Jump to content

Slipknot по-големи от Metallica?


117 replies to this topic

#41 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 March 2009 - 15:45 PM

View PostOzzy, on Mar 11 2009, 15:04, said:

С две думи - албума е взрив и още с излизането си става свръх популярен и се изкатерва на първо място в повечето престижни класации. И оттам най-най-най-най-най-най-трютата започнаха един плач..., плач..., плач..., плач..., та чак до днес :harhar:
Толкова за Черната Металика. .....
Таратанци.
Първо. Масовото хулене на Металика започва не след Черния албум, а след Шит и Решит.
Второ. Не плачем ние. Ние плюваме. Вие плачете, когато чуете някой да плюва :harhar:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#42 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2009 - 15:51 PM

View PostSatyr, on Mar 11 2009, 15:45, said:

Таратанци.
Първо. Масовото хулене на Металика започва не след Черния албум, а след Шит и Решит.
Аз не говоря за хулене. Хуленето е след Лоуд и нататък. Аз говоря за това, че най-трютата започват да плачат, че любимата им група е сменила стила и е отишла в комерса след Черната Металика. Че щом нещо се продава повечко - то е комерс, следователно е нетрю. За това става въпрос :harhar:
I don't know how I managed it...

#43 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2009 - 15:54 PM

А сега се сещам, че дори съм чувал хора да казват, че Metallica след Kill 'Em All вече не е Metallica :harhar: Ей тия са ама баш най-трютата :harhar:
I don't know how I managed it...

#44 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 11 March 2009 - 16:03 PM

1991-1992 година. Кой тогава знаше колко е продал албума, какво е направил в класациите, как е бил отразен в "Ролинг Стоун" и т. н.? Никой. Народът си купуваше и презаписваше пиратските касетки, слушаше, решаваше дали това, което чува, му харесва или не и друго не знаеше :harhar:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#45 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 11 March 2009 - 16:06 PM

View PostOzzy, on Mar 11 2009, 15:04, said:

... ... ...

Следващите албуми след 1991г. нямат и наполовина продажбите на Черния албум.

Имах предвид ПЪРВИТЕ, бре Ози :)

Прочее, слабо ме грее коооолко гърла са се драли на Металика тая година на концерта, или колко трю-та са се заТРЮпали от мъка след `91- кажи - речи всичко след Черния албум съкс - и затова не го слушам :harhar:

Но, нали вече сам каза -
- Нещата след Черния албум са Маркетинг (с голямо М),
- Metallica са това, което са, благодарение на първите си 5 студийни албума. Ммммдаааа, велики албуми! (и как - нали знаете кой им написа половината първи, и две песни от втория?)

Значи Най - Великите просто си почиват на стари лаври :harhar:

Ако това е то да си Велик, ааааае няма нужда :D
Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#46 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2009 - 16:08 PM

View PostOzzy, on Mar 11 2009, 11:37, said:

Черната Металика - куцичка! Тя не е за трюта :harhar:
То сигурно затова е единственият им албум, който харесвам изцяло от-до. Иначе знам ли...

Ози, я си представи дали отговорът на твоите въпроси щеше да е такъв, какъвто е, ако в заглавието на групата все пак я нямаше думичката "metal". Дали всички щяха да казват, че първата метъл-група, която им идва в акъла, е James & Lars Project, примерно? А и не е само това. Почти сигурен съм, че от ония петдесет хиляди, които напълниха стадиона това лято, едно десетина хиляди не са могли да отличат "One" от "Wherever I May Roam", да речем. Това го мисля почти сериозно. Доста познати отидоха там, знаейки само "Master of Puppets" и "Enter Sandman".
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#47 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2009 - 16:10 PM

View PostJorko_Beliata, on Mar 11 2009, 16:06, said:

Значи Най - Великите просто си почиват на стари лаври :harhar:
Каквото е трябвало да направят - направили са го. Дай Боже всекиму, ама няма как да стане. Защото това не са просто пет албума. И ти сам много добре го знаеш :)


View PostSatyr, on Mar 11 2009, 16:03, said:

1991-1992 година. Кой тогава знаше колко е продал албума, какво е направил в класациите, как е бил отразен в "Ролинг Стоун" и т. н.? Никой. Народът си купуваше и презаписваше пиратските касетки, слушаше, решаваше дали това, което чува, му харесва или не и друго не знаеше :harhar:
Това говориш за тука у нас.. Аз говоря за оттатък. Мисълта ми беше, че албума е станал свръх популярен още след излизането си и просто приложих няколко факта за това :D
I don't know how I managed it...

#48 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2009 - 17:11 PM

View PostТигър, on Mar 11 2009, 16:08, said:

То сигурно затова е единственият им албум, който харесвам изцяло от-до. Иначе знам ли...

