Jump to content

Bad to the Bone не е песен на ZZ TopЗащо хората се заблуждават?


17 replies to this topic

#1 Fanatik_Priest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 140 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2009 - 17:04 PM

Днес, все още психиран от отминалия концерт на брадатковците, се разрових да видя концертно изпълнение на Bad to the Bone. Очаквах да я свирят на концерта, а и ВСЕКИ знае, че е тяхна!
Е, оказа се, че нещата не са точно така. Песента не е тяхна, а на някакъв пич на име George Thorogood! Това разкритие естествено ме разтресе из основи, защото това беше "факт", който знам от дете, и всички мои познати са наясно с този факт... Както и да е, вече потвърдих тази информация (Жорето дори има клип към песента и дори албумът му май носеше същото име, а ZZ Top нямат абсолютно нищо общо с тази песен).
Всичко хубаво, но ме гложди това, как толкова милиони души са в заблуда (не, че на тях им дреме много) и прерових чичо Гугъл с едни дъъълги сърч стрингове с по 6-7 ексепшъна и ЕДИНСТВЕНОТО по темата беше: "Да, песента не е на ZZ Top, много хора се бъркат."
И понеже специализирана информация не се търси с търсачка, реших да запитам нашите начетени съфорумници, дали знаят нещо по тази проблем.

Хора, помагайте! :yes:

П.С.: Знам, че с този смешен въпрос няма да предотвратя Третата световна война, но за мен беше повратен момент и доста ме вълнува да разбера кое точно е прецакало работата. Надявам се, че ще мога да намеря покой най-сетне. :blink:

Edited by Fanatik_Priest, 24 October 2009 - 17:06 PM.

You Rock! ™
I Rock! ®



#2 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 24 October 2009 - 17:43 PM

Аз пък никога не съм се замислял върху факта, но сега се сещам, че тая песен съм я слушал в какви ли не изпълнения, но не и на ZZ Top. Аз гледам ти си открил каквото ти трябва по въпроса. Та какво всъщност питаш???
Всъщност ето една полза от купуването на оригинални албуми. Там след заглавията обикновено пише на кого е оригиналната песен, чийто кавър са направили хората :yes:

#3 Fanatik_Priest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 140 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2009 - 17:46 PM

За ползата, наистина е така, но още съм млад и не мога изведнъж да придобия всички албуми, каквото мога си го набавям :yes:. Исках да попитам, дали е наясно как се получила обърквацията. Сигурно ще ви се стори по детински наивно да питам това нещо, но... имам тази нужда :blink: , а вие сте правилните хора!

П.С. Проблемът също е в това, че не са я правили като кавър, пичът ги е подгрявал няколко пъти и туй то!

Edited by Fanatik_Priest, 24 October 2009 - 17:50 PM.

You Rock! ™
I Rock! ®



#4 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2009 - 18:05 PM

Aз пък винаги съм знаел че е негова.
Песента е от саундтрака на Терминатор 2 (или поне фигурира там) B)
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#5 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 24 October 2009 - 18:22 PM

View PostOverhate, on Oct 24 2009, 19:05, said:

Aз пък винаги съм знаел че е негова.
Песента е от саундтрака на Терминатор 2 (или поне фигурира там) B)
Песента е доста по-стара, не смятам, че Терминатор 2 е показателен с нещо B)

#6 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2009 - 18:30 PM

View PostSvil, on Oct 24 2009, 19:22, said:

Песента е доста по-стара, не смятам, че Терминатор 2 е показателен с нещо B)


Песента е от началото на 80-те, а оригиналът е на същия този George Thorogood.
Може би си мислиш, че е по-стара и е излязла оригинално от устата на някой XXL черен блусар, защото страшно прилича като звучене и пинизчийски фрази от вокала на легендарната "Manish Boy" на Мъди Уотърс, която е също доста популярна. Даже бих казал, че това си е баш Manish Boy, със забързан ритъм и сменен текст.

Bad To The Bone - George Thorogood

Manish Boy - Muddy Waters (From Martin Scorsese`s The Last Waltz)

Те делта блусовете един с един доста си приличат, тъй като са два акорда на кръст, но мисля че Thorogood е търсил съзнателна прилика с Мanish Boy в Bad to the bone и е представил песента си като своеобразен трибют към Мъди.

#7 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 24 October 2009 - 18:30 PM

Този "някакъв пич" е ОГРОМЕН зад океана,но за съжаление не се знае много за него по нашите географски ширини. Винаги съм знаел кой изпълнява съответната песен,но честно казано може корените й да се разпростират далеч назад във времето. Горещо препоръчвам на всички съфорумници да се снабдят с поне един сборен албум на Гошо или по американски George - няма да съжалявате, освен ако не си падате само и единствено по много тежък и екстремен звук. Ще направя един паралел с друга песен, за чиито автор аз сериозно съм се заблуждавал дълго време, най-малкото защото под нея стоят имената на музикантите от групата.Говоря за "Black Night" на Purple - винаги съм мислил,че е тяхна ,а се оказа ,че основният мотив е много много стар и е използван в поне 4-5 песни преди това, най-ранната от тях е издадена около 1961 година,а най-близката като звучене на пурпурните е на Blues Magoos - We Ain't Got Nothing Yet - 1966.

