Jump to content

Slipknot по-големи от Metallica?


117 replies to this topic

#81 MadButcher

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 41 posts

Posted 27 April 2009 - 07:23 AM

View PostJoey, on Apr 27 2009, 01:13, said:

А на Металика интересно какво ли им е голямо: 100 млн. продадени албума, Master of puppets (а, сори ама то тва не е метал) и т.н.

Прадажбите ли са критерият за "голямост" ;) Браво бе! По-тъпо мнение не можеше да има , амо от нео метъл фен какво можеш да очакваш :crying:
Nazis Raus !

#82 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 April 2009 - 07:47 AM

Дали да не поспрете с личните нападки един към друг? :crying:
I don't know how I managed it...

#83 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 27 April 2009 - 21:11 PM

View PostOzzy, on Apr 27 2009, 08:47, said:

Дали да не поспрете с личните нападки един към друг? :)

Ми аз спирам, щото не ми се занимава с хора под моето
интелектуално ниво. :(

Insane in my brain

#84 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 18 February 2010 - 19:50 PM

Най-големите :lol2:
Най-великите :)
Музиката, която правят ще остане вечна!
Слипнот е най-голямото събитие на метал сцената от 80те насам за мен, въпреки,че има и други нови банди, които са постигнали такъв гигантски успех, като Limp Bizkit, Linkin Park, SOAD, Nightwish...
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#85 Кико

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 81 posts

Posted 18 February 2010 - 19:53 PM

Заглавието на темата звучи като виц от тея дето Тончо Токмакчиев ги разправя.

Нямам против Слипкнот ама да се сравняват с Металика е смешничко.

#86 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 18 February 2010 - 19:58 PM

View PostКико, on Feb 18 2010, 19:53, said:

Заглавието на темата звучи като виц от тея дето Тончо Токмакчиев ги разправя.

Нямам против Слипкнот ама да се сравняват с Металика е смешничко.

Защо да е смешно?
Металика са по-големи, защото са по-стара и уважавана банда.
Но реално погледнато аз, обективно, не мога да преценя кои са по-големи :)
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#87 Кико

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 81 posts

Posted 18 February 2010 - 20:16 PM

Вижте,на тази тема може да спори с часове,дни,месеци,седмици и пак няма да се стигне до консенсус.
Но ,мисля че по-рано в темата Ози е казал,Металика са най-мащабната метъл банда в света.Не мога да ги нарека най-добрата.
За мен и Мейдън и Сабат са по-значими и по-добри по ред причини ,само че за никого не е тайна,че дори и най-върлите чалгари и хора ,които по никой
начин не са запознати с метълът ,се сцепват на "So close ,no matter how far..." и поне веднъж в годината си пускат The Unforgiven I и II както и Enter Sandman.Просто Черната Металика се е появила на пазара на точното място,в точния момент.И най-вече със премерен звук.Вокалите на Хетфийлд са вече по-ниски,музиката по-бавна,по-лирична.Пожънали са успех,който не знам кой може да го задмине.Просто в днешно време всеки палячо,който мисли
,че е бъдещият Тони Айоми си купува китара и почва да издава албуми.Има 6000 разновидности на метълът,във всеки нов брой на Про-Рок намирам поне 5-6 групи,които никога не съм ги чувал,но имат дискография,видео клипове и т.н Вече условията не позволяват МЕТЪЛ банда да постигне успеха на Металика.
За мене е неправилно друго.Да се говори,че Металика са големи заради албумиоте до Черния.Че са по-добри и аз така мисля,но преди Черния албум,всичките албуми не са били въобще така добре продавани и са дебютирали в класацийте се под двуцифрени номера.Първият пробив е "справедливия" албум,който става номер 8.Даже по времето на Мастъра ,мисля че подгряваха Ози на някое от турнетата му ако не се лъжа.Ако го нямаше Черния едва ли щяха да са по-големи от Слейър или дори да бяха ,щеше да е с малко.Просто Черния албум ги прави могъщи и популярни и сред не-метъл обществото.Подобен е случаят с Нирвана.Първият им албум е доста зле продаван ,а след Nevermind почват разбирачите да обясняват колко добър бил и как и тогава съзирали бъдещите звезди у тях.
Някой като стане велик ,после дори да изкочи негов запис,на който пръцка, хората ще кажат,че това е гениално.

