Jump to content

Blaze Bayley в София22.03.2012г. - клуб "R.B.F."


22 replies to this topic

#1 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 30 декември 2011 - 08:36

Бившият на Maiden най-после идва у нас! Датата 22 март. Мястото R.B.F.
Това е от официалния профил на Blaze в сураттефтера
"Another show confirmed: 22nd of March, Club RBF, Sofia, Bulgaria"!!!

#2 OBender

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 30 декември 2011 - 11:59

Баси кефа!!! Тая година се разминах за два дена да го гледам в някакво убито кръчме в Англия, сега няма да пропусна :)

#3 Black Heart

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 120 posts
  • Gender:Male

Posted 18 януари 2012 - 19:47

Quote

Бившият вокалист на IRON MAIDEN – BLAZE BAYLEY ще има концерт на 22.03.2012г. в София. Събитието ще се състои в R.B.F клуб и е част от европейското турне “The King of Metal”. Билетите са само 250. Те ще бъдат продавани от 19 януари (следобед) ексклузивно в мрежата на EVENTIM. Цената на билетите до 8 март 2012г. ще бъде 25 лв., след което става 30 лв. Ако има останали билети в деня на събитието те ще бъдат отново на цена 30 лв.

BLAZE BAYLEY идва за втори път в България след напълно разпродадения концерт на IRON MAIDEN през 1995г. Освен песните от периода с легендите, певецът ще представи и част от соловото си творчество. Групата пристига в следния състав:
Blaze Bayley – вокали, Lehmann – бас, Andrea Neri – китари и Claudio Tirincanti – ударни. Подгряващите групи ще бъдат италианските рокери D.B. STROYER и софийската банда 5-о ЧУВСТВО. След концерта BLAZE ще се срещне с всички желаещи за снимки и автографи в самия клуб. Скоро ще бъде обявено дали ще има и специално афтър парти с групите. Концертът е организиран от BGTSC.

22.04 - Fury UK

#4 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 14 март 2012 - 09:08

Blaze Bayley
Live In Hamburg, Germany
12.03.2012 - LOGO

1. Will to Win
2. Lord of the Flies (Iron Maiden)
3. The Launch
4. Dimebag
5. Ghost in the Machine
6. The King of Metal
7. Silicon Messiah
8. The Rainbow Fades to Black
9. Fate
10. The Brave
11. The Black Country
12. Leap of Faith
13. Stare at the Sun
14. The Clansman (Iron Maiden)
15. Man on the Edge (Iron Maiden)
16. Futureal (Iron Maiden)
I don't know how I managed it...

#5 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2012 - 01:15

Ето и Истинския сетлист на Blaze:

Blaze Bayley

The King Of Metal Tour 2012
R.B.F. Club, Sofia, Bulgaria 22.03.2012

01. Will To Win '04
02. Lord Of The Flies (Iron Maiden) '95
03. The Launch '00
04. Dimebag '2012
05. Ghost In The Machine '00
06. The King Of Metal '2012
07. Silicon Messiah '00
08. The Rainbow Fades To Black '2012
09. Fate '2012
10. The Brave '00
11. The Black Country '2012
12. Leap Of Faith '02
13. Stare At The Sun '00
14. The Clansman (Iron Maiden) '98
15. Man On The Edge (Iron Maiden) '95
16. Futureal (Iron Maiden) '98

Encore:
17. Virus (Iron Maiden) '96
18. Faceless '2010

The Band:
Blaze Bayley – Vocals (1999–)
Thomas Zwijsen – Guitar (2011–)
Andrea Neri – Guitar (2011–)
Matteo ''Lehmann'' Grazzini – Bass (2012–)
Claudio Tirincanti – Drums (2010–)

#6 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2012 - 02:14

Сатире с риск ако искаш да ме банеш за пореден път... ще се изкажа доста остро за репортажа на Blaze:

Eдинственото нещо от този репортаж с което съм съгласен е, че публиката найстина не беше много около 150 човека, но репортажа е ужасен и не верен и не до толкова обективен, а по-скоро субективен и в известен смисъл хейтърски дори. Хей "Clay Man" аз имам 15 годишно концертно наблудение (над 200 концерта изгледани: попитай за справка "Оzzy" и хора който ме познават) на концерти в "България и Чужбина" и смело мога да кажа, че наистина от доста време насам не съм чел репортаж който така да ме разочарова. Още в самото начало...

Извадка:
" Второто гостуване на Blaze Bayley в България, този път със собствената му банда, е сред редките случаи напоследък, когато нямаме определени очаквания към предстоящо изпълнение. Всъщност, шансовете да останем разочаровани не бяха никак малки. Защо?

Някои очевидци твърдят, че първата изява на английския певец у нас (през далечната 1995 г.), тогава като фронтмен на титаните IRON MAIDEN, се е оказала "пълна издънка".

Аз разговарях найстина с фенове който са били на този концерт и те потвърдиха, че концерта на iron Maiden през 1995 г. е бил може би дори по добър и от този през 2007г. с Bruce Dickinson.

