Jump to content

"Тотална омраза" или "Кои групи/стилове не харесвам"


243 replies to this topic

#1 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 19 май 2011 - 22:07

Айде. След толкова призиви за такава тема. Условия:

1. Да се коментира в рамките на рок музиката, т.е. чалга, поп и т.н. да не се включват, няма смисъл
2. Да се плюят групи или стилове/подстилове, но не и конкретни почитатели и потребители. Т.е. да няма "ти си тъп, щото слушаш Х"
3. Освен просто изброяване може и аргументиране - "аз не харесвам, защото..."
4. Никой да не критикува чуждата омраза - смисълът на темата е всеки да даде своите собствени субективни негативни пристрастия, не като обективнa истина и факт, за да не ги излива в други теми и офтопици. Т.е. да няма коментари от рода на "ама как така ще наричаш Х боклуци, ти си боклук"

Така че, който иска, да пише. Ако администратор и модератори решат, че темата не е за форума, т.е. нарушава правилата и добрия тон на форумни отношения, да я затворят. Но след няколко изразени мнения, може би е по-добре да се плюе масово в тема-отдушник, отколкото другаде. А може и да излезе нещо любопитно.

Edited by Jurisprudent, 19 май 2011 - 22:25 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#2 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 19 май 2011 - 22:45

по моему темата е малко излишна, но...let the tournament begin :metal:

честно казано не мога да кажа че мразя конкретна банда или стил, просто има много които не харесвам и просто игнорирам/не слушам.

Поздрави на всички хейтъри - пийте по една бира и не си хабете излишно енергията/слюнките за глупости :)

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#3 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 19 май 2011 - 23:54

Хммм да мразя групи/стилове няма.Споделям мнението че тези които не харесвам,просто не ги слушам :metal:

П.П. "Наздраве!"

Edited by Carlsberg, 19 май 2011 - 23:54 .


#4 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 20 май 2011 - 00:04

Обаче в темата за Каварна искаха една за нехаресване. Има тема - но настъпи мълчание. А сега да видим.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#5 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 20 май 2011 - 00:33

Авторът да даде пример. :metal:

А всъщост има ли тема кои стилове харесваме?
Hedniska Blod

#6 windowpane

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 00:44

Нарушавам мълчанието с това, че не понасям класически, традиционен хеви метъл :metal: (както вече доста хора разбраха от други теми). Проблемът не е във възрастта на стила - харесвам доста банди и изпълнители от преди 80-те. Не е и като да имам генерално нещо против хората, които слушат този стил - познавам и уважавам доста такива. Просто има някакво особено настроение в него, как да кажа... обичам музика, която дава свобода на въображението ми, а точно този тип музика един вид го парализира.

Особено не ме кефят вокалите. Склонен съм да слушам всякакъв тип вокални начини на изразяване - от хип хоп до най-извратените ревове, църкания и писукания. Пеенето на Брус Дикинсън, например, просто дразни слуха ми. Не оспорвам таланта му и съм сигурен, че е адски добър в това, което прави. Просто то не е за мен.

Не ми харесва и идеята да има банди, които поради факта, че са издали определени албуми по определено време (обикновено 80-те или началото на 90-те) стават култ и остават култ каквито и лайна да запишат оттам нататък, защото са издали онзи там албум преди н'ам си колко години. Всъщност по принцип не ми харесва да идеята да има култ в каквато и да била форма.

#7 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 20 май 2011 - 00:45

View PostHeathenHeart, on May 20 2011, 00:33, said:

Авторът да даде пример. :metal:

А всъщост има ли тема кои стилове харесваме?

Темата я създадох, защото, наблюдавайки митичната, за втори път потънала в офтопик и нападки, тема за Каварна, ми стана интересно дали, ако наистина има тема за "нехаресване/мразене", някой ще се изкаже смислено и аргументирано. Аз лично не горя от желание да се разказвам, личният ми експеримент е друг; но понеже питаш, културно е да отговоря:

Най-общо казано, без да изброявам групи, примери за абсолютно нехаресвана от мен музика са:
- глем
- пънк
- бритпоп и подобни изчадия
- групи в стил "яхам мотора и отивам да рътя мадами"

Това не е изчерпателно и сред тези имам изключения; ако трябва да давам пример за писане по тази тема - ето. Макар че не я създадох да разказвам за собствените си предпочитания, а по гореизказаните причини.

По другия ти въпрос: теми кои стилове се харесват, предполагам, във форума е имало години наред. Такава тема като тази не е имало, поне аз не знам, а и да е имало, може да е било отдавна.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#8 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 20 май 2011 - 06:57

View Postwindowpane, on May 20 2011, 01:44, said:

Не ми харесва и идеята да има банди, които поради факта, че са издали определени албуми по определено време (обикновено 80-те или началото на 90-те) стават култ и остават култ
И на мен не ми харесва, особено идеята да си длъжен да ги харесваш.

View PostJurisprudent, on May 20 2011, 01:45, said:

но понеже питаш, културно е да отговоря:
Благодаря! И аз ще отговоря в кратце, без конкретни групи:

Изобщо не харесвам:
-алтернатив и ню-метъл
-индъстриъл
-металкор, гриндкор, нойз
-емокор
-пародиен метъл от всякакъв вид - и пародиращи известни групи, и пеещи тенденциозно само глупости и цинизми

Не харесвам, но с известни уговорки и изключения:
-траш
-пънк
-dark wave
-поп/глем метъл от вида, когато полът на изпълнителите е трудно разгадаем

View PostJurisprudent, on May 20 2011, 01:45, said:

По другия ти въпрос: теми кои стилове се харесват, предполагам, във форума е имало години наред.
Ако не е имало, след хейтенето, може да се спретне и една позитивна темичка. :metal:
Hedniska Blod

#9 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 08:11

View Postwindowpane, on May 20 2011, 01:44, said:

Просто има някакво особено настроение в него, как да кажа... обичам музика, която дава свобода на въображението ми, а точно този тип музика един вид го парализира.

