Jump to content

Sonisphere Festival 2011 - ОТМЕНЕН!21.06.2011г. - Хиподрум "Банкя"


1563 replies to this topic

#321 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 09 February 2011 - 12:02 PM

Не разбирам, дадох ти линк, чети, не ме карай да ти посочвам с пръст, неудобни ми е... :lol2:

Навсякъде, където става дума за фестивално участие или съпорт на U2, това е отразено в съответната графа. Извън десетината огромни стадиона в Европа на които групата изнася самостоятелни концерти пред пълни трибуни, говорим за огромни зали в щатите /залата в Л.А. е с капацитет от 20 000 зрители, MUSE изнасят два поредни концерта там/, огромни зали в Австралия, Япония и Корея. Просто не си обективен, наистина, отдели малко повече време и прегледай статистиката и не ме вкарвай в подобен излишен офтопик, защото Сатир пак ще ми се кара и то с право ще ми се кара... :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#322 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 09 February 2011 - 12:13 PM

Ти не си обективен, защото преиначаваш по твоему понятието "стадионна група". Аз не се заяждам, но ти явно си на принципа, че една лъжа повторена 100 пъти става истина. Да, ама не е точно така.

Стадионни групи (днес) са:
Bon Jovi
AC/DC
The Rolling Stones
U2

Ако ти си мислиш, че Мюз са като тези групи - ок. Всеки има право да си мисли каквото си иска.
I don't know how I managed it...

#323 morg

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 72 posts
  • Gender:Male

Posted 09 February 2011 - 12:47 PM

View PostTHE DEADMAN, on Jan 29 2011, 20:18, said:

Мнооо' кофти.


Всички са с нагласата, че и тази година "Сонисфиър" ще е два дни.
На някого да му минава през ума, че тази година фестивалът може да е само един ден?!?
Както в чехия, например...

#324 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 09 February 2011 - 12:57 PM

"какво ще правят промоутърите и феновете след още десет години? "

Ще канят Азис. Или това което е актуално сред младежта.

Най-малко ние сме виновни, че младежта в България не слуша рок. Промоутърите винаги ще канят групи при които като се тегли накрая чертата ще излязат на печалба. И да искат няма как да поканят групи които извън България събират в пъти повече фенове отколкото биха събрали в България. Самите групи нямат стимул да дойдат да пеят. В България идват пенсионери защото в момента тук имат по-голяма публика отколкото на запад, с някои изключения които все още пълнят стадиони и там.

Иначе аз ходя навън да гледам групи още от началото на 90 години на миналия век.

И едно предложение. След като виждате свободна ниша, ако някой иска да покани някоя група, така и ние може да си спестим някое пътуване в Европа, ще сме му благодарни.

#325 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 09 February 2011 - 13:29 PM

View PostUgly, on Feb 9 2011, 12:57, said:

Промоутърите винаги ще канят групи при които като се тегли накрая чертата ще излязат на печалба. И да искат няма как да поканят групи които извън България събират в пъти повече фенове отколкото биха събрали в България.

Точно такава е логиката на родните промоутъри, но тя не отговаря на пазарните механизми. Когато се занимаваш с подобна специфична дейност, е добре да разглеждаш този бизнес в перспектива. Наред с очевидно печелившите концерти, родните промоутъри е добре да залагат ежегодно и на концерти "на зелено", при които евентуална печалба се очаква да се появи по-късно. Според мен, това е начин от една страна да се формира концертна култура в българската публика, за да не може някое мрънкало като мен в края на годината да попита, защо пак ми каните този пенсионер, вместо да поканите еди кой си? След пет-шест подобни години с по един голям концерт на сигурна печалба и по още два концерта на нула или на загуба, ще дойде и период на излизане на печалба от цялостната дейност през годината. Тогава и страната ни ще се нареди сред останалите европейски концертни дестинации, а няма да служи за пристан на групи в трета възраст, а и съответния промоутър ще обогати визитната си картичка с актуалните имена в света на рок музиката...

View PostUgly, on Feb 9 2011, 12:57, said:

Самите групи нямат стимул да дойдат да пеят.

Това обаче съвсем не отговаря на истината или поне не отговаря на истината в повечето случаи. Няма мениджър на група или артист на тази земя, който да не желае да разшири влиянието на подопечните си с нова концертна дестинация. Това е печеливш бизнес, никой не бяга от увеличаване на печалбите. Самите артисти имат желание да видят различни народи и страни, това е съвсем нормално човешко състояние, човек търси нови хоризонти за реализация. Вярно е, че има и изключения, но това са частни случаи в повечето случаи...

View PostUgly, on Feb 9 2011, 12:57, said:

И едно предложение. След като виждате свободна ниша, ако някой иска да покани някоя група, така и ние може да си спестим някое пътуване в Европа, ще сме му благодарни.

Нямам нужните ресурси да го правя. Организацията на един концерт в България е сложно мероприятие не само от логистична гледна точка, но най-вече от финансова. С контактите, които съм осъществил през годините, бих могъл да се заема с подобна дейност, но на този етап не мога да си го позволя. А много ми се иска да можех...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#326 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 09 February 2011 - 13:48 PM

"Нямам нужните ресурси да го правя. Организацията на един концерт в България е сложно мероприятие не само от логистична гледна точка, но най-вече от финансова."

Защо ли тогава харчим толкова лесно чуждите пари, за нашите си мечти. Когато аз отида извън България да гледам един концерт това ми струва 200-300 лв. повече отколкото би ми струвало у нас. Когато някой покани некомерсиална група със сигурност ще му излезе по-скъпо това удоволствие.

