Jump to content

Muse – муза, революция, или шибана претенция?културна дискусия


263 replies to this topic

#1 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 27 август 2012 - 11:21

Има стара тема за тази група но намирам, че, след като последния пост в нея е с давност почти 3 години, може би нова тема е по-добро решение (все пак модераторите да решат). Дискусията в съседната тема и призива на Ози ме подтикнаха към това.

Освен редичката сингли се очаква и нов албум на 1 октомври, който може да даде нов тласък на темата.

Старата тема се казва „Защо (не) харесвате Muse?” - спокойно и тази може да се озаглави по същия начин. Все пак, реших да цитирам съфорумците от съседната тема. :)
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#2 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 27 август 2012 - 12:30

Слушал съм всички албуми досега на "Muse" и мнението ми е следното, простичко и ясно - харесват ми, но не бих насърчавал детето ми примерно да ги слуша, защото не представляват нещо толкова велико, колкото феновете им мислят, т.е. - харесвам Muse, но не смятам, че са революция! Смятам, че в композициите им се усещат доста влияния от различни групи и на моменти става чак мазало ... :lol2: А и смятам, че всичко е до вътрешно индивидуално възприятие, така че всеки да има собствено субективно мнение по въпроса :neo:

#3 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 27 август 2012 - 13:03

Тази тема е точно толкова безсмислена, колкото безсмислена би била тема за революционното значение на The Who в съвременната рок музика, пусната в произволен български форум...

Предлагам да изчакаме още няколко години, видно от старата тема има защо, въпреки горното изречение и обстоятелствата...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#4 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 27 август 2012 - 14:11

Нямам претенции за някаква особена смисленост на темата – просто виждам, че има емоционален заряд, а между емоционалните изказвания има и доста интересни и добре обосновани такива. Освен това, като хвърля око назад в общия форум виждам доста теми, които също могат да се нарекат безсмислени, но са понатрупали доста страници. :)

Пак повтарям, че нямам претенции, ако модераторите смятат за добре, да я закрият.

Иначе съм съгласен, че времето е най-добрият съдник :good:
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#5 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 27 август 2012 - 18:41

Подобно на THE WHO, едни от най-известните бездарници в изсторията на рок музиката редом с RStones, чиято истинска музикална трагичност може да чуете и усетите тук , аз лично не мога да изтрая това изстъпление над слуха до края, MUSE са един по- скоро културен феномен, който има малко общо с музиката по подобие на Мадона, Дъ Ху, Стоунс и т.н..

#6 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 27 август 2012 - 18:53

, a вижте как звучи една посредствена група от 1975 и то почти без китарист, давам тези нагледни примери за да е ясно какви са "параметрите на революционното мислене в музиката" и ако не ви е срам от изпълнението на the Who знчи може и да минете в отбора на революционните MUSE.

#7 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 27 август 2012 - 20:12

^^

Единственото общо нещо между The Who и Muse е това, че ползват музикални инструменти. Да ги разглеждаш в една плоскост е все едно да сравняваш Стоянка Мутафова с Мерил Стрийп.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#8 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 27 август 2012 - 20:12

Аз имам една съкровена мечта. Искам да умра като прост горски дивак, неандерталец, непросветен, непотопен, не губещ се в тази революционна, съдбоносна за културата и цивилизацията на човечеството, супернова MUSE. Това беше моята съкровена мечта и исках да я споделя с вас. Благодаря ви, вече ще си мълча и няма да се намесвам във висшите селения на музиката.

Edited by Valtyr, 27 август 2012 - 20:13 .

NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#9 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 27 август 2012 - 20:30

И какво точно ти/ви пречи за реализиране на тази мечта?

Както вече беше предложено, оттук нататък ще запазя мълчание.
Don't mistake lack of talent for genius.

#10 Agent Orange

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 27 август 2012 - 20:42

View PostValtyr, on 27 август 2012 - 20:12 , said:

Аз имам една съкровена мечта. Искам да умра като прост горски дивак, неандерталец, непросветен, непотопен, не губещ се в тази революционна, съдбоносна за културата и цивилизацията на човечеството, супернова MUSE. Това беше моята съкровена мечта и исках да я споделя с вас. Благодаря ви, вече ще си мълча и няма да се намесвам във висшите селения на музиката.

