Jump to content

30 години по-късно те пак искат да бъдат анархисти в U.K.Sex Pistols празнуват с концерт юбилея на "Never Mind the Bollock


87 replies to this topic

#1 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 септември 2007 - 13:40

Потвърдено е! На 08/11 в култовата Лондонска зала Brixton Academy легендата Sex Pistols ще се събере отново в състав John Lydon, Steve Jones, Paul Cook и Glen Matlock за един концерт посветен на тридесет годишнината от издаването на епохалния албум "Never Mind the Bollocks"...

Повече ето тук!!

Posted Image

Каква година само!!
Кой ли не се събра отново - Genesis, Police, Led Zeppelin, Marillion с Fish....
Сега и лошите момчета на Англия.
Какво мога да кажа освен Бог да пази Кралицата на 08/11 от задаваща се анархия в Обединеното кралство. :ninja:

Къде е Daveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee????????????????
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#2 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 18 септември 2007 - 13:52

View Postmarillion, on Sep 18 2007, 14:40, said:

Къде е Daveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee????????????????



сигурно си купува самолетния билет в момента :ninja:

Edited by henna iv, 18 септември 2007 - 13:53 .


#3 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 18 септември 2007 - 13:55

Quote

легендата Sex Pistols

Оня ден с Артъря, говорейки за Tangerine Dream, поспорихме за това, оксиморон ли е "недооценена легендарна банда".

Ето, Арти, Секс Пистълс са живият пример за преоценена легендарна банда. А нито са измислили стила, в който са най-известното име, нито дори са му дали нещо съществено.
Че са легенди - легенди са, но защо са легенди - няма абсолютно никакво логично обяснение. И те самите не знаят!

По темата - аз съм против реюниъните, казах го и в темата за Led Zeppelin. А специално пък за реюниън на група, която има десетина песни и две свирения наживо, ми е абсолютно все едно.

Бе, нека има зрелиша. :ninja: Пейте и се смейте, смейте се и пейте! :(

Edited by violator, 18 септември 2007 - 14:08 .

-----------------------------------------
Слушай силно!

#4 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 септември 2007 - 14:03

View Postviolator, on Sep 18 2007, 14:55, said:


Че са легенди - легенди са, но защо са легенди - няма абсолютно никакво логично обяснение. И те самите не знаят!


Не мога да отрека, че понякога успяваш абсолютно точно да кажеш това, за което на мен ми трябват доста повече думи. Респект!!

А сега очаквам, dave да ни сдави и двамата... :ninja:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#5 ArthurDent

    епископ

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 245 posts

Posted 18 септември 2007 - 14:11

View Postviolator, on Sep 18 2007, 14:55, said:

Оня ден с Артъря, говорейки за Tangerine Dream, поспорихме за това, оксиморон ли е "недооценена легендарна банда".
Само да поясня че не съм говорел за групата или музиката на Tangerine Dream, понже са ми непознати.
А визирах само фразата :worship: и продължавам да твърдя, че е оксиморон :ninja:
Иначе за Секс П. съгласен съм с теб и това вече не е оксиморон :(

#6 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 септември 2007 - 14:17

Преди години брокерът Джон Лайдън участва в някакво риалити шоу по английската телевизия. Когато стана дума за пънка и Секс Пистълс, Джонката съвсем небрежно заяви: "Какъв пънк? Това беше просто една поза". А уж да си пънкар било до живот...
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#7 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 септември 2007 - 14:20

View Postviolator, on Sep 18 2007, 14:55, said:

Че са легенди - легенди са, но защо са легенди - няма абсолютно никакво логично обяснение. И те самите не знаят!

Легенди са, защото английската популярна култура се нуждае от подобен персонаж - гаменчета, които да изритат старите дискари и да върнат рокендрола на масите. Точно по същата причина Бийтълс имат толкова легендарен статус. Позата преди всичко!

Апропо, в самата Англия едни Клаш се радват на много по-голяма популярност.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#8 ШureЯ

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 18 септември 2007 - 14:29

бе те Пистълз, ако ме не лъже паметта, се събираха и през 90-те, пак за няколко лайфове (вероятно пак юбилей от издаването на Болокс-а) :ninja:
darkness, darkness be my pillow...

