Jump to content

U2 - No Line On The HorizonВсичко за новия албум на ирландците


33 replies to this topic

#1 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 20 January 2009 - 14:23 PM

Откривам тази тема защото вярвам, че във форума има достатъчно почитатели на U2 и за всички тях ще бъде интересно да научат повече подробности около новия албум No Line On The Horizon.

Разбира се, голяма част от информацията по-долу не е нова за вас благодарение на ежеминутните новини на Metal Katehizis, но реших тук да систематизираме всичко около този албум, а в последствие темата да прерасне и в такава за същинското обсъждане на музикалните достойнства на No Line On The Horizon.

И, така, какво знаем за No Line On The Horizon до този момент?

Премиера в Европа: 2 Март 2009, но очакванията са албумът да "лийкне" в интернет най-късно на 27 Февруари 2009, когато е премиерата за Ирландия.

Posted Image

1. No Line On The Horizon
2. Magnificent
3. Moment of Surrender
4. Unknown Caller
5. I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight
6. Get On Your Boots
7. Stand Up Comedy
8. Fez - Being Born
9. White As Snow
10. Breathe
11. Cedars Of Lebanon

Албумът ще се предлага в пет различни версии:

1. Стандартен "jewel case", съдържащ CD-то и 24 странично книжно тяло;
2. Ограничена серия на албума в "digipak" формат, съдържащ CD-то, 32 странично книжно тяло с допълнителен постер, както и ексклузивен достъп до даунлоъд версия на филма на Anton Corbijn "Linear";
3. Ограничена серия на албума във формат тип списание, съдържащ CD-то, 60 странично списание, както и ексклузивен достъп до даунлоъд версия на филма на Anton Corbijn "Linear";
4. Ограничена серия на албума в "box set" формат, съдържащ CD-то, 64 странично книжно тяло с твърди корици с допълнителен постер, DVD съдържащо филма на Anton Corbijn "Linear";
5. Ограничена серия на албума във винилов формат, съдържащ 2 черни 180gm винилови плочи и 16 странично книжно тяло.

Продуценти на албума са отново "обичайните заподозряни":
Brian Eno, Daniel Lanois и Steve Lillywhite

Пилотен сингъл от албума ще бъде песента Get On Your Boots. Сингълът ще се появи в дигитален формат на 15 Февруари 2009, а ден по-късно ще бъде и премиерата на физическия носител.

От днес вече е възможно да чуете напълно безплатно Get On Your Boots ЕТО ТУК! Заредете страницата и просто изчакайте докато започне песента.

Впечатления от Get On Your Boots?
Само на мен ли ми се струва, че една от любимите ми групи съвсем забрави корените си и се поамериканчи до неузнаваемост? Не, че е лошо парчето, но твърде "east coast" ми идва след първото слушане...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#2 feather

    пер(к)о

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 272 posts

Posted 23 January 2009 - 15:25 PM

Новото парче е повече от чудесно. Само ми подпали и без това големите надежди за диска. ;) Чудя се дали този път да чакам да си го купя или да си разваля кефа с някакви мп3-ки. По-скоро първото. =)
What you feel is what you are.
And what you are is beautiful.

#3 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7522 posts

Posted 26 January 2009 - 00:07 AM

Quote

Всичко за новия албум на ирландците
Все едно ще ни продаваш нещо.

Като: Всичко за риболова. Всичко за почистването на Вашия дом. Всичко за всички - от 1 до 50 лв. :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#4 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 30 January 2009 - 11:44 AM

View Postmarillion, on Jan 20 2009, 14:23, said:

Впечатления от Get On Your Boots?

Захарен памук. Лапаш нещо - гълташ нищо. Безлично парче, недостойно да стои редом със "Stay", "Love is blindness" и "Unforgettable Fire" в дискографията на групата. Това даже не може да мине за сатира като "Discotheque".

Текст а ла Мадона, куплет а ла Джъстин Тимбърлейк, припев а ла Muse. Направо се чудя - тва U2 ли са, не са ли... :)

Розовата серияPosted Image е допълнена от тва лигавото "sexy boots", което натрапчиво ми звучи като "sexy boobs"...Posted Image
-----------------------------------------
Слушай силно!

