Jump to content

Black MetalОткъде и как?


117 replies to this topic

#81 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 26 May 2009 - 19:35 PM

View PostNosferatu, on May 26 2009, 19:27, said:

Само в мокрите ти сънища :)
STFU & GTFO, newfag. Като е безсмислен спора, защо не предложиш да се заключи темат, както и да се добави правило във Форумните Правила, че се забранява да се дискутира и навлиза в спорове относно стиловете, защото било безсмислено кое какъв стил е? :)

И айде да видим от кой точно мой пост е тръгнал "безсмисления спор", че ми е много интересно. + как разбра, че съм се правил на разбирач, след като аз най-малко съм коментирал в тази тема, освен по глупостите на bourgas и това металика фенбойче.?

:) Не се ядосвай, по-спокойно. Ти явно си от хората дето по гръб не падат............ Ама какво съм тръгнал и аз да ти обяснявам на тебе като виждам , че си безнадежден.

Edited by Fak_yu!, 26 May 2009 - 19:40 PM.

Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#82 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 26 May 2009 - 19:59 PM

Или по-скоро нищо не виждаш, най-много до кривия ти нос.
Посочи, моля, как така от мен тръгнал спора, точния пост.
Като ще отправяш обвинения, не се изнизвай после като бисексуален педераст, с обяснения "Ама ти си бил безнадежден, какво съм тръгнал аз...", а ще ми кажеш въз основа на какво ти смяташ така. В противен случай STFU & GTFO, newfag. :)

#83 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 26 May 2009 - 20:25 PM

Ми аз излизам с предложение да затворим темата. Стана Санданско-норвежка караница (поне доколкото виждам от профилите). Освен това от няколко страници насам не се е коментирал блек метъла като стил, освен несвързаните бъртвежи на момчето влюбено в St. Anger.

Insane in my brain

#84 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 26 May 2009 - 20:41 PM

View PostJoey, on May 26 2009, 21:25, said:

Ми аз излизам с предложение да затворим темата. Стана Санданско-норвежка караница (поне доколкото виждам от профилите). Освен това от няколко страници насам не се е коментирал блек метъла като стил, освен несвързаните бъртвежи на момчето влюбено в St. Anger.

Никак не ми се иска да затварям темата, най-малкото в нея има чудесни постове и още доста хляб, но ако детинските шеги и закачки продължат дори с още едно мнение - ще се наложи да останем без нея.

Обръщам внимание на cygnusx86 да бъде по-умерен в изказванията си. Провокативността не е порок, но когато виждаш, че дразниш болшинството от околните - съобразявай се и не бъди чак толкова краен.

Не приемай това като предупреждение, а като съвет. И не ми отговаряй!
-----------------------------------------
Слушай силно!

#85 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 26 May 2009 - 20:59 PM

ОК нека се опитаме, да върнем нормалния тон в темата.

В последните години, блек метъла като че ли се завърна отново в дълбокия ундърграунд?
Разбира се изключвам групи като Dimmu Borgir или Cradle of filth, защото те отдавна излезнаха
от рамките на стила. Но, въпросът е коя група ще създаде новите Dark medieval times, Nemesis Divina, Anthems To The Welkin At Dusk и много други, който лично мен така ме плениха в средата на 90-те. Тези албуми ме накараха да слушам тази "нечовешки гадна" за някой хора музика за доста дълъг период от време. Днес въпреки че не е сред ежедневните ми mp3 или дискове, продължавам с голям интерес да следя развитието на стила. И така според вас кога ще е Вторият ренесанс на блек метъла?

Ще се радвам също и съфорумците да препоръчат нещо ново и интересно, което съм пропуснал......



Б.А.: На говоря за дълбокия ъндърграунд блек, чиято идея така и не успях да разбера. Но както вече казах, тази музика не е за всеки!

Edited by Joey, 26 May 2009 - 21:01 PM.


Insane in my brain

#86 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 26 May 2009 - 22:09 PM

View PostJoey, on May 26 2009, 21:59, said:

Но, въпросът е коя група ще създаде новите Dark medieval times, Nemesis Divina, Anthems To The Welkin At Dusk и много други, който лично мен така ме плениха в средата на 90-те.
Това едва ли ще се случи.Не защото няма кой да го стори,а защото те вече са в исторята като уникални и гениални.А щом са стигнали до такова ниво няма как да бъдат преповторени.Лично аз слушах блек и то усилено.Но някак си не ми дава много този стил.Прекалено много копирачи и еднакви похвати.Иначе си спомням как денонощно въртях Dusk And Her Embrace и каква магия представляваше той за мен.Разбира се уважавам стила както и (почти)всеки в останалите музикални дебри.Уважавам първоучителите,последователите, тези които радват феновете си с качествена продукция.Но специално при блека се наблюдава едно огромно изчерпване на идеите.Не че го няма при дет метъла,хевито,прога и къде ли още не,но аз не помня в последните 7-8 години да е излязла блек тава,която да е трогнала масовата фен база.Ако греша,поправете ме. :)
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#87 Fruzo

