Jump to content

Класация на форума 2010-та година!Място за обсъждане.


241 replies to this topic

#221 counsellor

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 27 posts

Posted 20 January 2011 - 22:06 PM

View PostZenon, on Jan 20 2011, 21:28, said:

Благодаря, много сте "гостоприемни"!

Zenon, не се връзвай, човека се майтапи! Прочети последните няколко страници
и ще схванеш шегата!

#222 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 20 January 2011 - 23:25 PM

Не се майтапя, бре.
Във всяко едно общество, нормално, има "стари кучета" и "новобранци". Новобранецът никога не е приеман с широки обятия, той трябва да се докаже, да заслужи статута си на старо куче.
Конкретно в един интернет форум трансформацията от "новобранец" в "старо куче" не изисква кой знае колко усилия - просто постоянство и да не си прекалено голям идиот или дразнител, щото тогава те банват. ;)
Иначе конкретното ми изказване беше свързано с факта, че, примерно, аз, ако реша, мога да си регистрирам 10 нови профила (с различни IP-та, едно от съседа, едно от некой приятел, едно от некое интернет кафе и т.н.) с единствената цел да дам допълнително точки на моя фаворит.
Отделно за мен "анкета на форума", означава анкета на сериозните потребители на форума, а за да си такъв, би трябвало да имаш някакво присъствие поне 2-3 месеца преди пускането на анкетата.
Т'ва са си мои мисли, естествено, никой друг не искам и не мога да ангажирам с тях :)
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#223 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 21 January 2011 - 08:43 AM

Това с наговарянето за гласуване за даден албум и ползването на различни адреси от един и същи човек само за да добави точки към даден албум или към нещо друго ми се струва малко, как да кажа пълна безмислица. Абре хора, толкова ли си нямате друга работа, ми ще хабите усилия и нерви албума, който ви е харесал да е по-нагоре в класациите. Кой печели от това? Прост отговор - никой. Пълно безумие. Употребете енергията си за нещо друго, което ви прави щастливи. Отделно мисля, че такива опити за измами следва да бъдат засичани от администраторите сравнително лесно.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#224 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 21 January 2011 - 08:59 AM

Повярвай ми, пълно е с хора, които си нямат работа и са болни на тема да спечелят, независимо какво. Участвал съм в конкурси по разни сайтове със снимки. Не можеш да си представиш как някой, който го изпреваря с няколко гласа изведнъж за броени минути дърпа пред мен със стотици точки. Това едва ли е случайна активност. Изобщо хората правят странни неща понякога ;)

#225 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 21 January 2011 - 10:18 AM

Защо ще правите анкета? Ще се включат 15-тина души с поне 30 мнения. ;)
Явно точкуването на Формула 1 се възприема от повечето хора, Svil предлага някаква подходяща за случая версия и готово. Тенденциозните регистрации и включвания в полза на някоя група, обикновено си личат, трият се от админите и не се зачитат.

Edited by HeathenHeart, 21 January 2011 - 10:18 AM.

Hedniska Blod

#226 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 21 January 2011 - 14:38 PM

re: точкуването на Формула 1 ... аз нещо не разбирам какво всъщност ще промени промяната на точкуването ...? освен, че ще направи по-голяма разликата между първите и следващите.. това ли е целта? да не може група, посочена от много хора на по-задно място да стане група на годината..?
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#227 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 21 January 2011 - 14:48 PM

View PostVelvet Thorns, on Jan 21 2011, 14:38, said:

re: точкуването на Формула 1 ... аз нещо не разбирам какво всъщност ще промени промяната на точкуването ...? освен, че ще направи по-голяма разликата между първите и следващите.. това ли е целта? да не може група, посочена от много хора на по-задно място да стане група на годината..?
Баш това. Все пак да има някаква привилегия от това, че си на почетната стълбичка един вид.

