Jump to content

Katatonia


26 replies to this topic

#1 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 19 май 2009 - 13:49

ЧРД на Jonas Renkse, основател, songwriter, вокалист и за известен период барабанист на Кататония - една от най-великите групи от 91 до сега, басист на голямата супергрупа Bloodbath. Нека силата да бъде с него и да има вдъхновение за нови музикални шедьоври още много години :metal:
Posted Image
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#2 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 19 май 2009 - 14:40

View PostVelvet Thorns, on May 19 2009, 13:49, said:

ЧРД на Jonas Renkse, основател, songwriter, вокалист и за известен период барабанист на Кататония - една от най-великите групи от 91 до сега, басист на голямата супергрупа Bloodbath. Нека силата да бъде с него и да има вдъхновение за нови музикални шедьоври още много години :metal:
Posted Image
Holy Shite! Posted Image
Между другото, гледам, че си написала всичко на български, освен "songwriter". Виждам, че те затруднява, та да ти помогна, много лесно и просто може да се преведе като "песнописец" или просто "композитор". Не е толкова трудно...
Сега го чакаме момчето да благодари за последвалите пожелания и излеяния, нъл' тъй?

#3 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 19 май 2009 - 20:59

View PostNosferatu, on May 19 2009, 15:40, said:

Сега го чакаме момчето да благодари за последвалите пожелания и излеяния, нъл' тъй?
А той дали чете тъдява?

#4 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 19 май 2009 - 21:10

View PostSvil, on May 19 2009, 21:59, said:

А той дали чете тъдява?
Разгонените тийнейджърки може и да вярват в таквиз чудеся :D

#5 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 19 май 2009 - 21:14

View PostNosferatu, on May 19 2009, 22:10, said:

Разгонените тийнейджърки може и да вярват в таквиз чудеся :D
Тия дни срещам много доказателства в полза на това, какъв късметлия съм, че имам синове :harhar:

#6 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 19 май 2009 - 21:26

Наистина е важно да се пусне цяла тема по случая, мдаааам :D

#7 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 27 май 2009 - 15:43

View PostNosferatu, on May 19 2009, 15:40, said:

Holy Shite! Posted Image
Между другото, гледам, че си написала всичко на български, освен "songwriter". Виждам, че те затруднява, та да ти помогна, много лесно и просто може да се преведе като "песнописец" или просто "композитор". Не е толкова трудно...
Сега го чакаме момчето да благодари за последвалите пожелания и излеяния, нъл' тъй?

Благодаря, Nosferatu, аз реших да си спестя времето за размисли дали да напиша "песнописец", "текстописец" или "композитор", но явно не е трябвало...:worship:може би трябваше да напиша просто "сонграйтър", да не се забелязва, че само то е не на български, а и можеше да изглежда все едно така си се казва, като "копирайтър" например... иначе ако ще издребняваме да си правим забележки, "излеяния" не се пише точно така.
Не съм очаквала благодарности, а по-скоро да започнем разговор за Кататония, ти например мислех, че си фен.:worship:
Не те разбирам какво точно искаш да кажеш с Holy Shite!, а също и защо има такова отрицателно настроение към отварянето на нови теми в този форум, или какво може някой да има против разгонените тийнейджърки :worship:
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#8 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 27 май 2009 - 15:50

Ха, как не съм я видял тази тема до сега? :worship:
Чисто съвпадение е, че точно в момента слушам едно парче на Long Distance Calling, в което гостува любимият ни Jonas. :D Ами какво да кажа, страшно интересен вокал с непогрешим тембър, дълбоко емоционален, абе красота. :worship:
Жив и здрав да ни е! :worship:

Иначе и аз мисля, че не е добра идея да се пуска отделна тема за всеки рожденик... На ден има по няколко, смятай кво би станало тука... :D
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#9 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 27 май 2009 - 16:51

View PostVelvet Thorns, on May 27 2009, 15:43, said:

Благодаря, Nosferatu, аз реших да си спестя времето за размисли дали да напиша "песнописец", "текстописец" или "композитор", но явно не е трябвало...:worship:може би трябваше да напиша просто "сонграйтър", да не се забелязва, че само то е не на български, а и можеше да изглежда все едно така си се казва, като "копирайтър" например... иначе ако ще издребняваме да си правим забележки, "излеяния" не се пише точно така.
Не съм очаквала благодарности, а по-скоро да започнем разговор за Кататония, ти например мислех, че си фен.:worship:
Не те разбирам какво точно искаш да кажеш с Holy Shite!, а също и защо има такова отрицателно настроение към отварянето на нови теми в този форум, или какво може някой да има против разгонените тийнейджърки :D
:D



p.s Глей са, как стоят нещата.
1. Тъпо изпъква така на английски "songwriter", след като си има проста думичка на родния ни език като "песнописец". Език, който трябва да пазим, уж. Освен, ако не е преднамерен израз, като например да напиша "Темата ти е Epic Fail"
2.

View PostYanni, on May 27 2009, 15:50, said:

Иначе и аз мисля, че не е добра идея да се пуска отделна тема за всеки рожденик... На ден има по няколко, смятай кво би станало тука... :D
Точно това имах предвид, ама явно не се сети. Да си беше формулирала темата под заглавието "Katatonia - какво мислите за тях" примерно, щеше да е далеч по-удачно. Поне с/д мен. Тема за рожден ден на някъз музикант и да се отправят пожелания примерно е безсмислено (и тийнейджърско).
3. Да, фен съм на Katatonia.
4. Да, пише се "излияния". Просто така бях свикнал да го пиша. Нещо да добавиш?
5. Аз нямам нищо против разгонените тийнейджърки, освен, че са лигави пикли като цяло, но го преживявам. Ти да не си една от тях? :D :worship:

#10 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 27 май 2009 - 17:16

View PostSvil, on May 19 2009, 21:59, said:

А той дали чете тъдява?
що ве аз ония ден си пих ракийката с един дето познава братовчед му. та той разправя че чете още от времето когато беше подфорум на all.bg.
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#11 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 28 май 2009 - 23:05

View PostNosferatu, on May 27 2009, 17:51, said:

:)
p.s Глей са, как стоят нещата.
1. Тъпо изпъква така на английски "songwriter", след като си има проста думичка на родния ни език като "песнописец". Език, който трябва да пазим, уж. Освен, ако не е преднамерен израз, като например да напиша "Темата ти е Epic Fail"
2. Точно това имах предвид, ама явно не се сети. Да си беше формулирала темата под заглавието "Katatonia - какво мислите за тях" примерно, щеше да е далеч по-удачно. Поне с/д мен. Тема за рожден ден на някъз музикант и да се отправят пожелания примерно е безсмислено (и тийнейджърско).
3. Да, фен съм на Katatonia.
4. Да, пише се "излияния". Просто така бях свикнал да го пиша. Нещо да добавиш?
5. Аз нямам нищо против разгонените тийнейджърки, освен, че са лигави пикли като цяло, но го преживявам. Ти да не си една от тях? :) :metal:

@Nosferatu:: нищо няма да добавям, като израз на пълното ми нежелание да се карам с тебе. Много добре разбирам какво те е подразнило, след като ми обясни, все пак първото ти мнение се състои само от *Между другото*.
Иначе ако иска някой да си говорим за Кататония тук или да отворя нова тема ? ;}
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#12 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 29 май 2009 - 09:38

View PostVelvet Thorns, on May 29 2009, 00:05, said:

Иначе ако иска някой да си говорим за Кататония тук или да отворя нова тема ? ;}

Няма нужда да отваряш нова, преименувах настоящата. И силно се надявам това да облекчи дребнавите радини вълнения тук и разговорите се насочат предимно в посока Katatonia.

А те го заслужават, защото са една от най-адекватните групи на съвременната метъл сцена. Ако трябва да говоря в личен план - обожавам ги! Сред най-изпепеляващите ми любови изобщо са.