#9 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 септември 2007 - 14:38

View PostШureЯ, on Sep 18 2007, 15:29, said:

бе те Пистълз, ако ме не лъже паметта, се събираха и през 90-те, пак за няколко лайфове (вероятно пак юбилей от издаването на Болокс-а) :ninja:

Два пъти се събираха - веднъж през 1998 и още веднъж през 2003...

@cadaurus
Дай ние прогерите да си гледаме прога и да не се бъркаме на пънкарите в канчето, че току-виж ни нашокали репата... :(
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#10 ШureЯ

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 288 posts

Posted 18 септември 2007 - 14:43

View Postmarillion, on Sep 18 2007, 15:38, said:

Два пъти се събираха - веднъж през 1998 и още веднъж през 2003...

тия са като Батето - ного юбилеи, ного нещо! :ninja:
darkness, darkness be my pillow...

#11 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 септември 2007 - 14:48

View PostШureЯ, on Sep 18 2007, 15:43, said:

тия са като Батето - ного юбилеи, ного нещо! :(

Верно си е така, ама това събиране може да им е за последно. Само като се замисля какво представлява Брикстън вечер и ми става лошо. А като се и замисля какво ще представлява Брикстън вечерта след концерта на пищовите ми става още по-лошо и неминуемо се сещам за Факултето... :ninja:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#12 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 18 септември 2007 - 14:53

View Postcadaurus, on Sep 18 2007, 15:20, said:

Точно по същата причина Бийтълс имат толкова легендарен статус. Позата преди всичко!

О, не! Не е поради същата причина. :worship:

При Sex Pistols успехът дори не е търсен. Той се дължи единствено и само на позата и случайността. Докато при The Beatles успехът е изстрадан. Да не говорим, че е заслужен, защото е плод на множество преодолени препятствия, методична и тежка работа.
Самоцелната поза при тях идва чак в Хамбург. A дотогава те вече имат изървян сериозен път.
Когато The Beatles стават световноизвестни, те вече имат в ПЪТИ повече песни от общо всичките на Пищаците. Вече имат смяна в състава, няколко турнета, та дори и лека промяна в стила.

За какво говорим, Пистълс нямат концерт пред повече от 200 човека. И това се е случвало един-единствен път....може и да няма живи свидетели! :( Всичко около тази група е куха материя.

Btw, първото известно изкристализирало пънк парче в историята, по моему, се казва "Helter Skelter"...

Направено е по времето, когато Джони Ротън е бил на ученическата скамейка в началното училище и няма да казвам, на коя група е. Ще дам само жокер - от Ливърпул са и името им започва с "Beat" и завършва на "les" :ninja:

Edited by violator, 18 септември 2007 - 15:06 .

-----------------------------------------
Слушай силно!

#13 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 септември 2007 - 14:58

View Postviolator, on Sep 18 2007, 15:53, said:

О, не! Не е поради същата причина. :fool:

Имах предвид, че Бийтълс, както и Пистълс са необходими на английската популярна култура и съобщната й митология и това води до масовата видеотизация по тях. Че при Бийтълс това е заслужено, а при Пищаците - не, е съвсем отделен въпрос.

Quote

Btw, първото известно пънк парче в историята, по моему, се казва "Helter Skelter"...

Допреди 1968 е изтекла толкова много вода из мазетата и гаражите на Америка, че е несериозно да се говори за Хелтъра като за първо пънк парче. Същото се отнася и за Студжис и МС5, камо ли за Пистълс. :haha:
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#14 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 18 септември 2007 - 15:04

View Postcadaurus, on Sep 18 2007, 15:58, said:

Допреди 1968 е изтекла толкова много вода из мазетата и гаражите на Америка, че е несериозно да се говори за Хелтъра като за първо пънк парче. Същото се отнася и за Студжис и МС5, камо ли за Пистълс. :haha:

Забележи прилагателното "известно". Неслучайно съм го сложил. Прибавих и "изкристализирало".

Не е толкова важно, какво е изтекло в мазетата. Щом е изтекло, не е било достатъчно жилаво да оживее. Не е заслужавало да излезе на бял свят.