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 63 posts
  • Gender:Male

Posted 27 May 2009 - 14:06 PM

Има добри и оригинални нови банди...просто трябва да се търси...... :worship:

#88 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 27 May 2009 - 15:45 PM

View PostFruzo, on May 27 2009, 14:06, said:

Има добри и оригинални нови банди...просто трябва да се търси...... :worship:

Точно така, добри албуми си излизат и сега, които чисто музикално са си напълно съпоставими с Dark Medieval Times или квото там още беше дадено за пример. Просто днес ситуацията е съвсем различна.
1. Тогава беше модерен ъндърграунд, подкрепен от култови (или пък не) изпълнения като горене на църкви и убийства. Все неща, харесващи се на "тру" блек метъл феновете.
2. Освен, че беше модерно като нещо ново и невиждано, тогава и групите бяха много по-малко. Стилът се раждаше. Докато сега групите са милиони. Един албум няма как да се превърне в такава легенда като De Mysteriis Dom Sathanas (който принципно аз ненавиждам, но и Mayhem не харесвам много де) или Total death.

Иначе да, днешно време се раждат доста добри блек метъл албуми и на двата фронта - олд скуул/тру/роу блек метъла и мелодичния/симфоничния/атмосферичния бм.

#89 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 27 May 2009 - 20:51 PM

Ето една групичка, която не е лоша бтв:
http://www.myspace.com/natanhorde
Белгийци :angry3:

#90 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 28 May 2009 - 09:57 AM

Прекрасни блек метъл албуми се правят и до днес, просто е много по-трудно да ги намериш сред морето от посредствени такива, а то наистина е обширно. Никой никога няма да претвори старите класики наново, както и никой няма да преиздаде Master of Puppets. Това са албуми, които са имали късмета да излязат в подходящ момент в конкретна среда и тези обстоятелства добавят прибавена стойност към номинала им. Съмнявам се, че ако на някой начинаещ фен днес му се пусне De Misteriis например и някой от съвременните добри албуми той ще определи DMDS като класиката. Нещо повече - относително по-лошия звук на класическите блек албуми преди години им придава ъндърграунд чар, който днес с по-скоро недостатък. А по отношение на това, че блекът с е върнал в ъндърграунда - не знам какво имаш предвид. Той винаги си е бил там (като изключим DB и CoF), но ъндърграунда вече е по-шлифован, умерен и "пипнат". Тези, които тръбят, че са истинския съвременен ъндърграунд обикновено са просто твърде некадърни за да излязат от него и се опитват да прикрият този факт с някакъв тру имидж. Това може да върви сред децата, но не и сред тези, които слушат блек от по-дълго време и са надрастнали елементарните емоции.
Аз всеки ден откривам нови хубави албуми и за да не бъда голословен ще изброя малка част (извън споменаваните в класациите за албум на годината) от по-неизвестните, според мен, такива:
Funeral Mist - Maranatha 2009
Crionics - 2008 - Human Error - Ways To Selfdestruction
Calvarium - The Skull of Golgotha 2003, Assaulting the Divine 2004
Arthemesia - 2009 - a.O.a.
Antiphrasis - 2009 Terror Management
Rex Satanachia - 2008 First Legion Of Hell
Solstafir - I Blodi Og Anda 2002
Wolves In The Throne Room 2009, Malevolent Grain 2009
Списъкът може да е още дълъг...
... Through dreams I influence mankind...

#91 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 28 May 2009 - 12:46 PM

View PostЗмей Горянин, on May 28 2009, 10:57, said:



С много голям интерес, чаках твоето мнение. Да навярно си прав, че има и в момента супер качествени
групи. Може би аз не си давам зор да ги търся толково усилено :). И имам предвид, че през началото и средата на 90-те, блек метъла в общи линии се слушаше от всички, които слушат метъл и затова като че ли излезна от ундърграунда. Сега всички слушат много повече дет (визирам групи като Nile, Belphegor, Malevolent Creation и др.), които като че ли в момента изживяват своя Ренесанс. Имам предвид, че крайно десния дет метъл :), в момента се слуша повече от блек метъл. Разбира се тук трябва да изключим според мен освен споменатите от теб групи и Immortal и Satyricon. Но пък за тях може да се каже и че не са точно блек вече. Та те тъй думам аз....... :D

Между другото благодаря за групите, които си посочил, ще им хвърля едно ухо.

