Jump to content

Fish в София12.10.2008г. - зала "Фестивална"


67 replies to this topic

#1 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 31 July 2008 - 22:42 PM

Преди някой да каже УРА, нека да съобщя, че концерта все още не е потвърден! Правя всичко възможно, за да получа повече информация, но засега единствено ясна е датата 12.10.2008 и желанието на шотландеца да ни посети отново, заявано ми лично за пореден път неотдавна...

Иначе предполагам, отново за СМЕ става въпрос, защото Амебата още на концерта на Джон Андерсън ми беше споменал, че Yatta /мениджъра на Фиш/ му е изпратил рикуест за включване на София в тур разписанието.

Нека изчакаме малко и да стискаме палци, а аз още утре ще направя опит да разбера повече подробности...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#2 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 01 August 2008 - 08:09 AM

Златна ти уста, бате Жорж! :harhar:
:blink:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#3 Trin

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 23 posts
  • Location:Gotham city

Posted 01 August 2008 - 09:51 AM

Би било прекрасно! :harhar:

#4 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 01 August 2008 - 11:16 AM

Ако имаш възможност да влияеш върху развитието на евентуалното гостуване, приеми два приятелски съвета:

- концертът, ако изобщо се състои, не бива да се провежда в Зала 1. :harhar: 600-700 човека изглеждат жалко в този плюшен мастодонт, а и родният НДК феномен "първи редове, фрашкани с поканени прозяващи се дебили" не е добра алтернатива за никой рок музикант, още по-малко за чувствителен и влияещ се от настроенията си артист като Фиш.

- посъветвай горещо Дико да си води собствен озвучител и в никакъв случай да не прибягва до местна намеса в това отношение. Не ми се надушва за втори път аромат на балканска пърцуца в чашата с отлежало шотландско уиски.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#5 valeria

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 01 August 2008 - 12:40 PM

Супер! Дано скоро има яснота по въпроса. Видях в сайта на БНР, че пише че ще идва, но за дата беше обявен 5 октомври.

#6 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 01 August 2008 - 13:23 PM

View Postmarillion, on Jul 31 2008, 23:42, said:

Преди някой да каже УРА, нека да съобщя, че концерта все още не е потвърден!

няма тогава, но после да извикаш три пъти и заради мен! :harhar:

#7 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 01 August 2008 - 14:45 PM

View Postmarillion, on Jul 31 2008, 23:42, said:

12.10.2008
Предният му концерт беше 4 дни преди рождения ми ден (и не отидох :harhar: ), сега е 3 дни след него, на този на баща ми. Е, сега вече мърдане няма :blink: Аз си пускам Clutching и започвам да си се радвам, а от теб очаквам при евентуално потвърждение да помогнеш с намирането на първокласни места. :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#8 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 01 August 2008 - 19:25 PM

Днес бях изключително зает и нямах време да проуча нещата. Гледам си пощата и не откривам съобщение от шотландеца или някой от екипа му по повод моето среднощно запитване в он-лайн групите FishFans и FishHeads. Виждам обаче, че датата фигурира вече и в официалния уеб сайт, макар и като [TBC] (to be confirmd). Ще видим какво ще излезе...

Мисля, че този път няма вариант при който от мен да зависи нещо относно този концерт. :blush: През 2005 беше друго. Тогава аз не само, че можех да определям условия, но аз бях и основния двигател на преговорите или по-скоро стартирането им. Сега е повече от нормално Yatta да е разпратил рикуести до всички промоутъри с които някога е работил относно последната част на тура. Затова и си мисля, че става въпрос за СМЕ (още повече Амебата ми спомена този факт още след концерта на гласа на Йес) иначе съм убеден, че ако трябва да променя промоутъра за България Yatta би се сетил за мен и бе ме попитал за мнението ми, което вече е и проверено от него. Още повече някои от вас помнят как Yatta първоначално се беше доверил на едно лице с инициали ХБ, което почти направи така, че концерт да няма. Тогава съвпадение на обстоятелствата и жив късмет ме събра с един англичанин живеещ в България с помощта на когото осъществихме връзка с Yatta за когото, а впоследствие и за хората от СМЕ, ние се явихме като манна небесна и буквално спасихме концерта от провал...