Подкрепям те напълно. В последно време из форума хвалебствията за Muse са страшно (и незаслужено) много. И е крайно време @Ozzy да се разпише за Muse и да внесе малко реализъм сред всички писания за бандата. :rolleyes:

#11 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 27 август 2012 - 21:12

View PostValtyr, on 27 август 2012 - 20:12 , said:

Аз имам една съкровена мечта. Искам да умра като прост горски дивак, неандерталец, непросветен, непотопен, не губещ се в тази революционна, съдбоносна за културата и цивилизацията на човечеството, супернова MUSE. Това беше моята съкровена мечта и исках да я споделя с вас. Благодаря ви, вече ще си мълча и няма да се намесвам във висшите селения на музиката.
Аз тайно се просветих, ще си повторя извода и в тази тема - Muse=Хари Потър. И си отивам у гората. :harhar: :harhar:

View PostAgent Orange, on 27 август 2012 - 20:42 , said:

И е крайно време @Ozzy да се разпише за Muse и да внесе малко реализъм сред всички писания за бандата. :rolleyes:
Той се намеси в другата тема за турнето, внесе реализъм, ама като звероукротител. :harhar:
Hedniska Blod

#12 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 27 август 2012 - 22:50

Ще си позволя да направя едно обобщение:

1) Всички, които харесват MUSE са тотални музикални неграмотници, някакви псевдо-меломани, освен това са педали.
2) Тези, които не харесват MUSE са истинските музикални ценители и е тяхна мисия да образоват неандерталците от предната категория.

Съгласни ли сме всички с тези две квалификации?
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#13 mutant

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 27 август 2012 - 22:51

Още ли ги дъвчете тия псевдо звезди ?

#14 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 27 август 2012 - 22:53

View PostMor-Rioghain, on 27 август 2012 - 20:30 , said:

И какво точно ти/ви пречи за реализиране на тази мечта?

Ще си позволя да отговоря на младата дама, защото иначе не е възпитано. И смирено ще помоля за прошка Просветените, че отново си позволявам да скверня темата за Светилото, но така повелява добрият етикет, макар и практикуван от един средновековен дървар като мен.

Пречи ми. Ето например, преди години, когато още бях малък и играех FIFA 07, онази космическа песен за астрономическия обект, наречен "черна дупка"( колкото и вулгарно да звучи), се прокрадваше в саундтрака и искрено ме нервираше.

А сега, както каза HeathenHeart, се връщам и аз в гората. :)

Edited by Valtyr, 27 август 2012 - 22:54 .

NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#15 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 27 август 2012 - 23:22

View PostYanni, on 27 август 2012 - 22:50 , said:

Ще си позволя да направя едно обобщение:

1) Всички, които харесват MUSE са тотални музикални неграмотници, някакви псевдо-меломани, освен това са педали.
2) Тези, които не харесват MUSE са истинските музикални ценители и е тяхна мисия да образоват неандерталците от предната категория.

Съгласни ли сме всички с тези две квалификации?
Не е така.
1)Тези, които слушат Muse, смятат тези, които не слушат групата за неандерталци, недостойни да пишат в темата за Muse.
2)Част от тези, които не слушат Muse, смятат за неандерталци тези, които слушат групата. Другата част така и така са от гората (възможно е да са неандерталци).

Edited by HeathenHeart, 27 август 2012 - 23:24 .

Hedniska Blod

#16 Agent Orange

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 27 август 2012 - 23:28

View PostYanni, on 27 август 2012 - 22:50 , said:

Ще си позволя да направя едно обобщение:

1) Всички, които харесват MUSE са тотални музикални неграмотници, някакви псевдо-меломани, освен това са педали.
2) Тези, които не харесват MUSE са истинските музикални ценители и е тяхна мисия да образоват неандерталците от предната категория.

Съгласни ли сме всички с тези две квалификации?

Не съм съгласен. Правилните категории трябва да са тези:

1) Всички, които харесват Muse разбират от Музика (и от всички други изкуства), и " са истински музикални ценители и е тяхна мисия да образоват" (или поне да прославят Музиката на Muse пред) неандерталците от категорията "анти-Muse".
2) Тези, които не харесват Muse са жалки, първосигнални типове, които са некадърни във всяко едно отношение, слушат проста музика и са изключителни невежи, истински "музикални неграмотници и някакви псевдо-меломани".

