Jump to content

Някои негативни течения в БГ метъл общество?Какво точно означава да бъдеш ТРЮ в България...


249 replies to this topic

#41 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 16 февруари 2010 - 13:01

View PostOzzy, on Feb 16 2010, 12:48, said:

Че то 80% от метълите в България са такива. Достатъчно е един път да си бил на фестивалите в Каварна, Ловеч или Берковица - като направиш един тигел из публиката и добиваш достатъчно ясна представа за това, какво представлява следностатистическия метъл фен у нас. :blush:

Стига де, в кръга на шегата, това ти твърдение противоречи на едно друго - пак твое и отново създаващо впечатление за музикална сегрегация... :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#42 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 16 февруари 2010 - 13:05

Quote

А как би сравнил Марая Кери със Slayer, примерно? Марая Кери е може би най-добрата поп-певица в момента. По-стойностна ли е от Slayer или обратното? Защо?
усещам развитието на темата в
Марая Кери vs. Кери Кинг
кой по-добрия Кери
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#43 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 16 февруари 2010 - 13:11

^^ Джим Кери, щото е фен на Cannibal Corpse :D
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#44 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 16 февруари 2010 - 13:15

View PostOzzy, on Feb 16 2010, 12:48, said:

Че то 80% от метълите в България са такива. Достатъчно е един път да си бил на фестивалите в Каварна, Ловеч или Берковица - като направиш един тигел из публиката и добиваш достатъчно ясна представа за това, какво представлява следностатистическия метъл фен у нас. :D

Така си е. В крайна сметка външният вид не е толкова важен и всеки има право да бъде такъв, какъвто му харесва. Единственото, което мен ме смущава, е фактът, че често този тип хора знаят по-малко от мен за нашата музика, но ме заклеймяват щото не изглеждам като Самара от "Предизвестена смърт" :blush: И с това се връщам на тезата, че българинът е консервативен човек със закостеняло мислене, за каквото и да става въпрос :P

Edited by Rebel, 16 февруари 2010 - 13:15 .

The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#45 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 13:28

View PostRebel, on Feb 16 2010, 13:15, said:

не изглеждам като Самара от "Предизвестена смърт"
Не изглеждаш ли? Че какъв фен си на тази музика тогава?! Не си ТРЮ! Сега остава да кажеш, че веднъж седмично минаваш и през банята и съвсем ще развалиш доброто впечатление за себе си :D
I don't know how I managed it...

#46 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 16 февруари 2010 - 13:28

View PostRebel, on Feb 16 2010, 13:15, said:

Така си е. В крайна сметка външният вид не е толкова важен и всеки има право да бъде такъв, какъвто му харесва. Единственото, което мен ме смущава, е фактът, че често този тип хора знаят по-малко от мен за нашата музика, но ме заклеймяват щото не изглеждам като Самара от "Предизвестена смърт" :D И с това се връщам на тезата, че българинът е консервативен човек със закостеняло мислене, за каквото и да става въпрос :blush:
ама естесвено, че трябва да си облечен с кожени гащи или ластични дънки и да имаш рокерия или поне елек с много нашивки. дългата коса също е много желателна, но не всеки е надарен от господ. иначе какъв метъл си.
само се загледай във фотосесиите на любимите ти музиканти, няма един дет да прилича на банков чиновник нали
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#47 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 13:31

View PostOzzy, on Feb 16 2010, 12:48, said:

Че то 80% от метълите в България са такива. Достатъчно е един път да си бил на фестивалите в Каварна, Ловеч или Берковица - като направиш един тигел из публиката и добиваш достатъчно ясна представа за това, какво представлява следностатистическия метъл фен у нас. :D

Не съм съгласен че са толкова много при все че процентното съотношение е относително понеже не почива върху статистическо изследване.Повечето метълисти се стараят да са в крак с модата спрямо рекламните продукти на любимите банди.Онези с избелелите тениски са по-скоро малцинство.Отново казвам че не харесвам и споделям фетишизирането на парче плат, дори и да е свързано със сантимент от посещението на дългоочаквано събитие (концерт на любима група/изпълнител).Повече няма какво да напиша по темата, от която вече се отклонихме достатъчно много.

Иначе и аз съм ставал свидетел на този феномен за който говори Rebel - в диалог с метълисти осъзнавам че в гърдите ми бие сърце от хром-ванадиум и съм слушал повече метъл като разнообразие и времетраене от дългокосите ми събеседници.Но това е нищо в сравнение с един дядо който срещнах с брат ми преди няколко години и ни заби в земята като ни каза че любимата му банда били чехите Кrabathor (дет метъл с рожденно свидетелство от 1984-та) и че само дебютния албум на Vital Remains (което и аз подкрепям) си струвал.Скритите лимонки са най-опасни : )

Сега видях че съм допуснал малка неточност в предишния си пост относно гардероба си - имам четири тениски с щампи на музикални изпълнители, три от тях използвам за пижами, а само тениската на Моторхед нося навън, само и единствено заради свръхестественият елемент в бандата:

Posted Image
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#48 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 16 февруари 2010 - 13:33

