Jump to content

Концертният живот у нас през 2009г.Говорилня...


55 replies to this topic

#21 Earl Of Black

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 202 posts

Posted 10 January 2010 - 10:28 AM

1. Amorphis (не можах да отида) - това нормално ли е да присъства изобщо в класацията :ninja: И накрая раочарование на годината - концерт на еди коя си банда, защото най-много хора искали да го посетят, но не могли, видиш ли...
I will win but never fight
That's the Art of War

#22 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 10 January 2010 - 15:52 PM

View PostEarl Of Black, on Jan 10 2010, 10:28, said:

1. Amorphis (не можах да отида) - това нормално ли е да присъства изобщо в класацията :D И накрая раочарование на годината - концерт на еди коя си банда, защото най-много хора искали да го посетят, но не могли, видиш ли...

Може би си прав. Ако Ози реши, че няма място в класацията да го замени със следващия посочен. То и той е може би леко спорен. Все пак не съм останал разочарован от целия концерт (който си беше направо мини-фестивал), а само от краткия сет на първата подгряваща група (което и не зависи от тях). Като цяло през изминалата година ходих на толкова малко концерти, че не успях да се разочаровам от никой.

#23 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 January 2010 - 09:35 AM

Да напомня на тези, които искат да участват в анкетата, но все още не са го сторили - крайният срок е петък, 15 януари.
I don't know how I managed it...

#24 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 January 2010 - 17:23 PM

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2009-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Jon Lord За втора поредна година на първо място в класацията и сърцето ми се нарежда концерт, проведен в Пловдив, евала на Йохан Девлетян, СМЕ и останалите, които правят тези концерти възможни, нямам търпение да науча кого ще гледаме на този 1-ви септември!
2. Marillion Великата петорка просто хвана сърцето ми и си направи оригами от него, само не помня до каква фигура го докараха, защото бях прекалено замаяна от случващото се на сцената.
3. Queensryche Ми...предвид това, че докато правеха Jet City Woman, една приятелка ме откри в тълпата, потупа ме по рамото, а аз не я познах, мисля, че добивате яснота :harhar:

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2009-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. Jon Lord Нямаше нито едно нещо, което да е не-както-трябва, с изключение на пияните копелдаци, които крещяха Black Night, но те все пак не зависят от организацията. :rolleyes:
2.
3.

ІІІ. Разочарованието на 2009-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. ASIA Една ужасно специална за мен група, която обаче ми показа лице, за което не бях подготвена. Просто не очаквах, че хора, способни да създадат песни като Rock and Roll Dream, Without You и т.н., и т.н., ще бъдат чак толкова бездушни и резервирани към публиката си. Знам, че е доста глупаво, но имам подчертано емоционално отношение към Asia, та затова. Всичко това изключая Джеф Даунс, който единствен ми остави много положително впечатление.
2.
3.

ІV. Издънката на 2009-та според Вас е:
1. Foreigner Нямам думи.
2. Rock the Balkans А тук дори и да намеря някакви, ще бледнеят пред изумителното малоумие, което представляваше този "фестивал"...не по вина на групите.
3.

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. SME
2.
3.

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2010-та?
1. Roger Waters Дали тук, дали в Азербайджан, искам да го гледам на живо, мамка му (не лично на него :yes: )!!!!
2. Alan Parsons Project Предвид това, че ще имат доста близки до България участия, не виждам какво може да попречи на някой промоутър да покани тази разкошна група и тук. МНОГО искам да ги гледам, а за съжаление няма да имам възможност за чужбина.
3. RUSH Същото като точка 1.

Добавям си и 4-та точка към последния въпрос: FISH!!!!

Edited by foreigner, 14 January 2010 - 17:30 PM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#25 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 January 2010 - 20:07 PM

View Postforeigner, on Jan 14 2010, 17:23, said:


Добавям си и 4-та точка към последния въпрос: FISH!!!!