Колкото до Слипкнот,аз не мисля,че те не звучат комерс.Даже имат и доста лигави моменти,които естествено са провокирани от времената.За да ги дават всеки ден по МТВ и ВХ1 няма как иначе.Но за мащабите на Металика не може да става въпрос.

#88 TEMPOS

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 18 February 2010 - 20:32 PM

Аз вече на няколко места заявих предпочитанията си, а именно че съм фен на Металика от много много време, но това не ме фанатизира.
Мисля, че е несъстоятелно е да се правят принципно сравнения между несъпоставими величини (без значение дали сравняваме, както в случая, Металика със Слип-а или други банди по между им).
Въобще когато се касае за изкуство от всякакъв калибър -музика, живопис, каквото ви хрумне друго няма как да имаме реална база за сравнение защото боравим с оценъчни понятия- хубаво- лошо, красво-грозно и т.н. Идеята е, че можем да вземем за пример Металика (в случая) само за сравнение на обозрими и конкретни параметри-както всички вече писаха продажби, концерти...обаче да се твърди, че един е по-добър от друг за мен е много съмнително. Половината хора, които познавам биха казали че рисуват по-добре от Пикасо, който правил драсканици, другата половина от света го смята за гениален. Реално ако ще се сравнява някой с друг за съжаление критериите пак ще опрат до комерс и продажби просто защото това са материални величини. Индивидуалните предпочитания обаче никога няма да се повлияят от подобни класации на успешен и по-малко успешен и тъкмо затова има фенове- ако всеки си водеше в тефтера кой къде колко е продал/се е появил на живо/колко пъти не знам си какво просто да спираме да слушаме музика и да почваме бакалските сметки. Така че нека дадем шанс на всички банди- и нови, и утвърдени, но кой е по-по-най....нямам претенции да определям :)

Edited by TEMPOS, 18 February 2010 - 20:35 PM.


#89 mutant

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 18 February 2010 - 21:02 PM

Има вариант и да станат по велики - ако отидат да свирят при Dave Mustane - пред joey jordison ларс изглежда и звучи се едно свири с прави лопати.

#90 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 18 February 2010 - 21:05 PM

Гледам големи философи се нароили във форума :)

#91 Кико

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 81 posts

Posted 18 February 2010 - 21:07 PM

Е то Ларс пред много хора изглежда смешен,ама това не е критерий.Има музиканти,които правят магии с инструментите ,но са известни само в блока и на семейните вечери.

#92 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 18 February 2010 - 21:31 PM

View PostTEMPOS, on Feb 18 2010, 20:32, said:

Аз вече на няколко места заявих предпочитанията си, а именно че съм фен на Металика от много много време, но това не ме фанатизира.
Мисля, че е несъстоятелно е да се правят принципно сравнения между несъпоставими величини (без значение дали сравняваме, както в случая, Металика със Слип-а или други банди по между им).
Въобще когато се касае за изкуство от всякакъв калибър -музика, живопис, каквото ви хрумне друго няма как да имаме реална база за сравнение защото боравим с оценъчни понятия- хубаво- лошо, красво-грозно и т.н. Идеята е, че можем да вземем за пример Металика (в случая) само за сравнение на обозрими и конкретни параметри-както всички вече писаха продажби, концерти...обаче да се твърди, че един е по-добър от друг за мен е много съмнително. Половината хора, които познавам биха казали че рисуват по-добре от Пикасо, който правил драсканици, другата половина от света го смята за гениален. Реално ако ще се сравнява някой с друг за съжаление критериите пак ще опрат до комерс и продажби просто защото това са материални величини. Индивидуалните предпочитания обаче никога няма да се повлияят от подобни класации на успешен и по-малко успешен и тъкмо затова има фенове- ако всеки си водеше в тефтера кой къде колко е продал/се е появил на живо/колко пъти не знам си какво просто да спираме да слушаме музика и да почваме бакалските сметки. Така че нека дадем шанс на всички банди- и нови, и утвърдени, но кой е по-по-най....нямам претенции да определям :lol2:


Евала пич :)

Напълно съм съгласен с теб.