Извън това съвсем не искам да обиждам феновете на Muse. Сигурен съм, че една или може би голяма част от тях са интелигентни хора с добра музикална култура като някои от тях със сигурност превъзхождат моята, но начинът да ми покажат това не е като ми заявят нещо от сорта на: "Аз слушам хубавата, интелигентната, събарящата прегради и всичко останало музика на Muse, а ти, който не слушаш Muse си тъпак." Нещо такова да видя написано за Пинк Флойд, макар и като голям фен на Флойд, няма да го почувствам за правилно, камо ли за група от ранга на Muse, които са толкова далеч от Флойд във всяко едно отношение, че няма накъде.
И аз мога да напиша как за мен албумът Slania на Eluveitie е нещо изключително в музикално отношение, събаря прегради в музиката, смесвайки по уникален начин фолк метъл, келтска музика и мелодичен дет метъл, но ако го напиша повечето хора ще го отминат с презрение, а някои сигурно директно ще започнат да ми се подиграват заради това. Но тук понеже става въпрос за Muse - значи могат да се пишат такива хвалебствени неща и не просто се пишат ами трябва да се считат за абсолютно верни не само от феновете на Muse, а и от тези хора, които не могат да понасят групата. Просто няма как да стане. :rolleyes:

#17 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 27 август 2012 - 23:30

Quote

Ще си позволя да отговоря на младата дама, защото иначе не е възпитано.

Млади сър, недоумявам кое ви наведе на мисълта, че съм "млада", и още по-малко - "дама". Прошка няма, нали така е trve. Целта на невинния ми, потенциално реторичен, въпрос, бе да ви помогне вие сам да достигнете до отговор, както и множеството, измъчвано от подобни страдания. Както стана видно, вече сте открили своето райско кътче, поради което, не намирам никакво обяснение за вашите оплаквания.

View PostAgent Orange, on 27 август 2012 - 23:28 , said:

Нещо такова да видя написано за Пинк Флойд... които са толкова далеч от Флойд във всяко едно отношение, че няма накъде.

Току-що го написа.

View PostYanni, on 27 август 2012 - 22:50 , said:

Ще си позволя да направя едно обобщение:
1) Всички, които харесват MUSE са тотални музикални неграмотници, някакви псевдо-меломани, освен това са педали.
2) Тези, които не харесват MUSE са истинските музикални ценители и е тяхна мисия да образоват неандерталците от предната категория. Съгласни ли сме всички с тези две квалификации?
Алилуя, амин, и благодарствени молитви по повод възможността да "изляза от дрешника". :orc: :worship: :pop:

Edited by Mor-Rioghain, 27 август 2012 - 23:39 .

Don't mistake lack of talent for genius.

#18 Agent Orange

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 27 август 2012 - 23:58

View PostMor-Rioghain, on 27 август 2012 - 23:30 , said:

Току-що го написа.

Написах доста неща. Какво не е ясно или какво не съм написал както трябва? :)

#19 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 28 август 2012 - 00:04

^ Вярно е, че доста се оплетох с цитатите, но смятах, че е съвсем ясно как си противоречиш. Че между двете групи не може да става дума за сравнение, спор няма. :D
Don't mistake lack of talent for genius.

#20 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 28 август 2012 - 01:12

View PostStavrogin, on 27 август 2012 - 18:41 , said:

Подобно на THE WHO, едни от най-известните бездарници в изсторията на рок музиката редом с RStones, чиято истинска музикална трагичност може да чуете и усетите тук , аз лично не мога да изтрая това изстъпление над слуха до края, MUSE са един по- скоро културен феномен, който има малко общо с музиката по подобие на Мадона, Дъ Ху, Стоунс и т.н..

Вече съм сигурен, че не са те прегръщали като малък. Как не видях едно твое мнение, каква музика ти харесва. Аз мисля, че всищност мразиш музиката и само слушаш такава за да я намразваш още повече! Само: "Тези са бездарници", "Този не може да пее". Човек, спешно потърси специална помощ, защото като гледам, скоро ще завършиш с пушка в някои киносалон! А най-добре........ :russian_roulette:
А относно Muse........... ами шибана претенция!

Insane in my brain





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users