#8 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2009 - 18:47 PM

View Postking_of_dreams, on Oct 24 2009, 19:30, said:

Горещо препоръчвам на всички съфорумници да се снабдят с поне един сборен албум на Гошо или по американски George - няма да съжалявате, освен ако не си падате само и единствено по много тежък и екстремен звук.

Тук има хора с много разнообразен музикален вкус и твърде често дискусиите не само в специалния форум за не-метъл музика по-долу (където често чоплим блуса), а и тук, в Общия обхващат доста по-широк спектър от екстремния метъл. Да не говорим за ревюираните албуми на сайта. B)

#9 Fanatik_Priest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 140 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2009 - 21:27 PM

Хубаво, мерси за дошълнителната информация към песента, но това вече ми е известно (все пак е добре да я има и тук за тези, на които също би им било интересно, но ще си спестят някой час търсене). И все пак, за жалост няма развитие по основния проблем - как се е получила тази обърквация. Все пак Google показва ДВА пъти повече резултати при търсене на името на песента в комбинация с ZZ Top, отколкото с George Thorogood!!!
You Rock! ™
I Rock! ®



#10 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2009 - 21:52 PM

View PostFanatik_Priest, on Oct 24 2009, 22:27, said:

Все пак Google показва ДВА пъти повече резултати при търсене на името на песента в комбинация с ZZ Top, отколкото с George Thorogood!!!
Не виждам нищо кой знае колко учудващо. Подобни примери има колкото искаш. Първият за който се сещам е:

"Boudleaux Bryant Love Hurts" - 7 710 резултата в Google
"Felice Bryant Love Hurts" - 5 780 резултата в Google
"The Everly Brothers Love Hurts" - 60 100 резултата в Google
"Nazareth Love Hurts" - 134 000 резултата в Google

Boudleaux Bryant и Felice Bryant са написали песента. The Everly Brothers я изпълняват. Nazareth и правят кавър.
Вероятно над 95% (ако не и повече) от хората чували тази песен твърдо смятат, че тя си е на Nazareth.
Песента има МНОЖЕСТВО кавъри. Сред най-известните изпълнители, които са я записвали са Roy Orbison, Cher, Paul Young, Sinéad O'Connor, Robin Gibb, Keith Richards и Norah Jones, Rod Stewart, Jason Donovan, Bon Jovi и др. Никой от тях не успява да постигне с тази песен и стотна от постигнатото от Nazareth.
I don't know how I managed it...

#11 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 24 October 2009 - 22:20 PM

View PostOverhate, on Oct 24 2009, 19:05, said:

Aз пък винаги съм знаел че е негова.
Песента е от саундтрака на Терминатор 2 (или поне фигурира там) B)
B) Един приятел-рокер ме светна по въпроса - миналата година се рових да я открия за него и мотора му и оттогава съм наясно с въпросната песен. Във филма звучи точно в момента, в който Терминатора излиза от заведението, слага тъмните очила и се насочва към Харлея :yes:

Edited by Blacky, 24 October 2009 - 22:21 PM.

...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#12 Fanatik_Priest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 140 posts
  • Gender:Male

Posted 25 October 2009 - 13:04 PM

@ Ozzy - Да, това което казваш е така, но и примерът ти не е много точен, понеже ZZ Top не са правили кавър. Тук се крие мистерията - те нямат нищо общо с тази песен!

@ Blacky - аз пък първо се сещам за встъпителната сцена от Кристин по Стивън Кинг. Дават как колата върви по конвейра и за фон е тази песен B)
You Rock! ™
I Rock! ®



#13 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1992 posts
  • Gender:Male

Posted 26 October 2009 - 16:40 PM

Абе то и аз все си мислех, че "Still I'm Sad" е на Rainbow, `щото в тяхно изпълнение я чух за първи път, ама не е. Още не съм чувал оригинала, де...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#14 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 26 October 2009 - 18:39 PM

View PostТигър, on Oct 26 2009, 17:40, said:

Абе то и аз все си мислех, че "Still I'm Sad" е на Rainbow, `щото в тяхно изпълнение я чух за първи път, ама не е. Още не съм чувал оригинала, де...

Ето да го чуеш най-накрая :) -

#15 mutant

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 26 October 2009 - 19:17 PM

Че тя песента си е на Running wild.

#16 AgentOrange

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 12 posts

Posted 11 November 2009 - 11:23 AM

View Postmutant, on Oct 26 2009, 19:17, said:

Че тя песента си е на Running wild.


:) :P

#17 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1992 posts
  • Gender:Male

Posted 05 April 2010 - 14:11 PM


Някой някъде си е обявил, че този инструментал е на Ерик Клептън. Само дето той не е. Клептън няма абсолютно нищо общо с него.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#18 eXasis

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 39 posts
  • Gender:Male

Posted 05 April 2010 - 20:50 PM

Не е нужно да претърсваш Гугъла, като можеш просто да провериш в Wikipedia - да, възможно е и там да липсва информация или пък да е грешна, но досега каквото и да съм търсил там, винаги съм попадал на правилни "отговори". :metal:

Edited by eXasis, 05 April 2010 - 20:53 PM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users