомври 2008 - 10:48

View PostSatyr, on Oct 17 2008, 00:15, said:

И к'во стана с'я...

http://www.katehizis...ct.php?nid=9143

стига де! -_-
Always forgive your enemies: nothing annoys them so much! - тва забрави ли го или никога не си го можел?





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users