Jump to content

RammsteinТурне 2009/2010


129 replies to this topic

#101 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 09 November 2009 - 13:16 PM

View PostEnvy, on Nov 9 2009, 10:52, said:

Изглежда всичко друго, но не и изненадващо - 19 песни, 9 от които от новия албум... А бе няма лошо, макар че можеше и по-добре...

Сериозно ли не виждаш нищо позитивно? Хм, как се радвам, че не приемам нещата като теб...

#102 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 November 2009 - 13:26 PM

View Postping_pong_bitches, on Nov 9 2009, 13:16, said:

Сериозно ли не виждаш нищо позитивно?
:ninja:
Наистина не знам защо си стигнал до това заключение...
Ще ги гледам и слушам с огромен "позитивизъм", повярвай ми. :D

#103 Dobri

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 79 posts

Posted 09 November 2009 - 15:22 PM

Ще се опитам да не гледам видео от концертите до 8-ми февруари. Да видим дали ще успея. :ninja:

#104 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 07 December 2009 - 03:02 AM

View Postwhiplash159, on Nov 9 2009, 11:43, said:

Снощи се е състоял първия концерт от същинската част на турнето на Rammstein в Лисабон. Сет-листа можете да намерите по-долу:

Rammstein
08.11.2009, Lisbon, Portugal


Rammlied
B********
Waidmanns Heil
Keine Lust
Weisses Fleisch
Feuer Frei!
Wiener Blut
Fruhling In Paris
Ich Tu Dir Weh
Liebe Ist Fur Alle Da
Benzin
Links 2 3 4
Du Hast
Pussy

Encore 1:
Sonne
Haifisch
Ich Will

Encore 2:
Seemann
Engel

точно в този ред ми ги сервираха преди малко :)
не изпълниха само зееман, не знам защо

с две думи - това шоу ТРЯБВА да се види!!

ще разказвам повече като си събера мозъка :)

#105 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 08 December 2009 - 10:31 AM

Един познат има билет в повече за концерта в Белград - за ВИП зоната пред сцена. Ако има желаещи да ми пишат лично съобщение :D
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#106 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 January 2010 - 07:51 AM

Съпорт в Сърбия - отново Combichrist (info).

#107 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 01 February 2010 - 11:51 AM

Попадна ми една доста приятна оферта за организирано посещение на концерта на Rammstein в Белград, от която мисля да се възползвам. Идеята е следната:

Пътува се с нает автобус (45-местен).
Тръгване: от София, сутринта, в деня на концерта
Пътуване на обратно: веднага след концерта
Цена: варира в зависимост от бройката хора, които се включат. За момента сме 20 човека и цената е около 50 лева. Колкото повече хора се присъединяват толкова повече ще пада цената на човек. Ако се напълни целия автобус цената ще е около 25 лева на човек.
Билети за концерта: осигурявате си сами!

Имам координатите на човека (фен като всички нас, и не му е за пръв път да организира подобно нещо), който се е заел с организацията, но нека ако има някой навит да ми пише на лична, за да му ги дам. На част от въпросите (ако има такива) може да отговоря и аз :-)
ПИСУК!

#108 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 04 February 2010 - 09:42 AM

Втората част на турнето (тази, от която е част и концерта в Белград) започна. Ето го и първия сетлист:

Rammstein
Live in Manchester, UK
02.02.2010 - MEN Arena


1. Rammlied
2. Buckstabu
3. Waidmanns Heil
4. Keine Lust
5. Weisses Fleisch
6. Feuer Frei
7. Wiener Blut
8. Fruhling in Paris
9. Ich Tu Dir Weh
10. Liebe Ist Fur Alle Da
11. Benzin
12. Links 2 3 4
13. Du Hast
14. Pussy
Encore 1:
15. Sonne
16. Haifisch
17. Ich Will
Encore 2:
18. Engel
I don't know how I managed it...

#109 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 04 February 2010 - 09:46 AM

View PostOzzy, on Feb 4 2010, 09:42, said:

Втората част на турнето (тази, от която е част и концерта в Белград) започна. Ето го и първия сетлист:

Rammstein
Live in Manchester, UK
02.02.2010 - MEN Arena


1. Rammlied
2. Buckstabu
3. Waidmanns Heil
4. Keine Lust
5. Weisses Fleisch
6. Feuer Frei
7. Wiener Blut
8. Fruhling in Paris
9. Ich Tu Dir Weh
10. Liebe Ist Fur Alle Da
11. Benzin
12. Links 2 3 4
13. Du Hast
14. Pussy
Encore 1:
15. Sonne
16. Haifisch
17. Ich Will
Encore 2:
18. Engel

Напълно очаквано има предимно неща от новия албум. Rammstein са една от малкото групи, които не ми пука какво ще свирят, важното е, че ще ги гледам :)
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#110 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 February 2010 - 10:01 AM

Има някаква дълбока символика във факта, че на 2 февруари са свирили в "MEN Arena"... :blink:
Отделно от това, надъхването за Белград става все по-зверско... Ще се мре! :)

#111 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 21 March 2010 - 20:06 PM

Страховит концерт на Rammstein в Белградска Арена пред близо 20 000 зрители! Трудно се описва подобно преживяване, въпреки, че лично за мен това е втора среща групата. Сигурен съм обаче, че колегата Envy ще ви разкаже за събитието така, че да почувствате поне част от онова, което се случи снощи.