Иначе изчетох всичко тук. И пак не разбрах, защо двете групи трябва да се сравняват. Все едно да се прави сравнение между лодка еднодръвка и параход. Всъщност не мога да разбера защо Металика са толкова велики. На този въпрос отговор така и не намерих. За онези деветимата - смешници. Ама това си е лично мнение и никого не ангажирам с него. Пълнели стадиони и продавали не знам си колко. Че, те и Мюс пълнят стадиони и продават еди колко си. Това прави ли ги велики? Даааааа... знам че говорим за метъл. Онези с маските щели да станата по-велики от Металика? Явно маските им пречат да виждат по-далече от носовете си. И всъщност Металика велики ли са? Лично мнение.

И още нещо, за да завърша словоблудството си: на времето Джон Ленън беше заявил, че Бийтълс са по-великиот исуус. Кво стана? Единият го водят възкръснал. А с другият к'во се случва?

#93 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 18 February 2010 - 21:41 PM

View PostDigger, on Feb 18 2010, 21:31, said:

А с другият к'во се случва?
Ти не знаеш ли? Те двамата с Елвис са избягали в Австралия, живели 10 години сред аборигените, а после ги отнесли извънземни някъде към Алфа Центавър :yes:

#94 Кико

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 81 posts

Posted 18 February 2010 - 21:48 PM

View PostDigger, on Feb 18 2010, 21:31, said:

И още нещо, за да завърша словоблудството си: на времето Джон Ленън беше заявил, че Бийтълс са по-великиот исуус. Кво стана? Единият го водят възкръснал. А с другият к'во се случва?
А нали знаеш,че Исус е възкръснал точно толкова ,колкото и Ленън :yes:

#95 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 18 February 2010 - 22:06 PM

View PostКико, on Feb 18 2010, 21:48, said:

А нали знаеш,че Исус е възкръснал точно толкова ,колкото и Ленън :yes:
Понеже много наблягаш на толерантността, да ти кажа, че тук може и да пишат по-религиозни хора и приказките ти за Исус, може да не им се понравят.

#96 Ognyan

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 12 posts

Posted 18 February 2010 - 22:19 PM

Напълно споделям мнението на TEMPOS. Освен по чисто комерсиални критерии, по нищо друго не може да се сравняват в случая две групи. Фен съм на Металика, но харесвам и уважавам още един куп други групи. Едни от тях по-стари, без чието творчество едва ли и Металика и метъла като цяло щяха, да са това което са днес. Други са по-млади, но също са успели, да внесат нещо новаторско и отличаващо ги сред безбрежния метъл океан. Мисля, че правилния начин е да аплодираме и уважаваме всичко стойностно и да не се поддаваме на фанатизъм и хейтърство.

#97 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 18 February 2010 - 22:28 PM

View PostSvil, on Feb 18 2010, 21:41, said:

Ти не знаеш ли? Те двамата с Елвис са избягали в Австралия, живели 10 години сред аборигените, а после ги отнесли извънземни някъде към Алфа Центавър :yes:

Абе, имах някакви съмнения, ама като няма от къде да ги повтръдя. Вече се надявам сънят ми да е спокоен :yes:

#98 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 18 February 2010 - 22:56 PM

две джуджета спорят кое е по-голямо, ама безумна работа!!!

#99 Кико

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 81 posts

Posted 18 February 2010 - 23:04 PM

View PostSvil, on Feb 18 2010, 22:06, said:

Понеже много наблягаш на толерантността, да ти кажа, че тук може и да пишат по-религиозни хора и приказките ти за Исус, може да не им се понравят.
Извинявам се :yes: макар че се надявам поне на блек-метълите да съм спечелил съпорта :yes:
А иначе не забелязвам особено много да се спазва толерантността ,но както и да е.

#100 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 18 February 2010 - 23:52 PM

View PostSvil, on Feb 18 2010, 22:06, said:

Понеже много наблягаш на толерантността, да ти кажа, че тук може и да пишат по-религиозни хора и приказките ти за Исус, може да не им се понравят.
Това пък откъде ти дойде?!

Гледам, че в последно време всички тук ни е хванало вдетиняването. Дано да не е за дълго...

View PostКико, on Feb 18 2010, 23:04, said:

А иначе не забелязвам особено много да се спазва толерантността ,но както и да е.
Спазва се :yes:
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users