Концертът на Фиш в НДК през 2005 беше именно на 5 октомври. Да не би сайта на БНР да не е обновяван оттогава? :unsure:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#9 Лора

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 126 posts

Posted 01 August 2008 - 20:00 PM

View Postmarillion, on Aug 1 2008, 19:25, said:

През 2005 беше друго. Тогава аз не само, че можех да определям условия, но аз бях и основния двигател на преговорите или по-скоро стартирането им.
Ами хайде, стартирай отново!!!! Явно си се доказал, повлякъл си крак и хоп - видяхме един Бог!!!
Миналия четвъртък получих подарък от скъп приятел, концерта на MARILLION Live From Loreley '87 и цяла седмица го гледам, не пропускам вечер да не си го пусна.....Сякаш с предчувствие, че може би ще видя отново неповторимия Fish.....
Силно се надявам на развръзка, подобна на тази за концерта на Kansas - нямаше нищо конкретно, но конкретно ги видяхме на 23 юни?!?!?!
От когото и да зависи едно такова събитие, желая му късмет в преговори и всичко каквото се случва покрай това, заради всички нас!

#10 valeria

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 03 August 2008 - 12:47 PM

Грешката е моя - в сайта на БНР нямаше определена дата и ставаше въпрос за тази година, а за 5 октомври го видях във форум-музиканти или нещо от този род и там явно е ставало въпрос за стария концерт. Дано да е на 12 - тогава мъжът ми има рожден ден и билетите ще бъдат чудесна възможност за подарък от моя страна.

Относно залата - мислите ли, че няма да напълни зала 1? Мисля че в някоя малка зала ще е много сдухано, не знам.

#11 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2008 - 13:26 PM

View Postvaleria, on Aug 3 2008, 13:47, said:

Относно залата - мислите ли, че няма да напълни зала 1? Мисля че в някоя малка зала ще е много сдухано, не знам.

Аз пък си мислех за читалище "Искра" в Западен Парк... :unsure:
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#12 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 03 August 2008 - 14:17 PM

През 2003 в Банско имаше около 3 000-на публика. Действително тогава ставаше въпрос за съвършено различна проява с много и разнообразни участници, но много добре си спомням, че голяма част от публиката беше дошла от всички краища на страната, за да види именно Фиш.

През 2005 в НДК публиката беше между 2 и 3 000 души. Тогава много добре помним какво се случи с билетите и продажбата на покани, поради което дори и организаторите от СМЕ не биха могли да кажат каква беше точната бройка на присъствалите.

Ако тази година този концерт се потвърди и ако той се проведе отново в НДК, лично аз очаквам отново същия брой зрители на проявата. Знам какво казвам и ви уверявам, че не го правя защото съм фен на шотландеца. Убеден съм, че щом без почти никаква реклама и във време в което концертите все още бяха екзотика в България, Фиш успяваше да събере публика в порядъка на около 2-3 000 души, той би могъл да го стори и сега когато интернет е възможно най-добрата безплатна реклама, а жаждата за концерти в страната е в пиковите си стойности.

Още повече не забравяйте, че както през 2005, когато сета на Фиш бе съставен от цялостно изпълнение на култовия албум на Marillion Misplaced Childhood, така и сега неговият сет включва почти цялостно изпълнение и на другия легендарен албум на Marillion Clutching At Straws.

Разбира се, всичко това, както и цялата тема, е все още в полето на вероятностите и е твърде рано за подобни прогнози... :unsure:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#13 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 03 August 2008 - 18:17 PM

View Postmarillion, on Aug 3 2008, 14:17, said:

През 2003 в Банско имаше около 3 000-на публика. Действително тогава ставаше въпрос за съвършено различна проява с много и разнообразни участници, но много добре си спомням, че голяма част от публиката беше дошла от всички краища на страната, за да види именно Фиш.
Те бяха не повече от 1 500 човека. Останалите до 3 000 бяха хора от Банско /които между другото и до момента нямат идея кой е Фиш/. Знам го, защото и аз бях там. И то не отпред, а на поне десет места на стадиона.

Quote

През 2005 в НДК публиката беше между 2 и 3 000 души.
Готов съм да се обзаложа, че тогава в побиращата 3 500 човека Зала 1, нямаше повече от 2 000 човека.

И на мен ужасно много ми се иска Фиш да напълни Зала 1. Веднъж не успя. И то с Misplaced Childhood. Дано сега да успее.
I don't know how I managed it...

#14 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 03 August 2008 - 19:05 PM

View PostOzzy, on Aug 3 2008, 19:17, said:

Готов съм да се обзаложа, че тогава в побиращата 3 500 човека Зала 1, нямаше повече от 2 000 човека.

Щедър си, щедър! Аз лично бих дал 1000 - 1200. Частично пълен партер - тва е. Оркестрината беше полу-празна, а по двата балкона нямаше хора.

