Jump to content

Какво направихте с колекцията си от касетки?


49 replies to this topic

#21 stiff

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 80 posts

Posted 30 септември 2007 - 21:10

View Postinsider, on Sep 30 2007, 21:24, said:

Касетките ми събират прах на рафта в къщи. Почти всичко имам вече на дискове, а и някои записи само ми дразнят слуха.
Касетките бяха хубаво нещо, но както се казва "Всяко нещо с времето си" :huh:

Магнитофонните ленти, вкл. касетите, са може би най-шибания носител, създаван изобщо, но са адски фешън. 8 от 10 домашни уредби в момента се продават с гнездо за касети. Има е грамофони с USB. мене никой не може да ме убеди в преимуществата на дигиталното пред аналоговото. Тц. :blink:

It's a cash & carry world, you pay as you go...
...sometimes you have to pay a little, mostly a lot, once in a while all you've got
STEPHEN KING (STORM OF THE CENTURY)

#22 Lord Vickeron

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 58 posts

Posted 30 септември 2007 - 21:17

Над 400 касетки и са ми голям дерт. Особено презаписваните, започват все повече да се влошават, трябва да се слушат редовно, а просто не остава време с толкова много музика, която се бълва. Не знам какво да ги правя, всяка има история и стойност, всяка е била презаписвана, купувана, открадната, с такъв трепет, че нямам сърце просто да ги прибера в някой шкаф! Два огромни рафта от секцията гордо събират прах, и рядко ги почиствам, да не се разместват - подредени по стилове и по държави!

Истината е обаче, че този формат умира адски бързо. Преди 10 години, ако някой ми беше казал, че ще спра да си купувам касети, щях да го набия първо аз, а после да извикам Чубака и той да му тегли един бой!

#23 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 30 септември 2007 - 21:38

Аз твърде рано отказах касетите - още в средата на 90те се сдобих с уредба Sony с ЦД и прекратих масовото купуване на касети. За съжаление това стесни доста избора ми за пазаруване в началото, тъй като доста малко неща бяха налични на пиратски дискове в Ямбол (за оригинални такива честно си признавам не бях се и замислял тогава) :blink: Обаче сега в колата останалите десетина касетки с прилично качество изживяват втора младост - въртят се всеки път на малко по-дълъг път, като вече почти нищо не се чува благодарение на комбинацията калпав касетофон - праисторически пиратски касетки. До края на годината съвсем ще ги пенсионирам, защото предвиждам да се обзаведа с някой мп3 плеър за автомобила. И тогава ще бъдат погребани в някоя кофа останалите живи магнитни носители :huh:

#24 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 30 септември 2007 - 22:31

Седят си опаковани в един кашон под спалнята.
Около 400 и кусур парчета, непрежалими, неподарими, неразделими късчета музика.
Така ще си останат....
Next One Is Real

#25 UnholyUnion

    OLD SKULL

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 195 posts
  • Location:OLD SCHOOL

Posted 30 септември 2007 - 23:19

500-600 бяха - сега са знам ли колко останали ..... в един кашон са с изключение на няколко, които ги нямам на друг носител ... някои ги продадох, а други презаписах и продадох ... т'ва с така наречените "оригинални " така и нне го възприех поне не и от предлагащите навремето подобни измислици на някакви си долнопробни шир-потреба касетки с някакъв си запис .... много от касетките ми бяха и са хромки или читави нормалки, които бяха записвани от плочи и дискове .... определено ми е жал да ги изхвърля ...... декове доста смених и сега имам три-глав Technics и едно дву-главо Sony, на което му се сдухаха ремъците и не съм се разправял да ги сменям ... и така ...

#26 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 01 октомври 2007 - 01:16

Пазя си ги и си ги слушам, каквото е останало. Около 300-400 са. Няма да ги изхварля и туй-то. Повечето имат и сантиментална стойност за мен. Преди време в стария форум Змея си беше обявил касетките за подаряване и аз сварих пръв да се обадя :angry3: После цяла нощ преслушвах безкрайните блек-метъл легиони и се давех в миризмата на сяра :D
Има албуми, като Persecution Mania, които дотам съм свикнал да слушам на касетка с всичките им особености и дефекти, че не ща да ги чуя на друг носител, въпреки че ги имам. Някои от тях са въртяни хиляди пъти, но все още качеството е поносимо. Металица 86, напримере ми е от 1987-ма година на касетка philips и преди време, като я пусках се чуваше доста добре :) Разни други трашове от тоя период също са с прилично качество. За съжаление още тогава от раздаване на тоя-оня си затрих бая ценни неща, ама какво да се прави, сега ги записвам на мп3.
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#27 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 01 октомври 2007 - 07:19

