Jump to content

Kои пет албума бихте взели със себе си...на самотен остров или друго подобно място?


95 replies to this topic

#21 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 31 октомври 2011 - 20:37

Веселин Маринов - 30 години на сцена!

Posted Image

Луксозно издание с три диска с най-доброто от гордостта на Полски Тръмбеш и България, опаковано в стилен лъскав бокссет с голям снимков материал и всички текстове. Видях го с очите си, кротоко и безпризорно лежащ на масичката до уредбата в тетевенската хижа, в която бяхме отседнали този юли, и сега, след като всички изведнъж се озовахме на този безлюден остров, горчиво (като виното - онова истинското) съжалявам, че не посегнах на тази благинка и не я направих моя собственост. :yes: Поне споменът за визуалния ми допир с нея ще ме топли и частично утешава, но най-вече ще ми помага да понасям по-леко носещите се отвсякъде Пинк Флойдове, Депеши, Бурзуми и разбира се крясъците на Овърхейт всички веднага да престанат да "съ пра'ат", щото е ясно, че без ток няма и рок.

:worship:

#22 Valtyr

    Artisan ov War

  • Отлъчени
  • PipPipPip
  • 380 posts
  • Gender:Male
  • Location:At The Left Hand Ov God

Posted 31 октомври 2011 - 20:57

View PostJimmy Pop, on Oct 31 2011, 20:37, said:

Веселин Маринов - 30 години на сцена!

Posted Image

Луксозно издание с три диска с най-доброто от гордостта на Полски Тръмбеш и България, опаковано в стилен лъскав бокссет с голям снимков материал и всички текстове. Видях го с очите си, кротоко и безпризорно лежащ на масичката до уредбата в тетевенската хижа, в която бяхме отседнали този юли, и сега, след като всички изведнъж се озовахме на този безлюден остров, горчиво (като виното - онова истинското) съжалявам, че не посегнах на тази благинка и не я направих моя собственост. ;) Поне споменът за визуалния ми допир с нея ще ме топли и частично утешава, но най-вече ще ми помага да понасям по-леко носещите се отвсякъде Пинк Флойдове, Депеши, Бурзуми и разбира се крясъците на Овърхейт всички веднага да престанат да "съ пра'ат", щото е ясно, че без ток няма и рок.

:worship:

Два пъти съм бил на концерт на Веселин Маринов и не знам дали трябва да съжалявам честно казано. Разбира се, и двата пъти безплатно! :yes:
NO SINGLE BOOK WERE BEHELDEN BY ME
OH, NO QUESTION I CANNOT DO ANSWER
ONLY ONE SINGLE LAMP DO SHOW ME THIS WAY
AND THAT IS THE EYE OF SATAN!

#23 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 31 октомври 2011 - 21:24

View PostJimmy Pop, on Oct 31 2011, 18:37, said:

Бурзуми

Представям си Веско Маринов и Варг Викернес, заедно на самотен остров...
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#24 The Crimson Idol

    Wrathchild

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 465 posts
  • Gender:Male

Posted 31 октомври 2011 - 22:40

Мммм..трудничко ще се спра само на 5 албума, но да пробвам:

1.Iron Maiden - Seventh Son Of A Seventh Son - любима група и един от най-любимите ми албуми.

2.In Flames - Clayman - също много любим.За сефте го чух в един скапан период от живота ми и може да се каже, че ме надъхваше напук на всички глупости, които се случваха около мен.

3.Children Of Bodom - Follow The Reaper - да слушаш ранния Бодъм на самотен остров под открито небе - идилия :yes:

4.Deep Purple - Machine Head - общо взето на мястото на Машийн Хед може да са повечето албуми на Дийп Пърпъл.Нямам обяснение защо избрах точно него.

5.Jon Lajoie - I Kill People - чисто и просто, за да ми е кеф :worship:

Edited by The Crimson Idol, 31 октомври 2011 - 22:41 .

