Jump to content

Eric Clapton & Steve WinwoodЕвропейско турне 2010


49 replies to this topic

#41 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 10 June 2010 - 21:10 PM

View PostOzzy, on Jun 10 2010, 20:29, said:

А едно девойче (не в прекия смисъл на думата), което пише във форума и беше на оградата, точно пред двама дангалаци (също от форума), що не казва нищо?
Защото се събуди пряко сили към 16:30 и досега се опитва да си реанимира монитора, който умря точно докато гледахме клипа на Gimme Some Loving :o Очаквайте включване до няколко часа - със снимки и сетлист :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#42 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 June 2010 - 21:17 PM

View Postforeigner, on Jun 10 2010, 22:10, said:

сетлист

тЕ, на:

Eric Clapton & Steve Winwood
Live In Belgrade, Serbia
09.06.2010 - Arena Belgrade


1. Had To Cry Today
2. Low Down
3. After Midnight
4. Presence of the Lord
5. Glad
6. Well Alright
7. Tuff Luck
8. While You See a Chance
9. Key to the Highway
10. Midland Maniac
11. Crossroads
12. Georgia
13. Driftin' (acoustic)
14. How Long (acoustic)
15. Layla (acoustic)
16. Can't Find My Way Home (acoustic)
17. Gimme Some Lovin'
18. Voodoo Chile
19. Cocaine
Encore:
20. Dear Mr. Fantasy
I don't know how I managed it...

#43 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 11 June 2010 - 03:23 AM

Да де, ама моят е "марков" :)
Attached File  160714f8.JPG   45.97K   34 downloads

Та, ще се опитам да дам някакъв смислен коментар за вчера, макар че от вълнения и недоспиване се зомбясах напълно.


Малоумната жега* не предполагаше фенски чудеса от храброст, затова с майка ми се спасихме в едно сенчесто кафене с поглед върху нашия вход ("юг") и задебнахме кога ще се появят първите фенове, за да се наредим и ние... това стана към 18:30, когато изкачихме стъпалата и попаднахме направо на Вайли и Роско, както и още няколко ентусиаста, май повечето от България. След около половин час започнаха да пускат и честно казано, много се впечатлих от професионалността на сърбите: нямаше го дразнещото надуване, перчене и заяждане на българските охранители, хората си гледаха акуратно и ненатрапващо се работата, и въпреки сложния пропусквателен механизъм (скенер, изпразване на багаж и последователно показване на билета на 3 места), успяхме да се паркираме бързо на оградата пред сцената.

Самият концерт беше вълшебен... умопомрачаващо хубав!!! Колкото и суперлативи да изтърся, ще звучат кухо на фона на това, което се случи, наистина! Много ми се понрави форматът на турнето и от обявяването му знаех, че ще бъде нещо уникално - Клептън и Уинууд се допълват прекрасно на сцена, сетлистът беше сглобен перфектно, а още щом Клептън излезе на сцената с дългата коса точно както му е била в самото начало на 90-те, знаехме, че започва нещо специално. Нямаше издевателства над чувствителния ми по отношение на твърде дългите сола слух, сетът беше изключително разнообразен и много ми харесаха акцентите в него - по-енергична част, блусарска, акустична... Специално ми се иска да спомена Лейла, в която "третият човек" беше публиката, Gimme Some Lovin, която обожавам, но понеже рядко чета сетлистове преди концерт, не очаквах, и Cocaine, на която кийбордистът, приличащ на нещо средно между мумифициран Чарли Уотс и 90-годишна бабичка, щеше да срути залата, изключитело изпълнение!!! И да, публиката - за разлика от тъпите сноби, които неминуемо биха се изсипали с количества на евентуален концерт на Клептън в България, хората вчера знаеха защо са в залата, напълниха ми душата на няколко момента! А звукът... звукът беше перфектен.

*Не мога да разбера защо трябваше да е точно 40 градуса, печеше като в преизподня, докато пресичахме едно кръстовище, обувката ми залепна в разтопен асфалт :)

По отношение на самия концерт нямам никаква забележка, всъщност би ми било любопитно да намеря човек, който би имал, и да чуя основанията му ;) Само ми е гадно, че на такъв в България не съм била и май няма да присъствам скоро... но това е друга тема.

Благодарности на съфорумци за приятната компания и едно ОГРОМНО благодаря на Петър Петров.