#327 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 09 February 2011 - 14:17 PM

View Postmorg, on Feb 9 2011, 12:51, said:

Всички са с нагласата, че "Сонисфиър" и тази година ще е два дни.
На някого да му минава през ума, че може да е само един ден?!?
Както в чехия, например.
В Чехия и миналата година беше един ден. Както и в Полша, както и в Испания, както и в Швейцария (там и миналата година беше 1 пълен фестивален ден и преди него един за загрявка). Форматът на всички места досега се запазва от миналата година - какво ни минава през ума - нямам представа :lol2:

#328 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 09 February 2011 - 14:50 PM

View PostUgly, on Feb 9 2011, 12:57, said:

"какво ще правят промоутърите и феновете след още десет години? "

Промоутърите винаги ще канят групи при които като се тегли накрая чертата ще излязат на печалба. И да искат няма как да поканят групи които извън България събират в пъти повече фенове отколкото биха събрали в България.

Не зная дали промотърите ползват (поръчват) някакви маркетингови проучвания за нагласата на родната аудитория спрямо различни групи и музиканти или го карат на, както казва брат ми, "инстинктивен мениджмънт".
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#329 Ugly

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 295 posts

Posted 09 February 2011 - 14:55 PM

"Не зная дали промотърите ползват (поръчват) някакви маркетингови проучвания за нагласата на родната аудитория спрямо различни групи"

И аз не знам, но Фънки (или Амебата) в едно интервю спомена, че са правили такова проучване не си спомням за кой изпълнител, а след това се е оказало, че посещението е драстично по-малко и са излезли на загуба.

#330 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 09 February 2011 - 22:02 PM

View PostSailing Ships, on Feb 9 2011, 21:39, said:

Плюс Vanden Plas и си стискаме ръцете. :russian:
Пропуснах ги, вероятно и други съм пропуснал, ама то е все същото. Всяка от тия групи самостоятелно в България ще събере не повече от 1000 човека. Комбинирано я докарат до 3-4000, я не. Тъй че... :metal:

#331 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 09 February 2011 - 22:10 PM

View PostSvil, on Feb 9 2011, 22:02, said:

Пропуснах ги, вероятно и други съм пропуснал, ама то е все същото. Всяка от тия групи самостоятелно в България ще събере не повече от 1000 човека. Комбинирано я докарат до 3-4000, я не. Тъй че... :russian:

Ако трябва да съм сериозен - възможно е реалната цифра да е толкова, но така или иначе отиваме на варианта концерт в чужбина, който има много повече преимущества.

Но като още не сме дорасли за много неща ... :metal:
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#332 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 February 2011 - 09:11 AM

View PostSvil, on Feb 9 2011, 22:02, said:

Всяка от тия групи самостоятелно в България ще събере не повече от 1000 човека. Комбинирано я докарат до 3-4000, я не.
Наистина си хипер-оптимист... :russian:

#333 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 February 2011 - 09:14 AM

View PostEnvy, on Feb 10 2011, 09:11, said:

Наистина си хипер-оптимист... :russian:
И аз това мислех да му кажа, ама се сетих, че и на Бизкит изкара залата пълна, та си викам, че тия дни Свил нещо е решил да увеличава многократно публиката по всякакви събитие :metal:
I don't know how I managed it...

#334 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 11 February 2011 - 11:32 AM

От Болкън досега загатваха във Фейсбук, че ще обявят нещо днес, но накрая се оказа, че няма нищо общо с фестивала, а ще е концерт на Джо Кокър във "Фестивална" на 28 май с цени от 80, 90 и 100 лв....
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#335 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 11 February 2011 - 11:47 AM

Вече прекаляват с тез' цени ... Само това ми е коментара!!! :give_heart:

#336 BeerMe

    бирена фея

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 863 posts
  • Gender:Female

Posted 11 February 2011 - 12:31 PM

View PostMinstrel in the Gallery, on Feb 11 2011, 11:47, said:

Вече прекаляват с тез' цени ... Само това ми е коментара!!! :give_heart:

Абсолютно съгласна! При количеството концерти и фестивали, които се задават това лято и при най-голямо желание да посетя концерта, не виждам как ще се случи, но от БЕК със сигурност са си направили сметката, така че няма особено значение какво мислим ние.

В интервюто си за З-рок, Петър Петров каза, че било оптимистично преместването му на стадион, което можеше и да е по-реалистично с малко по-разумни цени. С едни билети от 50тина лева спокойно щеше да напълни нивата на Академик :rolleyes:

Упс... коментара ми не бил за тук, извинявам се :wub:

Edited by BeerMe, 11 February 2011 - 12:36 PM.


#337 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 11 February 2011 - 14:11 PM

View PostMinstrel in the Gallery, on Feb 11 2011, 11:47, said:

Вече прекаляват с тез' цени ... Само това ми е коментара!!! :rolleyes:
+1
Няма да ходя. В крайна сметка май наистина едно посещение на концерт в чужбина ще се окаже по-евтино отколкото в България :give_heart:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#338 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 February 2011 - 14:15 PM

:give_heart: :rolleyes: :wub:
I don't know how I managed it...

#339 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 11 February 2011 - 16:03 PM

Абе, хора... все още дори датата/датите не са обявени, а вие сте изписали близо 20 страници... :harhar:

#340 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 11 February 2011 - 22:00 PM

View Postsatanicart, on Feb 11 2011, 16:03, said:

Абе, хора... все още дори датата/датите не са обявени, а вие сте изписали близо 20 страници... :harhar:
Да, представяш ли си като се обявят датите и групите :metal: Аз имам сериозни опасения за този фестивал, много се бавят, няма да е на Васил Левски, отиват работите като да е един ден само, билетите ще са цифра сериозна, Мейдън свирят само песни след 2000 година... Друго си е Голямата Четворка :)
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users