Jump to content

James Cameron - Avatar


206 replies to this topic

#141 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 22 February 2010 - 11:58 AM

View PostJoey, on Feb 22 2010, 10:35, said:

Това, което е дразнещо и ме провокира да репликирам на твоя пост е че даваш оценка за филма, без практически да си го гледал! Повярвай ми, с удоволствие бих те почерпил едно IMAX кино тази седмица, просто за да разбереш колко не си прав по отношение на специалните ефекти.


Нещо пак не те разбрах...

Откъде накъде ти твърдиш, че АЗ не съм гледал филма?
Защо трябва да гледам лентата в IMAX, за да мога да изразя МНЕНИЕ относно специалните ефекти?

Апропо, виждам, че и ти четеш повърхностно - от първия си постинг изключвам 3D ефектите от впечатленията си, а малко по-късно споменах, че не съм гледал "Аватар" на 15" монитор. Въобще не става дума за ефекти, става дума за разочарование от филма като ЗАВЪРШЕНО произведение на изкуството, а не като механичен сбор от специални ефекти, 3D технология и цветни картинки и дизайн в стилистиката на Роджър Дийн...

И накрая, още веднъж да попитам за MUSE, защото горното заключение е обидно за всички фенове на групата. Аз съм един от тях, ако се обидя, ще се извиниш ли?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#142 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 22 February 2010 - 13:28 PM

View Postmarillion, on Feb 22 2010, 11:58, said:

Нещо пак не те разбрах...

Откъде накъде ти твърдиш, че АЗ не съм гледал филма?
Защо трябва да гледам лентата в IMAX, за да мога да изразя МНЕНИЕ относно специалните ефекти?

Апропо, виждам, че и ти четеш повърхностно - от първия си постинг изключвам 3D ефектите от впечатленията си, а малко по-късно споменах, че не съм гледал "Аватар" на 15" монитор. Въобще не става дума за ефекти, става дума за разочарование от филма като ЗАВЪРШЕНО произведение на изкуството, а не като механичен сбор от специални ефекти, 3D технология и цветни картинки и дизайн в стилистиката на Роджър Дийн...

И накрая, още веднъж да попитам за MUSE, защото горното заключение е обидно за всички фенове на групата. Аз съм един от тях, ако се обидя, ще се извиниш ли?

Това за Muse беше шега, ако не си разбрал.... очевидно не си :metal:

Ако си се обидил извинявай!!!

И независимо дали гледаш на 15 или 156 инчов монитор или телевизор, това което се опитвам да ти кажа е, че НЕ можеш да придобиеш представа за филма, освен ако не го гледаш в 3D формат!!! Филмът е СЪЗДАДЕН за да се гледа САМО в 3D. А ако си очаквал дълбок смисъл и сюжетна линия във филма, може би изобщо не е трябвало да го гледаш!!!

И да за да е мнението ти меродовно, ДА ТРЯБВА ДА ГЛЕДАШ ФИЛМА В IMAX!!!!

Да оставим фактите да говорят, защото тогава и боговете мълчат (дори и Marillion):
AVATAR
Бюджетна продукция: 310 млн. долара
Рекламен бюджет: 150 млн. долара

IMDB Top 250: #55 8.5/10 194,587 votes

2 awards Golden Globe
Best movie and best director

9 nominations for Oscar

Пълен списък с награди и номинации


TOTAL LIFETIME GROSSES
Domestic: $687,821,000 27.9%
+ Foreign: $1,775,000,000 72.1%
= Worldwide: $2,462,821,000

BOX OFFICE GENRES Rank
3D 1
CGI Star 1
Disability - Paraplegic / Quadriplegic 1
Environmentalist 1
Sci-Fi - Adventure 1

FRANCHISES Rank
Showdown: All Time Grossers 1
Showdown: Cameron Clash 1

BOX OFFICE MOJO CHARTS Rank
All Time Domestic 1
All Time Worldwide 1


Edited by Joey, 22 February 2010 - 13:31 PM.