Музикалните им контури са облицовани с такава плътна обреченост, че когато ги слушам имам чувството че мъглив купол потулва слънцето, а скованият ми дъх се разпилява на земята под формата на кубчета лед.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#13 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 29 май 2009 - 09:57

@violator, ако случайно пишеш поезия, прати ми нещо твое. Този твой изказ ме хвърля към друго, астрално ниво... :)
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#14 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 29 май 2009 - 10:42

View Postincarnate, on May 29 2009, 10:57, said:

@violator, ако случайно пишеш поезия, прати ми нещо твое. Този твой изказ ме хвърля към друго, астрално ниво... :)
Ооо, да, брилянтна идея! :yes: B)
Би било чудесно, ако колегата :) Violator :wub: сподели с нас дори частичка от изящното си творчество... :angel:

:drinks:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#15 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 29 май 2009 - 10:53

View Postviolator, on May 29 2009, 10:38, said:

...

А те го заслужават, защото са една от най-адекватните групи на съвременната метъл сцена. Ако трябва да говоря в личен план - обожавам ги! Сред най-изпепеляващите ми любови изобщо са.

Музикалните им контури са облицовани с такава плътна обреченост, че когато ги слушам имам чувството че мъглив купол потулва слънцето, а скованият ми дъх се разпилява на земята под формата на кубчета лед.
Възможно е да не съм бил разбран правилно. Говорех сериозно, а не с насмешка, защото подобни постове са част от причината да влизам в този форум изобщо :)
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#16 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 29 май 2009 - 11:23

View PostYanni, on May 29 2009, 11:42, said:


Така говориш сега, ама ако пусна тук бляскавата "Online поема за язовеца Съби и неговата буба свръхчудесна, дето цялата гора стресна", която в съавторство с брат Дуенде Стругацки списахме във времената, в които черните ни дробове още не приличаха съвсем на Кранк от "Костенурките нинджа", всички ще зароните кървави сълзи. :) :drinks:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#17 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 29 май 2009 - 19:35

Quote

Така говориш сега, ама ако пусна тук бляскавата "Online поема за язовеца Съби и неговата буба свръхчудесна, дето цялата гора стресна", която в съавторство с брат Дуенде Стругацки списахме във времената, в които черните ни дробове още не приличаха съвсем на Кранк от "Костенурките нинджа", всички ще зароните кървави сълзи.

Хо Хо Хо! На това ти творение съм се смял със сълзи и дори си го пазя някъде из архивите. Пускай го, пускай, вярвам ще спечелиш нови фенове (и фенки). Гениално е! :)

#18 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 29 май 2009 - 19:54

View PostSvil, on May 29 2009, 20:35, said:

Хо Хо Хо! На това ти творение съм се смял със сълзи и дори си го пазя някъде из архивите. Пускай го, пускай, вярвам ще спечелиш нови фенове (и фенки). Гениално е! :)

Нещо ме загложди любопитството след поста на Свил.
Само дет' сме леко офтопик :drinks:

Он: Я кажете сега за любим албум? Аз дълго време отричах ерата на Кататония с чисти вокали и Dance-a си ми беше любимата ера. Сега обаче съм безнадеждно влюбен във Viva Emptiness, с месеци съм го въртял по цели дни...

#19 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 01 юни 2009 - 15:19

докато слушам всеки един от албумите той ми е любим, все пак Dance of December Souls си остава едно велико откровение за мен от първия момент, в който не можех да повярвам, че съществува такава невероятна музика, каквато не бях чувала никога... през определени периоди зациклям на отделни албуми, напоследък на Last Fair Deal Gone Down, който ми действа успокояващо, пречистващо и извисяващо... и си спомням когато и той беше нов, неочакван и вълнуващ и сайта им беше в сиво-кафявите тонове и дълбоките сенки от тази обложка, която може да се разглежда безкрайно.. в момента нараства и нетърпението ми за новия албум. може пък след това да решат да наминат към Солун например...
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#20 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 01 юни 2009 - 22:05

http://katehizis.com...s.php?id=11667





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users