"Be the one to give them nightmares when they sleep
Never back down from anyone" - Jeremy McKinnon

#25 Agent Orange

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 31 октомври 2011 - 23:32

Невъзможно е да се поместя само в 5 бройки,но ще се помъча:


Pink Floyd - Wish You Were Here
Judas Priest - Painkiller
Machine Head - Unto the Locust
Alestorm - Black Sails At Midnight
Rammstein - Reise,Reise

За Флойд и за този албум няма смисъл да пиша нищо,всеки слушал го знае за какво нещо става дума,а и тук във форума има хора,които са слушали Пинк Флойд в пъти повече от мен и няма какво да се обяснявам.Пейнкилърът е ултимативният хеви албум,най-злото хеви в историята и един от най-злите албуми въобще като "злобата" е само един от многобройните му плюсове.Класика.Новият на Машин Хед ми отнесе главата и се скъсах да го слушам - просто гениален албум.Alestorm - е отивам на остров,ебати. :yes: А последното ми е любимият албум на Рамщайн,а тях много трудно бих ги пропуснал в подобни класацийки.Та на прима виста е това.Но със сигурност и аз като Jurisprudent мога и бих поместил няколко петорки,но просто правилата не позволяват. :worship:

#26 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 01 ноември 2011 - 10:20

View PostValtyr, on Oct 31 2011, 20:15, said:

Този албум на Ulver вдъхва някакво нечувано спокойствие, което винаги много ме е впечатлявало.

На мен този албум ми навява чувство на обреченост и безнадеждност. Лош избор за самотен остров, може да доведе до тъжен преждевременен край :) Иначе Оуви е прав - не виждам по какво се различава заданието на темата от това да си изброим 5-те любими албума. Ноооо в женския мозък така зададената тема сигурно има някои тънки нюанси, които я различават, и които аз не долавям :)
... Through dreams I influence mankind...

#27 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 01 ноември 2011 - 10:49

View PostЗмей Горянин, on Nov 1 2011, 09:20, said:

не виждам по какво се различава заданието на темата от това да си изброим 5-те любими албума.
Според мен не е в това смисълът. Според мен идеята е да посочиш не любимите си албуми, а онези, които би избрал, ако трябва да бъдеш изолиран и това да е цялата музика, която може да слушаш за неопределен период от време. Аз лично не съм посочил любимите си албуми, а онези, които бих взел, ако трябва да се огранича. Поне аз така разбирам смисъла.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#28 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 01 ноември 2011 - 11:42

View PostJurisprudent, on Nov 1 2011, 10:49, said:

Според мен не е в това смисълът. Според мен идеята е да посочиш не любимите си албуми, а онези, които би избрал, ако трябва да бъдеш изолиран и това да е цялата музика, която може да слушаш за неопределен период от време. Аз лично не съм посочил любимите си албуми, а онези, които бих взел, ако трябва да се огранича. Поне аз така разбирам смисъла.
Хубаво де, ама по кои критерии избираш кои албуми да вземеш, ако те не са ти любимите? Да са ти абсолютно непознати, та да не ти омръзнат бързо, или какво?
... Through dreams I influence mankind...

#29 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 01 ноември 2011 - 11:43

View Postviolator, on Oct 31 2011, 17:30, said:

Да речем:

1. Pink Floyd - "Wish You Were Here"

2. Marillion - "Misplaced Childhood"

3. Pearl Jam - "Ten"

4. Depeche Mode - "Ultra"

5. Dream Theater - "Images And Words"

Обосновка:
Доставят ми огромно удоволствие.

Без блус и джаз, но с James LaBrie ? И цели 3 (три) албума с прогресив рок свързана музика - а на какво ще танцуваш? Ultra-та не е много за танци. С Ten пък си е направо опасно да си сам продължително време. :) Ограничавал ли си се в изборът си да е предимно рок ориентиран или можеш да прежалиш другата музика ?
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#30 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 01 ноември 2011 - 12:02

Моите 5 варианта биха били следните /с надеждата, че тайничко ще мога да си взема поне още 10 пъти по 5 други албуми :) /

1. Jethro Tull - Minstrel in the Gallery /избора не е случаен, както се вижда и от ник-нейма ми, а относно албума - дедо Йън е ненадминат като вдъхновение и меланхолия в този албум, поне според мен ... А и си мисля, че самият Йън Андерсън олицетворява най-добре себе си чрез този албум!/

2. Led Zeppelin - Led Zeppelin II - суров, инстински, ненадминат албум за мен, поставил началото на толкова много в музиката!