Insane in my brain

#143 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 22 February 2010 - 14:02 PM

След този списък от впечатляващи "факти", спокойно мога да публикувам още по-впечатляващ списък, с още по-впечатляващи "факти", относно творчеството на Бритни Спиърс, например, но какво от това? Има ли нормален меломан за когото нейното творчество да е синоним на качествена и стойностна музика?

Относно 3D, доколкото знам "Аватар" официално излиза и в 2D вариант. Разбира се, че триизмерната версия е далеч по-впечатляваща, но на мен лично ми омръзна да повтарям едно и също - върни се в темата, прочети отново всичките ми мнения за качествата на филма ИЗВЪН контекста на 3D технологиите и заповядай отново...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#144 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 22 February 2010 - 17:23 PM

View Postmarillion, on Feb 22 2010, 14:02, said:

След този списък от впечатляващи "факти", спокойно мога да публикувам още по-впечатляващ списък, с още по-впечатляващи "факти", относно творчеството на Бритни Спиърс, например, но какво от това? Има ли нормален меломан за когото нейното творчество да е синоним на качествена и стойностна музика?
Не мисля, че Бритни е издала най-продавания албум в историята, при това, който е станал такъв не за 20-30 години, а за 2-3 месеца. Така че по-впечатляващ списък с факти ще ти е бая трудно да извадиш. А и не знам откога подобните показатели са "факти" в кавички :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#145 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 22 February 2010 - 18:15 PM

Мисля, че стана ясно какво имам предвид с примера "Бритни Спиърс". Имаше една тема за измерване на величието, влиянието и комерсиалното начало в изкуството - можеш да си припомниш някои изводи от нея. Аз обаче пак ще попитам и то теб персонално. Имам ли право да не харесам този филм, разрешаваш ли ми да не го харесвам, въпреки настойчивите ти напъни да ми докажеш, че не съм прав в оценката си? Мога ли да нарека "Аватар" боза, без с това да предизвикам пореден твой опит да ми обясниш, че не разбирам от кино, изкуство, живота, вселената и всичко останало и т.н. и т.н.? Мога ли? :metal:

Отстрани погледнато имаш вид на човек от "стрийт тима" на продукцията... :)

Аз може и да съм "хейтър" по същата логика, но поне не те убеждавам в това, колко си заблуден в ласкавите си оценки за този филм... :metal:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#146 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 22 February 2010 - 18:22 PM

Че имаш право да не го харесваш обясних неколкократно. Спорът беше революционен ли е от кинематографична гледна точка, ако не помниш.
Или не ти изнася да помниш :metal:
И други хора изразиха нормално мнението си - по-малко или повече негативно, с тях не съм и няма да споря.

А да не преиначаваш думите ми можеш ли? Не можеш :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#147 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 22 February 2010 - 18:22 PM

Я, втори сезон! Взимам бързо пуканките :metal:

#148 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 22 February 2010 - 18:31 PM

View PostSatyr, on Feb 22 2010, 18:22, said:

А да не преиначаваш думите ми можеш ли? Не можеш :)

Не преиначавам нищо, просто ти не можеш да приемеш чуждо мнение, това е самата истина... :metal:

За теб, този или онзи филм, може да бъде всичко, но за друг нищо. Лично аз изразих съмнение в революционното начало на "Аватар" от гледна точка на кинематографията, а не от гледна точка на използваните 3D технологии. Няколко пъти подчертах, че разглеждам произведението като съвкупност, а не като механичен сбор от различни по форма пуканки от купичката на Свилката... :metal:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#149 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 22 February 2010 - 18:47 PM

Интересното е, че точно Marillion вадеше комерсиални факти за Muse няколко месеца по-рано от сорта на продажби, разпродадени концерти и т.н. Или фактите са факти, когато ти изнася и "факти" когато не!!!
Интересна работа............, а иначе Marillion имаш право да не харесваш Avatar, спокойно, но не налагай своето мнение на хората.

Първия пост на Satyr как започва........, това е най-великия филм за МЕН!!!! Всеки има право на лош вкус, все пак!!!!

Insane in my brain

#150 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 22 February 2010 - 19:01 PM

Нещо пак не те разбрах, дай пак за MUSE и връзката с "Аватар", ако обичаш...

