Jump to content

Последният филм който гледах беше...


681 replies to this topic

#321 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2008 - 01:16 AM

violator, след като прочетох поста ти, реших да гледам филма. И останах покъртена. Няма какво друго да кажа, не е като да не си го описал добре. Свободата...в най-чистата и форма.
walk into the jaws of hell.

#322 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 13 April 2008 - 08:52 AM

View PostPinky, on Apr 13 2008, 02:16, said:


Препоръчвам още по-горещо саундтрака на филма. Оголена до кокал музика. И най-крехката костица в него - "Long Nights", засяда сигурно в кривото гърло и задавя безотказно слушателя.

Няма да преувелича, ако кажа, че парчетата за "Into The Wild" са едни от най-силните, които Еди Ведър е писал от "Ten" насам!
-----------------------------------------
Слушай силно!

#323 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 13 April 2008 - 09:02 AM

View Postforeigner, on Apr 13 2008, 01:24, said:

Никога повече филм на Оливър Стоун, НИКОГА!!! :worship:

Леле, колко силни думи! :worship:

Три пъти помисли - един път режи! :worship:

Дано вече си гледала шедьоврите му "The Doors", "Родени убийци", "Взвод", "JFK", "Уолстрийт"..., щом си решила да приключиш завинаги с този режисьор. Защото са абсолютно задължителни за всеки киноман и би изгубила доста, лишавайки се от тях.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#324 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 April 2008 - 10:16 AM

Оливър Стоун е толкова значимо име в съвременното кино, че е излишно да поставяме под съмнение нито качествата му като режисьор, нито непреходните ленти които е оставил след себе си. И въпреки, че разбирам разочарованието ти от филма "Роден на 4-ти юли" и почти мога да се съглася с част от констатациите в постинга ти, общото усещане което оставиха думите ти у мен е на благородна завист. :worship:

Младостта не е порок, а също така е привилегия да казваш нещата такива каквито са, или поне такива каквито ги чувстваш. Това е форум, свободен за всички, които спазват правилата му, независимо от възраст, пол или религия. В този смисъл твоето мнение е напълно меродавно и никой тук няма право да се оплаква. Лошото е, че тук се навъртаме и разни "дъртаци" като мен и Вайли, които много държим на ценностите в живота си. Когато си възприел Оливър Стоун за една от житейските си ценности и си подминал тридесетте се получава така, че каквато и боза да направи този човек ти си склонен да му простиш в името на останалото му бляскаво творчество. :worship:

За какво ти пиша тези неща? Пиша ги защото ти се радвам. :worship: На младостта, на прибързаността, на смелостта, на страстта и на куп други неща... Пиша ти ги, за да те подтикна да отидеш до съседната видеотека и да си вземеш филма "The Doors" /нали ги харесваш?/, да се прибереш в къщи и се отдадеш на различния поглед на Оливър Стоун към темата. От този филм ще разбереш, че Стоун е голям фен на групата. Толкова голям, че си позволява да представи Джим като захаросана звезда тип Роби Уилямс заобиколен навсякъде от пърхащи перхидролни блондинки готови на всичко за една снимка с идола си. Когато връщаш филма във видеотеката би могла да попиташ плахо и за "Родени убийци", но те предупреждавам, че след този филм ще ти се прииска да се върнеш в тази тема и да изтриеш мнението си от по-горе. Само че времето за редакция безвъзвратно ще е изтекло... :metal:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#325 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 13 April 2008 - 13:36 PM

View Postviolator, on Apr 13 2008, 10:02, said:

Леле, колко силни думи! :worship:
Силни са, прибързани-също. Признавам. Но след като съм се настанила пред ТВ-то с ясното съзнание, че ще гледам филм, който третира интересна за мен тема, с любима моя актриса, филм, за когото съм чувала страхотни отзиви, и получа това, направо се чудя как не съм казала нещо още по-смущаващо "старите" кримки като теб и Marillion :worship:

View Postmarillion, on Apr 13 2008, 11:16, said:

Гледала съм The Doors. Ще гледам и този, който ми препоръчвате и двамата. Но след най-малко месец. А довечера ще си лекувам нервите с Dog Day Afternoon (1975) на Сидни Лъмет. И ако имам време, ще продължа с Prince of the City (1981), пак негов, с любимия ми Трийт Уилямс.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#326 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2008 - 14:08 PM

Препоръчвам още по-горещо саундтрака на филма.

