Jump to content

Световно първенство по футбол 2010Южна Африка


202 replies to this topic

#81 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 27 June 2010 - 20:40 PM

Радвам се, че има още един фен и на Англия, и на Холандия! :huh:

За състава на "лалетата" ... В исторически план холандците винаги са играли гордо, без да им пука особено, без да правят сметки, без мръсни номера, но са си и патили от това. Мисля, че е крайно време да спрат с простотиите, както се получи на последния европейски шампионат. Знаеш за какво говоря.

Този път играят малко по-рационално, което е добър знак. Съставът не е лош според мен. Е, няма фигури като Ван Бастен, Гулит, Бергкамп или Кройф, Неескенс от по-далечното минало, но пък Робен, Ван Дер Ваарт и т.н. не са лоши опции.

Единственото ми притеснение е свързано с това, че и бразилците започнаха лека-полека да наблягат на прагматичността. Но нека първо холандците да победят на 1/8 финала.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#82 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 27 June 2010 - 21:15 PM

Че голът на Англия бе абсолютно редовен е факт. Добре, че грешката бе в полза на Германия, а не на някой противен отбор :huh:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#83 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 27 June 2010 - 21:25 PM

View PostSatyr, on Jun 27 2010, 22:15, said:

Че голът на Англия бе абсолютно редовен е факт. Добре, че грешката бе в полза на Германия, а не на някой противен отбор :)
Германия са изключително противен отбор :huh:
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#84 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2010 - 22:48 PM

View PostSailing Ships, on Jun 27 2010, 21:40, said:

Радвам се, че има още един фен и на Англия, и на Холандия! :huh:

За състава на "лалетата" ... В исторически план холандците винаги са играли гордо, без да им пука особено, без да правят сметки, без мръсни номера, но са си и патили от това. Мисля, че е крайно време да спрат с простотиите, както се получи на последния европейски шампионат. Знаеш за какво говоря.

Този път играят малко по-рационално, което е добър знак. Съставът не е лош според мен. Е, няма фигури като Ван Бастен, Гулит, Бергкамп или Кройф, Неескенс от по-далечното минало, но пък Робен, Ван Дер Ваарт и т.н. не са лоши опции.

Единственото ми притеснение е свързано с това, че и бразилците започнаха лека-полека да наблягат на прагматичността. Но нека първо холандците да победят на 1/8 финала.

На последното Европейско, Холандия бяха основният ми фаворит за титлата, особено след погрома, който направиха в групите и прекрасният футбол, който демонстрираха, но срещу Русия се провалиха тотално. Не знам дали проблемът на холандците е в психиката, но стигне ли се до продължения или дузпи изходът е предрешен в тяхна вреда, затова трябва да бият в редовното време. На прима виста, единствената победа за която се сещам на Холандия или на Аякс(които дълги години ми бяха любимият отбор) след изтичане на редовното време е за Междуконтиненталната Купа срещу Гремио преди петнадесетина години... Така че, ако играят срещу Бразилия се надявам да не се стига до продължения. :)
Относно състава - да, Снайдер, Робен и Ван Дер Ваарт са невероятна класа, но нападението леко куца. Каут, както и Ван Перси никога не са ми били особено симпатични, а Хунтелаар, след като напусна Аякс не може да разкрие пълния си потенциал. Все пак се надявам, че с малко повече късмет ще успеят да направят едно добро класиране. :)
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#85 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2010 - 22:51 PM

View Postman on a mission, on Jun 27 2010, 22:25, said:

Германия са изключително противен отбор :huh:

На фона на крайно противните Франция, Италия и Португалия, може да се каже, че Германия са си направо прекрасен отбор. :) Особено на това първенство играят съвсем приятен футбол.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#86 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2010 - 23:02 PM

View PostНещото което вие в нощта, on Jun 27 2010, 20:58, said:

Дано обаче и немците, както и всички останали, които недолюбват англичаните, да спрат да реват, че единствената им световна титла е именно след такъв гол. :huh:

To проблемът не е в самия гол, а в това че са домакини и са бутани през цялото първенство, голът е само кулминацията.
За страна, която се бие в гърдите, че е измислила футбола и се самообявява за футболна сила, е малко срамно да има само една титла и то на собствена земя с подпиране, а извън нея провал след провал :)
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#87 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 27 June 2010 - 23:07 PM

View PostНещото което вие в нощта, on Jun 27 2010, 23:51, said:

На това първенство Германия бе единственият отбор, който с човек по-малко не изглеждаше полупребит, а успяваше да мачка противника, макар и да загуби мача в крайна сметка.
На това първенство Германия бе единственият отбор, който водейки с няколко гола разлика в края на мача с/у Англия, показа как трябва да се играе - за 10-ина минути около и след 80-атата навързаха няколко десетки паса и англичаните имаха приблизително една атака в това време...

Вярно, че откакто в отбора има доста африканци, гастарбайтери и дори южноамериканци е леко противен, от друга страна стабилното полско присъствие го прави не съвсем немски, но в крайна сметка - това си е Германия Posted Image

View PostOverhate, on Jun 28 2010, 00:02, said:

Че даже и не участва на първите Световни първенства, защото били под нивото й :huh:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#88 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 27 June 2010 - 23:16 PM

На Холандия много липсва в момента един велик играч - Ван Нистелрой. Въпреки годините си, той е много по-ефективен от Ван Перси или Хунтелаар, който според мен сбърка жестоко, като премина в Реал, а и в Милан през миналата година. Колкото и да го харесвах в Аякс, беше ясно, че в Испания и Италия шансовете да бъде титуляр и респективно да бележи по 2-3 гола на мач са минимални с оглед на съотборниците му и политиката на клубовете.

Edited by Sailing Ships, 27 June 2010 - 23:18 PM.

So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#89 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2010 - 23:18 PM

Нистелрой е дърт вече и не пасва в тоя стил с много тичане, който налагат холандците в момента.
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#90 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 27 June 2010 - 23:28 PM

А в Манчестър Юнайтед да не би да се скъсваше от тичане? Стилът на Фъргюсън тогава беше да не се излиза от наказателното поле (или половината в най-лошия случай) на противника. Останалото беше ефективността на Ван Нистелрой. Статистиката е показателна. Въпреки че съм фен на Ливърпул, трябва да се признае, че "Червените дяволи" бяха доста приятни за гледане в онзи си период за разлика от последните 2-3 сезона.

Проблемът не е, че е стар. Проблемът беше, че се изпокараха с Ван Бастен, което повлия на крайното му решение да се откаже и от националния на Холандия и под ръководството на Марвайк.

Edited by Sailing Ships, 27 June 2010 - 23:29 PM.

So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#91 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2010 - 23:35 PM

Манчестър Юнайтед с Нистелрой в атака е един от най-неефективните периоди на клуба под ръководството на Фъргюсън - само една титла, при това подарена им от Арсенал, и тотален крах в ШЛ.
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#92 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 27 June 2010 - 23:42 PM

Ван Нистелрой печели в Англия - титлата (2002/2003), FA Community Shield (2003), FA Cup (2003/2004), Купата на Лигата (2005/2006). 219 мача - 150 гола.

Успехите на Юнайтед не са същината в нашия разговор, а ефективността на холандския нападател. Това имам предвид. За краха на Фъргюсън ... какво да кажем за последните 2 кампании тогава? Но се отклоняваме от темата, а тя е Световното в ЮАР. :huh:
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#93 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2010 - 23:50 PM

Напълно в същината са.
Юнайтед на Фъргюсън има 4 основни периода - с Кантона, с Коул и Йорк, с Нистелрой и Форлан, с Роналдо и Рууни.
От тях най-неуспешен е точно този с Нистелрой.
Освен това, както споменах, Нистелрой е вече стар, не е като едно време. Този сезон с Хамбургер ШФ не впечатли особено, а на полуфиналите за ЛЕ с Фулъм се видя, че вече силите почват да го напускат.
При положение, че имаш Кайт, който тича като кон, Ван Перси, който е на върха на силите си и Робен, който е в страхотна форма, за Нистелрой има място само като резерва.
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#94 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 28 June 2010 - 00:02 AM

За Юнайтед и Нистелрой не съм много съгласен, но всеки с мнението си. :harhar:

Страхотната форма на Робен беше до контузията му точно преди Мондиала в една контролна среща. Разбира се, ако играе така, както в Байерн, и във фазата на елиминациите, ще бъда много щастлив. :harhar: Но ... малко се съмнявам.