Ози, я си представи дали отговорът на твоите въпроси щеше да е такъв, какъвто е, ако в заглавието на групата все пак я нямаше думичката "metal". Дали всички щяха да казват, че първата метъл-група, която им идва в акъла, е James & Lars Project, примерно? А и не е само това. Почти сигурен съм, че от ония петдесет хиляди, които напълниха стадиона това лято, едно десетина хиляди не са могли да отличат "One" от "Wherever I May Roam", да речем. Това го мисля почти сериозно. Доста познати отидоха там, знаейки само "Master of Puppets" и "Enter Sandman".

Бях си обещал да не си говоря с теб, но не мога, просто не споделям и на 30% твоите съждения за METALLICA!
Много ясно, че в METALLICA има много маркетинг, без него няма пари и това е валидно за всяка една индустрия, не само за музикалната. Така че не виждам какъв е проблемът с METAL в METALLICA. И тяхната слава и величие не се дължи само на това METAL, а на музиката, която правят било то в първите 4-5 албума или в следващите 4-5. Едва ли всички 99% от хората на земята познават Кока-Кола, защото започва с Кока!
Онези 50 000 на Васил Левски са най-хубавото нещо, което се е случвало на музикалната индустрия в БГ! Така че дори и само да са отишли да изпият по една Кола и да чуят Nothing Else си е феноменален успех за концерт на METAL група в нашата китна държавица.
Освен това не мисля, че мястото на вашите дискусии е точно тук. В тази тема обсъждаме твърдението на музикант, който заявява желанието си неговата банда да стане по-велика от METALLICA.
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#49 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2009 - 17:37 PM

View PostТигър, on Mar 11 2009, 16:08, said:

Ози, я си представи дали отговорът на твоите въпроси щеше да е такъв, какъвто е, ако в заглавието на групата все пак я нямаше думичката "metal".
Личното ми мнение е: да, отговорите щяха да са същите. Защото отговорите са такива заради "Kill 'Em All", "Ride The Lightning", "Master Of Puppets", "...And Justice For All" и "Metallica". И щяха да са същите, дори ако тези албуми бяха направени от група, чието име е Педерастика. Това си мисля аз.
I don't know how I managed it...

#50 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2009 - 19:48 PM

View PostТигър, on Mar 11 2009, 16:08, said:

Дали всички щяха да казват, че първата метъл-група, която им идва в акъла, е James & Lars Project, примерно? А и не е само това. Почти сигурен съм, че от ония петдесет хиляди, които напълниха стадиона това лято, едно десетина хиляди не са могли да отличат "One" от "Wherever I May Roam", да речем. Това го мисля почти сериозно. Доста познати отидоха там, знаейки само "Master of Puppets" и "Enter Sandman".

Това със сигурност е така. Аз самият в невръстните си години олицетворявах метъла с Metallica, а няма да се учудя ако съм си мислил, че стилът води наименованието си от тях.
Колкото до десетината хиляди - това вероятно също е вярно, но песните познати на повечето от тях най-вероятно не са били "Master of Puppets" и "Enter Sandman", защото тях не ги пускат по дискотеките, а по-скоро "Nothing Else Matters" и "The Unforgiven". Все пак при следващият блус, хората ще могат да се похвалят, че са го слушали наживо и колко як е бил концерта. Та такива работи...
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#51 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2009 - 19:56 PM

View Postdani1948, on Mar 11 2009, 17:11, said:

Бях си обещал да не си говоря с теб, но не мога, просто не споделям и на 30% твоите съждения за METALLICA!
Много ясно, че в METALLICA има много маркетинг, без него няма пари и това е валидно за всяка една индустрия, не само за музикалната. Така че не виждам какъв е проблемът с METAL в METALLICA. И тяхната слава и величие не се дължи само на това METAL, а на музиката, която правят било то в първите 4-5 албума или в следващите 4-5. Едва ли всички 99% от хората на земята познават Кока-Кола, защото започва с Кока!
Онези 50 000 на Васил Левски са най-хубавото нещо, което се е случвало на музикалната индустрия в БГ! Така че дори и само да са отишли да изпият по една Кола и да чуят Nothing Else си е феноменален успех за концерт на METAL група в нашата китна държавица.
Освен това не мисля, че мястото на вашите дискусии е точно тук. В тази тема обсъждаме твърдението на музикант, който заявява желанието си неговата банда да стане по-велика от METALLICA.
За напред те съветвам преди да ми реагираш толкова емоционално, да прочиташ внимателно постовете ми. Ако го беше направил, може би щеше да осъзнаеш, че това, което съм написал, не съм го написал с лоши чувства към групата или феновете й. Макар че имам повод и за двете, де, но за това няма да пиша сега.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#52 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2009 - 20:03 PM