Само вметка - ако дет-метъла, траш-метъла, блек-метъла, грайндкора или разни тем-подобни неслушаеми щуротии дават свобода на въображението ти, бая извратено въображение имаш значи ... :) Това в кръга на шегата, разбира се ...

Относно темата - от предното ми изречение мисля, че става ясно какво не харесвам и какво не слушам - по-тежкото от типични хеви метъл с няколко изключения - МеталиЦа, Слейър /не може без Слейър!/ и Мегадет! Всичко, по-тежко и обикновено лишено от много мелодия и кой знае колко идеи, ми е далечно и неслушаемо/несмилаемо... Харесвам рок, арт-рок, прогресив, уейв, хард енд хеви, алтернатив, глем и музика, която е писана заради самата музика /тук автоматично 99% от по-бруталните групи сами отпадат от класацията, поради липса на музикалност в тяхната музика, само джангър и грачене има ... :) /... И не мога да си представя, че ще мине и седмица без да съм слушал Джетро Тъл поне малко ... :metal:

Edited by Minstrel in the Gallery, 20 май 2011 - 08:12 .


#10 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 май 2011 - 08:25

"Тотална омраза"... Ха-ха-ха, е**ти заглавието... :metal:
(и е**ти темата, между другото :))

#11 dav

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 235 posts

Posted 20 май 2011 - 08:26

Тази тема според мен съвсем не подхожда и не се вписва добре във форума.
От друга страна за хора, чийто интелектуален капацитет им позволавя да наричат Джудас и Мейдън "шитни" е перфектната арена да излеят всичките си вредни емисии.

#12 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 20 май 2011 - 09:14

ихааа, тема като за мене.
най после мога спокойно да кажа, че за мен Radiohead са най-безсмислената група съществувала някога. То бива жал и печал, ама това тяхното е просто ...
Текстовете им сигурно са някакви гадни. Музиката им още по-гадна. И таз група някои имат наглостта да я сравняват с Бийтълс, Ю2 и тн. И ако ингличаните си ги харесват, то е щото са извратени, ама останалите люде да се превъзнасят по тази гнусна група не го разбирам
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#13 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 09:18

View PostAbadon, on May 20 2011, 10:14, said:

ихааа, тема като за мене.
най после мога спокойно да кажа, че за мен Radiohead са най-безсмислената група съществувала някога. То бива жал и печал, ама това тяхното е просто ...
Текстовете им сигурно са някакви гадни. Музиката им още по-гадна. И таз група някои имат наглостта да я сравняват с Бийтълс, Ю2 и тн. И ако ингличаните си ги харесват, то е щото са извратени, ама останалите люде да се превъзнасят по тази гнусна група не го разбирам
:metal:
Ако след Radiohead добавиш "и Мюзя" - цена няма да имаш! :)
I don't know how I managed it...

#14 Vivi

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 77 posts
  • Gender:Female

Posted 20 май 2011 - 09:24

Мразя всички групи, които се вживяват - сатанински текстове, warrior-и и т.н. Мразя и Металика - голяма истерия покрай тях!

Между другото, има разлика между това да не слушаш нещо и да го мразиш.

Edited by Vivi, 20 май 2011 - 09:25 .


#15 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 20 май 2011 - 09:33

View PostOzzy, on May 20 2011, 10:18, said:

:metal:
Ако след Radiohead добавиш "и Мюзя" - цена няма да имаш! :)

Tц. Заменяш Radiohead с Muse в описанието на Abadon, това е правилният вариант.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#16 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 20 май 2011 - 09:33

не мога да си изкривя душата, че на Мюзя им харесвам една песньовка. Въпреки че и тях ги слагат към бъдещите Бийтълс, ма те така говореха и за Оазис.
преди малко се сетих че и Пендрагон мразя, ама не заради друго ами щото са завзели името на някоя що годе добра heavy - power група, инак не са лоши, даже са добри. Ама с това име трябваше да си бичат Helloween-o подобен метъл
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#17 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 09:52

View PostJurisprudent, on May 20 2011, 10:33, said:

Tц. Заменяш Radiohead с Muse в описанието на Abadon, това е правилният вариант.
Мне... Държа си на моя вариант - двете групи в описанието на Abadon.
Само дето в тази тема не можем да говорим за Мюз.
I don't know how I managed it...

#18 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 20 май 2011 - 10:02

Aз па тия Мюз само по име съм ги чувал, явно не съм изтървал :metal:
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#19 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 20 май 2011 - 10:54

Аз мразя Стиви Уондър, защото пее по-хубаво от мен.

Също мразя Стив Родъри, защото свири по-хубаво от мен.

Особено мразя Даниел Гилденлоу, защото е по-хубав от мен. :metal:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#20 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 20 май 2011 - 10:59

Аз пък мразя тия спорове, за коя група била по-добра от другата и кой стил бил по-добър. Музиката е възприятие и усещане и действа силно индивидуално, така че този тип спорове винаги са ми били глупави. Като се почне едно вадене на статистики и чудесии, и настава ужаса. Все едно да ме убедите колко е хубава шкембе чорбата, след като съм я опитвала и знам, че не ми харвесва. :metal:

Няма група или стил, които да мразя, има групи и стилове, които просто не слушам.

Edited by BeerMe, 20 май 2011 - 10:59 .






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users