Дано не те разочаровам, но това може и да не се случи никога повече - последните новини за здравословното състояние на Дерек не са особено добри, но нека да не драматизирам излишно и без това тягостните вести, долитащи напоследък от Хадингтън... :rolleyes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#26 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 18 January 2010 - 12:56 PM

View Postmarillion, on Jan 14 2010, 20:07, said:

1. Rage / Sabaton – 28т. 8 пъти посочен на първо място.
2. Hammerfall / Sabaton / Bloodbound – 25т.

От икебана дървесата ги боли!!! ;) ;)

Tе горите в Рила на мадридското чучело не са толкоз гъсти, бре! ;)

Освен да си пожелаем догодина Сабатоня да дойдат цели три пъти, за да стане джунглата наистина непроходима! :)
-----------------------------------------
Слушай силно!

#27 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 18 January 2010 - 13:36 PM

View Postviolator, on Jan 18 2010, 12:56, said:



Освен да си пожелаем догодина Сабатоня да дойдат цели три пъти
Ако това твое желание се сбъдне аз ще бъда едно много щастливо джудже ;)
Даже ако може желанието ти да се сбъдне умножено по още три поне :)
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#28 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 18 January 2010 - 14:11 PM

View PostДжуджето_GIMLY, on Jan 18 2010, 13:36, said:

Ако това твое желание се сбъдне аз ще бъда едно много щастливо джудже ;)
Даже ако може желанието ти да се сбъдне умножено по още три поне :)

Прати няколко техни дънера, пардон...записа на Цонко Цонев, току виж ти се сбъднала мечтата за 24-часов безплатен концерт на площадя в Каварна. Под надслов: "Саба-мара-тон"! ;)

Познавайки вкуса му на Цонкя, няма начин да не ги ареса! ;)
-----------------------------------------
Слушай силно!

#29 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 18 January 2010 - 14:25 PM

Забравих най-важното...
Благодаря на всички, които отделиха от времето си и участваха в анкетата! ;) :)
I don't know how I managed it...

#30 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 18 January 2010 - 14:29 PM

View Postviolator, on Jan 18 2010, 14:11, said:

Прати няколко техни дънера, пардон...записа на Цонко Цонев, току виж ти се сбъднала мечтата за 24-часов безплатен концерт на площадя в Каварна. Под надслов: "Саба-мара-тон"! ;)

Познавайки вкуса му на Цонкя, няма начин да не ги ареса! :)
Надявах се за по-близка дестинация ;)
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#31 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 18 January 2010 - 18:44 PM

Posted Image
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#32 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 19 January 2010 - 01:10 AM

От коментарите на сайта към новината за настоящата форумска класация:

Quote

Какви са тея RAGE и Sabaton?Май само като дойдат в БГ се чува за тях.Баси прехвалените групи измислени.
Каkво му е на "Spirit of Bourgas"???Faitn no more,Clawfinger и доста яки БГ групи.В Каварна да не е по-добре с кебабчетата и пенсионерите,които свирят там.
Marillion-тея живи ли са още?
Техническо отношение-били сте на 2 концерта,как може да кажете кой е бил най-добрия.На Rock the Balknas бяхте ли?Едва ли.Да беше издънка,защото гледахме некви умрели рок групи преди Лимп бизкит и за замалко да заспим от отегчение.

Към тези дето пишат във форума..СКРИЙТЕ СЕ.

WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#33 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 19 January 2010 - 14:14 PM

Този фрагмент е особено впечатляващ:

Quote

били сте на 2 концерта
Clawfinger, обаче, наистина бяха страхотни, само съжалявам, че не можаха да вместят "The Truth" по някакъв начин.

Между другото, може да се смята, че Type O Negative делят третото място на последния въпрос. :) Не им дадох задължителните три точки, единствено защото няма надежда да посетят прекрасния ни континент тази година. Дори се съмнявам, че можем да очакваме повече студийни или концертни изяви от тях.
Don't mistake lack of talent for genius.

#34 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 January 2010 - 14:26 PM

View PostMor-Rioghain, on Jan 19 2010, 14:14, said:

Дори се съмнявам, че можем да очакваме повече студийни или концертни изяви от тях.
Това защо?
I don't know how I managed it...

#35 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 19 January 2010 - 15:08 PM

Quote

Какви са тея RAGE и Sabaton?Май само като дойдат в БГ се чува за тях

Всъщност, доколкото знам, Rage са сравнително непопулярни у нас, в сравнение с останалия свят.
За Sabaton не знам.
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#36 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 19 January 2010 - 15:49 PM

View PostSatyr, on Jan 19 2010, 01:10, said:

От коментарите на сайта към новината за настоящата форумска класация:
Този пич май въобще не е влизал във форума :angry3: Има ли смисъл изобщо да му обръщаме внимание -_-

Edited by Metal Heart, 19 January 2010 - 15:50 PM.

