Jump to content

Metallica & Lou Reed"Lulu"...


191 replies to this topic

#161 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 21 November 2011 - 14:05 PM

View PostOverhate, on Nov 21 2011, 14:02, said:

Петрушев, ти съвсем неколегиално-адвокатски ( :harhar: ) подмина горната ми забележка, а именно, че съм слушал доста неща на "автора" и това е първото, което не ми харесва, отделно това е първото, в което "автора" ми звучи откровено фалшив. :ninja:

Нищо не съм подминал, но не очаквай от мен да започна да те агитирам в подкрепа на този проект. За мен това си е 100%-ов Лу Рийд и си го харесвам с изключение на няколко песни, в които стърженето ми идва в повече, но няма как...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#162 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 21 November 2011 - 14:08 PM

View PostSatyr, on Nov 21 2011, 14:01, said:

Точно 20 дни по-късно. Говорим за излизане на албум. Т.е. необходимо е време на хората да го чуят. Ако 20 дни при това положение са "доооооста след", като гледам какви социолози излизат, ме е страх да отида на лекар :harhar:
Тогава не ходи на лекар. Още по-малко споделяй публично, че си завършил Социология.
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#163 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 21 November 2011 - 14:09 PM

Говори по същество. Дали 20 дни след излизането на един музикален албум е "дооооста по-късно" за пускането на анкета за него или не?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#164 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 21 November 2011 - 14:15 PM

View PostSatyr, on Nov 21 2011, 14:09, said:

Говори по същество. Дали 20 дни след излизането на един музикален албум е "дооооста по-късно" за пускането на анкета за него или не?
Да, мисля, че е късно, предвид, че коментарите по темата текат доста усилено още преди албумът да излезе ОФИЦИАЛНО преди 20 дни. И анкетата излезе в деня, в който ти получи въпроси относно твоята оценка 2?!? Мисля, че достатъчно досадихме на другите хора от форума, които имат желание да обсъждат албума, а не странични занимания, образованието ни или професиите ни.
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#165 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 21 November 2011 - 14:19 PM

Коментарите по темата текат доста усилено и още много преди да изтече албумът в Интернет или да бъдат пуснати първите откъси от него. Тогава е трябвало да я пуснем преди два месеца.
Заблудил си се - анкетата е от вчера, а въпросите относно оценката 2 тук са от "дооооста по-рано" (по твоите критерии).

И? Дори анкетата да е пусната в мига, в който тук се е заобсъждала прословутата двойка - КАКВО ОТ ТОВА?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#166 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 21 November 2011 - 14:22 PM

View PostSatyr, on Nov 21 2011, 14:19, said:

Коментарите по темата текат доста усилено и още много преди да изтече албумът в Интернет или да бъдат пуснати първите откъси от него. Тогава е трябвало да я пуснем преди два месеца.
Заблудил си се - анкетата е от вчера, а въпросите относно оценката 2 тук са от "дооооста по-рано" (по твоите критерии).

И? Дори анкетата да е пусната в мига, в който тук се е заобсъждала прословутата двойка - КАКВО ОТ ТОВА?

А, нищо. Отговорът на въпроса "какво от това" си е вече твоя работа :harhar:
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#167 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 21 November 2011 - 14:24 PM

Аз питам за твоя отговор. Дотук той е "нищо". Въпреки че по-горе твърдиш други неща.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#168 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 21 November 2011 - 14:29 PM

View PostSatyr, on Nov 21 2011, 14:24, said:

Аз питам за твоя отговор. Дотук той е "нищо". Въпреки че по-горе твърдиш други неща.
Моят отговор е по-горе, мисля, че ти е достатъчно ясен. Освен това мисля, че казахме предостатъчно извън темата, на края и двамата ще ни накажат :harhar:
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#169 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 21 November 2011 - 14:58 PM

View PostSatyr, on Nov 21 2011, 13:11, said:

Сега разбирам и че липсата на "не ме интересува" пък задължава хората, нямащи мнение, да гласуват
Не задължава, но по-подробно ще отговоря утре, сега не е подходящ момент, само пиша едно изречение, че съм те прочела. :harhar:

Edited by HeathenHeart, 21 November 2011 - 15:00 PM.

Hedniska Blod

#170 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 21 November 2011 - 22:38 PM

View PostSatyr, on Nov 21 2011, 13:36, said:

За мен е изключително представителен вотът в "Блабърмаут".
От 627 гласували 449 (над 70%) дават най-ниската възможна оценка.
Чудно как съм манипулирар гласуването и там :harhar:

Тази анкета е много показателна! Както се вижда, втората по брой гласове оценка за албума е десятка. Дори и да е със значително по-малко гласове. Което мисля ясно показва, че насочеността на албума просто не е към масовия (че и не толкова масов) метъл фен (каквато е преобладаващата маса, струва ми се, на Блабърмаут посетителите). Албумът не е провал, а изключително ръбат експеримент. Това е моето мнение. Уважавам правото на лично мнение на всеки, но и обичам да спазвам максимата "всяка жаба да си знае гьола". Т.е. аз поне ревю на "Лулу" никога не бих се наел да правя, макар и да съм немалък фен на Металика. Затова и се въздържам да го коментирам обстойно. С което в никакъв случай не изказвам мнение за ревюто на сайта, а говоря по принцип и за мен си. Ревюто - каквото-такова, има си автор и той решава как да подходи към него.

