Jump to content

Primordial - To The Nameless Dead


10 replies to this topic

#1 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 15 December 2007 - 18:32 PM

От известно време насам съм се отдал на тази група и най-вече на прослушването на дискографията им. В Сряда пристигна и дискчето им съдържащо лимитед едишъна с най-новия им албум. Самия албум го бях слушал още в началото на Октомври или там някъде :) след като беше разпространен из мрежата.
Самото дигипак издание си е произведение на изкуството оформено като книга с наистина дебели корици :lol: релефна обложка, втори диск съдържащ невероятното изпълнение на бандата от Rock Hard 2006, а за 40 страничната книжка с текстове и снимки просто нямам думи. След като огледах всичко най-подробно дойде време и да изслушам албума.
Още първия път като изслушах албума останах като забит и размазан по стената, но вече след акто прочетох текстовете и седнах да изслушам албума без да върша нищо друго останах без думи.
Primordial отново са създали невероятно красива, тъжна и въздействаща музика, която се впива надълбоко в съзнанието и те кара да си пускаш този албум отново и отново. Така стана и с мен. От Сряда досега почти не съм слушал нещо друго. Само новата Hyperbora прави изключение :metal:
Още отварящата Empire Falls те грабва от удобния фатьойл (в моя случай де. Може и да е стол :P ) и те запраща навътре в едно сиво измерение, където не съществува нищо друго освен Primordial. И докато инструментите те подбутват да вървиш по посивелите улици сред руините на империите от нищото изниква мощния глас на Алън, който те привиква да го следваш. Неусетно си се прехвърлил към втората песен Gallows Hyms, чиито рифове мога да определя единствено като закопаващи те забиват все по-надълбоко в мрака леещ се от песните. Така стигаме до As Rome Burns, в която невероятно Глас на Алън ни разказва за падението на една от най-великите империи в историята на нашия свят.
Останалите 5 песни продлъжават да ни разхождат из невероятния свят на Primordial, разказвайки ни за безименните мъртви.
И след като последните акорди на No Nation On This Earth затихват аз отново съм на фотьойла си преминал през един невероятен свят и неверотяно щастлив, че съм имал привилегията да изслушам този албум.

Втората дискче от дигипака ни позволява да се докоснем до невероятното живо изпълнение на тази банда. Тези от вас, които са били на концерта им в България през 2003 знатя за какво става въпрос, а тези, които като мен не са имат възможност да усетят какво са пропуснали. Аудио записът ни пренася на Rock Hard Festival. Сетът на Primordial се състои основно от песни от предпоследния им студиен албум The Gathering Wilderness. Първата песен е The Golden Spiral, следват я The Gathering Wilderness, Sons Of The Morrigan (от Storm Before Calm), The Coffin Ships (ей това е най-страхотната песен от целия лайв), Song Of The Tomb и Gods Of The Godless(от Spirit The Earth Aflame).

Ще завърша този жалък опит за ревю с думите на Алън, с които завършва изпълнението на The Coffin Ships...
Все още има музика, която идва от сърцето
10/10 <_<
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#2 WWizard®©™

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 21 posts

Posted 16 December 2007 - 14:02 PM

Изключително емоционален, разнообразен, пленяващ и идеен албум. 10/10, разбира се.
Надали ще ги гледаме у нас отново. Тогава бяхме 150, сега колко? Прайвът парти...

Edited by WWizard®©™, 16 December 2007 - 14:07 PM.


#3 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 17 December 2007 - 12:33 PM

Primordial са ми най-любимата група, а да си най-любима група сред стотиците групи, които ми минават между ушите е наистина постижение. Група, която не изневери на феновете си, на стила си, на музиката и на себе си. Щях да пиша за новия им албум в класацията за албум на 2007, тъй като не мислех, че има нужда от отварянето на цяла тема, понеже не знаех колко са феновете на групата тук. Както каза Гаро - 150 човека на концерт! А това беше концертът на живота ми. Както и да е.
Хубаво ревю е спретнал Гимлито. Да си кажа и аз мнението. Албумът е невероятен. Имах някои опасения към него и те се дължаха на това, че с годините групата омекотява стила, но, както е видно тук, това не пречи все още да твори съвършена музика. Както се казва - остаряване като катедрала :worship:
Албумът, като цяло, е по-добър от предишния, който пък ми беше Nо1 за 2005 година. Но пък няма добре очертан химн, няма песен от ранга на The Coffin Ships, а сигурно никога няма и да има толкова силна и наситена с емоции песен. В коментарите в youtube на един от клиповете на Primordial, се казва, че при изпълнението на песента на някакъв концерт са се виждали сълзи в очите на вокалиста. Не случайно посочих тази песен в темата за баладите. Може и да не е за там, но който я чуе разбира за какво става въпрос.
Да се върнем на албума. Откриващата песен ми се струва най-слаба в албума, което е странно за откриваща песен, още повече, че са я сложили за фон в myspace профила си. Явно се харесва. Моите фаворити са Heathen Tribes, As Rome Burns, Failures Burden... и бижуто на албума - Traitors gate.
Оценка 10/10!!! И въпреки всичко албумът няма да е на първо място в годишната ми класация :worship:
... Through dreams I influence mankind...