Далеч по-важното е, какво е изплувало на повърхността! :fool: Кое е станало лице на явлението!

Edited by violator, 18 септември 2007 - 15:06 .

-----------------------------------------
Слушай силно!

#15 Pecado

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 156 posts

Posted 18 септември 2007 - 15:05

Eми специално за 90-арското им събиране, чел съм интервю на Ротън, дето пичът си признава, че турнето е било само заради парите... На него му трябвали кинти за да довърши домашното си студио.

#16 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 септември 2007 - 15:08

View Postcadaurus, on Sep 18 2007, 15:58, said:

Допреди 1968 е изтекла толкова много вода из мазетата и гаражите на Америка, че е несериозно да се говори за Хелтъра като за първо пънк парче. Същото се отнася и за Студжис и МС5, камо ли за Пистълс. :haha:

Кадаурусе, не е към мен, ама пак ти казвам не се меси в пунка, щот си слаб в материята... :fool:

Хелтъра на Бийтълс е наистина първото пънк /а и струва ми се не само пънк/ парче и това не го е измислил Вайли, а е описано навсякъде в неписаните учебници на музикалната история. Няма друга такава песен по онова време, чиято структура да е толкова близка до по-сетнешните пистолетни и клашови изяви...

Не слушай изцепката на U2 от 1988 на Хелтър Скелтър, слушай оригинала на Бийтълс и ще разбереш какво имам предвид. ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#17 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 септември 2007 - 15:08

View Postviolator, on Sep 18 2007, 16:04, said:

Далеч по-важното е, какво е изплувало на повърхността! :haha: Кое е станало лице на явлението!

Ми пак не върви. "Louie Louie" на Кингсмен се задържа 16 седмици под номер две в "Билборд" и довежда до истинска експлозия от реакции след излизането си. Годината е 1963. Години по-късно кавър на същата песен ще направят Студжис, Моторхед и Клаш.

едит: А, да, забравих. Хелтъра според кого е "лице" на пънк-вълната? Може да има разни "забежки", но не ми е познато някой да свръзва това парче с пънка. На мен ми звучи много повече метълски, отколкото пънкарски.

Edited by cadaurus, 18 септември 2007 - 15:17 .

violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#18 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 септември 2007 - 15:13

View Postmarillion, on Sep 18 2007, 16:08, said:

Няма друга такава песен по онова време, чиято структура да е толкова близка до по-сетнешните пистолетни и клашови изяви...

Очевидно не си слушал групи като Соникс, Сийдс, Уейлърс (не ония на Боб Марли), Кингсмен, Трашмен и Намсиквиощемен.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#19 henna iv

    why-not-smile

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 412 posts
  • Location:out-of-time

Posted 18 септември 2007 - 15:15

View Postmarillion, on Sep 18 2007, 15:48, said:

Само като се замисля какво представлява Брикстън вечер и ми става лошо. А като се и замисля какво ще представлява Брикстън вечерта след концерта на пищовите ми става още по-лошо и неминуемо се сещам за Факултето... :D




ама... ти ще ходиш, така ли :fool: ;) :haha:

#20 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 18 септември 2007 - 15:18

View Postcadaurus, on Sep 18 2007, 16:08, said:

Ми пак не върви. "Louie Louie" на Кингсмен се задържа 16 седмици под номер две в "Билборд" и довежда до истинска експлозия от реакции след излизането си. Годината е 1963. Години по-късно кавър на същата песен ще направят Студжис, Моторхед и Клаш.

И In Flames правят кавър на "Everything Counts", но самата песен жанрово няма общо с траш и дет метъла. ;)

Току-що си намерих и изслушах въпросната "Louie Louie"...нищо общо с пънка. :haha: Чиста проба рок н ролец. Мога да ти изпея "Stand by me" върху нея. :fool:
Докато Helter Skelter си звучи брутално и от днешна гледна точка с тези раздрани вокали, насечено-бърза дрезгава китара и опростена двуакордна композиция.

Edited by violator, 18 септември 2007 - 15:19 .

-----------------------------------------
Слушай силно!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users