#228 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 21 January 2011 - 14:56 PM

View PostJavor, on Jan 21 2011, 14:48, said:

Баш това. Все пак да има някаква привилегия от това, че си на почетната стълбичка един вид.
въпрос на критерии - кое смятаме за по-важно - да те харесват повече хора и един вид си по-полулярен... или да си на "почетната стълбичка" на няколко човека...
pc. много ме учуди липсата на Daylight Dies от класацията за 2008... :yes: мислех ги за по-"поп" :P

Edited by Velvet Thorns, 21 January 2011 - 15:08 PM.

in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#229 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 21 January 2011 - 18:34 PM

View PostVelvet Thorns, on Jan 21 2011, 14:38, said:

Т.е. искаш и във "Формула 1", някой, финиширал на всички състезания на 10-о място, да е по-напред от друг, взел 3-4 първи места, дори и да не е финиширал в половината от останалите кръгове? :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#230 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 21 January 2011 - 18:48 PM

View PostVelvet Thorns, on Jan 21 2011, 14:56, said:

въпрос на критерии - кое смятаме за по-важно - да те харесват повече хора и един вид си по-полулярен... или да си на "почетната стълбичка" на няколко човека...
pc. много ме учуди липсата на Daylight Dies от класацията за 2008... :yes: мислех ги за по-"поп" :P
При положение, че повечето хора включват в класациите си не това, което им е харесало, а това, което са чули, мисля, че едно точкуване, което да изключва дефолтната победа на Iron Maiden, Metallica и т.н., които просто всеки ще чуе и евентуално впише, би било добре дошло.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#231 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 21 January 2011 - 21:12 PM

Като става дума за точковата система във Формула 1, преди да се въведе официално настоящата, сериозно се обсъждаше вариантът за награждаване с медали след всеки старт (златен, сребърен, бронзов и местата след това - 4-то, 5-то ... ), т.е. който има най-много златни отличия през сезона, той ще е световният шампион в края на състезателната година. Идеята за този вид крайно класиране беше взаимствана от тази на Олимпийските игри за отделните държави.

Напълно реална ми изглежда алтернативата подобно решение да се вземе за класацията на форума. Албумът на 2010 г. стана такъв с точките, събрани от доста класации на съфорумци, но от 4-то, 5-то, 8-мо, 10-то място, да речем, което не е най-представителната извадка.

Да, много хора са го включили в класацията си, но какъв е смисълът албум на годината да бъде такъв без или само с 1 челно място?

От друга страна, губещи са албуми, които са класирани на първо, второ или трето място в повече класации.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#232 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 21 January 2011 - 22:43 PM

Разбрал съм обратното, защото дори не погледнах гласуванията :yes:

Но случаят е малко по-различен. Имаме постоянен "пилот", който си взима 10-отото място във всеки един кръг. Но пък нямаме изявен победител с няколко или повече първи места. Едва ли не - във всеки кръг е ставал победител различен пилот. Еми, един с 20 десети места е по-добър от някой с едно първо и 10 последни места и не успявал да финишира в останалите кръгове :P

А и тук нямаме кръгове. Не сме избирали албум на месеца 12 пъти миналата година, че после да участват само победителите. Хикс на брой хора точкуват албуми. Логично е първото място да вземе албумът с най-много точки.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#233 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 22 January 2011 - 10:52 AM

View PostSatyr, on Jan 21 2011, 22:43, said:

А и тук нямаме кръгове. Не сме избирали албум на месеца 12 пъти миналата година, че после да участват само победителите. Хикс на брой хора точкуват албуми. Логично е първото място да вземе албумът с най-много точки.