#7 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 25 март 2012 - 10:38

Следователно, не си съгласен, че Пето чувство не ги бива в кавърите. Следователно, ето това са два, най-малкото, много добри кавъра :lol2: :worship:



Няма какво да споря с теб. Все едно да споря с човек, който е загубил сетивата си за вкус, дали крем карамелът е нещо хубаво :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#8 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2012 - 10:40

View PostEdwar_77, on 25 март 2012 - 02:14 , said:

Аз разговарях найстина с фенове който са били на този концерт и те потвърдиха, че концерта на iron Maiden през 1995 г. е бил може би дори по добър и от този през 2007г. с Bruce Dickinson.

Значи хората, с които си говорил, са толкова фенове на Мейдън, колкото аз съм фен на Сашка Васева.

Това, което си написал/казали са ти, е напълно невъзможно, дори Брус да е бил в единия ъгъл на сцената, седнал на столче, мълчейки през целия концерт. Дори тогава не е възможно концерт на Мейдън с Блейз да е по-добър. Това е пълен абсурд, който съм изненадан, че точно ти си написал, защото си човек, който е бил на доста концерти. Все едно някой да каже, че концерт на Куин с Пол Роджърс може да е по-добър, отколкото концерт на Куин с Фреди. Та това е невъзможно дори ако на Фреди преди концерта са му извадили гласните струни! При цялото ми уважение (което вярвай ми е огромно) към Пол Роджърс. Или концерт на Джудас с Тим Оуенс (нали така се казваше?) да е по-добър от концерт на Джудас с Халфорд - това няма как да стане дори Халфорд да е на сцената с цяла гей дружинка и да се праскат през целия концерт.

Предай моите поздрави на онези, които са ти казали тази изключителна глупост. ;)
I don't know how I managed it...

#9 Black Heart

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 120 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2012 - 12:29

5-o чувство не са за всеки
22.04 - Fury UK

#10 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 25 март 2012 - 12:38

А за кого са? :)
Плюс това - можеш да твърдиш, че не е за всеки някаква музика, която е авторска. Да твърдиш, че некадърно изпълнени кавъри не са за всеки, някак не се връзва ;)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#11 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2012 - 13:25

Абе, без да имам каквото и да е отношение към Блейз или Пето чувство и като оставям настрана качеството на кавърите, намирам това да подгряваш някой певец и да свириш кавъри на бившата му група, па макар и в оригинал изпълнени от другиго, за проява на изключително лош вкус. Все едно подгряващите на Gamma Ray да засвирят "Future World"...

Иначе подозирам, че певицата всъщност може да пее, обаче тия песни просто не са за нея. А и не бяха и кой знае колко добре изсвирени, но това е отделна история.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#12 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2012 - 15:06

Satyre, при цялото ми уважение към теб аз изобщо не съм коментирал "Пето чувство", а това дали стават или не се вижда от видеото което си постнал.

#13 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2012 - 15:10

Коментарът ми бе за самият Blaze, че още от първите редове репортажът е доста негативен. А изпълнителя се раздаваше от начало до край. Единственото нещо което не беше наред на този концерт бе звукът.

#14 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2012 - 15:19

Оzzy:

Спорът дали Блайз или Брус е по добър е излишен. Доста фенове познавам който си тръгнаха разочаровани от концерта на Мейдън през 2007 г. Бях през 2008г. на концерт на Мейдън в Бъкурещ който представи групата в корено различна светлина. Бандата бе в топ форма. Не мисля че е имало разочаровани. Или пък тези дето са гледали Мейдън в Сърбия през 2009 г.

#15 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2012 - 15:29

^
Аз изобщо не споря за това кой е по-добър - Брус или Блейз. Такъв спор не може да има, защото е ясно кой е по-добър.
За друго нещо говорех.
I don't know how I managed it...

#16 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2012 - 15:35

Естествено това кой концерт на Мейдън е бил по добър е пак субективно.

#17 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 25 март 2012 - 16:23

View PostEdwar_77, on 25 март 2012 - 15:06 , said:

Satyre, при цялото ми уважение към теб аз изобщо не съм коментирал "Пето чувство", а това дали стават или не се вижда от видеото което си постнал.
Така, де. Ти коментира репортажа. И каза, че единственото вярно там е броят на публиката. Колко прави 2+2? В репортажа пише, че Пето чувство не ги бива да правят кавъри. А колко прави 1+1? От твоето изказване за репортажа следва или не следва, че Пето чувство могат да правят кавъри?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#18 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2012 - 16:57

Както пишеше в един от коментарите замръзналата публика показа колко стават "5 Чуство".

#19 Edwar_77

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts
  • Gender:Male

Posted 25 март 2012 - 17:05

Имах предвид за тази част от репортажа която отразява Блейз, а не 5 Чуство. За 5 Чуство феновете се изказаха достатъчно ясно в коментарите си. Съжалявам само, че Оzzy не беше на концерта да го отрази обективно.

#20 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 25 март 2012 - 17:33

И кое е негативното в частта за Блейз? Твърдението, че при идването му с Мейдън е пял лошо? Това негативно отразяване на сегашното му представяне ли е? :D
Сега пак ще излезе, че си имал предвид нещо по-друго.

Научи се да се изразяваш по-ясно :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users