View PostТигър, on Mar 11 2009, 19:56, said:

За напред те съветвам преди да ми реагираш толкова емоционално, да прочиташ внимателно постовете ми. Ако го беше направил, може би щеше да осъзнаеш, че това, което съм написал, не съм го написал с лоши чувства към групата или феновете й. Макар че имам повод и за двете, де, но за това няма да пиша сега.
Пич, не съм казал, че си писал с лоши чувства. Но като цяло не мога да проумея откъде и как така си успял да си създадеш толкова лошо мнение за METALLICA, че и за феновете им? Направо не го проумявам. Всеки си има групи, които харесва и такива, които не харесва, ама чак пък лошу чувства?!?! Аз имам лоши чувства към Ивана, Азис и т.н., но към нито една банда, която прави или се опитва да прави музика! Дам, наистина METALLICA са ми много на сърце и ги предпочитам пред всички останали, но не тая лоши чувства към нито една друга група.
Ще се радвам да ми кажеш какво ти предизвиква откровената омраза към METALLICA :harhar:
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#53 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2009 - 21:55 PM

View Postdani1948, on Mar 11 2009, 20:03, said:

Пич, не съм казал, че си писал с лоши чувства. Но като цяло не мога да проумея откъде и как така си успял да си създадеш толкова лошо мнение за METALLICA, че и за феновете им? Направо не го проумявам. Всеки си има групи, които харесва и такива, които не харесва, ама чак пък лошу чувства?!?! Аз имам лоши чувства към Ивана, Азис и т.н., но към нито една банда, която прави или се опитва да прави музика! Дам, наистина METALLICA са ми много на сърце и ги предпочитам пред всички останали, но не тая лоши чувства към нито една друга група.
Ще се радвам да ми кажеш какво ти предизвиква откровената омраза към METALLICA :harhar:

За не дотам доброто ми отношение към феновете на Metallica вина в голяма степен носиш точно ти. Нали ти си dani? Това, което ме дразни, е кухият фанатизъм, с който и най-тежките случаи на фенбойщина, проявени от страна на почитателите на Manowar, не могат да се похвалят и който видях прекалено много и на сайта и извън него около концерта миналата година. Не, сериозно, отващаващо е. "Metallica е най-великата и най-важната група евър", "На 36 години съм и затова Metallica са най-великите" и т.н. приказки, които няма как да взема насериозно. Сам знаеш на колко такива се начетох - ти самият си написал голяма част от тях. Същия фанатизъм демонстрираш и тук. Осъзнай се. Нищо лошо, че са ти любима група, де, по-добре те, отколкото Backstreet Boys, но просто понамали фанатизма.

Що се отнася до откровената омраза към Metallica - такова нещо поне в мен няма и никога не съм казвал, че има. Не ми слагай чужди думи в устата. Уважавам ги много и харесвам твърде много техни песни, за да ги мразя. За нещастие не успях да посетя концерта им миналата година, но, надявам се, ще дойдат пак скоро. Негативното отношение, за което споменах идва от това, че едни от най-кадърните метъл-музиканти изобщо в последно време са повече поп-звезди, отколкото музиканти. Безсмислените новини за тях, които бяха факт толкова често, го показват. Говоря за новините като "Ларс Улрих си купи картина" или там каквото беше, не ми се търси в момента. Фактът, че дори и да не искам, непрекъснато ми ги навират в лицето, също ме дразни. Смятам, че ме разбираш.

Между другото, мисля, че е доста грешно да се търси конкретно метъл-група, която да бъде като Metallica. Не за друго, а защото отдавна са излезли от границата на метъла като популярност. Лошо или не - не знам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#54 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2009 - 23:41 PM

View PostТигър, on Mar 11 2009, 21:55, said:

За не дотам доброто ми отношение към феновете на Metallica вина в голяма степен носиш точно ти. Нали ти си dani? Това, което ме дразни, е кухият фанатизъм, с който и най-тежките случаи на фенбойщина, проявени от страна на почитателите на Manowar, не могат да се похвалят и който видях прекалено много и на сайта и извън него около концерта миналата година. Не, сериозно, отващаващо е. "Metallica е най-великата и най-важната група евър", "На 36 години съм и затова Metallica са най-великите" и т.н. приказки, които няма как да взема насериозно. Сам знаеш на колко такива се начетох - ти самият си написал голяма част от тях. Същия фанатизъм демонстрираш и тук. Осъзнай се. Нищо лошо, че са ти любима група, де, по-добре те, отколкото Backstreet Boys, но просто понамали фанатизма.

