Jump to content

Hyperborea 2007албум 2007


36 replies to this topic

#21 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 23 ноември 2007 - 13:58

Първо ще си го дръпна отнякъде,та после ако ми хареса дори и ще го купя.Все пак Hyperborea са едната от двете добри български метъл банди,трябва да се подкрепят...
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#22 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 04 декември 2007 - 10:56

Айде, докато е топъл!

http://www.katehizis...ct.php?nid=5530
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#23 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 10 декември 2007 - 15:08

Айде бе. Пети мина преди пет дена. :D
Вече си имам мое Си Ди на албумеца и съм МЕГА доволен.
Браво на моите Хипер-приятели. Албумът наистина е "Чук". Идеите са страхотни. /Анди си личи яко :P /
Най-важното е, че са си го направили както ТЕ искат по начина по който СА желали и това е продуктът, който се е получил така както е бил планиран! :metal:
Респект пичове. Аз ще се отчета по параграфа албум догодина :D

#24 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 10 декември 2007 - 16:17

Мисля, че това е изобщо първо ревю на албума, както в Мрежата, така и извън нея :metal:

http://www.katehizis...ct.php?rid=1062
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#25 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 10 декември 2007 - 22:34

Албумът е страхотия! Смея да твърдя, че слага голяма част от излезлите тази година дет неща в джоба си. Изключително съм доволен и горд, че българска група може да издаде толкова силен материал. Със сигурност ще се бори за място в петицата в личната ми класация за албум на годината!
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!

#26 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 11 декември 2007 - 21:03

Днес си го поръчах, утре ще пристигне и ще го пусна да тормозя колегите, които не знаят за съществуването на такива стилове като дет метъл :>

#27 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 12 декември 2007 - 09:34

и аз го чакам вече, добре че излезе преди края на годината, със сигурност ще влезе в класацията...нямам търпение и аз
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#28 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 15 декември 2007 - 13:48

Албума е невероятен. И като качество на музиката и като качество на продукцията надмива първия :angry3: Това е нормално де. Дано всеки следващ албум е в пъти по-добър от предходния и момчетата да имат много успехи :yes:
Cryogenic Somnia определено влиза сред най-добрите албуми на годината :ninja:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#29 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 15 декември 2007 - 15:39

о, да, албума е .... неописуем :angry3:
Толкова мелодичен, толкова ... различен, толкова ми влезе под кожата, че ... леле колко многоточия написах, но обясних - неописуем е за мен.
БРАВО, момчета, БРАВО !
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#30 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 16 декември 2007 - 12:42

Много добър албум...аз яко зациклих на Inside Your Pain :) -има много добри китари като цяло!

Имам само едно недоволство,което е към повечето български банди де:защо никога не са книжки,а някакви разгъващи се,макар и в случая много качествени,хартии??
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#31 WWizard®©™

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 21 posts

Posted 16 декември 2007 - 13:47

View PostKing of a Shadow, on Dec 16 2007, 12:42, said:

Много добър албум...аз яко зациклих на Inside Your Pain :) -има много добри китари като цяло!

Имам само едно недоволство,което е към повечето български банди де:защо никога не са книжки,а някакви разгъващи се,макар и в случая много качествени,хартии??
Все още не съм купил албума, да не повярва човек! Идната седмица, надявам се. Нямаше го в "Orange", май няма и да го има... "Inside Your Pain" я имам в един демо вариант отпреди 4-5 години. Качеството на звука съвсем не е перфектно, но пък носи своята неповторима атмосфера при звучене.

Как "никога не са книжки"? Аз имам и с книжки и най-вече с двустранични "книжки" <_< А какво значение има, когато предната обложка е направена с логична и стилна разгъвка?! По мои наблюдения, просто е актуално да не са на книжка, а на разгъвка. Има и други моменти - вероятно е по-евтино, а някои банди/издатели преценяват, че няма смисъл от, например, 4 странична книжка (изглежда семпло, по-добре да е разгъвка). Или пък, ако ти се падат 5 странички (листа), няма как да се комплектоват в книжка, щото трябва да са чифт.

Edited by WWizard®©™, 16 декември 2007 - 13:49 .


#32 Tejuk Metalist

    Angel Of Death

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 552 posts
  • Location:South Of Heaven

Posted 16 декември 2007 - 13:58

Чух няколко песни и съм страшно нетърпелив да си го взема,което се надявам да стане следващата седмица! :)

#33 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 16 декември 2007 - 14:02

View PostWWizard®©™, on Dec 16 2007, 13:47, said:

Или пък, ако ти се падат 5 странички (листа), няма как да се комплектоват в книжка, щото трябва да са чифт.
Как изглежда разгъвка от 5 страници? :) <_<
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#34 WWizard®©™

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 21 posts

Posted 16 декември 2007 - 14:10

View PostSatyr, on Dec 16 2007, 14:02, said:

Как изглежда разгъвка от 5 страници? :) <_<
Достатъчно умен си да ме разбереш, не провокирай излишен лаф :metal: В скоби съм сложил "листа".
Posted Image
Иначе има и други конфигурации на разгъвка. Добро попадение е "кръст", например. Просто у нас не се "експериментира", ами се залага на класическото.

Edited by WWizard®©™, 16 декември 2007 - 14:25 .


#35 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 16 декември 2007 - 14:28

Ама страница е едно, а лист - друго. Нещо като байт и мегабайт. Ся, не можеш да кажеш байт в скоби мегабайт :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#36 WWizard®©™

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 21 posts

Posted 16 декември 2007 - 14:35

View PostSatyr, on Dec 16 2007, 14:28, said:

Ама страница е едно, а лист - друго. Нещо като байт и мегабайт. Ся, не можеш да кажеш байт в скоби мегабайт :)
Много добре знам каква е разликата, ма се стремя да бъда разбран от "широката аудитория" <_< Щото за лист на "странична обложка" (хваната с телбод например), за лист може да се асоциират и 4 страници (или иначе казано 2 листа), захванати за следващите такива. Ся няма да рисувам отново. Конец по въпроса с обложките, не е мястото тук.

#37 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 26 юли 2008 - 16:17

Уаааа...пак да пиша тука :angel:
Албума от днеска ми стана още по-як!Не го бях слушал от Януари някъде и днеска като се събудих и видях,че съм сам взривих спокойствието със Сомнията :angel:

После легнах и с листовката и го преслушах с текстовете(за 2ри път правя така)!!!Допреди днес не го поставях към 10/10 в топа ми от Бг музика,но от днеска е така:

1.Хиподил-Надървени Въглища/Хора от Народа
2.Срам и Позор-Нъой
3.Hyperborea-Cryogenic Somnia

Кога ще правите концерт!?В сайта ви нещо няма данни...сработихте ли се с новите попълнения?
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users