Jump to content

Testament в София11.08.2014, з. "Универсиада"


39 replies to this topic

#1 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 март 2014 - 10:21

Колко интересно - Тестамент идват в България винаги през август :)

http://www.werock.bg...ws.php?id=27399

Билети
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#2 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 13 март 2014 - 11:51

Аз съм много доволен. Пропуснах първия им концерт в България... единственият концерт за който закъснях с около 15 минути и в същото време вероятно единственият който е започнал с половин час по-рано от обявения начален час...

Сега тази несправедливост ще бъде поправена :D

#3 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 13 март 2014 - 20:42

Пфу, много концерти, много нещо. :D

#4 Vaskes

    Contemplator

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dirty olde towne of Sofia
  • Interests:Post-punk, Industrial, Gothic Rock, Punk, New Wave, Rock'n'Roll, Orchestral, Instrumental, Experimental

Posted 15 март 2014 - 20:25

Чудно! Една от любимите ми траш групи през последните години. Първият им концерт беше много силен, а оттогава издадоха и два невероятни албума, така че няма да се пропусне. :)
There's a devil crawling along your floor

#5 andro

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 48 posts
  • Gender:Male

Posted 16 март 2014 - 21:38

Прекрасна новина, а най-хубавото е, че вече имам билет. :thankyou:

#6 Vaskes

    Contemplator

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dirty olde towne of Sofia
  • Interests:Post-punk, Industrial, Gothic Rock, Punk, New Wave, Rock'n'Roll, Orchestral, Instrumental, Experimental

Posted 24 март 2014 - 12:57

Кое му е толкова хубавото, сега има да му трепериш пет месеца Чък Били ще се появи ли или не. Аз мисля да си взема на 12 август билет. :D
There's a devil crawling along your floor

#7 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 24 март 2014 - 13:41

Аз предлагам всички до един да си вземем билети на 12 август, т.е. няколко дни след отмяната, упс, исках да кажа канселирането на концерта.

#8 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 март 2014 - 14:24

Не знам дали си искал да кажеш "отмяна" или "канселиране", но е факт, че каза "упс", вместо "опа". Сигурно и "уау" вместо "леле" казваш, пък скачаш на някакво канселиране :lol2:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#9 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 24 март 2014 - 14:57

Уау, уместна и оригинална забележка. :D

#10 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 март 2014 - 15:02

Факт. Журналистическият език отдавна е манджа с грозде, но той не е естествен, нито разговорен език. Но като си изпуснеш бозата на улицата и кажеш "упс", ей това е вече доста, доста по-тъпо и много по-вредно за българската реч.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#11 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 03 април 2014 - 09:00

Концертът ще бъде на 11 август:

http://www.werock.bg...ws.php?id=27666
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#12 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 10 април 2014 - 11:32

можеха спокойно да го направят в маймунарника

#13 ivjordan

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 33 posts
  • Gender:Male

Posted 12 август 2014 - 00:53

Бих казал, пълен смях, ако не беше ужасен кошмар.
За първи път в живота ми, подгряващата група е по-добре озвучена от хедлайнъра (Браво на Даунслот!)
След тях - комедия! Ако не беше толкова зле, можеше просто да е трагично, но в случая беше просто смешно.
Тръгнах си към десет и петнайсе, но ми се искаше да си тръгна още около девет и десет. Не знам кой е отговорен за този цирк, но може най-спокойно да се застреля или поне да спре да се занимава с озвучаване в интерес на хилядите знайни и незнайни слушатели, на които ще се наложи отново да чуят подобна простотия.
Най-лошият концерт в живота ми за има-няма двадесет години редовно ходене по концерти.
Това е положението, нещата винаги могат да се оцапат до непоправимост!
None are so hopelessly enslaved than those who believe they are free...

#14 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 12 август 2014 - 07:23

Звукът беше зле, жалко за хубавите парчета.
Hedniska Blod

#15 Vaskes

    Contemplator

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dirty olde towne of Sofia
  • Interests:Post-punk, Industrial, Gothic Rock, Punk, New Wave, Rock'n'Roll, Orchestral, Instrumental, Experimental

Posted 12 август 2014 - 12:18

Звукът не беше чак толкова зле. Моите уши са чувствителни, имам пукано тъпанче и тинитус, но не бих казал, че снощи звукът ми е причинил някакъв кой знае какъв дискомфорт. Определено съм бил на концерти с по-набичен звук, на които съм съжалявал, че не съм бил с тапи, но снощи беше поносимо откъм сила.
Друг е въпросът, че на моменти звукът беше адски замазан и някои песни беше трудно дори да ги разпознаеш. В други моменти се чуваше по-добре... странна работа.

Между другото, големите групи не си ли водят собствени озвучители? Щото всички са наскачали на промоутъра, но озвучаването не си ли зависи от групата? На клубни концерти ясно, че клубът си има собствена техника и озвучител, ама на големи концерти не е ли различно?

Edited by Vaskes, 12 август 2014 - 12:19 .

There's a devil crawling along your floor

#16 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 август 2014 - 14:28

Дори и на клубни концерти, ако и техниката да е на клуба, най-често групата/групите си водят и собствен озвучител.

А в България е прието да се скача на промоутъра, тъй като много народ си мисли, че той винаги е на огромна печалба от всяко едно събитие, а и по дифолт е виновен, че Макс Кавалера вече не е в Сепултура.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#17 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 12 август 2014 - 16:20

За концерти от подобен мащаб както озвучителят, така и апаратурата се водят/носят от самата група. Озвучителят абсолютно винаги е от роуд крюто на групата - няма изключения. В редките случаи когато осигуряването на апаратурата е задължение на промоутъра, то техническите параметри на същата са изрично упоменати в подписания договор. В случай, че промоутърът не подсигури изрично посочената апаратура - неустойките обикновено са твърде неприятни. Просто не си струва да се спестяват пари посредством наем на кирлива и евтина апаратура защото разходите поради тази причина многократно ще надвишават. ползата от по-ниската наемна цена за апаратурата.

На коментарите на олигофрените под новината за концерта няма смисъл да се отговаря - това само ще осмисли съществуването им. Така или иначе минимум две трети от врещящите срещу промоутъра дори не са били близо до залата, така че...

Колкото до самия концерт, звукът наистина беше трудно поносима отврат.

#18 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 13 август 2014 - 08:53

Доста пъти съм се чудил има ли вариант при доказано лош звук самата банда/мениджъра да платят неустойка, защото както всички видяхме това си е удар по реномето на промоутъра, все пак те плащат за цялостно шоу, част от което е и направата на добър звук.
Друг е въпроса как се доказва такова нещо, но точно в този случай май само глухите могат да кажат на черното бяло.
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#19 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 13 август 2014 - 11:04

View PostAbadon, on 13 август 2014 - 08:53 , said:

Друг е въпроса как се доказва такова нещо
Много трудно и в сферата на фантастиката. Първо - да има установени стандарти за звука. Те обаче трябва да са различни за различните типове зали, стадиони, места на открито и т. н., че даже, едва ли не - различни за всяко отделно място :D
И накрая - няколко десетки експерта, разположени на различни места сред публиката, плюс поне един нотариус :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#20 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 13 август 2014 - 11:19

е все пак този човек е "професионалист" и взима пари за това нещо, напълно нормално е като не си свършиш добре работата да ти се клъцне хонорара, а пък самата група да търпи някакви неустойки. едва ли имат само права и изисквания
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users