Jump to content

Помощ!Търся книга


18 replies to this topic

#1 Filth

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 4 posts
  • Interests:Lycanthroat<br />Serpent Tongue<br />Oral Pleasures<br />Desires Better Unsung<br />Sepulchral Voice<br />Dead Man Squawking<br />The Poison In The Font<br />Dark Immortal Screams

Posted 17 август 2007 - 02:21

Наскоро разбрах,че две от любимите ми заглавия са направени по книги от поредицата "Вампирски
Хроники".
Та филмите наистина са култови,а и аз се интересувам от митология и искам да попитам за тези вампирски хроники.
Наскоро ходих до библиотеката в Mall-a ,но уви , не успях да намеря нищо :no:
Ще бъда благодарен на всякаква помощ..., заглавията на останалите книги и най-вече мястото от където да ги купя, благодаря предварително :ninja: Posted Image Posted Image

Edited by duende, 27 август 2007 - 12:32 .

Drink From Me And Live Forever

#2 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 17 август 2007 - 07:49

Официален сайт на Ан Райс

Ан Райс УикипедияБГ

Вече знаеш името на авторката - мисля, че няма да ти е трудно да я издириш, стига някой да я издава в България.
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#3 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 17 август 2007 - 18:54

А какво общо имат пък вампирите с митологията?!? :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#4 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 18 август 2007 - 08:09

View PostSatyr, on Aug 17 2007, 19:54, said:

А какво общо имат пък вампирите с митологията?!? :D

Срещат се тук-таме, но по-скоро имат общо с народните вярвания, отколкото с митологията. Иначе например според юдейските апокрифи Лилит е била нещо като вампир. Първата жена, създадена както Адам от кал, но в последствие се опълчва срещу Създателя, защото не иска да бъде винаги отдолу по време на секс :dwarf: и станала демоница с вампирски наклонности. Обладавала мъжете в съня им и забременявала от полюциите им, след което раждала демони, които тормозели хората. Такива мити работи. :dwarf:

Edited by Нещото което вие в нощта, 18 август 2007 - 08:09 .

Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#5 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 18 август 2007 - 10:27

View PostНещото което вие в нощта, on Aug 18 2007, 09:09, said:

Срещат се тук-таме, но по-скоро имат общо с народните вярвания, отколкото с митологията. Иначе например според юдейските апокрифи Лилит е била нещо като вампир. Първата жена, създадена както Адам от кал, но в последствие се опълчва срещу Създателя, защото не иска да бъде винаги отдолу по време на секс :lol: и станала демоница с вампирски наклонности. Обладавала мъжете в съня им и забременявала от полюциите им, след което раждала демони, които тормозели хората. Такива мити работи. ;)
ми, то митологията първоначално е народни вярвания бе :>>
По темата, издавани в България...навремето (към средата на 90-те) някое издателство беше издало книгата "Интервю с Вампир" и до там... Сега Инфодар издават "Нови Вампирски Хроники" което е от новата генерация книги на Ан Райс, до този момент има само 2 - Пандора и Виторио Вампирът... Издадени по-света и у нас. От старите култови обаче ..никой не се е наел да издаде за съжаление. Аз си ги търся на английски. Имам няколко вкъщи, и една приятелка ме снабдява с тези които нямам.

#6 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 18 август 2007 - 10:31

View PostNosferatu, on Aug 18 2007, 11:27, said:

ми, то митологията първоначално е народни вярвания бе :>>
По темата, издавани в България...навремето (към средата на 90-те) някое издателство беше издало книгата "Интервю с Вампир" и до там... Сега Инфодар издават "Нови Вампирски Хроники" което е от новата генерация книги на Ан Райс, до този момент има само 2 - Пандора и Виторио Вампирът... Издадени по-света и у нас. От старите култови обаче ..никой не се е наел да издаде за съжаление. Аз си ги търся на английски. Имам няколко вкъщи, и една приятелка ме снабдява с тези които нямам.

Не правиш ли разлика между народни предания и митология?
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#7 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 18 август 2007 - 12:24

хехе... :lol: ами има разлика. НО митологията произлиза от народните предания.т.е събраните митове, легенди и тн.

Edited by Nosferatu, 18 август 2007 - 12:24 .


#8 Ilith

    Pale Enchantress

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 275 posts
  • Interests:sadness and hate

Posted 19 август 2007 - 18:27

Книгите не са преведени на Български, доколкото знам ;]

Ама и името на темата ме уби...
<_<

#9 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 19 август 2007 - 18:51

View PostIlith, on Aug 19 2007, 19:27, said:

Книгите не са преведени на Български, доколкото знам ;]

Ама и името на темата ме уби...
<_<
както казах, има някои които са преведени. Друг е въпроса дали ще си я намериш ("Интервю..." поне)

#10 Миленка

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 34 posts

Posted 13 август 2008 - 10:26

Здравейте,

имам нужда от малко помощ, прикрепям питането си към тази тема, за да не създавам специално нова :D :

Фулмът "Златният зъб" (1962) - чий е сценарият или по коя книга е?
Не намирам нищо в нета, освен инфо за актьорите, играли в него.