3. Marillion - Misplaced Childhood - върха на върховете и приказка на приказките!

4. Pink Floyd - Wish You Were Here - невероятно пътешествие в света на човешкото и осъзнатото ...

5. Powderfinger - Odyssey Number Five - нещо по-съвременно, но същевременно толкова меланхолично, тъжно и истинско ... Тези австралийци преди години така ме разчувстваха, че им станах тотален фен ... Вероятно и личните преживявания имат нещо общо с този избор, но е факт че знам наизуст всяка секунда от този албум, всеки ред, всеки куплет ...

#31 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 01 ноември 2011 - 12:29

View PostЗмей Горянин, on Nov 1 2011, 10:42, said:

Хубаво де, ама по кои критерии избираш кои албуми да вземеш, ако те не са ти любимите? Да са ти абсолютно непознати, та да не ти омръзнат бързо, или какво?
=>

View PostJurisprudent, on Oct 31 2011, 14:32, said:

Просто обяснение - избирам не толкова само любими албуми, колкото албуми, които хем са ми любими, но и отговарят на основни насоки в музикалните ми рок интереси (сега предполагам, че ще има критика и за Депеш Мод защо са там). Та затова бих взел прогресив, алтърнатив с повече атмосферично или електронно усещане, нещо постпънк, което отговаря и на условието за алтърнатив, както и твърда метъл група. И ето го горе резултатът.

По-точно не просто/само любими т.е. най-любими, а онези, които харесваш и т.н., които би взел в условията на изолираност, когато ще слушаш само и единствено това. Ако си взема дет - по cял ден дет, аkо прог - само прог до откат. Затова аз лично избрах да има албуми от различни насоки, а не просто 5-те ми най-любими евър албуми. Аз има и доста по-любими от тези, които посочих, но не ги включвам за целите на този въпрос.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#32 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 01 ноември 2011 - 12:58

1. Metallica - Master of Puppets
2. Metallica - Metallica
3. Iron Maiden - Fear of the dark
4. Deep Purple - Machine Head
5. AC/DC - Back in Black

Това са петте албума, които ми идват на ум. Не ми се ходи на самотен остроооооов :)
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#33 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 01 ноември 2011 - 12:59

View PostЗмей Горянин, on Nov 1 2011, 11:42, said:

Хубаво де, ама по кои критерии избираш кои албуми да вземеш, ако те не са ти любимите? Да са ти абсолютно непознати, та да не ти омръзнат бързо, или какво?

Aбе идеята е големите усти да си чешат езиците, развивайки безсмислени теории към абсолютно неприложима ситуация :)
Каквито и пет албума да вземеш "в изолация", още на първата седмица ще са ти писнали до втръсване, освен ако не слушаш по песен на ден.
Евентуално, значи, би могло въпросът да се разгледа като "Каква комбинация от 5 албума ще ви писне най-бавно в изолация?" :)
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#34 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 01 ноември 2011 - 13:10

View PostOverhate, on Oct 31 2011, 14:51, said:

На самотния остров в общия случай се предполага, че няма ток, така че на албумите само можеш да им гледаш обложките и да им четеш текстовете.
Ако пък има ток, можеш направо да си вземеш един лаптоп с 4-5 терабайта дискове, където смятам не е трудно да се изчисли колко дискографии ще се насъберат.
Изобщо цялата идея на подобни въпроси е рядко безсмислена.
+1
После идват въпросите кои 5 човека би взел, кои 5 вещи и т.н. Накрая се превръщаш в някакъв своеобразен Ной, който вместо
по двойка от всички животни, събира по непълна дузина от каквото дойде. :)
Hedniska Blod

#35 2+2=5

    Blasteroid

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 01 ноември 2011 - 13:15

Тези бяха първите, за които се сетих.

