Jump to content

Любима марка китари:)


12 replies to this topic

Poll: Любима марка китари (23 member(s) have cast votes)

Любима марка китари.

  1. Jackson (2 votes [8.70%])

    Percentage of vote: 8.70%

  2. ESP (2 votes [8.70%])

    Percentage of vote: 8.70%

  3. Gibson (3 votes [13.04%])

    Percentage of vote: 13.04%

  4. Squier (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. Cort (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Fender (3 votes [13.04%])

    Percentage of vote: 13.04%

  7. Ibanez (4 votes [17.39%])

    Percentage of vote: 17.39%

  8. Yamaha (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  9. Dean (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. B.C Rich (2 votes [8.70%])

    Percentage of vote: 8.70%

  11. Carvin (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  12. Орфей (1 votes [4.35%])

    Percentage of vote: 4.35%

  13. Кремона (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  14. Aria (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  15. Stagg (1 votes [4.35%])

    Percentage of vote: 4.35%

  16. Epiphone (2 votes [8.70%])

    Percentage of vote: 8.70%

  17. Hamer (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  18. Samick (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  19. PRS Guitars (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  20. Schecter (3 votes [13.04%])

    Percentage of vote: 13.04%

Vote Guests cannot vote

#1 Thrasheer

    Call me Ванката ;D

  • Енориаши
  • PipPip
  • 99 posts
  • Gender:Male

Posted 16 April 2011 - 20:49 PM

Не видях такава тема и реших да пусна.Коя е вашата любима марка китари? Какво харесвате в тях, притежавате ли китара, имате ли любим модел, предпочитания, история на компанията, любими китаристи свирещи на любимата ви марка и т.н.

#2 Stat1c

    King Nothing

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 174 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2011 - 09:33 AM

Хах :worship: Аз съм все още супер начинаещ. Притежавам две кухарки - едната е Орфей Пловдив и е на около 40 год. Общо взето за нищо не става, но като тръгна да умирам ще я шитна на някой антиквар, за да подсигуря семейството си :worship: Отделно за миналия ми рожден ден ми подариха един готин Стаг, а сега събирам пари за ей туй нещу
http://www.musicworl...Cort_X_2LH.html

#3 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2011 - 10:18 AM

Хубава тема.

Отбелязах Epiphone, само защото моята красавица в момента е от такъв вид. И хич не мога да се оплаквам. Разбира се, след време, като понатрупам малко средства, изобщо няма да се поколебая да се облажа с един Шектър. Немското си е немско, няма по-голяма машина от тази. И въобще не ми говорете за Ibanez, Fender и подобни :worship:

@Stat1c - Cort-a е перфектен избор, за тези пари е по-подходящ от много други по-надценени модели.

Edited by Davidian, 17 April 2011 - 10:26 AM.


#4 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 17 April 2011 - 10:44 AM

Schecter.
За съотношение цена/качество просто няма друга такава марка на пазара.
Всеки интструмент е с перфектен заводски сет-ъп. Имат прекрасни модели подходящи за стилове от блус/рок/джаз до супер здрава жица.
Аз съм от 3 години с Hellraiser C-7 FR. Към всички предишни китари, които съм притежавал съм имал коментари и забележки към някои детайлчета.
Е, към Шектера нищо освен суперлативи. :worship:

#5 BorknagaR

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 7 posts

Posted 17 April 2011 - 11:00 AM

Davidian като ти чета глупостите дето пишеш се чудя дали и ти си вярваш.лошото е ,че някой може да ти се върже.Ibanez са жестоки китари.Друг е въпроса кой какво търси в един инструмент-визия,звук и т.н.За хубав Ibanez говорим ако е над 1500лв.Няма да навлизам в подробности защо е така.Тези които разбират от китари знаят за какво говоря.Аз съм имал 2-а Ibanez-a.А ти? Щом даваш такова "компетентно" мнение сигурно си имал макар , че се съмнявам.

Относно Schecter.Аз съм с модела Hellriser C-7.Следващата ми китара пак ще е Ibanez.Schecter са много добри китари и получаваш хубав инструмент за добри пари.Ако си взема Ibanez с подобни характеристики като на Hellriser-a 3000лв. и нагоре не ми мърдат.

Малка подробност-Schecter са американска марка, които между другото имат един японски собственик заедно с ESP, но се развиват в различни направления.Преди са правили части за Gibson и Fender.

Престанете да хвалите Cort и Stagg.Това са пълни боклуци.За тези пари по-добри неща има.Все пак всеки си избира и се учи по трудния начин.

Относно анкетата- има толко др марки като RAN, MAYONES,RITTER , които са класи над повечето изброени.Аз почти всички харесвам.PRS са страхотни също , така че изборът за мен е невъзможен.

Edited by BorknagaR, 17 April 2011 - 11:06 AM.