Един въпрос с повишена лесност (награди за верен отговор не се дават :) ): коя е единствената българска интернет медия, на която Rammstein дадоха интервю? :lol:

Защо откакто групата съществува в състава няма нито една промяна? Защо при другите групи има големи сътресения, а при тях не? Какво мислят за провокацията и скандала и защо те са техни основни инструменти, с които изразяват това, което ги вълнува? Как си обясняват факта, че са станали най-известната немска група измествайки от върха дори Scorpions? Защо са единствената група, успяла да добие световна мега популярност пеейки на немски? Помогнало ли им е това, че са от Източна Германия в кариерата им? Защо канибализма или извратения Josef Fritzl намират място в творчеството им? Ще остане ли сетлиста им същия през летните фестивали? Какво да очакват от концерта в София българските им фенове и какво Rammstein казаха специално за тях? Всичко това ще разберете скоро на страниците на....... Вие си знаете къде :)

А дотогава ето няколко неща, които едва ли ще срещнете другаде:
- Rammstein пристигнаха в Белградска Арена не с шест луксозни лимузини, а с два буса тип маршрутка. Само дето бяха малко по-луксозни;
- около тях имаше само шофьори и две преводачка. През цялото време членовете на групата бяха без охрана;
- за интервюто ни бяха отредени 10 минути, които станаха 20. Никой не дойде да ни прекъсне, включително и тур мениджъра на групата;
- Rammstein са пичове. Кимаха и поздравяваха всички журналисти, които чакаха в коридорите за да вземат интервю от тях;
- евтин мърчендайз, особено имайки предвид известността на групата - 15 Евро шапки, 20 Евро фланелки;
- най-интересното пазя за най-накрая: стоим си българските журналисти след интервютата пред служебния вход на залата. По едно време до нас се появяват Till Lindemann и въздесъщия Christian Lorenz. Till беше с куфарче на колелца. Огледаха се и тръгнаха да заобикалят залата, като посоката, която бяха поели водеше право към..................... входа пред който озверелите фенове чакаха своя ред да влезнат в залата. Чудех се какво ли ще стане в момента, в който Till достигне до феновете и те го видят. Самият той съвсем невъзмутимо си вървеше точно към тях и когато разстоянието стана двайсетина метра наклони глава надолу, килна козирката на шапката си по-към лицето за да го прикрие частично и съвсем невъзмутимо мина през групата от стотина-двеста фена, които не му обърнаха никакво внимание. Те изобщо не разбраха кой е този с куфарчето на колелца, който минава между тях :)
I don't know how I managed it...

#112 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 21 March 2010 - 20:25 PM

Rammstein
Live in Belgrade, Serbia
20.03.2010 - Belgrade Arena


1. Rammlied
2. B********
3. Waidmann's Heil
4. Keine Lust
5. Weisses Fleisch
6. Feuer Frei!
7. Wiener Blut
8. Frühling in Paris
9. Ich tu dir weh
10. Du Riechst So Gut
11. Benzin
12. Links 2 3 4
13. Du Hast
14. Pussy
Encore 1:
15. Sonne
16. Haifisch
17. Ich Will
Encore 2:
18. Engel

Умопомрачително изпълнение на Wiener Blut!!! За мен лично най-силното в целия концерт :lol:
I don't know how I managed it...

#113 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 21 March 2010 - 22:22 PM

Като силно незапознат с цялостното творчество на групата, ще кажа, че 3/4 от сетлиста ми е абсолютно непознат :lol:

#114 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 21 March 2010 - 22:28 PM

За мен това беше най-уникалният концерт в живота ми и не заради факта, че от около 15 години съм верен техен фен. Всичко беше перфектно! Няма какво повече да кажа, всичко се изчерпва с това определение. Ще допълня, че и за пръв път присъствам на концерт, започнал точно на секундата в обявения час. Combichrist преди вчера не ме бяха впечатлили, но вече гледам по друг начин на тях - страшни изроди са на живо, правят невероятно шоу!

За всички, които се колебаят дали да посетят Sonisphere и за тези, които не са гледали все още Rammstein - шоуто, което предстои тук, дори да не бъде пълноценно както самостоятелният концерт, е зрелище, което никой не трябва да изпуска!

