Jump to content

Метълът е вече мода?


52 replies to this topic

#21 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 26 June 2008 - 08:48 AM

View PostDigger, on Jun 26 2008, 08:19, said:

Не е необходимо да си накичен от главата до петите с нашивки и железария, за да чувстваш музиката.
Не е необходимо и да ходиш само в черно, за да си метъл, дори в 30-градусовите жеги, но който го влече :crying:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#22 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 26 June 2008 - 09:02 AM

Тук объркването май започва още от идеята на темата.Кога метъла е бил мода? И какво от това че някви деца носят някви метъл фланелки? Май забравяте че от както ония профани Найден и Гроши тръбяха в едно педаване месеци наред кви метъли са (между другото някой да ги е видял на концерт?) стана мода всички пубери да се зоват метъли.Аз имам две случки които няма да забравя.
Първо:Отивам на концерт на Сигнал в Красно село и един метъл ме вижда с фланелка на Цепелин и ми казва: " Арйе на бас чи ни моиш да ми каиш три трйеснйиии? на Цйепилийн"; Аз му казах - Dazed and confused,Stairway to heaven,In my time of dying ,като за последното той ми каза " койо туй?"
Второ: Онзи ден си пътувам с тролейчето и две деца на не повече от 10-12 години както си говорят за кеч,цигари,побоища и ЖЕНИ :) :yes: :D започнаха да си пускат и сравняват записите от телефоните от концерта на Канзас :wub: :wub:
Ето това е рок музиката - не е мода,а вътрешно усещане :crying: ;) :metal:

NO SLEEP 'TILL ACADEMIC IN THE NEXT WEEK :D :D
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#23 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 26 June 2008 - 10:18 AM

View PostMetal Heart, on Jun 26 2008, 09:48, said:

Не е необходимо и да ходиш само в черно, за да си метъл, дори в 30-градусовите жеги, но който го влече :yes:


то мойто не е заради музиката...ама е дълго и широко за обяснения, пък и не разполагам с правилния набор от думички, за да го кажа простичко - с две думи въобщене ми се обяснява :rolleyes:

#24 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 June 2008 - 11:07 AM

View Postnewpower, on Jun 25 2008, 19:20, said:

А може ли да ми кажеш откаде да я сваля или форума я има! Защото попринцип сам много зле с писането.Общо казано :rolleyes:

http://www.download.bg/index.php?cls=progr...=&g=&order=&p=2
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#25 little'circle

    Bacchante

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 252 posts
  • Location:in the most vicious part of a human mind

Posted 26 June 2008 - 12:18 PM

Хм хм хм. Ах вие... Защо толкова се противите на това метълът да е мода? По-добре чалгата да е на мода, та да можем да плюем на воля, нали? Да носят децата фанелки, да си милят че слушат метъл. Ще порастнат, евентуано ще усетят музиката истински и ще станат... как беше думата? трю...

Едит: Аз също не съм от хората с шиповете и многото фанелки, преди да ме заплюете :rolleyes:

#26 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 28 June 2008 - 15:46 PM

Йее...
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#27 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 30 June 2008 - 00:36 AM

Кое изкуство не е мода?

Рокът и метала, винаги са били мода и винаги ще бъдат такава. Още от вещиците, "пророците", учените, тесните панталони, полу дългите коси, и усещането за това да си различен от общата маса. Независимо в какъв аспект. Откакто света приема всяко следващо "странно" и "уникално" нещо за даденост и го захвърля в килера на историята, различното е на мода с него се развива и музиката търсеща точно това, различно и стряскащо обществото творение, което ще те направи известен и ще ти позволи да промениш света. Всеки иска да е различен, но в това търсене на различното ставаш част от масата. Всеки който е различен е приел себе си за част от масата и върши това което трябва, всеки друг е част от модата която е захвърлена в килера на историята. Приемете, че сте част от масата, и бъдете себе си, независимо кой какво прави около вас.


P.S. Най-трудно е, когато останеш наистина сам и защитаваш собственото си АЗ всичко друго е фасулска работа, по-лесно е дори да умреш. Трудно е да се бориш за себе си сам в този живот. Борете се за собственото си АЗ. Позьорите и всички останали никога няма ви разберат.

Философите интерпретират света около нас, по-трудно е да го промениш! - Карл Маркс.
Rock n' Roll

#28 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 30 June 2008 - 09:40 AM

Между другото се нарича психологически зараза... но затова ще пиша, когато тръгна да подготвям труда си за докторска степен по философия, за сега е по-добре да си тъна в невежество :D
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#29 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 03 July 2008 - 09:00 AM

View Postcygnusx86, on Jun 28 2008, 16:46, said:

Така разбирам аз "блек" метъла.. [:

#30 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 26 July 2008 - 16:20 PM

Изчакайте Тома да издаде албум :angel:
Ако продаде много копия гледайте какво ще стане...