Когато започнах да си купувам дискове, касетките все още бяха вървежни. Та част от тях продадох на скромни цени (тия уж лицензните, с обложки дето бяха). Другите ги подарих. Те определено си бяха и по-добрите, защото винаги съм записвал само на скъпи касетки, с качествена лента. Не съжалявам за касетите. Не ми липсват. Лошото е, че някои апокрифни албуми ми костваха много години да бъдат открити на CD или mp3.
Иначе като бройка се движеха около 200.

View Poststiff, on Sep 30 2007, 22:10, said:

мене никой не може да ме убеди в преимуществата на дигиталното пред аналоговото. Тц. :angry3:
Остаряваме май :) :D :D

#28 ArthurDent

    епископ

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 245 posts

Posted 01 октомври 2007 - 09:55

И аз имах голяма колекция касетки - около 500-600. Доста дълго време си ги държах при мен, понеже трудно се намираха на "дигитален" формат. Но последните 3-4 години си намерих (благодарение на познати) такива апокрифни неща, че вече 99,9% имам всичко о-цифровано :angry3:
И понеже ми я тясно при мен, съм ги занесал 1/2 в Русе, а другите в Лом.
Иначе преди си бях купил, специално за целта да ги прехвърля в мр3, дек, на който чух точно 2-3 касети и толкоз. Продадох го и сега не ползвам изобщо касети

View Postwolfy, on Oct 1 2007, 02:16, said:

Преди време в стария форум Змея си беше обявил касетките за подаряване и аз сварих пръв да се обадя
Да ти ги дам и моите :D :)


А ето нещо по темата:
За любителите на старите касети....

#29 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 01 октомври 2007 - 09:59

Да живеят грамофонните плочи!! А, тука за касетки ли питате? Ами седят още на тавана в един огромен кашон-около 400 ще да са май (доста от тях оригинални...уж). Ама няма на какво да ги слушам-някой френд ми дигна уокмена и забрави да го върне преди години, пък в кухнята има само един полуразвален Панасоник, на който радиото ползвам. Не ми е тръпка, ама от сантимент си ги пазя касетките (всъщност някои ги свалих на дискове)...не е и удобно за мъкнене-обикновено тръгвам с дискмена и 1-2 диска мп3-ки (свалени от нета или от собствените ми дискове)-много повече музика, на много по малко зает обем от пространството. Иначе си падам много по плочите и понякога предпочитам да си чуя нещо от плоча въпреки че го имам на диск или мп3 (е, и грамофона ми е висок клас, не е от старите руски АККорд дето повече деряха плочите отколкото да ги свирят)

p.s. темата ме накара да си припомня една забавна случка от преди време.
Студентски купон. Колегите ми-хора всякакви, ама айде, няма да се цепя от колектива. Правя се на диджей с чисто новия си касетен дек, усилвател и колони. Всеки помъкнал някакви касети-поп, рок, разни дискотечни истории...по едно време идва един с чисто нова оригинална касета чалга. Не ми се пускаше, ама няма накъде, обаче го избъзиках че моя дек такива неща не върти и ще му скапе лентата, оня естествено не ми се върза, щото то си беше бъзик...и...с много зор успяхме да извадим касетата от дека-с обилно намачкана лента (чисто нов дек, без проблеми, касетата и тя нова!). Явно техниката едно време сама познаваше кое е праведна музика и кое не :angry3: :)

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#30 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 01 октомври 2007 - 12:21

Добре си обяснявате как касетките ви седят забравени под леглото или в кутии за обувки в секцията зад вратата... ама аз сега се усетих, че на мен 200 диска с MP3 ми седят в секцията и откакто съм ги подредил там - преди около 2 години, я съм извадил да чуя 5 диска от тях, я не... Всичко ново се държи на харда, слуша се от там и се прави на ЦД за архив, който изглежда после не докосвам. Ако ми потрябва нещо от старите дискове - свалям си го от нета, че ме мързи да търся, пък и май ме е страх дали ако пъхна някое от първите CD-та ще тръгне без проблем... :D
... Through dreams I influence mankind...