Що се отнася до откровената омраза към Metallica - такова нещо поне в мен няма и никога не съм казвал, че има. Не ми слагай чужди думи в устата. Уважавам ги много и харесвам твърде много техни песни, за да ги мразя. За нещастие не успях да посетя концерта им миналата година, но, надявам се, ще дойдат пак скоро. Негативното отношение, за което споменах идва от това, че едни от най-кадърните метъл-музиканти изобщо в последно време са повече поп-звезди, отколкото музиканти. Безсмислените новини за тях, които бяха факт толкова често, го показват. Говоря за новините като "Ларс Улрих си купи картина" или там каквото беше, не ми се търси в момента. Фактът, че дори и да не искам, непрекъснато ми ги навират в лицето, също ме дразни. Смятам, че ме разбираш.

Между другото, мисля, че е доста грешно да се търси конкретно метъл-група, която да бъде като Metallica. Не за друго, а защото отдавна са излезли от границата на метъла като популярност. Лошо или не - не знам.
Сериозно, направо не мога да повярвам н аочите си!!!
Пишеш грамотно, изказванията ти са интилигентни... Как може някой по-изхвърлени мои изказвания да ти причинят подобна непоносимост към велика груп акато METALLICA!!! Да, в коментарите съм dani (тука беше заето). Нокога не съм казвал, че съм на 36, на 25 съм и слушам METALLICA съзнателно от 15 годишен (несъзнателно от 20, защото баща ми е голям фен). Но това няма особено значение.
С този коментар искам да ти се извиня за причиненото неудобство!!! Моля те, въпреки моя фанатизъм на тема METALLICA, недей да ги мразиш. Още по-голяма молба - недей да мразиш феновете им, все пак всички имаме една и съща музикална кауза, всички искаме LONG LIVE ROCK&ROLL!!!
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#55 Fanatik_Priest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 140 posts
  • Gender:Male

Posted 11 March 2009 - 23:49 PM

Абе, дайте да кривнем в посока Dream Theater, а? Да разнообразим малко... Аман вече от металИци и млековари в темите, пък за театрото никой дума не обелва :harhar:
You Rock! ™
I Rock! ®



#56 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 12 March 2009 - 07:17 AM

View PostFanatik_Priest, on Mar 11 2009, 23:49, said:

Абе, дайте да кривнем в посока Dream Theater, а? Да разнообразим малко... Аман вече от металИци и млековари в темите, пък за театрото никой дума не обелва :D
На 3-ти юли сме в Каварна :D
А да... Dream Theater са най-големите. Долу Металика, долу Самовар. Само прог метал :harhar: :harhar: :)

#57 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 12 March 2009 - 08:53 AM

View PostТигър, on Mar 11 2009, 21:55, said:

"Metallica е най-великата и най-важната група евър", "На 36 години съм и затова Metallica са най-великите" и т.н. приказки, които няма как да взема насериозно. Сам знаеш на колко такива се начетох
Аз лично не знам на колко такива неща си се начел, но знам, че са пренебрежимо малко в сравнение с изписаните в сайта и форума подобни приказки за Manowar. След двата концерта в Каварна те бяха изкарани не извънземни, а нещо, за което все още не е измислено определение :harhar: Да не мислиш, че това е изключително приятно за нефанатизирани и незаслепени фенове на групата като мен? Хич не е приятно. :harhar: Но такива работи е имало и винаги ще има. Независимо дали ни харесва на теб и мен или не.
I don't know how I managed it...

#58 Fanatik_Priest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 140 posts
  • Gender:Male

Posted 12 March 2009 - 09:35 AM

View PostSvil, on Mar 12 2009, 07:17, said:

На 3-ти юли сме в Каварна :harhar:

A aз най-вероятно ще съм на изпит! ;(... съдбЪ...
You Rock! ™
I Rock! ®



#59 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 12 March 2009 - 09:59 AM

View PostOzzy, on Mar 12 2009, 08:53, said:

Аз лично не знам на колко такива неща си се начел, но знам, че са пренебрежимо малко в сравнение с изписаните в сайта и форума подобни приказки за Manowar. След двата концерта в Каварна те бяха изкарани не извънземни, а нещо, за което все още не е измислено определение :D Да не мислиш, че това е изключително приятно за нефанатизирани и незаслепени фенове на групата като мен? Хич не е приятно. :D Но такива работи е имало и винаги ще има. Независимо дали ни харесва на теб и мен или не.
aaa веднъж питах Сатир коя група е довела до повече банове. той каза че Металика са недостижими лидери :harhar: :harhar: :)
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#60 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 12 March 2009 - 10:15 AM

:harhar:
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users