View PostAbadon, on Feb 16 2010, 13:28, said:

ама естесвено, че трябва да си облечен с кожени гащи или ластични дънки и да имаш рокерия или поне елек с много нашивки. дългата коса също е много желателна, но не всеки е надарен от господ. иначе какъв метъл си.
само се загледай във фотосесиите на любимите ти музиканти, няма един дет да прилича на банков чиновник нали

Винаги съм си те представял облечен в кожени дрехи отгоре до долу, лъщящи от мазни петна и обсипани с капси и пирамидки, със сплъстена немита от поне месец дълга коса и миришещ на шкембе-чорба - няма начин това да не си ти, мой скъпи, ска-приятелю, Абадончо... :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#49 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 16 февруари 2010 - 13:35

View PostAbadon, on Feb 16 2010, 13:28, said:

само се загледай във фотосесиите на любимите ти музиканти, няма един дет да прилича на банков чиновник нали
А има, има, ама не е тру метъл :P, а към готик и индъстриъл отиват нещата :blush: Колкото до косата - аз се чудя защо в годините, в които бях с къса коса, ме гледаха с отвращение по концерти :D

Edited by Rebel, 16 февруари 2010 - 13:37 .

The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#50 mutant

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 16 февруари 2010 - 13:37

От известно време чувам разни женски мрънкания из форума и го приемам като нормално.

Но некой да влезе и да се оплаче че метълите носели фанелки нашивки кубинки ластици гърбове и дълги коси слушали 80 десетарски трашок и не се кефели на любимия му Елтън Джон е това не съм го очаквал!

Виждам че много искаш да си покажеш елитарните вкусове и мислене и превъзходството ти над останалата "метъл паплач" но се ограничи с тази си пропаганда из интернет форумите за да не изядеш некъде пестник у лицето.

#51 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 13:43

View PostRob Roy, on Feb 16 2010, 13:31, said:

Повечето метълисти се стараят да са в крак с модата спрямо рекламните продукти на любимите банди.
Нещо не мога да се съглася с това. Много ми се иска, но не мога :blush: Ако след "метълисти" добавиш "от чужбина" веднага бих приел казаното от теб за чиста монета. Изключения разбира се има, но масата от метълистите в България не са в крак с "модата спрямо рекламните продукти на любимите банди". Вижда се ясно по концертите у нас. Да се купи фланелка за 8 кинта с обложката на последния албум на любимата група - това е максимума на модните тенденции при българския метъл фен. Отново ще кажа - в повечето. Изключения разбира се има.

Quote

Онези с избелелите тениски са по-скоро малцинство.
Аз не исках да наблегна на "избелелите тениски". Не ми беше мисълта, че като си е купил някой фен някаква фланелка на любима група през 1990-та година и от тогава си е все с нея. Въпреки, че и такива примери има доста. Това, което се опитах да кажа е, че в голямата си част българските метъли ходят облечени така, както са ходили през 1982-ра година. Дрешките може и да са нови - на по 2,3 или 5 години, но са същите. Няма никаква разлика. Само гледам, че осемдесетарските клинове са поизчезнали, но останалите неща са си на място :D
I don't know how I managed it...

#52 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 13:47

View Postmutant, on Feb 16 2010, 13:37, said:

но се ограничи с тази си пропаганда из интернет форумите за да не изядеш некъде пестник у лицето.
Предполагам, че това е приятелски съвет, закачка и шега, а не заплаха, нали?
I don't know how I managed it...

#53 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 14:15

View Postmarillion, on Feb 16 2010, 13:33, said:

Винаги съм си те представял облечен в кожени дрехи отгоре до долу, лъщящи от мазни петна и обсипани с капси и пирамидки, със сплъстена немита от поне месец дълга коса и миришещ на шкембе-чорба - няма начин това да не си ти, мой скъпи, ска-приятелю, Абадончо... :D

Mи той горе-долу така си изглежда :blush:
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#54 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 14:20

View PostOzzy, on Feb 16 2010, 12:48, said:

Че то 80% от метълите в България са такива. Достатъчно е един път да си бил на фестивалите в Каварна, Ловеч или Берковица - като направиш един тигел из публиката и добиваш достатъчно ясна представа за това, какво представлява следностатистическия метъл фен у нас. :D
Тук не съм много съгласен ..
все пак си на концерт, а не на гала вечер .. отиваш със "старите кубинки и скъсаният сак", а не с костюм .. ако си някакво официално лице или нещо от сорта, все пак вероятно трябва да спазваш някакво приличие, но иначе не мисля, че това как отиваш облечен на концерт, има връзка с останалото ..
и особено при фестивал където оставаш повече от 1 ден ...
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#55 mutant

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 16 февруари 2010 - 14:26

View PostOzzy, on Feb 16 2010, 13:47, said:

Предполагам, че това е приятелски съвет, закачка и шега, а не заплаха, нали?
Естественно.

#56 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 14:32

View Poststormbringer, on Feb 16 2010, 14:20, said:

все пак си на концерт, а не на гала вечер .. отиваш със "старите кубинки и скъсаният сак", а не с костюм
Кой говори за костюм? Ако правилно те разбирам облеклото е САМО два вида: тип "метълист от началото на 80-те" и тип "костюмар". Друго няма.