1. Mastodon - Crack The Skye
2. Metallica - ... And Justice For All
3. Led Zeppelin - Physical Graffiti
4. Radiohead - Kid A
5. Pink Floyd - Animals
One Shih Tzu ... Seven Psychopaths

#36 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 01 ноември 2011 - 14:17

View PostRob Roy, on Nov 1 2011, 11:43, said:

Без блус и джаз, но с James LaBrie ?

Албумът "Images And Words" не е стандартен прогресив албум. Той е универсален концентрат, получен чрез обирането на каймак от всички жанрове в инструменталната музика. При това:

- композиран със симфоничен маниер,
- изпълнен от феноменални виртуози;

В това отношение е почти без аналог в прогресив метъла/рока. В него има много привидни бъркотии (размери, ритми, преходи, сола, теми, поддръжки, импровизации), които могат да кръстосат очите на всеки уважаван джазмен с щекотлив прякор.
Студийните партии на James LaBrie във въпросния албум са перфектни. В някой от меките пасажи блендата и техниката му напомнят за тези на Джордж Майкъл. Какво повече?

Quote

И цели 3 (три) албума с прогресив рок свързана музика - а на какво ще танцуваш?

"Wish You Were Here" не е прогресив рок. Бих го определил като генно модифициран блус.

Quote

Ultra-та не е много за танци.
Ще танцувам под звуците на "Lords Of The Backstage" от Misplaced Childhood. Еленино хоро! Posted Image

Quote

С Ten пък си е направо опасно да си сам продължително време. :ninja:

Нямало, викаш, блус? Че "Ten" си е блус до мозъка на костите. И радиационно кънтри.

Quote

Ограничавал ли си се в изборът си да е предимно рок ориентиран или можеш да прежалиш другата музика ?

В албумите, които съм сложил, могат да се изолират достатъчни количества от следните стилове и жанрове в музиката:

- арт рок,
- метъл,
- мюзикъл,
- рокендрол,
- блус,
- кънтри,
- симфонична класика,
- електроника,
- джаз,
- авангард,
- алтернатив,
- индъстриъл....

Така като гледам, от стиловете, които обичам, не съм прежалил почти нищо.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#37 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 01 ноември 2011 - 16:27

Изборът ти ми е интересен с оглед на музикалния ти вкус и допирните ни в него точки. Не оспорвам наличието на елементи от изброените стилове. Въпрос на вкус е до колко количественото им съдържание удовлетворява нуждите и интересите. Само понятието "генно модифициран блус" ми изглежда ненужно. Цялата рок музика би могла да мине за генно модифициран блус.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#38 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 01 ноември 2011 - 17:16

View PostRob Roy, on Nov 1 2011, 16:27, said:

Само понятието "генно модифициран блус" ми изглежда ненужно. Цялата рок музика би могла да мине за генно модифициран блус.

Цялата рок музика може да мине за модулиран блус. Пентатоник схемата на три нива, интерпретирана с различни изразни средства и в различни форми.

По отношение на Флойд използвам "генно модифициране", за да избягам от определението "прогресив" (подходът, който е основната опозиция на диктатурата на триакордието). Те категорично не са прогресив група, защото нямат музикантския потенциал да бъдат такава. И все пак - техният блус несъмено е качествено изменен. Понякога бичат върху един акорд по цяла минута. И на никой не му доскучава. Напротив.

За мен това е мутация. :vampire:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#39 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 01 ноември 2011 - 17:56

Никои в тази тема не е споменавал Pink Floyd като прогресив рок група, а Wish You Were Here като прогресив рок албум. Това не пречи въпросната група да използва елементи присъщи за стила, дори и в Wish You Were Here. Опитах се да туширам подобни дебати още в зародиш, като написах, че албумът е свързан със стила (до колко и как е друга тема), което не означава непременно, че трябва да е класически образец.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#40 maiden

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 12 posts

Posted 02 ноември 2011 - 12:32

1. Metallica - Ride The Lightning
2. Iron Maiden - Brave New World
3. Manowar - Kings Of Metal
4. Judas Priest - Painkiller
5. BTR - Bending the Rules





3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users