Jump to content

Портной напуска Dream Theater?!


220 replies to this topic

#41 Тракторист-камикадзе

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts
  • Gender:Male

Posted 09 September 2010 - 23:22 PM

View Postviolator, on Sep 9 2010, 11:26, said:

Май и други имаше, но първа ми се изпречи тази...

Не знам дали някой изчете цялата тема, обаче на мен много ми хареса едно от мненията на 9-та страница: :hunter:


Posted Image

#42 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 10 September 2010 - 09:31 AM

View Postviolator, on Sep 9 2010, 11:26, said:

Май и други имаше, но първа ми се изпречи тази...
Проклет да си, човече. Изгубих 2 часа в четене на стария форум :)
... Through dreams I influence mankind...

#43 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 10 September 2010 - 09:38 AM

Стария форум рулираше :)
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#44 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 10 September 2010 - 09:56 AM

View PostТракторист-камикадзе, on Sep 10 2010, 00:22, said:

Не знам дали някой изчете цялата тема, обаче на мен много ми хареса едно от мненията на 9-та страница: :)


Posted Image


И аз си изчетох старата темичка - направо цепи круши!!! А Аксепт си същестуват, само че като УДО :)))

А Тятар - ами аз ги прослушах с Имаджис и си помислих, че съм открил съкровище! Пък то се оказа едно завиваване на свят - до побъркване.
И ги изоставих. Ама Портной напоследък само откъм техника го докарва. Дори в новия Авенджит ми звучи повече от студен...

#45 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 10 September 2010 - 10:23 AM

Всеки човек е свободен да взема решенията за своето бъдеще. Също така незаменими хора няма. Поне това е моето е мнение.
В този смисъл раздялата на Портной с ДТ ще е добра както за него, така и за групата. Той ще си се впусне в неговите експерименти с хилядите "дини", които е "поел под мишница", а пък ДТ от своя страна ще се фокусират върху създаването на един добър албум, какъвто несъмнено могат да направят.

Това е! Аз лично нито съм шокиран, нито притеснен - просто следвам максимата "Всяко зло за добро".
Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов

#46 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 10 September 2010 - 10:30 AM

View PostDigger, on Sep 10 2010, 10:56, said:

...Ама Портной напоследък само откъм техника го докарва. Дори в новия Авенджит ми звучи повече от студен...
Портной използва стари хватки и трикове през последните години (в Авенджид свири вече написани партитури), но съм склонен да го разбера заради въртележката от мениджмънт, турнета с разни банди и въобще бизнес ангажименти, които ти ядат времето всеки ден все-повече. В този смисъл нов човек в групата със собствен почерк ще внесе свежест – поне се надявам. Надявам се да е креативен и динамичен, но не само с краката, а по принцип.
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#47 reader

    s'duh

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 10 September 2010 - 11:35 AM

Домързяло го е човекът, голям праз. И аз искам вече да се пенсионирам, ама тц. Няма.
Someone's gonna love me...

#48 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 10 September 2010 - 12:17 PM

Quote

Също така незаменими хора няма.

Аз пък съм на коренно противоположното мнение :)
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#49 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 16 September 2010 - 09:56 AM

Интересно интервю с Портной, тук.

#50 Репликант

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts
  • Gender:Male

Posted 06 October 2010 - 23:15 PM

View PostЗмей Горянин, on Sep 10 2010, 10:31, said:

Проклет да си, човече. Изгубих 2 часа в четене на стария форум :)


Досега си четох разни мнения от преди 6-7 години и се пуках от смях. :D
"...we're one, but we're not the same..."

#51 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 09 October 2010 - 14:40 PM

До тук с милите и благи думи:

"Спокойствието, което обграждаше напускането на барабаниста Майк Портной, уви, вече е история.

През последната седмица в интернет пространството, той и вокалистът Джеймс Лабри си размениха неприятни реплики. Всичко започна, след като фен на групата забеляза, че датите от соловото турне на певеца са премахнати от сайта на барабаниста, а последният поясни, че е направил това, след като колегата му е направил "много непочтителни изказвания".

Ето и точните думи на ПОРТНОЙ:

"Страхувам се, че очите не ви лъжат. Не исках да повярвам, че този човек настоява, всички свързано с мен да бъде махнато от DreamTheater.net. Ала когато прочетох интервю на Джеймс, в което твърди, че те в групата не са тъжни от моето напускане, не бих могъл да продължа щасливо да рекламирам соловото му турне.""


TangraMegaRock
I don't know how I managed it...