Фиш го виждам идеално във Военния клуб /където се вади страхотен звук/ или "black box". Той принципно, когато участието му не е фестивално, не свири пред кой знае колко голяма публика.

Някой по-горе каза - "няма ли да е сдухано в клуб?". По-сдухано място от Зала 1 ня-ма. :unsure: Мирише на социалистическа плесен, озвучава се на магия, местата са седящи, разпределени са зле, контактът с публиката е никакъв, организаторите не продават адекватно оркестрината, атмосферата е спечена!

Фиш изобщо не е артист за Зала 1. Ни като мащаб, ни като облик.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#15 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 03 August 2008 - 19:16 PM

View Postviolator, on Aug 3 2008, 20:05, said:


Някой по-горе каза - "няма ли да е сдухано в клуб?". По-сдухано място от Зала 1 ня-ма. :unsure: Мирише на социалистическа плесен, озвучава се на магия, местата са седящи, разпределени са зле, контактът с публиката е никакъв, организаторите не продават адекватно оркестрината, атмосферата е спечена!

Фиш изобщо не е артист за Зала 1. Ни като мащаб, ни като облик.

Напълно споделям написаното от теб. Относно бройката на предишния концерт мисля обаче, че грешиш. Бяха повече хора, може би около 2 500. А, оркестрината беше почти пълна:

Posted Image
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#16 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 03 August 2008 - 19:28 PM

View Postmarillion, on Aug 3 2008, 20:16, said:

А, оркестрината беше почти пълна:

Posted Image

О, така изглежда, защото хората са станали прави и най-вероятно снимката е направена в края на концерта, когато по неписано правило на Зала 1 охраната се прави на разсеяна и всичко се изтупва отпред.

Инак гледката съвсем не беше толкова жива, особено в другата част на оркестрината, където бях аз. Пред мен един дебил само дето не заспа. Имаше цели празни редове по време на същинската част на концерта, а пеенето и реакциите се чуваха отзад, зад оградата. Вярвай ми, по-неловко рядко съм се чувствал и именно защото Фиш е един от най....дъра-бъра-сто-чадъра
-----------------------------------------
Слушай силно!

#17 Лора

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 126 posts

Posted 03 August 2008 - 20:20 PM

View Postviolator, on Aug 3 2008, 19:28, said:

О, така изглежда, защото хората са станали прави и най-вероятно снимката е направена в края на концерта, когато по неписано правило на Зала 1 охраната се прави на разсеяна и всичко се изтупва отпред.
Не помня колко хора имаше, но имаше и празни седлаки в оркестирната, това е факт! Аз станах още в началото на крака и помня, че един мъж до мен, на Lavender стана прав (а това си беше почти към края....) и каза, че за тази песен си заслужавало, за друго нищо... :blink:

View Postviolator, on Aug 3 2008, 19:28, said:

Пред мен един дебил само дето не заспа.
Но един заспал имаше със сигурност! Заявавам това съвсем съзнателно и сериозно, защото има свидетели - на пратера е имало човек, който през целия концерт е спал!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Не си обяснявам тази случка по никакъв начин.....

#18 Trin

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 23 posts
  • Location:Gotham city

Posted 03 August 2008 - 20:22 PM

Black Box е една ужасна дупка...

#19 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 04 August 2008 - 22:41 PM

View Postmarillion, on Jul 31 2008, 23:42, said:

Преди някой да каже УРА, нека да съобщя, че концерта все още не е потвърден! Правя всичко възможно, за да получа повече информация, но засега единствено ясна е датата 12.10.2008 и желанието на шотландеца да ни посети отново, заявано ми лично за пореден път неотдавна...

Иначе предполагам, отново за СМЕ става въпрос, защото Амебата още на концерта на Джон Андерсън ми беше споменал, че Yatta /мениджъра на Фиш/ му е изпратил рикуест за включване на София в тур разписанието.

Нека изчакаме малко и да стискаме палци, а аз още утре ще направя опит да разбера повече подробности...


УРА! След като по стечение на обстоятелствата през 2005 бях извън страната на концерта на най-любимия си рок поет и душеприказчик, сега се радвам като малко дете, че все пак ще го видя. Дано концертът да се състои и в дух с вашите препоръки за по-малки зали ще се радвам да е у нас. Холът ми е достатъчно малък и официално се заклевам, че не ще каня никакви прозяващи се сноби. :blink: :no:

#20 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 September 2008 - 16:05 PM

Честито!

Току-що се получи потвърждение за гига на Фиш в София.
Зала "Фестивална", 12 Октомври, 2008г.

http://www.the-company.com/gigs.htm
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users