Пп:поне после ще се изгради по-солидно инвестиране в метал сцената в Бг :angel:
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#31 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 26 July 2008 - 16:42 PM

View Postman on a mission, on Jun 26 2008, 10:02, said:

Май забравяте че от както ония профани Найден и Гроши тръбяха в едно педаване месеци наред кви метъли са (между другото някой да ги е видял на концерт?)

Найден съм го виждал на концерта на Paradise Lost, както и на още един, но не мога в момента да си спомня кой точно. Човека си беше сложил качулката на суичъра и очевидно не умираше от желание да демонстрира присъстието си. При все това въпросните двама"профани" въобще не са ми симпатични, както и новата медийна звезда - Тома, който обаче се радва на сериозен успех във форума.
Иначе по темата - не мисля, че метълът някога е бил или ще бъде на мода. :angel: Не смятам и че е необходимо.
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#32 Kataklysm

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 2 posts

Posted 19 August 2008 - 18:20 PM

Освен, че съм влюбен в музиката, съм влюбен и в стила на обличане, но да поясня - Не бих се облякъл с избелели тениски отпреди 15 години и гадни, изтъркани джинси, прилежащи повече на клошар... Кефя се на кожени аксесоари и дрешки като цяло. Винаги бих сложил тениска на любима група, стига да не е от тези пазарските, които се срещат навсякъде по улиците. Също така не бих пуснал дълга коса, защото се поддържа трудно, освен ако не искаш да приличаш на плашило. Не ме интересува колко позьори са се навъдили, защото мога да разбера дали даден човек обича музиката само след 2-3 приказки с него. Достатъчно ми беше да видя фен на Крейдъл с евтина тениска, който на въпроса "Кой ти е любимия им албум?" да ми отговори с категоричното "No Time To Cry". В крайна сметка тези, които го правят заради модата, ще изчезнат скоро, а ние - истинските ценители винаги ще бъдем такива. Никоя професия или каквото и да било, не биха променили вкусовете ми. Това е идеята на самата музика като цяло "They Can't Stop Us Let'em Try" :harhar:

#33 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 13 February 2010 - 16:22 PM

View PostKing of a Shadow, on Jul 26 2008, 16:20, said:

Изчакайте Тома да издаде албум :worship:
Ако продаде много копия гледайте какво ще стане...

Пп:поне после ще се изгради по-солидно инвестиране в метал сцената в Бг :worship:

Сериозно се надявах да издаде нещо яко,но или не е успял да се пребори с бизнеса, или такава му е представата за хард'н'хеви ;)
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#34 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 13 February 2010 - 21:43 PM

[quote name='newpower' date='Jun 25 2008, 17:17 ' post='30854']
истински фен те незнаят кво е сложи ли си няква фанелка и смоа тва смао защото има харесва и вече даже младото поколение много почна да слуша метал. а аз честно тея емота или метали които се се обличат като емота не ги признавам просто тва са едни деца които просто не са още неузнати. и кво и аз сам малак и аз на тяхната възраст , но за мен тва не е стил за мен метълат е нещо повече и не е начин на живот :metal: . та просто исках да кажа че повечето "метълчета" още не са се осъзнали но и тогава ще доиде времето . чакаите доакт сам почнал да отвора една тема. аве много от вас са почнали да слушат метъл от малки но и те тогава са слушали 5 банди на кръст но са се развивали развивали и така се е получило . и аз иамм тениски носа си ги често защото исакм да виждат хората по какво си падам какво харесвам искам да ме знаят какво слушам искам да им го втълпа . та истенския метъл н е е този дет е почнал да слуша метъл на 18 и просто дето си има дълга коса иснеския метъл не е фука че е метъл иснеския метъл си знае и нкои неможе да го разобеди инстенския метъл не е смао дрехи и гримове :) тука малко се поувлякоф та и аз може да не сам истински ако ме погледнете но и моито време ще доиде и тоава някои от вас които ме познават и ще ме познават ще си кажат тоя сам го гледал от самия му разтеж и винаги е бил верен на метъла. аре може да има много правоспини гречки , но засажеление еаз сам просто идиота от класа :angry2:
[/quotе]

Мило мое дете, приеми един съвет от мен - посещавай редовно часовете по български език и литература.

#35 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 13 February 2010 - 22:08 PM

View Postman on a mission, on Jun 26 2008, 09:02, said:

Първо:Отивам на концерт на Сигнал в Красно село и един метъл ме вижда с фланелка на Цепелин и ми казва: " Арйе на бас чи ни моиш да ми каиш три трйеснйиии? на Цйепилийн"; Аз му казах - Dazed and confused,Stairway to heaven,In my time of dying ,като за последното той ми каза " койо туй?"