...и намали леко патоса в думите и използването на препинателните знаци, не за друго, но и аз започвам да се дразня от някои прояви напоследък. :blush:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#151 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 22 February 2010 - 19:03 PM

View Postmarillion, on Feb 22 2010, 14:02, said:

Относно 3D, доколкото знам "Аватар" официално излиза и в 2D вариант. Разбира се, че триизмерната версия е далеч по-впечатляваща, но на мен лично ми омръзна да повтарям едно и също - върни се в темата, прочети отново всичките ми мнения за качествата на филма ИЗВЪН контекста на 3D технологиите и заповядай отново...

Разбирам много добре мнението ти "ИЗВЪН контекста на 3D технологиите", но този филм, е ФИЛМЪТ, именно заради тях!!!
Иначе и според мен сценарият не блести със своята оригиналност, идеята за вризката между хората и природата е представена, така че да бъде разбрана от ВСИЧКИ с IQ над 12!!! Но Камерън разказа сценария на филма преди 5 месеца, така че за мен лично, това не беше неочаквано. Режисьорът обеща единсвено революция във визуално отношение!!! Е получихме я, а именно първият, пълнометражен 3D филм!!! 3D, 3D и отново 3D!!!

Insane in my brain

#152 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 22 February 2010 - 19:05 PM

View Postmarillion, on Feb 22 2010, 19:01, said:

Нещо пак не те разбрах, дай пак за MUSE и връзката с "Аватар", ако обичаш...

...и намали леко патоса в думите и използването на препинателните знаци, не за друго, но и аз започвам да се дразня от някои прояви напоследък. :blush:

За MUSE се шегувам, бъзикам, правя майтап с теб..... ако не си разбрал!

Няма повече обещавам!

Insane in my brain

#153 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 22 February 2010 - 19:13 PM

Няма проблем, всичко е наред... :blush:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#154 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 22 February 2010 - 19:18 PM

View Postmarillion, on Feb 22 2010, 19:13, said:

Няма проблем, всичко е наред... :yes:

Ето това е, мир трябва да има :blush:

Insane in my brain

#155 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 22 February 2010 - 21:49 PM

View Postmarillion, on Feb 22 2010, 18:31, said:

пуканки от купичката на Свилката... :D
Нема ми пипаш манджата, че ставам лош :yes: :blush:

#156 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 22 February 2010 - 22:23 PM

View Postmarillion, on Feb 22 2010, 18:31, said:

Не преиначавам нищо, просто ти не можеш да приемеш чуждо мнение, това е самата истина... :D
По въпроса за революциите няма мнения, има факти. Френската революция е такава, независимо от "мнението" ти. "Аватар" е революционен филм, независимо от "мнението" ти. Дали 3D или бой на негри в тунел - нещо невиждано досега е безспорна революция в киното. И докато спориш по този въпрос, не ми говори за мнения и дали аз мога или не мога да приемам такива.

View Postmarillion, on Feb 22 2010, 18:31, said:

За теб, този или онзи филм, може да бъде всичко, но за друг нищо.
Айде, бе! Като съм казал "Най-великият филм за МЕН" (обърни внимание на главните букви), вероятно съм имал предвид, че никой друг няма право да не го хареса. Нещо, кото ти така упорите се опитваш да ми вмениш, но колкото упорито, толкова и безуспешно, естествено.

View Postmarillion, on Feb 22 2010, 18:31, said:

Лично аз изразих съмнение в революционното начало на "Аватар" от гледна точка на кинематографията, а не от гледна точка на използваните 3D технологии.
Браво :blush:
Ти разбираш под "кинематография" нещо, от което изваждаш визуалната част, т. е. именно графичното.
ЕВАЛА!!! :yes:

Quote

Кинематография
от Уикипедия, свободната енциклопедия
Кинематографията (от гръцки: kinesis (движение) и graphos (запис)) или киното е вид изкуство, възникнало в края на 19 век.
С други думи - кинематография = кино (като изкуство).
Да повторим, значи, дискутирания въпрос - Е ли революционно едно произведение на това изкуство, предлагащо нещо НЕВИЖДАНО досега?
Отговори с "да" или "не", въпросът е прост? :)

