Jump to content

Рок/метъл албумът, с който прослушахте Нашата музика


170 replies to this topic

#121 TEMPOS

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 15 February 2010 - 21:48 PM

Да споделя и аз спомени... когато вече имаше що-годе прилични CD уредби в БГ в нас вече имаше чудесна колекция от класиките, които слушат нашите- Ролинг Стоунс, Назарет, Канзас, Блек Сабат, Флойд, за Пърпъл да не говорим...и като се разбра за концерта на Металика в Пловдив (на който, уви, не отидох) си пуснах нещо тяхно да се ориентирам до колко ще ме грабнат... е, оттогава не спирам да ги слушам...подозирам, че май тогава ми попадна Kill em all, страхотен албум! Не спирам да слушам и другите банди, както вече се спомена има парчета, които не остаряват :lol:

Edited by TEMPOS, 15 February 2010 - 21:49 PM.


#122 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 16 February 2010 - 10:19 AM

Първите албуми бяха:
Хиподил - Надървени Въглища
Хиподил - Хора от Народа
Срам и Позор - Нъой

Не ги броя, защото после започнах да слушам рап,денс и чалга.
В промеждутъка в ръцете ми се озоваха две аудио касетки(някъде 2001г):
Biohazard - State of the World Adress
the eXploited - The Massacre

Изкефиха ме на момента, но бързо ги зарязах след 3 месечно слушане.

Баш зарибявката дойде края на 2003г със саундтраците на филмите Фреди срещу Джейсън и хХх :lol:
Оттам се обособиха първите банди, по които се вманиячих, а именно Lamb of God, Chimaira и Mushroomhead!Първите банди, на които започнах да търся албуми и дискографии!
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#123 deep purple

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 16 February 2010 - 11:20 AM

Много се извинявам,но какво е това сега? "Започнах да слушам рап,денс и чалга" :lol: :harhar: B) Не мисля че съществуват хора,които толкова рязко да сменят музикалните си принадлежности.То какво излиза - сутринта албум на нек'ви рапъри,на обяд Rihanna,след обяд Ивана и преди лягане Napalm Death.Ето това не мога да разбера,иначе никакви вкусове и предпочитания не отричам и отхвърлям.Ама за това си има едно определение...Не смятам,че човек който е слушал чалга може да мине спокойно след това на Black Sabbath.И не мисля че чалгата за феновете и е до време.То това е въпрос на манталитет според мен.

П.П. Не искам да обиждам и засягам никой!!!
Sail away tomorrow,
sailin' far away.
To find it steal or borrow.
I'll be there someday

#124 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 16 February 2010 - 12:32 PM

Излиза такова, че когато нямаш хеви метали в рода или сам си формираш вкуса в продължение на години, докато не намериш кое най-много те кефи, или слушаш това, което и те слушат :blush: От 2003г насам метала за мен е абсолютната и безкомпромисна движеща сила!
Благодаря на саундтраците на Фреди срещу Джейсън и хХх за това!

А за Блек Сабат и аз имам определение,но ще го измълча :D
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#125 deep purple

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 319 posts

Posted 16 February 2010 - 13:10 PM

Виж сега,аз също не съм имал някой в родата който да е слушал такава музика.Именно в тази тема споменах,че първият ми досег с рока беше Burn на Deep Purple,но плочата(до колкото знам) е попаднала случайно в нас.Баща ми и до ден днешен си слуша сръбски песньовки,а майка ми каквото пуснат по радиото.ОК,може и да греша,но просто не мога да си представя как до един момент си възприемал чалгата и т.н. ,а в следващият идва най-крайният музикален стил.Аз се радвам,че си избрал правилната посока,но все пак... :D
Sail away tomorrow,
sailin' far away.
To find it steal or borrow.
I'll be there someday

#126 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 16 February 2010 - 15:22 PM

Просто се бях пуснал по течението. Никога не съм умирал от кеф, докато слушам популярната музика(с изключение на някои евъргрийни).
Такава тръпка, каквато ми донесе тежкия метал, нито една друга музика не е успявала :D
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#127 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 16 February 2010 - 16:07 PM

View Postdeep purple, on Feb 16 2010, 13:10, said:

Виж сега,аз също не съм имал някой в родата който да е слушал такава музика.Именно в тази тема споменах,че първият ми досег с рока беше Burn на Deep Purple,но плочата(до колкото знам) е попаднала случайно в нас.Баща ми и до ден днешен си слуша сръбски песньовки,а майка ми каквото пуснат по радиото.ОК,може и да греша,но просто не мога да си представя как до един момент си възприемал чалгата и т.н. ,а в следващият идва най-крайният музикален стил.Аз се радвам,че си избрал правилната посока,но все пак... :yes:
Може като мен. Кефих се на чалга до едно време, в което поживях в родния град на Ивана и това оказа доста грубо влияние върху мен. То не беше само това, де, обаче да пиша отново огромен пост като онзи в темата за различните фенове на разнородните жанрове нямам време сега.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#128 Стефан Николов

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 147 posts

Posted 17 February 2010 - 08:40 AM

View PostТигър, on Feb 16 2010, 16:07, said:

Може като мен. Кефих се на чалга до едно време, в което поживях в родния град на Ивана и това оказа доста грубо влияние върху мен. То не беше само това, де, обаче да пиша отново огромен пост като онзи в темата за различните фенове на разнородните жанрове нямам време сега.
Стига бе, ако правилно съм разбрал си прекрал известно време в Айтос, пък тука сме си стабилна агитка. Пък и до като имаше свестни кръчми и много рок/метъл се пускаше и още повече хора се събирахме.