#6 Thrasheer

    Call me Ванката ;D

  • Енориаши
  • PipPip
  • 99 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2011 - 11:15 AM

View PostBorknagaR, on Apr 17 2011, 12:00, said:

Davidian като ти чета глупостите дето пишеш се чудя дали и ти си вярваш.лошото е ,че някой може да ти се върже.Ibanez са жестоки китари.Друг е въпроса кой какво търси в един инструмент-визия,звук и т.н.За хубав Ibanez говорим ако е над 1500лв.Няма да навлизам в подробности защо е така.Тези които разбират от китари знаят за какво говоря.Аз съм имал 2-а Ibanez-a.А ти? Щом даваш такова "компетентно" мнение сигурно си имал макар , че се съмнявам.

Относно Schecter.Аз съм с модела Hellriser C-7.Следващата ми китара пак ще е Ibanez.Schecter са много добри китари и получаваш хубав инструмент за добри пари.Ако си взема Ibanez с подобни характеристики като на Hellriser-a 3000лв. и нагоре не ми мърдат.

Малка подробност-Schecter са американска марка, които между другото имат един японски собственик заедно с ESP, но се развиват в различни направления.Преди са правили части за Gibson и Fender.

Престанете да хвалите Cort и Stagg.Това са пълни боклуци.За тези пари по-добри неща има.Все пак всеки си избира и се учи по трудния начин.

Относно анкетата- има толко др марки като RAN, MAYONES,RITTER , които са класи над повечето изброени.Аз почти всички харесвам.PRS са страхотни също , така че изборът за мен е невъзможен.


Това са едни от най-известните марки.Не мога да сложа всички все пак.Ibaneza са едни от най-добрите китари, но моите любимци са пичовете от Jackson.

#7 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2011 - 11:16 AM

View PostBorknagaR, on Apr 17 2011, 12:00, said:

Davidian като ти чета глупостите дето пишеш се чудя дали и ти си вярваш.лошото е ,че някой може да ти се върже.Ibanez са жестоки китари.Друг е въпроса кой какво търси в един инструмент-визия,звук и т.н.За хубав Ibanez говорим ако е над 1500лв.Няма да навлизам в подробности защо е така.Тези които разбират от китари знаят за какво говоря.Аз съм имал 2-а Ibanez-a.А ти? Щом даваш такова "компетентно" мнение сигурно си имал макар , че се съмнявам.

Относно Schecter.Аз съм с модела Hellriser C-7.Следващата ми китара пак ще е Ibanez.Schecter са много добри китари и получаваш хубав инструмент за добри пари.Ако си взема Ibanez с подобни характеристики като на Hellriser-a 3000лв. и нагоре не ми мърдат.

Малка подробност-Schecter са американска марка, които между другото имат един японски собственик заедно с ESP, но се развиват в различни направления.Преди са правили части за Gibson и Fender.

Престанете да хвалите Cort и Stagg.Това са пълни боклуци.За тези пари по-добри неща има.Все пак всеки си избира и се учи по трудния начин.

Относно анкетата- има толко др марки като RAN, MAYONES,RITTER , които са класи над повечето изброени.Аз почти всички харесвам.PRS са страхотни също , така че изборът за мен е невъзможен.

Колега, хайде по-спокойно, нали може? :worship:
Виждам, че негодуваш най-вече заради последното ми изречение от предния ми пост, но мисля, че много добре съм показал, че не го мисля сериозно ... На всичкото отгоре, и съм отбелязал, че става въпрос за МЕН. Както и да е.

А впрочем, на мен ми стига, че потребителя с ник NEVERMORE ми е защитил тезата. Теб нямам честта да те познавам, може би си много успешен музикант под прикритие, но за него знам, че е такъв. И той си има представа от китари. Не казвам, че ти нямаш де ... :worship:

#8 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 17 April 2011 - 14:49 PM

Лично за мен - без никакво съмнение B.C. Rich. За дет, траш и блек метъл просто няма по-добра марка. Чист и в същото време много мощен звук, всички възможни допълнителни джаджи, изключително удобен гриф, много добра визия на повечето модели, всъщност която и част от тези китари да спомена - оценката която бих поставил е висока. Аз винаги съм обожавал Ironbird серията, но от много време насам съм с Warlock, която като характеристики е напълно еднаква с Ironbird, но е с различна форма.

По повод "дискусията" по-горе - Ibanez имат страхотни модели, но наистина качествените им китари съвсем закономерно са в по-висока ценова категория. Същото макар и в по-ниски ценови категории важи и за Jackson, на които лично аз съм голям почитател.

Edited by satanicart, 17 April 2011 - 14:50 PM.


#9 Thrasheer

    Call me Ванката ;D

  • Енориаши
  • PipPip
  • 99 posts
  • Gender:Male

Posted 17 April 2011 - 15:07 PM

View Postsatanicart, on Apr 17 2011, 15:49, said:

Лично за мен - без никакво съмнение B.C. Rich. За дет, траш и блек метъл просто няма по-добра марка. Чист и в същото време много мощен звук, всички възможни допълнителни джаджи, изключително удобен гриф, много добра визия на повечето модели, всъщност която и част от тези китари да спомена - оценката която бих поставил е висока. Аз винаги съм обожавал Ironbird серията, но от много време насам съм с Warlock, която като характеристики е напълно еднаква с Ironbird, но е с различна форма.