Edited by Rebel, 21 March 2010 - 22:29 PM.

The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#115 gellllle

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 373 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 22 March 2010 - 10:22 AM

Уникален концерт!!!Просто без думи-Зала която можем само да мечтаем,организация перфектна,влизаш без да се буташ и блъскаш,културна работа,пиеш си бирата вътре в залата без да се редиш един час да си я купиш,пушиш си цигарата вътре в залата,въобще пълен кеф!!А за концерта просто такова шоу не съм виждал-пироефекти,пламъци,звук,всичко на високо ниво и естествено присъствие на хиляди българи съдейки по магистралата натам-Велико преживяване!!С нетърпение очаквам 23юни да преживея това уникално шоу още веднъж!!

#116 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 March 2010 - 13:39 PM

Мда, възпламеняващ концерт се получи... :lol:
А предния ден част от Рамщайн бяха засечени да се разхождат кротко в парка край старата белградска крепост: :)
Attached File  IMG_1053.jpg   226.19K   104 downloads

#117 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 22 March 2010 - 14:20 PM

View PostEnvy, on Mar 22 2010, 13:39, said:

Мда, възпламеняващ концерт се получи... :)
А предния ден част от Рамщайн бяха засечени да се разхождат кротко в парка край старата белградска крепост: :)
Attachment IMG_1053.jpg

Срахотна снимка! И ние два дни се разхождахме по Калемегдан, но нямахме шанса да срещнем Кристоф или Паул. :lol:
Самият концерт беше невероятно изживяване. COMBICHRIST които по принцип не харесвам особено, забиха доста здраво и оставиха приятно впечатление. Дори съжалих, че преди години, когато дойдоха у нас по покана на Gorgon не отидох да ги гледам.
RAMMSTEIN напълно оправдаха много големите ми очаквания и направиха уникално шоу. Аз лично бих предпочел да изпълнят едно към едно сетлиста от Live Aus Berlin, но тъй като това разбира се няма как да стане мога да кажа, че песните бяха добре подбрани. Залата беше невероятна, вентилацията беше на много добро ниво и въпреки, че във FAN PIT-а беше лека навалица се дишаше свободно. Както отбелязаха и преди мен, организацията на влизане беше перфектна и чакахме едва няколко минути, преди да влезем в залата. Същото не може да се каже за излизането, когато трябваше всички от FAN PIT-а и от зона "терен" зад нас да излезем през един изход.
Имам чувството, че на концерта половината бяхме българи. Дори на връщане, на Сръбско-Българската граница, сръбският митничар каза, че сякаш цяла София е била на концерта. :)
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#118 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 March 2010 - 14:56 PM

View PostНещото което вие в нощта, on Mar 22 2010, 14:20, said:

COMBICHRIST които по принцип не харесвам особено, забиха доста здраво и оставиха приятно впечатление. Дори съжалих, че преди години, когато дойдоха у нас по покана на Gorgon не отидох да ги гледам.
Аз продължавам да не ги харесвам кой знае колко, но и мен ме е леко яд, че не ги гледах навремето в София.
А за протокола - ето и техния сетлист от Белград:
  • All Pain Is Gone
  • Scarred
  • Get Your Body Beat
  • Fuck That Shit
  • Blut Royale
  • What The Fuck Is Wrong With You?


#119 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 22 March 2010 - 16:03 PM

Ох, не мога да се сдържа... :) Концертът на Combichrist беше преди по-малко от година (29.03.09), и аз съжалявам (не изключително много), че не отидох тогава.

Страшно се радвам за присъствалите на шоуто на Rammstein, големи благодарности за материалите! Наистина ли е имало толкова много българи?! При положение, че доста отдавна се знаеше, че ще идват и тук. Извън всякакво съмнение беше, е, и си остава, че ще бъде епично, оставащите три месеца ще ми се сторят безкрайни.

Quote

пушиш си цигарата вътре в залата
Това ли е най-важното? :lol: При сегашното положение в родната ни база, това е нещото, което в най-голяма степен ми разваля удоволствието от музиката.

И за мен сетлистът няма никакво значение, все пак, някакви предположения дали за фестивалите ще има промени? Само да можеше някой доброжелател да им подскаже, че няма да ги пусна да си ходят, без да ме поздравят с Te quiero puta!
Don't mistake lack of talent for genius.

#120 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 22 March 2010 - 19:56 PM

View PostMor-Rioghain, on Mar 22 2010, 16:03, said:

Това ли е най-важното? :lol: При сегашното положение в родната ни база, това е нещото, което в най-голяма степен ми разваля удоволствието от музиката.
Съжалявам за офтопика, но не мога да се въздържа да не изразя пълно съгласие. :)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users