View Postmarillion, on Feb 22 2010, 18:31, said:

Няколко пъти подчертах, че разглеждам произведението като съвкупност, а не като механичен сбор от различни по форма пуканки от купичката на Свилката... :D
Като такава съвкупност ти можеш да го харесаш или да не го харесаш. Както и всеки друг. Да твърдиш, че филмът не е революционен от "кинематографска" гледна точка, понеже не ти е харесал като съвкупност, е нонсенс.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#157 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 23 February 2010 - 08:43 AM

View Postmarillion, on Feb 7 2010, 18:56, said:

Май трябваше да започна с това, че "Аватар" ми хареса. Няма как да не ти хареса подобен филм, още повече аз съм огромен фен на този жанр от дете. Не счетох за необходимо да казвам горното, няма нормален киноман, който да не хареса този епос, не в това е въпроса...


View Postmarillion, on Feb 22 2010, 18:15, said:

Имам ли право да не харесам този филм, разрешаваш ли ми да не го харесвам, въпреки настойчивите ти напъни да ми докажеш, че не съм прав в оценката си? Мога ли да нарека "Аватар" боза, без с това да предизвикам пореден твой опит да ми обясниш, че не разбирам от кино, изкуство, живота, вселената и всичко останало и т.н. и т.н.? Мога ли? :blush:

Аз може и да съм "хейтър" по същата логика, но поне не те убеждавам в това, колко си заблуден в ласкавите си оценки за този филм... :yes:

Последно? :D

(Не че хвърлям подпалки, ама да покажа, че чета внимателно. :D )
Omnia mea mecum porto

#158 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 23 February 2010 - 09:17 AM

View PostSatyr, on Feb 22 2010, 22:23, said:

Айде, бе! Като съм казал "Най-великият филм за МЕН" (обърни внимание на главните букви), вероятно съм имал предвид, че никой друг няма право да не го хареса. Нещо, кото ти така упорите се опитваш да ми вмениш, но колкото упорито, толкова и безуспешно, естествено.

Вече знам, че забравяш и то забравяш услужливо собствените си мисли, затова още веднъж (за втори път в темата) ще ти ги припомня - ако в началото употребяваш "за МЕН", то след третото гледане, вече отговорно заявяваш:

Quote

След трето гледане мога отговорно да заявя:
Това е един от най-добре премерените и изпипани филми ever. До детайлите на детайлите. Не само като картини, но и като фабула.

...

...а повечето хора още не са го гледали.
Завиждам им!
Ако е ваш тип филм, първото му гледане е преживяване, което е уникално!

Най-общо - това е все едно четеш за пръв път и то не в съвременните условия, а примерно преди 30 години, класическа книга на класически автор-фантаст.

Така, че това "Най-великият филм за МЕН" го забрави - горното е заключение, даденост, твърдо убеждение, а не субективно лично мнение. Ти не предполагаш, ти констатираш, но не става ясно в какво качество, още по-малко защо трябва да ти вярвам и защо нямам право да имам различно мнение за филма при положение, че изпълнявам условието и "Аватар" би трябвало да бъде точно мой тип филм...

View PostSatyr, on Feb 22 2010, 22:23, said:

Браво :blush:
Ти разбираш под "кинематография" нещо, от което изваждаш визуалната част, т. е. именно графичното.
ЕВАЛА!!! :yes:

Отново манипулираш казаното от мен. Никъде не съм казал, че специалните ефекти и 3D в "Аватар" не струват. Още по-малко пък съм вадил същите от лентата. Навсякъде в темата съм подчертал, че не харесвам СЪВКУПНОСТТА от кино-елементи в този филм. Обърни внимание на това с големите букви!

View PostSatyr, on Feb 22 2010, 22:23, said:

С други думи - кинематография = кино (като изкуство).
Да повторим, значи, дискутирания въпрос - Е ли революционно едно произведение на това изкуство, предлагащо нещо НЕВИЖДАНО досега?
Отговори с "да" или "не", въпросът е прост? :D

По тази логика, ти трябва да наречеш "революционен" всеки един филм в който се използва нов похват, а като имаме предвид еволюцията на киното и развитието на технологиите, за теб всеки следващ филм е нова революция в киното...