#129 BurningSoul

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 1 posts
  • Gender:Male

Posted 23 February 2010 - 21:00 PM

когато бях на 11 години Iron Maiden - Number Of The Beast ме запали :harhar:

#130 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 23 February 2010 - 22:43 PM

Чалгата е състояние на духа. Начин на мислене. Може да се каже, че човек слуша чалга, когато човек мисли чалга. Декарт навремето (още преди "Радка Пиратка") е седнал за момент по отходни нужди, замислил се е (то какво друго да прави човек в такава ситуация) и е казал: "Мисля, следователно съществувам". Ако Декарт беше от Димитровград вероятно би казал: "Мисля чалга, следователно съм прост и псувам". И метълите могат да са прости, да не говорим пък за псуването. Може ли метъл да мисли чалга? Може. Толкова за чалгата. (Мързи ме да мисля, да му е** *****та...) :harhar:

#131 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 24 February 2010 - 09:24 AM

Много си прав бате Джими, това е есенцията на понятието "чалга"!

#132 deluxworld

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 152 posts
  • Gender:Male

Posted 24 February 2010 - 10:05 AM

Запалих се през 1996г. с Металика - Зареждане :)
. . . And Justice For All

#133 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 24 February 2010 - 13:26 PM

View PostСтефан Николов, on Feb 17 2010, 08:40, said:

Стига бе, ако правилно съм разбрал си прекрал известно време в Айтос, пък тука сме си стабилна агитка. Пък и до като имаше свестни кръчми и много рок/метъл се пускаше и още повече хора се събирахме.
Това беше преди десет години, сега не знам как е. Пък и тогава бях в седми клас, та по кръчми много-много не съм ходил. Само дето тогава децата в детската градина ги приспиваха със "Сто патрона". Буквално, когато веднъж сестра ми запя тази гнусотия, след като някаква лелка им я пуснала там да се радват, просто не знаех какво да правя...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#134 spote

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 7 posts

Posted 02 March 2010 - 23:40 PM

А ми незнам така и не разбрах кой бяха групите на тази касетка, закоято баща ми ми каза, че това е Хеви Метъл и аз реших, че така се казва групата( бях 1 - 2 клас и бях чувал за Металика та си казах, че може би има и група Хеви метъл) та имах късмета да попадна на правилните какички. Попитах дали имат касетката Хеви метъл и те ми обясниха, че това музикален стил, а не група. Тогава за 1 - път чух Iron Maiden - The Number of the beast, Megadeth - kill the king и Hypocrisy - Roswellt 47. И малко се поотплеснах с този пост :rolleyes:

#135 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 02 March 2010 - 23:58 PM

View Postspote, on Mar 2 2010, 23:40, said:

И малко се поотплеснах с този пост :)
Направи усилия от тук нататък да пишеш по-грамотно и разбрано ;)
I don't know how I managed it...

#136 spote

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 7 posts

Posted 03 March 2010 - 10:40 AM

И да сега си загледах грешките. Малко няма Едит тука, ама карай. Следващият пост ще го прочета преди да го постна.:)

#137 Стефан Николов

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 147 posts

Posted 03 March 2010 - 17:26 PM

View PostТигър, on Feb 24 2010, 13:26, said:

Това беше преди десет години, сега не знам как е. Пък и тогава бях в седми клас, та по кръчми много-много не съм ходил. Само дето тогава децата в детската градина ги приспиваха със "Сто патрона". Буквално, когато веднъж сестра ми запя тази гнусотия, след като някаква лелка им я пуснала там да се радват, просто не знаех какво да правя...
И тогава си ги имаше, култови кръчми (Баш квартални кръчмета :) ) като "Коча" и "Джамбаза", още не бяха затворени :D

#138 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 03 March 2010 - 17:46 PM

View Postspote, on Mar 3 2010, 10:40, said:

И да сега си загледах грешките. Малко няма Едит тука, ама карай. Следващият пост ще го прочета преди да го постна.:D
Абе малко има, ама няма много :)
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#139 Icarus

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 04 March 2010 - 14:14 PM

METALLICA "And Justice For All"
Не помня точно коя година беше, но албума минаваше за нов. Аз съм бил 5-6 клас лапешник, и един ден реших да си купя касета(не че имах къде да я слушам). В Пловдив на главната имаше такива продавачи един-двама, на сгъваема масичка нареждаха аудио касети, а отстрани, на земята, големите тонколони на аудиоуредбата. Да ти е кеф да си купиш нещо и да го прослушаш!

#140 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 05 March 2010 - 18:54 PM

View PostСтефан Николов, on Mar 3 2010, 17:26, said:

И тогава си ги имаше, култови кръчми (Баш квартални кръчмета :rolleyes: ) като "Коча" и "Джамбаза", още не бяха затворени :harhar:
Хм-излиза така,че най вероятно се познаваме, но просто нямам никакви конкретни спомени.По стечение на обстоятелствата прекарвах преди време....доста време всичките си видове ваканции и често гостувах на баба.Иманата на цитираните кръчни ми звучат страшно познато, просто от единственото ми лято сред местните "метъли" имам спомен от едно единствено име....Сърито :lol:Та ако не ви представлява трудност-бих се радвал да си поговорим(може и чрез лични съобщения разбира се, за да не спамим темата с разни приказки в стил "То")
www.etarfans.org





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users