Jump to content

Обичаш ли да се заслушваш или чакаш да те грабне от първия път?


52 replies to this topic

#21 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 15 November 2007 - 01:11 AM

View Postdave, on Nov 15 2007, 00:05, said:

Все пак - още един по-щастлив човек <_<

Блажени са пънкарите духом. :wacko:
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#22 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 15 November 2007 - 01:18 AM

View Postcadaurus, on Nov 15 2007, 01:11, said:

Блажени са пънкарите духом. <_<
На тях и без това все Слеяр им е в устата...
Next One Is Real

#23 reader

    s'duh

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 15 November 2007 - 10:29 AM

Аз обичам да се заслушвам. А и съм забелязала, че което ми хареса от първо слушане, после по-бързо ми омръзва.
Someone's gonna love me...

#24 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 15 November 2007 - 14:51 PM

Така. Това е интересно. Ето ме и мен. Една песен първо трябва да подразни ужасно много слуховите ми предпочитания на първо слушане, за да бъде завъртяна повече от един път. Не винаги харесвам или пък си създавам мнение за песента (даже почти никога), но ако не ме грабне и не ме посети желанието да разбера музиката... отива в БИН! :D
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#25 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 15 November 2007 - 15:48 PM

Ами зависи.Има някои банди,на които не давам втори шанс,а има и такива,които след до 3то слушане не съм забелязвал нищо,но след това са ми ставали супер любими!!!

Банди,които ме кефят максимално, но след повечко слушане:Emperor,Helloween,Echo of Dalriada,SFU,Slayer,Demons and Wizards,Megadeth,Обект...

Банди,на които не мисля да давам втори шанс:Sodom,Cannibal Corpse,The Great Kat,Children of Bodom,At The Gates,AC/DC,AriA,...

Банди,които са ме грабнали от първия път:Satyricon,Old Man's Child,Nightwish,Lamb of God,Chimaira,Dark Angel,Obituary,Immortal,Dying Fetus,Срам и Позор,Хиподил...
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#26 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 15 November 2007 - 19:50 PM

View PostKing of a Shadow, on Nov 15 2007, 15:48, said:

Ами зависи.Има някои банди,на които не давам втори шанс,а има и такива,които след до 3то слушане не съм забелязвал нищо,но след това са ми ставали супер любими!!!

Банди,които ме кефят максимално, но след повечко слушане:Emperor,Helloween,Echo of Dalriada,SFU,Slayer,Demons and Wizards,Megadeth,Обект...

Банди,на които не мисля да давам втори шанс:Sodom,Cannibal Corpse,The Great Kat,Children of Bodom,At The Gates,AC/DC,AriA,...

Банди,които са ме грабнали от първия път:Satyricon,Old Man's Child,Nightwish,Lamb of God,Chimaira,Dark Angel,Obituary,Immortal,Dying Fetus,Срам и Позор,Хиподил...
:blink: хлъц
www.etarfans.org

#27 foetus

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 15 November 2007 - 20:08 PM

Все по-рядко ми се случва нещо да ме грабне от първо слушане,удоволствието обикновено идва след 2-3 пускане на определения албум.Забелязъл съм и друго,ако нещо ме грабне от раз в повечето случаи много бързо ми омръзва :blink: А музика си слушам винаги когато имам време дори и на работа.

#28 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 15 November 2007 - 20:40 PM

Такава натура съм явно, че трябва определена група, песен или албум да ми хареса от раз - от първо слушане. Обикновено ми е нужно много малко време за това. Рядко давам втора възможност на даден изпълнител, за да ме впечатли с творчеството си.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#29 Pecado

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 156 posts

Posted 23 November 2007 - 11:57 AM

Понякога нещо ме грабва от воле, но пък за сметка на това доста бързо ми писва. Новият Ривърсайд, примерно, ми "влезе" като хората едва на 162-ото изслушване. :yes: Няма как да прецениш даден албум от първо слушане, независимо дали е прог или първичен рочец. Също е важно да нацелиш "точното" настроението. Тогава музиката звуква по друг начин, няма к'во да се лъжем.

Edited by Pecado, 23 November 2007 - 11:59 AM.


#30 Coremania

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 29 posts

Posted 23 November 2007 - 23:19 PM

Ами имало е случаи, в които още в началото на песента да се заинтригувам, но се е случвало и обратното - в началото не ми харесва особено, но като се врътне няколко пъти на random на Winamp-а и се позаслушам по-внимателно да се накефя и после няколко дни само на това да се радвам.

Edited by Coremania, 23 November 2007 - 23:20 PM.


#31 Zipper

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 24 November 2007 - 10:42 AM

да определено се заслушвам, то някой албуми са натоварени и просто не могат да се разберат с първото слушане. :drinks:

#32 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 24 November 2007 - 20:44 PM

Почти всичко слушам няколко пъти, за да си изградя нормално мнение за него, но ако не мога да изтърпя албум докрая, рядко го пускам пак.