След като успях да се окопитя, това беше първата ми работа - да го изтегля, следователно и да го чуя. Толкова... абе трябва да се гледа/слуша, няма друг начин.
walk into the jaws of hell.

#327 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 13 April 2008 - 19:26 PM

View Postviolator, on Apr 13 2008, 10:02, said:

Леле, колко силни думи! :blink:

Три пъти помисли - един път режи! :D

Дано вече си гледала шедьоврите му "The Doors", "Родени убийци", "Взвод", "JFK", "Уолстрийт"..., щом си решила да приключиш завинаги с този режисьор. Защото са абсолютно задължителни за всеки киноман и би изгубила доста, лишавайки се от тях.

Да се включа и аз към теб и Мерилиън в "защита" на Оливър Стоун. Той е сред най-големите режисьори напълно заслужено.

@ Форинър...откъде чак толкова негодувание към "Роден на 4-ти юли"...разбира се, твое лично мнение е, но да споделя и своето: два пъти съм го гледала и два пъти съм плакала, сигурно ако бях мъж бих плакала още повече. Филмът е много силен и много човешки и освен всичко поставя фундаментално-екзистенциални, а и чисто човешки въпроси...и един наистина много плътно изграден образ от Том Круз...това е един от филмите, които са ме жегнали и развълнували някъде дълбоко в същината ми, а за мен това е достатъчно да го наредя сред ценните за мен филми.

А "Взвод" е убийствено силен филм.

Edited by Hard rock fan, 13 April 2008 - 19:29 PM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#328 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 13 April 2008 - 19:36 PM

View PostHard rock fan, on Apr 13 2008, 20:26, said:

@ Форинър...откъде чак толкова негодувание към "Роден на 4-ти юли"...
Двамата ми най, ама най най най любими филма са все за виетнамската война и са все ревливи-HAIR и The Deer Hunter. Признавам си, обичам да си поревавам на филми... :blink: Но докато вчера гледах този, бях почти убита от досада и колкото и да хленчеше Том Круз, през цялото време извикваше в мен само мисли от рода на "Уф, като ти е толкова крив животът, що не вземеш да се гръмнеш бе!"
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#329 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 13 April 2008 - 21:20 PM

извинявай ама Hair ли ти е един от най-ревливия филм за виетнамската война :blink: :D :D
тогава какво ли ще кажеш за Форест Гъмп
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#330 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 13 April 2008 - 21:35 PM

View PostAbadon, on Apr 13 2008, 22:20, said:

извинявай ама Hair ли ти е един от най-ревливия филм за виетнамската война :blink: :D :D
тогава какво ли ще кажеш за Форест Гъмп
Forrest Gump не ме докара до рев :no: За малко...
а какво не му е ревливо на HAIR? :blink: първия път като го гледах не можах да се успокоя 40 минути!
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#331 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 13 April 2008 - 22:26 PM

ми незнам може би винаги съм приемал Коса като мюзикъл. верно много добра филмова адаптация, саундтрак който е белязал голяма част от израстването ми и звучал по безброй купони, с един от най-яките финали(който за мен е хепиенд), но той дори и няма много общо с Виетнамската война. за това се избъзиках с Форест гъмп . от тази гледана точка Рамбо 1 е много по-въздействащ филм за същата тази война.
но ако говорим за истински филми които показват безумната идея на войната и нейното отражение върху обикновения (или необикновения) човек: Взод и Добро утро Виетнам и Небе и Земя(пак на Оливър Стоун), Роден на четвърти юли, Апокалипсис сега
другия момент, че аз доста трудно се разтърсвам от филми и не съм най-точния критерии
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#332 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 13 April 2008 - 22:47 PM

View Postviolator, on Apr 6 2008, 18:36, said:

Ако след края на "Into The Wild" не си се почувствал поне мъничко по-добър човек,...този филм не е бил за теб!