Прав си. Силите напускат Ван Нистелрой. Но на този световен шампионат Ван Пърси по нищо не показва до момента, че е на върха на възможностите си. А като се има предвид, че се завърна и след сериозна контузия ... Не е това, което беше в Арсенал.

За Каут - да, тича като кон, но смея да твърдя, че силата му не е в това. До момента не е сторил нещо запомнящо се в ЮАР. За Хунтелаар вече споменах.

Поради изложеното от мен по-горе твърдя, че Рууд липсва на Холандия.

Edited by Sailing Ships, 28 June 2010 - 00:04 AM.

So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#95 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 28 June 2010 - 09:40 AM

Вермахта отнесе англичаните като лавина туристическа спалня :harhar:

#96 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 28 June 2010 - 10:43 AM

Вчера и в двата мача бяха направени ФРАПАНТНИ съдийски грешки! И тези грешки предопределиха изхода на мачовете! Да, при 2:2 ситуацията ставаше по-различна, но пак имах усещането, че германците ще набутат още 1-2 гола на англичаните, защитата на островитяните /начело с джон тери!/ бе трагична! Германците показаха спокойствие и увереност, нищо особено /освен Йозил, който за мен е откритието на Световното!/, но стабилно и сигурно, а и в определени моменти и късмета им помогна ... Имах симпатии към англичаните, но и в 4-те мача играха трагично, зле, безидейно и безсмислено, тактиката ли им бе сгрешена или самите футболисти бяха изморени и играха без желание не знам, но е факт, че бяха зле.
А относно втория мач вчера - много беше странно поведението на Розети - първо призна гола, после при повторенията на големия екран се видя, че Тевез е около 1-1,5 метра в засада по време на паса и се зачуди - да отмени ли гола, да го признае ли ... и накрая го призна, защото никой не може да го обвини, че след като е видял повторението си е променил мнението, тъй като видеоповторението не се признава от ФИФА, ФАФА, ФОФА и ФУФА за достоверно доказателство ... Аржентинците бяха с класа над ацтеките след първите 15-20 минути и заслужено щяха да си спечелят мача и без съдийското рамо, но явно ще има и още много грешки да наблюдаваме, докато тези тъпанари от УЕФА и ФИФА не въведат видеокамери като помощно средство. Но пък съм сигурен, че скоро няма да го направят, защото тогава ще им е по-трудно да манипулират конкретни мачове, а това за тях и за комисионните им, е много важно!
Иначе и аз съм за Холандия, но ще им е трудно срещу бразилците ... Стискам им палци де, но остават само интересни мачове /леееееееко изключвам 1/4 финала между Уругвай и Гана ... където ще стискам палци за урусите, но смятам, че който и отбор да се класира на 1/2 финал от двата, ще падне от победителя от мача Германия - Аржентина ... / :harhar:

#97 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 28 June 2010 - 10:59 AM

View PostMinstrel in the Gallery, on Jun 28 2010, 11:43, said:

Вчера и в двата мача бяха направени ФРАПАНТНИ съдийски грешки! И тези грешки предопределиха изхода на мачовете! Да, при 2:2 ситуацията ставаше по-различна, но пак имах усещането, че германците ще набутат още 1-2 гола на англичаните, защитата на островитяните /начело с джон тери!/ бе трагична! Германците показаха спокойствие и увереност, нищо особено /освен Йозил, който за мен е откритието на Световното!/, но стабилно и сигурно, а и в определени моменти и късмета им помогна ... Имах симпатии към англичаните, но и в 4-те мача играха трагично, зле, безидейно и безсмислено, тактиката ли им бе сгрешена или самите футболисти бяха изморени и играха без желание не знам, но е факт, че бяха зле.
А относно втория мач вчера - много беше странно поведението на Розети - първо призна гола, после при повторенията на големия екран се видя, че Тевез е около 1-1,5 метра в засада по време на паса и се зачуди - да отмени ли гола, да го признае ли ... и накрая го призна, защото никой не може да го обвини, че след като е видял повторението си е променил мнението, тъй като видеоповторението не се признава от ФИФА, ФАФА, ФОФА и ФУФА за достоверно доказателство ... Аржентинците бяха с класа над ацтеките след първите 15-20 минути и заслужено щяха да си спечелят мача и без съдийското рамо, но явно ще има и още много грешки да наблюдаваме, докато тези тъпанари от УЕФА и ФИФА не въведат видеокамери като помощно средство. Но пък съм сигурен, че скоро няма да го направят, защото тогава ще им е по-трудно да манипулират конкретни мачове, а това за тях и за комисионните им, е много важно!
Иначе и аз съм за Холандия, но ще им е трудно срещу бразилците ... Стискам им палци де, но остават само интересни мачове /леееееееко изключвам 1/4 финала между Уругвай и Гана ... където ще стискам палци за урусите, но смятам, че който и отбор да се класира на 1/2 финал от двата, ще падне от победителя от мача Германия - Аржентина ... / :harhar:
Много правилно изказване. Щеше ми се Германия да победят без съдийската намеса, защото колкото и слаби да бяха Англия на това първенство, колкото и Германия да имаха хубави мачове, особено за трети по младост отбор на шампионата, пак ще е пълно с фенове на английския футбол, които ще видят целия провал на отбора в една съдийска грешка. Аз също гледам само и единствено английското първенство и не гледам изобщо германското, но стане ли време за национални турнири - твърдо за Германия. Просто като нация и дух са много силни и има от какво да се поучим.

За двамата рефери на голлинията - да, биха били много полезни, но аз не бих се задоволил с това. Решението е просто, не знам дали е лесно осъществимо обаче - чип (или нещо подобно) в топката, и датчици по всички линии на терена. Признаване на видеозаписа по време на мача, поне за ключови моменти, като този. Четвърти съдия пред монитора, който да казва, когато има вкаран гол от засада и той да се отменя. Атаки, при които има съмнения за засада да се спират след като видеоконтролът я покаже, а не на секундата. Страничните съдии са излишни. :harhar:
... Through dreams I influence mankind...

#98 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 28 June 2010 - 12:18 PM

Руски комунисти: Мачът КНДР - Португалия да се преиграе Футболният хумор продължава със страшна сила! :harhar:

Quote

Авторите на писмото твърдят, че за загубения мач половината играчи на КНДР били сменени с някакви марионетки на Южна Корея, а тимът на Португалия бил съставен от "закоравели наркомани и токсикомани".
:harhar:

Edited by BeerMe, 28 June 2010 - 12:20 PM.


#99 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 28 June 2010 - 13:00 PM

Sailing Ships, на Холандия им липсва играч от ранга на Кройф, Ван Бастен или поне Бергкамп. Рууд Ван Нистелрой, въпреки великолепните си голови умения, никога не е бил от това измерение като горните. ;)
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#100 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 28 June 2010 - 18:11 PM

View PostЗмей Горянин, on Jun 28 2010, 11:59, said:

За двамата рефери на голлинията - да, биха били много полезни, но аз не бих се задоволил с това. Решението е просто, не знам дали е лесно осъществимо обаче - чип (или нещо подобно) в топката, и датчици по всички линии на терена. Признаване на видеозаписа по време на мача, поне за ключови моменти, като този. Четвърти съдия пред монитора, който да казва, когато има вкаран гол от засада и той да се отменя. Атаки, при които има съмнения за засада да се спират след като видеоконтролът я покаже, а не на секундата. Страничните съдии са излишни. :harhar:

Докато Сеп Блатер е президент на ФИФА това няма как да се случи, защото многократно се е изказвал категорично против въвеждането на научни технологии, които да подпомагат съдиите при решенията им. Иначе аз също се надявам в близко бъдеще да се намери поне частично решение на този проблем. :lol:

Относно днешният мач на Холандия - силно се надявам, че срещу Бразилия ще покажат по-силна игра. В противен случай нищо добро не ги чака... :)
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users