A, a ти да ми кажеш какво дириш на чалга концерти /пък макар и с китари/, при това с тениска на Цепелин?????

Edited by Stavrogin, 13 February 2010 - 22:10 PM.


#36 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 13 February 2010 - 22:15 PM

А, а ти да ми кажеш к`ви са тия заяждания с постове от преди месеци?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#37 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 13 February 2010 - 22:18 PM

Кви месеци? То година и половина минало от тогава :angry2:

#38 deep purple

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 13 February 2010 - 22:22 PM

Хе-хе,само това не бях чувал за Сигнал - чалга с китари.Въпреки че ги харесвам/х май напоследък точно на поп-фолк бият.
Sail away tomorrow,
sailin' far away.
To find it steal or borrow.
I'll be there someday

#39 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 14 February 2010 - 09:53 AM

View PostCode187, on Jun 30 2008, 00:36, said:

Кое изкуство не е мода?

Рокът и метала, винаги са били мода и винаги ще бъдат такава. Още от вещиците, "пророците", учените, тесните панталони, полу дългите коси, и усещането за това да си различен от общата маса. Независимо в какъв аспект. Откакто света приема всяко следващо "странно" и "уникално" нещо за даденост и го захвърля в килера на историята, различното е на мода с него се развива и музиката търсеща точно това, различно и стряскащо обществото творение, което ще те направи известен и ще ти позволи да промениш света. Всеки иска да е различен, но в това търсене на различното ставаш част от масата. Всеки който е различен е приел себе си за част от масата и върши това което трябва, всеки друг е част от модата която е захвърлена в килера на историята. Приемете, че сте част от масата, и бъдете себе си, независимо кой какво прави около вас.


P.S. Най-трудно е, когато останеш наистина сам и защитаваш собственото си АЗ всичко друго е фасулска работа, по-лесно е дори да умреш. Трудно е да се бориш за себе си сам в този живот. Борете се за собственото си АЗ. Позьорите и всички останали никога няма ви разберат.

Философите интерпретират света около нас, по-трудно е да го промениш! - Карл Маркс.
+1
Музиката за мен си е интимно изживяване и съм сигурен че е така за много хора. В следствие от това и поради фактора интернет даващ свободата на всеки да слуша всичко е много възможно наистина метъла да е на мода.
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#40 Kharn The Betrayer

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 19 posts

Posted 14 February 2010 - 10:31 AM

Хм.Интересна тема наистина.Забелязах че в последно време все повече и повече деца започнаха да носят фланелки на определни групи (Metallica,Khorn, Slipknot{последните две не ми говроят нищо}) и от онези раници тип Чувал.Човек не може да се вземе ред на бутката за цигари от тях.Според мен това е повече моменто пубертетско влечение отколкото фенщина.Аз примерно винаи съм си бил голям рок/метъл фен, но никой не ме е видял с тениска на Manowar или Slayer.Аз съм както казахте по горе "метъл под прикритие".Всичко идва от желанието на децата да бъдат различни, да се отделят от тълпата така да се каже.Не е за тoва кой е по-фен на някоя група, просто всичко идва от надпреварата "кой е по готин", кой по мяса на пропаднал бродяга, кой е по-отбягван от нормалните хора.Колкото и да си фен на някоя група (а едва ли повечето от тях са големи фенове),няма смисъл да се обличаш като испаднал германец просто за да покажеш своята пренадлежност към един и ли друг стил музикакато една друга група деца която от скоро забелязах е почнала да се изрусява и да носи розово.Както се казваше в едно пропагадно кличе от Репулбика Западна България - "БИДИ СВОJ, БИДИ МАКЕДОН". И те от доста време се правят на това което не са.

Като за край на този "файлетон" трябва да се каже, че голяма част от истинските рок/метъл фенове много по трудно можеш да ги разпознаеш отколкото "подражателите" на Праведния начин на живот :angry2:

Edited by Kharn The Betrayer, 14 February 2010 - 10:34 AM.

По долги истражувања и обиди, научниците од МАНУ открија начин како да ревитализираат луѓе. Одлучиле прв да заживее Гоце Делчев, бидејќи другите револуционери и преродбеници не им биле предадени од браќата комунисти. Откако го заживели се собрале околу него и му рекле:
- Еве ти бај Гоце наши македонски весници, еве ти наша македонска телевизија. Гледај каква убава независна и самостојна држава направивме. Чети и гледаj два дена и ќе дојдеме да си зборуваме пак.
По два дена влегува целата делегација во собата и гледаат, Гоце го нема а на масата белешка од него:

“Аз съм в София. Вдигайте останалите. Почваме всичко отначало."





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users