#4 no way

    9

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 204 posts
  • Gender:Male

Posted 17 December 2007 - 12:38 PM

Бравос на Гимлиту ! - току-виж станал темплиерин !
Така ме заинтересува ,че даже ще го чуя този албум!
Благодарско :worship:

#5 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 18 December 2007 - 21:43 PM

И аз го чух. :) Величествен! Няма какво повече да добавя - Гимли е казал всичко.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#6 katatonia

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 27 posts

Posted 01 January 2008 - 13:50 PM

Албумът размазва и е по - добър от предишния The Gathering wilderness . Купих си диска още средата на декември и останах очарован.

Малко ме е яд , че група като Primordial остава встрани от музикалните списания - дори и Про-рок не отдели специално внимание на предишния албум на групата - The Gathering wilderness, който според мен беше за оценка, ако не 10 ,то поне 9,5. В брой 23 от списанието св. Сигмент дава 10 на албума , но най интересното е, че в годишните класации на списанието за 2005 година - НИКОЙ от пророците не посочи този албум в свойте предпочитания от 15 албума за изтичащата 2005.

Все пак за покъртителения опус - To The Nameless Dead има статия в последния брой на Про - рок.

:metal:

#7 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 02 January 2008 - 16:26 PM

View Postkatatonia, on Jan 1 2008, 13:50, said:

Албумът размазва и е по - добър от предишния The Gathering wilderness . Купих си диска още средата на декември и останах очарован.

Малко ме е яд , че група като Primordial остава встрани от музикалните списания - дори и Про-рок не отдели специално внимание на предишния албум на групата - The Gathering wilderness, който според мен беше за оценка, ако не 10 ,то поне 9,5. В брой 23 от списанието св. Сигмент дава 10 на албума , но най интересното е, че в годишните класации на списанието за 2005 година - НИКОЙ от пророците не посочи този албум в свойте предпочитания от 15 албума за изтичащата 2005.

Все пак за покъртителения опус - To The Nameless Dead има статия в последния брой на Про - рок.

:metal:
Всъщност, имайки предвид останалото съдържание на броя, аз си го купих само заради Primordial. А "статията" за Primordial всъщност беше едно мимолетно интервю. Уж 2 страници, пък то половината реклами и снимки... и едно представяне на албума, като албум на броя, в което имаше само много общи приказки. Честно да ти кажа предпочитам само аз да си ги харесвам Primordial. Но това, че се харесват на все повече хора започва да ме плаши :angel:
... Through dreams I influence mankind...

#8 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 02 January 2008 - 19:43 PM

View PostЗмей Горянин, on Jan 2 2008, 16:26, said:

Всъщност, имайки предвид останалото съдържание на броя, аз си го купих само заради Primordial. А "статията" за Primordial всъщност беше едно мимолетно интервю. Уж 2 страници, пък то половината реклами и снимки... и едно представяне на албума, като албум на броя, в което имаше само много общи приказки. Честно да ти кажа предпочитам само аз да си ги харесвам Primordial. Но това, че се харесват на все повече хора започва да ме плаши :angel:

Ей, ти пък, до тук като гледам без теб около 4-ма човека са ги харесали, още са далеч от плашещия момент да станат популярни :metal:
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#9 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 03 January 2008 - 11:38 AM

View PostRebel, on Jan 2 2008, 19:43, said:

Ей, ти пък, до тук като гледам без теб около 4-ма човека са ги харесали, още са далеч от плашещия момент да станат популярни B)
За групи от моя топ 10 това си е вече плашещо :ninja: Освен това в Про-рок е албум на броя... сега ще се навъдят хиляди фенове на Primordial и ще провалят групата, както стана с Cradle of Filth и Dimmu Borgir... :lol:
... Through dreams I influence mankind...

#10 feather

    пер(к)о

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 272 posts

Posted 23 January 2008 - 15:44 PM

След като и аз задълбах в новия албум, съм склонна да се съглася с всички по-горни мнения. Много суперлативи могат да понесат Primordial. Жесток запис, наистина! :yes: :)
What you feel is what you are.
And what you are is beautiful.

#11 StormWarrior

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts
  • Gender:Male
  • Location:London

Posted 23 January 2008 - 16:33 PM

Само аз не мога да го харесам тва май :)
IF YOU CHOOSE TO PICK A FIGHT, THE PRICE MIGHT WELL BE YOUR LIFE





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users