Edited by Jimmy Pop, 21 November 2011 - 22:41 PM.


#171 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 22 November 2011 - 01:18 AM

View PostSatyr, on Nov 21 2011, 14:01, said:

Точно 20 дни по-късно. Говорим за излизане на албум. Т.е. необходимо е време на хората да го чуят. Ако 20 дни при това положение са "доооооста след", като гледам какви социолози излизат, ме е страх да отида на лекар :harhar:

Ахахаахахахахахахахахаха!!! :ninja: :lol:

A относно ЛУлу, пробвах отново................. пак не става, не мога!!!! Творба на Лу, творба на Металика, все не става!!!!

Insane in my brain

#172 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 22 November 2011 - 09:57 AM

View PostJoey, on Nov 22 2011, 01:18, said:

A относно ЛУлу, пробвах отново................. пак не става, не мога!!!! Творба на Лу, творба на Металика, все не става!!!!

Моето мнение напълно съвпада с гореизложеното - независимо чия творба е "Лулу", кой се подвизава на обложка, дрънка по китарите или фалшименти на микрофона, просто не става и не става ... Дори и за чеп за каца зеле не става ... :harhar:

#173 satanicart

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts

Posted 22 November 2011 - 10:06 AM

Дали въпросното творение следва да се причисли към творчеството на Металика, на Лу Рийд или и на двете страни едновременно - за мен е без никакво значение. Все ми е тая кой точно го е написал, записал, издал и т.н. Според мен от значение е единствено оценката на всеки отделен слушател за това чудо (от значение само и единствено за самия/самата него/нея разбира се).

Моята лична оценка е: Лулу е отвратителен боклук.

#174 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2011 - 23:31 PM

View PostSatyr, on Nov 21 2011, 13:11, said:

Сега разбирам и че липсата на "не ме интересува" пък задължава хората, нямащи мнение, да гласуват

View PostHeathenHeart, on Nov 21 2011, 14:58, said:

Не задължава, но по-подробно ще отговоря утре, сега не е подходящ момент, само пиша едно изречение, че съм те прочела. :)
Идеята ми е следната - не всеки, който гласува в анкетите е наистина компетентен, сериозен и т.н. Доста цъкат за забавление, убиване на време или просто да са в играта. Често към непознатото първата реакцията е на отхвърляне. Затова мисля, че трябва да има отговор "не знам/ не ме интересува/ нямам мнение", та тези, които наистина нямат мнение, а много им се гласува да не добавят изкуствено към най-отрицателния отговор. Не става въпрос за задължение, а за желание за гласуване.
Дано успях да го обясня. :worship:
Hedniska Blod

#175 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 23 November 2011 - 11:52 AM

Да, разбирам какво имаш предвид, но то е твърде абстрактно в случая. Страхът (и отхвърлянето) на непознатото може да са били много основен мотив при прехода от Тъмните векове на Средновековието към Ренесанса и по-късно при Индустриалната революция :) , но тук говорим за някаква си най-проста анкета, при това - за албум, най-малкото откъси от който почти всеки е чул. Нямаме доказателства, че някой е гласувал с ниска оценка, "отхвърляйки непознатото", това са само догадки. Но имаме доказателство за противното - поне един човек си призна, че е гласувал с максимална оценка, само защото е бил проворикан от "драматичното съвпадение" при стартирането на анкетата :worship:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#176 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 23 November 2011 - 12:15 PM

Aз така и не му разбрах на тоз проблемЪТ. Дори и да си пуснал анкетата за да тестваш оценката си в ревюто спрямо общественото мнение, какво лошо има в това?
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#177 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 23 November 2011 - 12:33 PM

Това и аз не го разбрах, макар че се опитах многократно.
Това, което подизирам, си е чиста Металика-талибанщина :worship:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#178 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 23 November 2011 - 12:40 PM

ПроблемЪТ не е в Металика, защото аз казах, че аблумът на мен не ми харесва, но гласувах със странната оценка 9-10, защото не ми харесва начинът, по който Satyr си защитава ревюто.

Поздрави!
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#179 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 23 November 2011 - 12:48 PM

При което пък аз попитах що за защита е това да се пусне анкета, в която ПРЕСПОКОЙНО резултатът може да се окаже "незащитаващ" ревюто :worship:

Апропо, вие, хора, очи нямате ли?
Оценките не са 1-2, 3-4,... 9-10 и така нататък.
Оценките са 1 ИЛИ 2, 3 ИЛИ 4, 9 ИЛИ 10 и т. н.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#180 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 23 November 2011 - 12:55 PM

Да, прав си за оценките. За другото повече не ми се спори, резултатът е ясен - Албумът не става :worship:
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users