#33 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 12 March 2008 - 00:49 AM

View Postcadaurus, on Nov 14 2007, 11:03, said:

Но ако не хваща от първо слушане, значи няма да хване и на второ.
тук не съм съгласна :blush:

ето защо:

View PostJimmy Pop, on Nov 14 2007, 14:33, said:

но ми се е случвало да ме грабне албум или цяла група след години на целенасочено пренебрегване и дори насмешка от моя страна.
Има си групи, че дори и цели стилове, които изискват някакво "порастване". Моят пример е с Queensryche. 2004 чух техни неща за пръв път и то заради концерта им тук. Да, харесаха ми, но изобщо не се грабнах от тях като цяло. Чух Operation-а и само си казах: "че защо този албум е толкова прехвален, нищо особено"(:yes: , и аз така казвам :no:) дори не ги гледах, отидох направо за Джудас. две години по-късно реших да им дам втори шанс и "прехваленият" албум просто ми откъсна главата, както и почти всички останали...сега гледам пак ме е треснала манията да побърквам всичко живо около мен с албумите им :D
просто с времето нагласата се променя, а с нагласата и възприятията.

ето и един друг пример: чуваш песен на някоя група за пръв път и тя те грабва много. завърташ албума няколко пъти и си казваш: "мда, това парче определено е най-якото, 3-то и 10-то също стават, ама другите не, 5-то е егати депресарщината, таквиз неща-не мерси" Е да, ама след 5 дни умира любимата ти котка и какво, изведнъж се оказва, че точно "депресарското" парче най ти ляга на сърце...
при мен лично е имало десетки такива случаи
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#34 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 12 March 2008 - 02:00 AM

Quote

Е да, ама след 5 дни умира любимата ти котка и какво, изведнъж се оказва, че точно "депресарското" парче най ти ляга на сърце...
при мен лично е имало десетки такива случаи
мноого котки имаш ве
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#35 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 12 March 2008 - 08:35 AM

View PostAbadon, on Mar 12 2008, 02:00, said:

мноого котки имаш ве
нито една за съжаление, дадох го като пример :blush: реших, че ако кажа "любима леля" ще звучи премного изродски :D
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#36 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 March 2008 - 10:35 AM

View Postforeigner, on Mar 12 2008, 00:49, said:


ето и един друг пример: чуваш песен на някоя група за пръв път и тя те грабва много. завърташ албума няколко пъти и си казваш: "мда, това парче определено е най-якото, 3-то и 10-то също стават, ама другите не, 5-то е егати депресарщината, таквиз неща-не мерси" Е да, ама след 5 дни умира любимата ти котка и какво, изведнъж се оказва, че точно "депресарското" парче най ти ляга на сърце...
при мен лично е имало десетки такива случаи

Чудесен пример!
Браво!! :D

Затова винаги съм казвал, че музиката е призвана да събира, а не да разделя хората. Няма значение кой каво харесва и от каква националност е, важна е общата религия наречена меломанство. За да почувстваш тази тръпка не е достатъчно едно прослушване на албума... Трябва и акъл... :blush:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#37 Tejuk Metalist

    Angel Of Death

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 552 posts
  • Location:South Of Heaven

Posted 12 March 2008 - 15:50 PM

View Postmarillion, on Mar 12 2008, 10:35, said:

Чудесен пример!
Браво!! :blush:

Затова винаги съм казвал, че музиката е призвана да събира, а не да разделя хората. Няма значение кой каво харесва и от каква националност е, важна е общата религия наречена меломанство. За да почувстваш тази тръпка не е достатъчно едно прослушване на албума... Трябва и акъл... :yes:
Мхм...и ядене! :no: :D

#38 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 13 March 2008 - 00:28 AM

Уф... много според зависи е. От настроението. Най-вече от него.
Като цяло каквото и да чуя за първи път, не ми харесва. Затова има и втори, и трети и тн. Защото някои неща наистина трябва да се вникне в тях, и не може кат някоя ... (айде да не стават размирици) с просто тупта-тапа и 2 квинти на кръст да ти влезе, и след около 15 минути и да няма и помен от него. Затова винаги слушам нещо по много пъти, и ако е качествено след всяко следващо изслушване ще ми се харесва все повече и повече, и ще откривам и нови незабелязани досега неща.
Има музики, които и след поредното преслушване не ми се харесват. Ако усещам че са качествени, и след време ще ме зарибят, тогава оставям да отлежи, пък гат му дойде времето :)
Мога да кажа, че нещо не ми харесва, и няма и да ми хареса никога, дори и след 30 секунди от песента. Такива бол.
Обаче има много трудни неща за възприемане... дори Тригонометрията ми се струва лесничка кат ги чуя :D На тях се отделя повече внимание и усилия, съвсем друга графа :blush:
И те така...кат цяло 1то преслушване на албума, без значение с очаквания или без, е по скоро да има нещо за фон. Трудно мога да се концентрирам без да зная дори най-бегло епа за кфо иде реч :)
walk into the jaws of hell.

#39 empty inside

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 14 posts

Posted 25 March 2008 - 15:25 PM

ами принципно ако ме грабне от първия път само тогава си правя труда да го слушам иначе има много рдки случаи в които съм се опитвала да ми хареса нещо и съм го слушала бая преди това

#40 Zakk Wylde

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 21 posts

Posted 12 February 2009 - 15:06 PM

Ами определено очаквам като слушам нещо и то да ме грабне още от първия път. Но знам, че това не е най-правилния подход за оценка на дадена тава, може би. И осве ако наистина не е нещо супер отвратително, почти винаги давам втори шанс със повторно превъртане. :harhar:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users