-------------------------------------------------------------------

Имам обаче много за казване по отношение на организираната екскурзия на Tour 4 Fun и по-специално на малоумната идея да ни тормозят и на отиване, и на връщане със съвременно българско кино. Не знам дали тези хора бяха нясно, че возят фенове, отиващи на концерт, подборът им на филми отиваше на духа на екскурзията колкото би отивала дисекция на разложен труп на детски рожден ден. В началото беше Хиндемит, който, въпреки зверски дразнещата си, но неизбежна за съвременните български кино и театър претенция, не е лош, но изобщо не беше на мястото си в този ден. "Светът е голям..." за щастие успях да проспя, но Лейди Зи на връщане ме довърши. Благодаря на малоумния дебил, който пусна тази отврат и успя да убие голяма част от концертното ми настроение, нещо иначе трудно постижимо. :o "Качествата" на филма няма да коментирам, че ще ме баннат. Ще кажа само това: едно от прекрасните свойства на понятието "концерт в чужбина" е това, че успява да ме откъсне от гадната родна действителност, от проблемите, от циганията, от простотията, от генералната българска мизерия, а този филм ме изпрати отново там цели 6 часа предварително. Много ще се радвам, ако изтезанието "екскурзия с Tour 4 Fun" не ми се случи никога повече. И да, поради определени обстоятелства нямаше как да се изолирам, въпреки че много ми се искаше.

Edited by foreigner, 11 June 2010 - 03:27 AM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#44 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 June 2010 - 08:03 AM

View Postforeigner, on Jun 11 2010, 04:23, said:

Да де, ама моят е "марков" :)
Ти може и да си се добрала до марков сетлист, ама Роско си има клептънско перце :o
I don't know how I managed it...

#45 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 11 June 2010 - 08:06 AM

View PostOzzy, on Jun 11 2010, 09:03, said:

Ти може и да си се добрала до марков сетлист, ама Роско си има клептънско перце :o
Ах, този палавник :)

#46 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 11 June 2010 - 12:30 PM

View PostOzzy, on Jun 11 2010, 09:03, said:

Ти може и да си се добрала до марков сетлист, ама Роско си има клептънско перце :worship:
Той къде живее...? :worship:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#47 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 11 June 2010 - 13:07 PM

Единствената мисъл, която минава през главата ти след като си гледал на живо Ерик Клептън е, че искаш час по-скоро да го видиш пак. Така бях 2006 след концерта му в Прага, така бях и преди два дни след Белградската вечер. Clapton is God!

#48 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 11 June 2010 - 15:28 PM

View Postduende, on Jun 11 2010, 14:07, said:

Clapton is God!

Непоправимият атеист в мен умира от желание да възрази на това съждение, но когато фактите говорят и Eric Clapton мълчи.
Музикалността на този човек е на свръхестествено равнище. Блусът тече не в разума, а във вените му. Китарата губи материалната си форма, когато полегне в прегръдката му. Сякаш свири с мисълта, а не с ръцете си.
И в този ред на мисли - да! Той е Бог!
Гледал съм много видео концерти на Clapton. Всичките с чудесно качество на звук и изпълнение. Оказва се, че на живо той звучи в пъти по-внушително дори от самото съвършенство.

Обаче, ако /живот и здраве/ го видя пак - предпочитам да не е в колаборация с никой, а соло. И с по-оптимален сетлист, в който да присъстват повече авторски парчета. Steve Winwood е симпатичен образ и добър музикант, но едно, че парчетата от неговата селекция очевидно не са толкова ярки /това си личи и от реакциите на публиката/....и второ - разликата в музикантското ниво между двамата е повече от явна. Ако бях на негово място не бих свирил и /особено/ пял на равни начала с Clapton.
Всъщност всяка една от старите блус и рок муцуни към настоящия момент би бледняла пред него. Пък и не само към настоящия момент. Спомнете си на реюниъна на Cream през 2005 г., колко немощно изглеждаха и звучаха Джак Брус и Джинджър Бейкър рамо до рамо с Clapton.

Странно, как след всичко, което е преживял, успя да се консервира и съхрани в пълна степен. Ето това е основното, което подклажда мита за нечовешката му същност. :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#49 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 June 2010 - 19:58 PM

Ето и репортаж. Въпреки, че този концерт трудно се описва. Трябва да се види.
I don't know how I managed it...

#50 dav

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted 14 June 2010 - 08:59 AM

Уникален, неповторим концерт............нямам думи!
Един от най-великите музиканти на нашето време!
:D





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users