Ето, това е нещо върху което може да се помисли. Принципът на много годишни класации се основава на предварителни номинации. Какво пречи, всеки месец до 15 число, да се изготвя класация на албумите за предходния месец? От тази класация първите 10 албума да бъдат автоматично номинирани за годишната класация на форума. Така в края на годината за определяне на албум на форума ще се борят 120 албума. Бройките са примерни, не се хващайте за числата... Осъзнавам неудобните неща в това предложение. На първо място отваряме ежемесечна работа на Свил, което по всяка вероятност няма да му се хареса особено. На второ място съществува реалната опасност в месечната класация, да не попадне албум, който заслужава номинация за годишната класация, но поради малкото време за слушане е бил пренебрегнат. От друга страна обаче си мисля, че подобен род номинации ще се доближат в максимална степен до обективния избор в края на годината. Защо? Защото съставянето на повечето лични годишни класации е моментен акт - обикновено хората сядат пред компютъра, преглеждат предишните отговори и започват да изреждат албуми, които са им направили впечатление през годината, но емоцията от първоначалните срещи с тази музика отдавна я няма и е заместена от чиста статистика. Навремето имаше едно подобно музикално предаване по БНТ, в което всеки месец зрителите избираха "Мелодия на месеца", а в края на годината 12-те номинирани мелодии участваха в конкурс за определяне на "Мелодия на годината". Може би не съм прав, но ми се струва, че подобен регламент ще бъде по-справедлив и далеч по-обективен и при определяне на годишната класация на форума за албуми...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#234 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 22 January 2011 - 11:09 AM

Всеки месец класация не е ли малко отегчително? Освен, че ще се товари Свил, един се включил, друг не се, един има харесвани албуми през даден месец, друг няма.
Обаче от "Мелодия на годината" се подсетих, че освен победител на журито, имаше и победител на публиката. Т.е. освен албум с най-много точки (при евентуална система подобна на Формула 1), би могло да има и категория "Албуми включени в най-много от класациите".

Edited by HeathenHeart, 22 January 2011 - 11:09 AM.

Hedniska Blod

#235 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 24 January 2011 - 09:46 AM

View PostHeathenHeart, on Jan 22 2011, 11:09, said:

Всеки месец класация не е ли малко отегчително? Освен, че ще се товари Свил, един се включил, друг не се, един има харесвани албуми през даден месец, друг няма.
Обаче от "Мелодия на годината" се подсетих, че освен победител на журито, имаше и победител на публиката. Т.е. освен албум с най-много точки (при евентуална система подобна на Формула 1), би могло да има и категория "Албуми включени в най-много от класациите".
Смисълът на "формула 1" точкуването е не просто масово слушаните групи издали посредствен материал да бъдат санкционирани, а и да бъдат поощрени подобаващо групите от топ 5 или топ 10 в личната класация, където както се оказва горе - долу се простира границата между аргументирания избор и просто нахвърлян пълнеж. Без да се обижда Marillion считам, че идеята му е трудно осъществима и непригодна. Първо трудно се прави броене всеки месец, второ в тази класация едва ли ще участват повече от 10 човека, трето албум издаден през март до моите уши може да стигне през август. В коя класация би следвало да присъства тогава? Самият ми начин на слушане не предполага месечен отчет. Не знам, за другите може и да върши работа де. Аз тегля и слушам ежедневно албуми. Когато изслушам текущия си плейлист правя нов с текущо изтегления материал. Нещата, които са ме впечатлили записвам в списък, като относително им слагам оценки. Най-високо оценените ги слагам на USB и ги слушам около месец в колата. Когато слагам новия плейлист в него оставям нещата, които са ми харесали от предишния и се започва отначало. На края на годината имам плейлист само с неща, които са ми харесали и се преслушва всичко наново за да се направи реалната класация. Отделно вече не свалям всичко що е блек, ами първо преслушвам и после евентуално свалям. Превърнал съм се в калибрираща машина. Да му мислят тези, дето слушат по-популярни стилове, че и по няколко :)
... Through dreams I influence mankind...

#236 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 January 2011 - 09:38 AM

View Postwhiplash159, on Dec 6 2010, 12:36, said:

Щом Arcade Fire са ти харесали вземи пробвай и The National, които мисля, че доста биха ти допаднали.