Quote

но иначе не мисля, че това как отиваш облечен на концерт, има връзка с останалото ..
Голяма част от хората, за които говоря, си ходят така облечени независимо дали отиват на концерт или не. Те просто не носят други дрехи.
Освен това, аз лично не приемам идеята, че като отиваш на концерт ТРЯБВА ДА СИ ОБЛЕЧЕН ЕДИ КАК СИ. Бил съм облечен на концерти всякак - и с метъл фланелки, и с костюм (понякога е невъзмоно да е иначе - от работа отиваш на концерт и няма как да се преоблечеш), и с най-обикновени дрехи.
Това: "Днес има метъл концерт, значи ТРЯБВА да си със "старите кубинки и скъсаният сак", метъл фланелка, кожено яке, отгоре дънково (без ръкави) с пирамидки и нашивки" и т.н., аз не го разбирам. :D
I don't know how I managed it...

#57 Кико

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 81 posts

Posted 16 февруари 2010 - 14:33

Лошото на форумите е ,че в тях всяко безполово създание може да бъде хардкор еб*ч,но в деншно време това е неизбежно ,така че си затваряме очите и караме напред.

Иначе по темата,виждам ,че не е била съсем безсмислена,защото прочетох доста качествени мнения.Винаги ми е правил силно впечатление подписа на Ози,който доказва ,че има в България рок фенове с разнообразен вкус ,които не се ограничават до това да псуват всичко що не е метъл.За това говорех.Хубаво е да има хора като Ози ,Роб и Марилиън (извинявам се ,че не Ви знам истинските имена ,но не влизам често) , с тях форума е доста по-свеж.

Колкото до носенето на тениски,аз почти постоянно си слагам.Обличам се нормално - с дънки,маратонки,като е зима пуловери и т.н и намирам даже за готино да изкибичиш ,някоя ХУБАВА ,запазена тениска.
Пак подчертавам,че обклеклото не е водещо и не го намирам чак за такъв проблем.Бих вметнал обаче,че да ходиш като клошар не те прави по-метъл от тези,които също слушат метъл,но не ходят като клошари.Също така на концерт Аз лично ходя с каквото ми е удобно и ,за което най-малко ще ми е жал като стане на салата.До мен в Белград на концерта на Мейдън имаше семейство около 35 годишни ,облечени почти официално и мъжът си държеше сакото в едната ръка ,не спря да пее и подскача и знаеше текстовете наизуст.В София на Мейдън един чичко с износена рокерия ме попита "Абе това какво беше?" ,когато почна Wrathchild.Сами си правете изводите.

Много на място Ози спомена за разликата между феновете в България и тези в чужбина.Там хората ценят музиката и изкуството ,а не модата.Там да харесваш метъл е въпрос на вкуса ,а не въпрос на колко мразя чалгата,и да слушаш метъл означава...да си фен на метъл музиката ,а не анти-фен на чалгата и псевдо-форумен или нефорумен бунтар.Естествено изключения има навсякъде.Говоря за масата.

айде поздрав към всички : Judas Priest - Leather Rebel :D

Edited by Кико, 16 февруари 2010 - 14:38 .


#58 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 16 февруари 2010 - 15:02

View PostOzzy, on Feb 16 2010, 14:32, said:

Кой говори за костюм? Ако правилно те разбирам облеклото е САМО два вида: тип "метълист от началото на 80-те" и тип "костюмар". Друго няма.

не разбира се :D
обаче и в чужбина по фестивалите хората са доста често облечени тип "метълист от началото на 80-те" ... така, че реално
"като направиш един тигел из публиката и добиваш достатъчно ясна представа за това, какво представлява следностатистическия метъл фен" ..
няма нужда да е у нас ..
идеята ми беше, че хората по концерти и фестивали се отпускат, забавляват и в голяма част от случаите се обличат по различно от начина по който го правят в градска обстановка, така че не мисля, че това може да критерий
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#59 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 16 февруари 2010 - 15:03

View PostOzzy, on Feb 16 2010, 14:32, said:

Това: "Днес има метъл концерт, значи ТРЯБВА да си със "старите кубинки и скъсаният сак", метъл фланелка, кожено яке, отгоре дънково (без ръкави) с пирамидки и нашивки" и т.н., аз не го разбирам. :D
Аз, понеже не рядко, а никога не ми се случва "от работа на концерт" по разбираеми причини, имам времето да си избера как да ида на концерт. И това обикновено са кубинките, най-удобния панталон и тениска, която обичам да нося(обикновено на група) и която все още не е "избеляла и окъсана". Е, през зимата варианта с тениската отпада, а пуловери на групи не обичам да нося. Уточнение, че кубинки нося непрекъснато просто защото са ми удобни, не демонстрирам на никой нищо, а и не изпитвам нужда от подобнo нещо. :blush:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#60 mutant

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 16 февруари 2010 - 15:11

Ти последно за метъл фенове ли говориш или за рок фенове защото не може от приказките ти да се разбере кои точно визираш.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users