#5 Undertow

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 30 January 2009 - 12:26 PM

Не е толкова плачевно... макар че и аз нещо не схванах иронията в това парче :ninja:
Comfortably Numb

#6 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 30 January 2009 - 12:46 PM

Абе, да ти кажа така говорихме навремето и за Achtung Baby. Говоря за феновете като мен, които следват стъпките на групата от 1985 насам. Струва ми се, че Get On Your Boots съдържа всички онези типични за U2 елементи, които изискват повече време на слушателя, за да привикне към тях и да ги възприеме положително. Парчето си има всичко, като се започне от началния китарен риф /даже май това е най-тежката китара на Ди Едж която съм чул някога/, мелодичната линия, експеримента "а ла" Zooropa и Numb, помпозното пеене и лигавене на Боно зад микрофона и така нататък. Иначе съм съгласен, че като цяло не грабва като споменатите от теб по-горе класики...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#7 feather

    пер(к)о

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 272 posts

Posted 30 January 2009 - 13:19 PM

Не грабва?! Аз щях да падна от стола като го чух за пръв път... ;) :ninja: Оправяйте се, проблемът е във вашия телевизор. :metal:
What you feel is what you are.
And what you are is beautiful.

#8 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 05 February 2009 - 13:40 PM

Ето, какво ще представлява и "box set" формата:

Posted Image
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#9 Zakk Wylde

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 21 posts

Posted 13 February 2009 - 08:52 AM

Не е лошо, но не е и кой знае какво...поне на първо слушане. Имайки предвид, че това са U2 поне при мен е нормално да не успее да ме грабне от 1-я път. Ще го прослушам още няколко пъти и ще видим какво ще стане. :harhar:

#10 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 13 February 2009 - 20:24 PM

Песничката ми звучи бая захаросана, но живичка и ми е приятно да си я прослушвам. Иначе албумът го чакам с нетърпение. Ако не друго, обложката е страхотна!... :metal:

#11 The Dragon

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 62 posts

Posted 13 February 2009 - 22:53 PM

http://spin.com/arti...-debut-new-song
Вече можем да чуем и заглавната песен. Мнение - след няколко прослушвания.

#12 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 14 February 2009 - 10:54 AM

View PostThe Dragon, on Feb 13 2009, 22:53, said:

http://spin.com/arti...-debut-new-song
Вече можем да чуем и заглавната песен. Мнение - след няколко прослушвания.

В случая изобщо не ми трябва и второ прослушване, за да кажа - ето това, по дяволите, са шибаните U2!!! :metal:

Разкошно парче! Просто е УБИЕЦ!!!

На пръв поглед носи бутафорно-електрифицирания заряд от "Achtung Baby" периода, но по-наблюдателните ще забележат, че осезаемо се прокрадва и революционният момчешки дух от ранните години. И то не само заради прехода в средата, напоен с типичните боньовски възходящи вопли.
Тоз отвлечен уейв мотив, който извива китарата в припева, вплитайки се в хоровата вокалната линия, ме кара да присвивам клепачи от удоволствие.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#13 The Dragon

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 62 posts

Posted 14 February 2009 - 11:41 AM

Парчето наистина е страхотно, но се боя, че не е албумната версия. Тази версия я има на сингъла Get on your Boots под името "No line on the horizon 2" и е с 7 секунди по-кратка от албумната версия. Дали двете песни са с минимални промени или напълно различни - не мога да кажа. Но ако това парче не е било достатъчно добро за албума, то ми е бедна фантазията какво ще има на самия него :metal:

#14 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 February 2009 - 11:56 AM

View PostThe Dragon, on Feb 14 2009, 11:41, said:

Но ако това парче не е било достатъчно добро за албума, то ми е бедна фантазията какво ще има на самия него :skull:

Какво нещо е телепатията? Буквално преди минути вкъщи завърши поредното прослушване на ремастираната версия на албума Joshua Tree и сега се наслаждавам на бонус диска към изданието. Първата и втората композиция от този бонус диск съответно Luminous Times (Hold On To Love) и Walk To The Water са всъщност B-side от сингъла With Or Without You. Когато преди години ги чух за първи път, просто не повярвах, че групата, Браян Ино и Даниел Ланоа са решили да ги извадят от албума. Съвършени, висококаратни диаманти!! :metal:

Всичко това ме навежда на мисълта, че твърде малко са групите в рок музиката способни да създават толкова качествена музика, че да си позволят лукса част от нея да бъде използвана като пълнеж към издадените сингли. Но, това май е тема на друг разговор... :wub:

Очакаванията ми към No Line On The Horizon отстъпват място на още по-големите ми очаквания ми към предстоящото турне на ирландците. Зарекъл съм се този път да не ги пропускам за нищо на света... :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#15 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 14 February 2009 - 15:27 PM

View Postviolator, on Feb 14 2009, 10:54, said:

В случая изобщо не ми трябва и второ прослушване, за да кажа - ето това, по дяволите, са шибаните U2!!! :metal:

Разкошно парче! Просто е УБИЕЦ!!!

На пръв поглед носи бутафорно-електрифицирания заряд от "Achtung Baby" периода, но по-наблюдателните ще забележат, че осезаемо се прокрадва и революционният момчешки дух от ранните години. И то не само заради прехода в средата, напоен с типичните боньовски възходящи вопли.
Тоз отвлечен уейв мотив, който извива китарата в припева, вплитайки се в хоровата вокалната линия, ме кара да присвивам клепачи от удоволствие.

Това е най-доброто парче на U2 от Kite насам.

Напомня ми на незабравимия огън, но със сладко-ироничния патос на October.

На всичкото отгоре има нещо много пънкарливо и нещо много "road music" които надничат през решетките на рифа.

В момента ми е на рипийт осми път и не възнамерявам да го спирам!

#16 Undertow

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 14 February 2009 - 17:49 PM

Думите ми се потвърдиха :metal: :D :skull:
Comfortably Numb

#17 The Dragon

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 62 posts

Posted 14 February 2009 - 22:51 PM

А някой гледа ли изпълнението на Get on your Boots на Грамитата? Нещо не ми се понрави - Боно не пя добре, озвучението - ужасно. И като ги махна тия очила, за да разкрие елегантната очна линия...

#18 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 18 February 2009 - 14:45 PM

Чудесен албум. Точно това, което очаквах. Такова е, каквото трябва да бъде. Най-голямата рок група за последните 30 години и този път не ме разочарова. :)
Албумът, обаче, за мен няма особено значение. Това, което има значение за мен е турнето, на което смятам да посетя между два и три концерта. ;)
I don't know how I managed it...

#19 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 18 February 2009 - 15:48 PM

На Грамитата, не е имало озвучител от наша страна, и затова се е получил този гаф :)
. . . And Justice For All

#20 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 February 2009 - 16:45 PM

Съвсем очаквано No Line On The Horizon "изтече" в глобалната мрежа доста преди официалната си премиера на 27/02/2009. Това, което се оказа неочаквано в случая е източникът на този leak. Според един от популярните сайтове посветени на групата и наречен atu2, източникът на лийка е Universal Music Australia, които днес са пуснали платен даунлоъд на No Line On The Horizon. Само два часа по-късно предлагането е преустановено, но съвсем закономерно минути по-късно албумът се е появил във всички торент и р2р сайтове. От atu2 припомнят, че това е второ неофициално "изтичане" на No Line On The Horizon за месеца, след като Napster Mobile е пуснал платена версия още на осми февруари, която е била отстранена от сървърите им чак преди два дни.

И накрая, отново според atu2, на седми или осми август тази година се очаква U2 да изнесат концерт на Ernst Happel Stadium във Виена с капацитет от 51 000 места, като очакванията са билетите да се разпродадат буквално за минути. Струва ми се, че това е една от възможно най-добрите дестинации за посещение на концерт на ирландците за нас българите и лично аз смятам да се възползвам от нея, макар, че предпочитам да се разходя до "златна" Прага...



EDIT: Сега виждам, че на сайта atu2, се е появило съобщение, че планираният за 7 или 8 август концерт на U2 на Ernst Happel Stadium във Виена е пред провал поради ангажираност на стадиона с някакво религиозно мероприятие. Ако това се окаже вярно, ще бъде твърде жалко наистина... :yes:

Edited by marillion, 18 February 2009 - 16:56 PM.

18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users