Подтикнат от хубавите думи които си написал за този филм реших да го изгледам тази вечер. Наистина добро кино с добра драматургия построена върху истински сюжет. Нещото което обаче предизвика у мен двучасовата среща със света на Алекс Супертрамп е по-скоро носталгия по доброто старо роуди-мууви на големия Вим Вендърс и несбъднатата ми мечта да видя екранизирана от него самия една от най-любимите ми юношески книги "По пътя" на Джак Керуак...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#333 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 April 2008 - 02:14 AM

View PostAbadon, on Apr 13 2008, 23:26, said:

ми незнам може би винаги съм приемал Коса като мюзикъл. верно много добра филмова адаптация, саундтрак който е белязал голяма част от израстването ми и звучал по безброй купони, с един от най-яките финали(който за мен е хепиенд), но той дори и няма много общо с Виетнамската война. за това се избъзиках с Форест гъмп . от тази гледана точка Рамбо 1 е много по-въздействащ филм за същата тази война.
но ако говорим за истински филми които показват безумната идея на войната и нейното отражение върху обикновения (или необикновения) човек: Взод и Добро утро Виетнам и Небе и Земя(пак на Оливър Стоун), Роден на четвърти юли, Апокалипсис сега
другия момент, че аз доста трудно се разтърсвам от филми и не съм най-точния критерии
Финалът е наистина хепиенд доколкото всеки друг би окепазил тотално целия филм. :D Не те ли затрогва поне малко сцената, в която Клод търчи след онзи самолет и крещи "Бъргър!"? Мен винаги ме е докарвала до невероятни състояния...
Добро утро, Виетнам е блестящ филм. За Роден на 4-ти юли казах, върху другите нямам наблюдение. Апокалипсиса и взвода все се каня да ги гледам, но все не съм в подходящото настроение. Сесията такова може и да се появи... :blink:

Онтопик: Все пак гледах Dog Day Afternoon (1975). Това вече е блестящ филм! Правен е по истински случай. Невероятни роли на Al Pacino и John Cazale. Номиниран за Оскар за: най-добър филм, най-добър режисьор, най-добър актьор, най-добър поддържащ актьор. Печели Оскар за сценарий.
Става дума за един най-обикновен банков обир, който би трябвало да отнеме десетина минути, но 12 часа по-късно вече е най-горещата новина, предавана на живо като някакво риалити. Всякакви клишета с крещящи негри, размахващи големи патлаци са елегантно избегнати и филмът е почти изцяло изнесен от двамата актьори. А финалната сцена на летището... :D И погледът на Пачино... :blink: Ще взема четвъртък пак да го гледам!

PS: Няколко добри думи за John Cazale. Невероятен актьор, който обаче играе само в 5 филма през живота си (включително The Godfather 1, 2, 3). Всички тези филми са били номинирани за оскар, а 3 печелят. Бил е сгоден за Мерил Стрийп и приятел на Пачино, с когото играе в 3 филма. Последният му филм е Ловецът на Елени. Когато е получил сценария, е знаел, че умира от рак, но отчаяно е искал да изиграе ролята си там. Когато от кинокомпанията научават, искат да го заместят с друг, но тогава Стрийп заплашва, че ще напусне. Така той завършва снимките и малко след това умира.

Edited by foreigner, 14 April 2008 - 02:23 AM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#334 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 14 April 2008 - 08:05 AM

View Postforeigner, on Apr 13 2008, 20:36, said:

Двамата ми най, ама най най най любими филма са все за виетнамската война и са все ревливи-HAIR и


На мен "Коса" ми е всичко друго, но не и ревлив.

А най-големият филм за Виетнам на всички времена и изобщо най-големият филм на всички времена е "Апокалипсис сега" Еми няма такъв филм!

П.П. Снощи по една от Диемите улових "Оркестър без име" и за хиляден път го изгледах с голям кеф :blink:

Edited by Hard rock fan, 14 April 2008 - 08:20 AM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#335 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 April 2008 - 08:51 AM

View Postforeigner, on Apr 14 2008, 03:14, said:

Апокалипсиса и взвода все се каня да ги гледам, но все не съм в подходящото настроение.

Когато стане дума за филми посветени на виетнамската война би трябвало да се започне именно с тези два киношедьоври. Първият изследващ духовната деградация причинена от безсмислието на войната, а вторият политическата кокоша слепота и безумие довели до военен конфликт. Просто гледай тези два филма и ще разбереш защо повечето хора считат "Коса" за увлекателен хипи-мюзикъл в който Виетнам присъства само заради епохата в която се развива действието... :blink:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#336 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 14 April 2008 - 08:59 AM

View Postmarillion, on Apr 14 2008, 09:51, said:

Когато стане дума за филми посветени на виетнамската война би трябвало да се започне именно с тези два киношедьоври. Първият изследващ духовната деградация причинена от безсмислието на войната, а вторият политическата кокоша слепота и безумие довели до военен конфликт. Просто гледай тези два филма и ще разбереш защо повечето хора считат "Коса" за увлекателен хипи-мюзикъл в който Виетнам присъства само заради епохата в която се развива действието... :D

:blink:

btw, понеже се споменаха в едно изречение Взвод и Апокалипсис, издирих една стара и интересна дискусия в ол-а, давам линк с надежда, че участниците няма да ми се сърдят.
http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Num.../0/fpart/1/vc/1
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#337 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 14 April 2008 - 09:16 AM

View PostHard rock fan, on Apr 14 2008, 09:05, said:

П.П. Снощи по една от Диемите улових "Оркестър без име" и за хиляден път го изгледах с голям кеф :blink:

ако успееш да го изловиш на двд направо ми грабвай едно :D
от цялата поредица бг филми почти единствено него нямам и не мога да открия...

гледах последно - Банков обир. динамичен екшън по действителен случай с малко по-различен от познатия ни до болка сюжет.
на тръгване се сетих за подобен действителен случай преди известно време у нас - обира на Банката срещу Южния парк..... прокопани подземни тунели към трезора и личните сейфове
съдържанието на последните така и не се установи, поради липса на конкретна информация от собствениците им
във филма това се оказа подробност от изключително важно значение.
бива филмчето :D

Edited by wiktory, 14 April 2008 - 09:19 AM.


#338 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 April 2008 - 12:20 PM

View PostHard rock fan, on Apr 14 2008, 09:05, said:

На мен "Коса" ми е всичко друго, но не и ревлив.
Аз го казван не в негативен смисъл, а в смисъл на това, че всеки път след като го изгледам следва истерия :(


View Postmarillion, on Apr 14 2008, 09:51, said:

Просто гледай тези два филма и ще разбереш защо повечето хора считат "Коса" за увлекателен хипи-мюзикъл в който Виетнам присъства само заради епохата в която се развива действието... :yes:
Не съм казала нещо друго(защото филмът е точно такъв), а че "третира темата за войната". "Третирам" се различава от "развивам" :crying: Все пак във филма не е показана и половин секунда кадри от бойното поле, но цялата история нямаше въобще да съществува, ако не беше тази война...
Взвод и Апокалипсис са подготвени и ще ги изгледам, но действително трябва да съм в настроение за такова нещо.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#339 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 14 April 2008 - 17:49 PM

Posted Image

Гледах “Before the devil knows you`re dead”. Учудващо, на 83 години ветеранът Сидни Лъмет е сътворил един от най-изпипаните си шедьоври. Режисьор на „Кучешки следобед”, „Серпико”, „12 разгневени мъже”, „На следващото утро”, Лъмет (който по думите на Роджър Еберт е направил повече гениални филми отколкото другите режисьори изобщо са заснели като цяло) е впрегнал неуморната си креативна енергия в създаването на почти съвършен филм.

Кастингът е железен, даже тройно закален – Филип Сиймур Хофман и Албърт Фини изпълват образите си с жесток и правдоподобен драматизъм, прекрасната Мариса Томей блести както винаги, а Итън Хоук е повече от всякога на мястото си като неудачник с лабилен характер.

„Можеш да останеш в рая половин час, докато дяволът разбере, че си мъртъв” е изразът, който дава заглавието на този изключително мрачен и напрегнат трилър за лицемерни семейни чувства, потъпкан морал и мерзки постъпки.

Хомфман и Хоук са двама братя, които замислят перфектния обир, който ще ги отведе в ада. Преди дяволът да разбере. Защото дяволът идва, когато моралът изтънее като восъчна капка.

Това е един от най-завършените филми на Лъмет и по моему един от най-добрите трилъри, които изплуват сред поизтърканите сюжети напоследък. Препоръчвам горещо на хора с вкус към черната история.
Заснел филма изцяло на HD, режисьорът се присъедини към колегите си, които обявиха лентата за мъртва и целулоида за отживелица.
А щом една от живите легенди на киното твърди това, може сериозно да се замислим, че дигиталните прожектори ще завземат кината до 5 години. Това е и моята прогноза, впрочем.

Ето и изказването на Лъмет:

Audio

Video

#340 rodd1ck

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 501 posts
  • Gender:Male

Posted 19 April 2008 - 23:54 PM

А що никой не споменава Full Metal Jacket?





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users