#52 Scott

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 20 posts
  • Gender:Male

Posted 04 November 2010 - 17:33 PM

Според мен не напусна "правилния" човек. Не съм най-големият фен на ДТ, но винаги ме е учудвало, как толкова виртуозни инструменталисти буквално са се погребали с толкова некадърен вокалист.
За мен Ла Бри е най-голямото недоразумение, което някога съм слушал

#53 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 05 November 2010 - 11:17 AM

View PostScott, on Nov 4 2010, 18:33, said:

Според мен не напусна "правилния" човек. Не съм най-големият фен на ДТ, но винаги ме е учудвало, как толкова виртуозни инструменталисти буквално са се погребали с толкова некадърен вокалист.
За мен Ла Бри е най-голямото недоразумение, което някога съм слушал
Явно прекалено малко си слушал по принцип щом определящ Кевин като недоразумение, явно слушането не ти е най силната страна! Ок, може да кажеш, че ни ти харесва не ти допада като тембър т.н., но да го определиш като недоразумение...... най-малкото трябва да си пестиш и цениш думите, защото ако наречеш Лабрий недоразумение не знам кво трябва да се каже за хора като Ози Озбоурн или Мик Джагър, без да засягам феновете им, например, които наистина нямат нищо общо с пеенето въобще, така че....!
BTW някой да знае или да е дочул нещо за евентуалния нов барабанист??

#54 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 05 November 2010 - 11:24 AM

И аз не съм най-големия фен на ДТ, но ... кой е Кевин? :worship:
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#55 Scott

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 20 posts
  • Gender:Male

Posted 05 November 2010 - 11:25 AM

За кой Кевин говориш? Малкото име на този, за когото говоря е Джеймс, доколкото знам.
Не налагам на никого мнението си, просто то е такова и ще ти кажа защо.
Не че няма по-слаби гласове като цяло /за дедо Ози може да поспорим, защото въпреки ограничения като диапазон капацитет, изобщо не му пречи да въздейства убийствено/, но тук става въпрос за група от калибъра на ДТ, в която всеки един друг е абсолютен виртуоз на инструмента си.
Да, Ла Бри се справя сравнително добре и даже много добре в баладите и по-нежните моменти, но стане ли въпрос да покаже агресия и яко пеене на височини е направо жалък. Да не говорим пък за "изпълненията" му на живо.

#56 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 05 November 2010 - 11:27 AM

View PostBlacky, on Nov 5 2010, 11:24, said:

И аз не съм най-големия фен на ДТ, но ... кой е Кевин? :worship:
Объркал се е... Кевин ЛаБрий, Джеймс Мур :lol:
ПИСУК!

#57 Scott

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 20 posts
  • Gender:Male

Posted 05 November 2010 - 11:32 AM

Ето един нагледен пример:



#58 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 05 November 2010 - 11:55 AM

Абе май вие сте се объркали, ама айде, то явно и ви личи, че не сте фенове на ДТ иначе щяхте да знаете малкото име на Джеймс, но това не е толкова важно де! А някой по-горе говори и за друг Кевин Мур, аз за такъв член нагрупата не съм чувал, явно работата е такава като с един приятел в Лондон който се чудел как е възможно в музикалните магазини в британската столица да не са чували за Гери Мур, а само за някакъв си Гари Моор, но и това е маловажно! Тва че Ози въздейства някому е въпрос съвсем различен от този може или не може да пее, ако някой го кефи да слуша нещо средно между гъгнене и хриптене при това не в тоналност си е изцяло негов проблем, аи аз не мисля че феновете на Ози го харесват заради вокалните му способности, които ясно е за всеки съвсем ги няма! Не мога да отворя линка който си дал, но и няма смисъл предполагам, че е някаква вокална издънка на Джеймс, не се и съмнявам, че има такива, лично аз съм присъствал на такива, но съм слушал и онзи Джеймс който е в записа на Live at the Marquee от 1993 или този който пее в Аwake, има различни типове гласове някои са по трайни други не съвсем, това е специфика на вокална техника, физиология и много други неща! Както и да е Лабрий не е перфектният вокалист, а и кой ли е??, но не мога да се съглася, че е недоразумение, което твърдение да ме прощаваш граничи с някакво пълно малоумие!

#59 Scott

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 20 posts
  • Gender:Male

Posted 05 November 2010 - 12:23 PM

Виж сега, "всеки си има вкус" - казала котката и си облизала задника. :worship:
Дай обаче да не изпадаме в положение на драпащи се по форумите тийнове: "Ти си малоумник, ти пък си едикакво си ... и пр. и пр."
Позволи ми да си имам мнение и да го кажа. А и съвсем не съм с аз единственият, който счита че Кевин Джеймс Лабри (вярно - това било рожденото му име - прав си) е с класи под нивото на останалите от Театрото.

Edited by Scott, 05 November 2010 - 12:25 PM.


#60 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 05 November 2010 - 12:41 PM

View PostStavrogin, on Nov 5 2010, 11:55, said:

но не мога да се съглася, че е недоразумение, което твърдение да ме прощаваш граничи с някакво пълно малоумие!
Както и аз не мога да се съглася с това пълно малоумие:

Quote

Ози го харесват заради вокалните му способности, които ясно е за всеки съвсем ги няма!
От написаното от теб разбирам, че това е ясно НА ТЕБ. А на ВСЕКИ? Дали генерализирането е правилният начин за достигане до истината, как мислиш?
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users