Благодаря, чух ги и определено ми харесаха. Има обаче нещо различно в Arcade Fire... Те нямат нищо общо с голяма част от "инди" бандите, в това число и The National. Американците са типична "пост-пънк" група с типичното звучене и примески от почти цялата гама "ню-уейв" позната от 80-те. При канадците всичко това е допълнено с много препратки към класическата музика и с течение на времето слушателят започва да долавя богатството на музикалната палитра. The National са много приятна група, но Arcade Fire са специални, много специални! Толкова специални, че си поръчах цялата им дискография преди няколко дни. Това се случи след като ги видях и "на живо", благодарение на едно DVD, което циркулира в мрежата и представлява един техен концерт в "Медисън Скуеър Гардън", режисиран не от кой да е, а от самия Тери Гилиъм...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#237 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 26 January 2011 - 14:16 PM

View PostЗмей Горянин, on Jan 24 2011, 09:46, said:

Смисълът на "формула 1" точкуването е не просто масово слушаните групи издали посредствен материал да бъдат санкционирани, а и да бъдат поощрени подобаващо групите от топ 5 или топ 10 в личната класация, където както се оказва горе - долу се простира границата между аргументирания избор и просто нахвърлян пълнеж.
Да де, именно това е целта на занятието, но не виждам нищо лошо да си отбележи като допълнителна информация, че еди-коя си група е била включена в 90% от класациите.

View PostЗмей Горянин, on Jan 24 2011, 09:46, said:

Самият ми начин на слушане не предполага месечен отчет. Не знам, за другите може и да върши работа де. Аз тегля и слушам ежедневно албуми. Когато изслушам текущия си плейлист правя нов с текущо изтегления материал. Нещата, които са ме впечатлили записвам в списък, като относително им слагам оценки. Най-високо оценените ги слагам на USB и ги слушам около месец в колата. Когато слагам новия плейлист в него оставям нещата, които са ми харесали от предишния и се започва отначало. На края на годината имам плейлист само с неща, които са ми харесали и се преслушва всичко наново за да се направи реалната класация. Отделно вече не свалям всичко що е блек, ами първо преслушвам и после евентуално свалям. Превърнал съм се в калибрираща машина. Да му мислят тези, дето слушат по-популярни стилове, че и по няколко :heat:
Хаха, ето един подобен на мен. Аз също прослушвам много албуми, не чак всеки ден нов, но аз събирам албуми по-кампанийно, когато имам време. Не им слагам оценки, но ги подреждам горе-долу по стилове. Ако нещо не ми хареса, трия, а които най-много ми харесат пада голямо въртене. С фолк-метъла се получава, но с по-популярния пауър-метал наистина "му мисля". :harhar:
Hedniska Blod

#238 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 31 January 2011 - 13:32 PM

за мое най-голямо удоволствие и съжаление чак тези дни успях да послушам прекрасния Eparistera Daimones на Triptykon...

ако не бяха скрупулите на някои хора да се пуска блек метъл на кърмачета, албумът щеше да е поне с петнайстина точки по-напред в класацията за 2010 :lol: :yes: :fans:
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#239 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 31 January 2011 - 13:49 PM

Не разбрах какво толкова му харесвате на този албум ^ и това си е. :yes: T.G. Warrior е уникално култова фигура, към текстовете нямам забележки, обаче, толкова досадно и изтъркано ми звучи, и вокалите - едни такива безинтересни... И някак не ми прилича на блек, изобщо. :lol: Последният Celtic Frost беше такъв шедьовър, съвсем ме хваща яд, че едва ли ще чуем нещо такова повече.

За формата на класацията, моето скромно мнение е, че на когото не са му харесали в достатъчна степен двадесет албума, е по-добре да не се мъчи да запълва бройката с ... пълнеж, много моля. Точкуването от Формула 1 може и да помогне, надявам се - за мен наистина е по-важна музиката, която е впечатлила поне някого, а не това, което "всички" са прослушали ... по задължение.
Don't mistake lack of talent for genius.

#240 wolfy

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1086 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Mother Nature

Posted 31 January 2011 - 14:23 PM

Много слаба година. А и в интерес на истината за пръв път нямах особено желание да слушам и търся нови неща. Но каквото чух - не ме впечатли особено...
Non Nobis Domine, Non Nobis... Sed Nomini Tuo Da Gloriam!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users