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#37 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 19 January 2010 - 20:02 PM

Аз пък съм съгласен с някои от нещата,които въпросният посетител казва, въпреки че определено осъждам грубото му изказване и отношение. На мен лично Рейдж, Сабатон и Мастодон не могат и не могат да ми влязат подкожно и не разбирам тази еуфория около тях,а що се отнася до Краварна - да , това е последното място, на което трябва да се организират рок концерти в България,а и концерти въобще. И наистина какво му е на фестивала в Бургас ,че толкова помия се изля по негов адрес. Аз видях две основни грешки и слаби страни -пропусквателният режим преди концерта на Фейт и липсата на достатъчно кетъринг места. Останалото си беше на ниво и атмосферата бе уникална.

#38 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 19 January 2010 - 20:27 PM

View Postking_of_dreams, on Jan 19 2010, 20:02, said:

Аз пък съм съгласен с някои от нещата,които въпросният посетител казва, въпреки че определено осъждам грубото му изказване и отношение. На мен лично Рейдж, Сабатон и Мастодон не могат и не могат да ми влязат подкожно и не разбирам тази еуфория около тях,а що се отнася до Краварна - да , това е последното място, на което трябва да се организират рок концерти в България,а и концерти въобще. И наистина какво му е на фестивала в Бургас ,че толкова помия се изля по негов адрес. Аз видях две основни грешки и слаби страни -пропусквателният режим преди концерта на Фейт и липсата на достатъчно кетъринг места. Останалото си беше на ниво и атмосферата бе уникална.

Тя затова е класация на форума и няма претенции за глобална значимост, затова и според мен има и анкета в самия сайт, да видим там какви ще са резултатите. Като гледам специално за Муунспел разминаването не е голямо, тъй като и тук техният концерт беше обявен за номер едно в техническо отношение. Колкото до Сабатон - аз като нефен не виждам къде е проблемът да са номер едно и на душата на голяма част от активните съфорумци, защото да не забравяме, че не всички са пуснали своята класация. Безпочвеното плюене по хората, само защото не изповядват личния ми/ти вкус, е крайно жалко и несимпатично. Колкото до Каварна съм склонна да се съглася, но пак ще е твърде субективно и само от гледна точка на местожителството ми. Но основното, което ме провокира да отговоря, е темата за Спирита, защото аз бях сред плюещите. Изключвам личен фактор като обичам тоя, умирам за оня, има поне две крайно обективни причини този фестивал да се обяви за разочарование: водещ до припадък пропусквателен режим и некоординирана програма, поради което на фона на Патън слушахме хаус. Да съсипеш кефа на посетителите и изпълнението на така чакания хедлайнер - повече от това здраве му кажи, а има и още други дребни дразнители.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#39 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 January 2010 - 21:02 PM

View PostRebel, on Jan 19 2010, 20:27, said:

некоординирана програма, поради което на фона на Патън слушахме хаус. Да съсипеш кефа на посетителите и изпълнението на така чакания хедлайнер - повече от това здраве му кажи, а има и още други дребни дразнители.
Ето за това става въпрос, когато говорим за миналогодишния Спирит :angry3:
I don't know how I managed it...

#40 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 19 January 2010 - 21:39 PM

View PostOzzy, on Jan 19 2010, 14:26, said:

Това защо?
Поради причините, които са накарали Джош да не участва в последното им турне. Двамата по-млади вече имат друга група. При техните проблеми със здравето и с издателите, няма да се изненадам, ако, преди да запишат нов албум, решат да се пенсионират (или аз реша същото).

Едва ли някой одобрява налагането на нечий вкус, но, някак дразнещо би било абсолютно всички да са на едно и също мнение, така произлизат и неуредици като през първия ден в Бургас - третият мина безпроблемно. Наистина съжалявам, че не сте останали толкова доволни, колкото аз от това събитие и от други по-малки, които няма да намерят място по върховете на класациите.
Don't mistake lack of talent for genius.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users