#31 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 01 октомври 2007 - 20:53

View PostЗмей Горянин, on Oct 1 2007, 13:21, said:

Добре си обяснявате как касетките ви седят забравени под леглото или в кутии за обувки в секцията зад вратата... ама аз сега се усетих, че на мен 200 диска с MP3 ми седят в секцията и откакто съм ги подредил там - преди около 2 години, я съм извадил да чуя 5 диска от тях, я не... Всичко ново се държи на харда, слуша се от там и се прави на ЦД за архив, който изглежда после не докосвам. Ако ми потрябва нещо от старите дискове - свалям си го от нета, че ме мързи да търся, пък и май ме е страх дали ако пъхна някое от първите CD-та ще тръгне без проблем... :unsure:
точно същото е и при мен :>

#32 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 01 октомври 2007 - 23:16

Пазят се на рафта на секцията и стоят гордо до голямата купчина с дискове. Които мога, слушам ги досега, разбира се, ако има и остава време... Касетките са си малко или много нещо специално за всеки фен, макар и аз да бях от последното, може би, поколение, което от начало си купуваше касетки и дискове (пиратски и оригинални) в последствие... :)
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#33 drivanov2003

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 210 posts

Posted 02 октомври 2007 - 14:18

View Postmarillion, on Sep 30 2007, 13:08, said:

както и няколкото албума издадени от може би най-интересната българска група създадена след демокрацията Herman's Wolf Band (R.I.P. Духи, завинаги един от нас!)... .
Аз пък имам запис на концерта в 113 на Бади Бенд, - сериозно трябва да потърся начин да го прехвърля.
Иначе - касетите първо отидоха в съседчето - младеж който имаше само касетофон, а сега постепенно ги унищожавам в касетофона на колата - топят се. И ми се стопи най-старата и ценна касета , дето татко ми донесе от командировка в Италия през 1978ма, A Day Of The Races Queen :hunter: !

#34 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 02 октомври 2007 - 15:01

View Postdrivanov2003, on Oct 2 2007, 15:18, said:

Аз пък имам запис на концерта в 113 на Бади Бенд, - сериозно трябва да потърся начин да го прехвърля.
Иначе - касетите първо отидоха в съседчето - младеж който имаше само касетофон, а сега постепенно ги унищожавам в касетофона на колата - топят се. И ми се стопи най-старата и ценна касета , дето татко ми донесе от командировка в Италия през 1978ма, A Day Of The Races Queen :hunter: !

Ехе, откога не се бях сещал за Клуб 113+
Невероятно място, имаше една особена атмосфера там. А хермансите тръгнаха точно оттам. Помня и Бади Бенд, разбира се. Високо напрежение, също..... Една мацка, не и помня името, пееше, като Дженис Джоплин, но после се затри. Хубави години......
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#35 vancheto_flower

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts

Posted 07 октомври 2007 - 16:08

Всички касетки си ги пазя :D

#36 Tempest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 61 posts

Posted 08 октомври 2007 - 09:15

Имам малко над 500, повечето от т.нар. оригинални. Седят в два кашона в къщата на нашите и мисля и там да си останат, няма да ги изхвърля...спомени.

#37 sodom

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 11 октомври 2007 - 19:34

View PostTempest, on Oct 8 2007, 10:15, said:

Имам малко над 500, повечето от т.нар. оригинални. Седят в два кашона в къщата на нашите и мисля и там да си останат, няма да ги изхвърля...спомени.

Смятах да напиша същия пост!!! Телепатия явно! :metal: :D

#38 Pecado

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 156 posts

Posted 11 октомври 2007 - 22:07

Касетките ми си стоят там, където винаги са били. :metal: Шиткам от време на време на един приятел, някои подарявам, други нося по купони... Някои от тях винаги ще си ги пазя... заради спомените, естествено.

#39 Shemhamforash

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 1 posts

Posted 19 ноември 2007 - 18:52

Някой ако иска да се отърве от касетите си и се чуди кво да ги прави, нека ми пише да се разберем нещо. Съвсем сериозно. :worship:

#40 Inferno

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Location:Black Skies

Posted 24 ноември 2007 - 01:09

стоят в кашони сред сокове, компоти, буркани със мезе.
Имах към 400-450.
За да си ги купувам си носех ядене от вкъщи, че джобните да бъдат изхарчени за касети.
Има носталгия, разбира се, най-голяма към тези на бг бандите.
All these things we'll one day swallow whole
Fade out again, Fade out.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users