По повод "дискусията" по-горе - Ibanez имат страхотни модели, но наистина качествените им китари съвсем закономерно са в по-висока ценова категория. Същото макар и в по-ниски ценови категории важи и за Jackson, на които лично аз съм голям почитател.

Можем да спорим коя китара и по-подходяща за траш и дет.Според мен Джаксъните са по добър вариант.

#10 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 17 April 2011 - 16:55 PM

Аз нямам никакво намерение да споря, каквото мисля съм го казал :worship:

#11 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 17 April 2011 - 21:52 PM

View Postsatanicart, on Apr 17 2011, 15:49, said:

Лично за мен - без никакво съмнение B.C. Rich. За дет, траш и блек метъл просто няма по-добра марка. Чист и в същото време много мощен звук, всички възможни допълнителни джаджи, изключително удобен гриф
За грифа ок. Останалото не са факти. Това е са пожелания.

View Postsatanicart, on Apr 17 2011, 15:49, said:

По повод "дискусията" по-горе - Ibanez имат страхотни модели, но наистина качествените им китари съвсем закономерно са в по-висока ценова категория. Същото макар и в по-ниски ценови категории важи и за Jackson, на които лично аз съм голям почитател.
Тук уцелваш. Ibanez имат прекрасни летви. За съжаление успешните им модели се ограничават в стилове Сатриани/Вай/ шред до дупка и съвсем не са универсални. За метъл йок. Обърнете внимание, че на един куп здрави жицари моделите им нямат нищо общо с шир потребата - подменена електроника, в по-добрия вариант махагонец вместо липа и т.н. Иначе много добри акустични и джаз модели. В това са ок.
Jackson са прекалено прехвалени ябълки и лежат на стари ларви. Но за хора с ретрогарден поглед ала края на 80-те/началото на 90-те имат отлични модели, особено ако мераклията е подкован със съответната 4-цифрена сума.
За част от останалите марки в анкетата:
Gibson - ок, но плащаш между 300 и 1000% над реалната цена заради име.
Fender - почти същото както при Gibson. Извинете ме, но един страт на Tanglewood например, който е на 1/4 от цената на мексиканката го бие по почти всички показатели. Но има доста хора които въздишат по 50-те и 60-те години. Не е това бъдещето!
ESP. Хубава фирма. Един холдинг с Schecter. Тук са Metallica, Slayer, Rammstein.....съвсем резонно тук се наливат големите кинти за реклама и съвсем естествено качеството е далеч от брата - Шектер поради наложената марка. Масово тела от елша. Странна бъгава електроника при евтините модели. Масово китайско производство през пръсти. Е, да, много найс модели от 2,5 нагоре. Не, благодаря.
LAG. Евала на французите. Добре се справят. Още не са прекалено големи за да окепязат производството тотално.
Dean - да. Господин Зелински добре хвана влакчето Даймбег и го използва и изцеди до невъобразим максимум. Имат си силните страни. Концепция ала BC Rich като разчупени форми, но дори евтините Вендетки по 300 лв са доста по-ок. Който се кефи на изкилифинчени и безумни форми без свръх претенции за звук това е неговата фирма.
Cort - това е фирма, която дърпа яко. Ако прогнозата ми е вярна до 2 години тези пичове ще бъдат на равно с големите. Това което се продава масово тук са някакви изтървани дъски, които никога не са виждали сет ъп, яко дефекти и тн. Но това си е проблем на вносителя. Корт имат разкошни модели и неворятни като цена качесто както китари, така и басове.
Разни други симпатяги ала Stagg и други /да не ги споменавам/ не мисля че заслужават да бъдат изобщо обсъждани. Както не се обсъждат гегите за брулене на орехи. Два месеца докато малчо влезе в час и после в бара на стената или в камината на дядо!
@Borknagar Да! Имаш право за неизвестните производители, които "къртят миффки". И Mayones, RAN, PRS, Fernandes като цяло са уникални китари. И не са само те, защото като цяло къстъма има своята цена. Аз лично затова съм се спрял на варианта Schecter. Къстъм качество на достъпна цена!
И може би тънкото е и това е номера вместо да се робува на марки да се попрегледа, преслуша, прочете и да се разбере веднъж за винаги, че най-известните не са най-добрите. Напротив!

#12 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 26 April 2011 - 19:10 PM

Ето това е любимата ми марка китари! :harhar:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#13 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 April 2011 - 20:21 PM

View PostYanni, on Apr 26 2011, 20:10, said:

Китарата на бай Сантана Сандуканя :)
Posted Image
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users