View PostSatyr, on Feb 22 2010, 22:23, said:

Като такава съвкупност ти можеш да го харесаш или да не го харесаш. Както и всеки друг. Да твърдиш, че филмът не е революционен от "кинематографска" гледна точка, понеже не ти е харесал като съвкупност, е нонсенс.

Как очакваш да коментирам поредната констатация на ОФИЦИОЗА?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#159 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 23 February 2010 - 09:21 AM

View PostФайона, on Feb 23 2010, 08:43, said:

Последно? :yes:

(Не че хвърлям подпалки, ама да покажа, че чета внимателно. :blush: )

Правилно! Точно това си мислех преди малко докато пишех на Сатир. Започвам да намразвам този филм, но след толкова промивки на мозъка, е съвсем нормално и това да се случи... :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#160 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 February 2010 - 09:28 AM

View Postmarillion, on Feb 23 2010, 09:17, said:

Вече знам, че забравяш и то забравяш услужливо собствените си мисли, затова още веднъж (за втори път в темата) ще ти ги припомня - ако в началото употребяваш "за МЕН", то след третото гледане, вече отговорно заявяваш:
Ти сляп ли си или само се правиш? "Велик" и "премерен"/"изпипан" едно и също ли е? Речник ли да ти подаря или да те върна в трети клас - там, където се учат значенията на думичките? Или да ти купя очила? Щото, доколкото ми е известно, мозък още не присаждат :blush:

View Postmarillion, on Feb 23 2010, 09:17, said:

Така, че това "Най-великият филм за МЕН" го забрави - горното е заключение, даденост, твърдо убеждение, а не субективно лично мнение. Ти не предполагаш, ти констатираш, но не става ясно в какво качество, още по-малко защо трябва да ти вярвам и защо нямам право да имам различно мнение за филма при положение, че изпълнявам условието и "Аватар" би трябвало да бъде точно мой тип филм...
Къде съм казал, че нямаш право на мнение, бе, Колчо Слепеца? Как да ти обясня, че не можеш да ми вмениш тези думи? Явно няма как!

View Postmarillion, on Feb 23 2010, 09:17, said:

Отново манипулираш казаното от мен. Никъде не съм казал, че специалните ефекти и 3D в "Аватар" не струват. Още по-малко пък съм вадил същите от лентата. Навсякъде в темата съм подчертал, че не харесвам СЪВКУПНОСТТА от кино-елементи в този филм. Обърни внимание на това с големите букви!
А ти прочете ли каквото ти казах? Това е КИНО. Основното в киното е ВИЗИЯТА. Не можеш да извадиш визията, която е революционна, и да кажеш, че някой филм не е революционен, защото не е революционен като съвкупност. А и от "Метрополис" насам революционен филм във фантастиката като пълна съвкупност на елементи няма. Ако изобщо има и в другите жанрове.

View Postmarillion, on Feb 23 2010, 09:17, said:

По тази логика, ти трябва да наречеш "революционен" всеки един филм в който се използва нов похват, а като имаме предвид еволюцията на киното и развитието на технологиите, за теб всеки следващ филм е нова революция в киното...
А?!? ??!????? Сега "революционен" стана равно на "нов"!?!!!?!? Не, ти определено имаш нужда от основно разяснение на значението на думите в българския език. Май ще почнем с Тълковния речник.

View Postmarillion, on Feb 23 2010, 09:17, said:

Как очакваш да коментирам поредната констатация на ОФИЦИОЗА?
Вземи, който искаш кино-официоз - в Интернет, на хартия и т. н. Прочети какво пише за "Аватар" и коментирай. Защото навсякъде пише, че е революционен.
Вярно, никъде, подобно на "Макдоналдс", които предупреждават че кафето и чаят са горещи напитки, във филмите няма изрични упътвания, че киното не е за слепци, но - това от мен да го знаеш :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users