Благодаря предварително!

#11 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 13 август 2008 - 10:36

Златният зъб(1962)
пише само writers, не знам дали е по книга...
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#12 Миленка

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 34 posts

Posted 14 август 2008 - 21:32

View PostBlacky, on Aug 13 2008, 11:36, said:

Златният зъб(1962)
пише само writers, не знам дали е по книга...


Мисля, че да, но не съм сигурна. Мой приятел ми разказва за нея, но не се сеща автора. ;)

#13 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 06 август 2009 - 23:03

Патрик Уайт - Пояс от листа (Patrick White - A Fringe of Leaves) - LINK

В една от хижите се зачетох в книгата и сега я търся да си я купя. Google ми дава връзки към някакви сайтове с антикварни книги, досега не съм купувал от такива и не знам какво да очаквам:
http://knizhen-pazar.net/index.php?option=...%81%D1%82%D0%B0

http://bgbook.dir.bg...ld.php?ID=11371

Нова вече не се надявам да я намеря, дали си струва да се поръчва от тия горните?

#14 VulturesCry

    drunk frog

  • Енориаши
  • PipPip
  • 60 posts

Posted 07 август 2009 - 11:20

Струва си! Има някакво очарование в книгите, купени от антикварни магазини! Аз все от такива се снабдявам! :)

Друг е въпросът колко е коректен сайтът,в смисъл ще изпълнят ли акуратно поръчката ти, че аз съм брала яд...

#15 Jorko_Beliata

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 132 posts

Posted 15 октомври 2009 - 11:05

Искам да обявя, че търся текстовете на "Случаят с Чарлз Декстър Уорд", "Из планините на безумието", "Сянката извън времето", "The Dreams in the Witch-House" (Сънища от дома на Вещицата?!),
"The Lurker at the Threshold" (Стаения на прага?!), цикъла разкази + продължения "Fungi from Yuggoth", независимо дали текстовете са на БГ (за предпочитане) или на английски.
Пишете на лична :no:

ПП. Забравих да добавя - и "The Festival" (Фестивалът?!) търся. :lol:
Има нещо, заради което всички биографици на Блек Сабат заслужават да бъдат побити на колове, оставени докато гаргите им гризат карантиите:
Защо всички говорят за "Времето с Ози" и "Времето след Ози"?! В историята на Сабат съществува времето "Преди ДИО" и "Времето след ДИО". Самия ДИО е безпрецедентен и вечен.

#16 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 15 октомври 2009 - 21:52

View PostJorko_Beliata, on Oct 15 2009, 12:05, said:

В последните около година и половина-две бяха издадени два сборника с произведения на Лъвкрафт - "Зовът на Ктхулу" и "Възкресителят" - преведени от Адриан Лазаровски. Повечето от разказите, за които питаш ги има там. Понеже книгите са нови е относително лесно да ги намериш, а по-горе съм ти дал и линкове.
ПИСУК!

#17 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 03 август 2010 - 08:49

От много време се опитвам да си спомня името на един разказ... (мисля, че руски), за да си го намеря, защото много ме беше впечатлил. Помня, че се разказваше за някаква утопия, в която работохолизмът беше престъпление и се наказваше със затвор. Много ще се радвам ако някой от вас го е чел и ми помогне в издирането на заглавието или поне автора.

#18 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 29 март 2011 - 18:40

View PostJorko_Beliata, on Oct 15 2009, 12:05, said:

Искам да обявя, че търся текстовете на "Случаят с Чарлз Декстър Уорд", "Из планините на безумието", "Сянката извън времето", "The Dreams in the Witch-House" (Сънища от дома на Вещицата?!),
"The Lurker at the Threshold" (Стаения на прага?!), цикъла разкази + продължения "Fungi from Yuggoth", независимо дали текстовете са на БГ (за предпочитане) или на английски.
Пишете на лична :no:

ПП. Забравих да добавя - и "The Festival" (Фестивалът?!) търся. ;)

Тъй като това е любимият ми писател, ако все още не си ги намерил - ето тук http://dagonbytes.co...rary/lovecraft/ - има в общи линии всичко писано от Lovecraft. Аз ги имам всичките на книжки :lol:

#19 Curunir

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts
  • Gender:Male

Posted 31 март 2011 - 20:22

Интервю с вампир е преведена още 1995, но сега има ново издание. Още 2 нейни прекрасни книги са преведени - Пандора и Виторио.
Ако искаш повече за вампирите пиши ми на лично.
Fear is necessary to separate those who are willing to be guided by those who are ready to guide others.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users