Cheers!! :metal:

Insane in my brain

#92 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 28 May 2009 - 15:35 PM

View PostJoey, on May 28 2009, 13:46, said:

С много голям интерес, чаках твоето мнение. Да навярно си прав, че има и в момента супер качествени
групи. Може би аз не си давам зор да ги търся толково усилено :). И имам предвид, че през началото и средата на 90-те, блек метъла в общи линии се слушаше от всички, които слушат метъл и затова като че ли излезна от ундърграунда. Сега всички слушат много повече дет (визирам групи като Nile, Belphegor, Malevolent Creation и др.), които като че ли в момента изживяват своя Ренесанс. Имам предвид, че крайно десния дет метъл :), в момента се слуша повече от блек метъл. Разбира се тук трябва да изключим според мен освен споменатите от теб групи и Immortal и Satyricon. Но пък за тях може да се каже и че не са точно блек вече. Та те тъй думам аз....... :D

Между другото благодаря за групите, които си посочил, ще им хвърля едно ухо.

Cheers!! :metal:
Не знам защо тук таме срещам споменаването на Immortal в един кюп с Dimmu Borgir, Satyricon и Cradle of Filth. Те от началото до края си не смекчават тона, остават верни на сцената и повечето им неща са доста трудно смилаеми, особено пък за хора, които не слушат блек, но харесват Puritania, да кажем. Дори и в най-"тру" годините си DB, Satyricon и CoF са били много по-лесно смилаеми от тях. Belphegor аз си го взимам в блек метъл тайфата и не го давам на дет-а, ако ще и крайно десния :D Nile и Malevolent Creation (доколкото съм слушал едните и помня за другите) са дет метъл, но не и крайно десен. Изобщо при дет метъла (повтарям не съм специалист) се забелязва същата тенденция като при блека - групите или се научават да свирят, или порастват, или си намират по-сносни инструменти/оборудване/продуценти с времето и смекчават изразните средства. Спомнете си например какво представляваха Suffocation в Effigy of the Forgotten (1991) и Breeding the Spawn (1993), Vader в Morbid Reich, Napalm Death, Death, Entombed, Hypocrisy, Carcass, Sepultura и още дълъг списък и какво са те сега. Сцените, според мен, са с аналогично развитие. А дали дета се слуша повече от блека - да, и това винаги е било така (нищо, че в даден период покрай блека може да се е вдигало повечко жълт шум), както и траша повече от дета, хевито повече от траша, а хард рока повече от хевито.
Не знам какво слушат днес младите хора, но ако е като едно време, то със сигурност 80% от тези, които тръбят, че слушат дет или блек, всъщност не го харесват и това ще проличи след 2-3 години.
Винаги ми е било интересно, дали ако на едно девствено ухо му се пуснат извадени от времето и контекста легендарни албуми и съвременни що годе прилични такива, то разбере кое е класиката и кое е подражанието. Аз лично съм много щастлив от факта, че съм съвременник на излизането на Master of Puppets и And Justice for All, на Beneath the Remains, на Deicide, и на легендите в блека, защото съм почти убеден, че тези, които днес ги слушат тези албуми не усещат това, което усещах аз.
А наистина крайно десния дет няма начин да се слуша повече от блека, защото той общо взето е неслушаем и не бива да се приема без лекарскo наблюдение. А виж кое се слуша повече - крайно десния блек или крайно десния дет метъл - тук става въпрос за толкова малки количества, че те влизат в статистическата грешка. :P
Нещо се разприказвах и забравих за какво иде реч... :D
... Through dreams I influence mankind...

#93 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 28 May 2009 - 22:44 PM

View PostЗмей Горянин, on May 28 2009, 10:57, said:

А по отношение на това, че блекът с е върнал в ъндърграунда - не знам какво имаш предвид

Не се изразих много правилно. Той си беше пак ъндърграунд, но някак си беше същевременно и много по-модерен. Сигурен съм, че преди 10-тина години беше много по-модерно да се слуша блек метъл (виж темата за "метАл култура и какво значи да е модерно да се слуша метАл" lol ), а сега траш и дет метъла засилиха доста позициите си, феновете им като че ли са повечко. Абе некви такива неща...
За поста ти - абсолютно прав си, това и аз имах предвид като цяло/

#94 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 28 May 2009 - 22:47 PM

View PostЗмей Горянин, on May 28 2009, 16:35, said:



Е няма такова мнение :) :metal:
Да и аз точно това мисля, обаче на мене винига ми е било по-лесно да говоря,
отколкото да пиша :)

Insane in my brain

#95 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 29 May 2009 - 09:55 AM

Между другото създателите и творящите по съвременния екстремален метъл като че ли са напипали вярната маркетингова рецепта - пазарът е препълнен с дет/блек групи, готик/блек групи, атмосферик/блек групи, траш/блек групи, постблек, пънкблек, дроунблек групи и какво ли още не. Не се лъжете уважаеми приятели, в тези групи единствения блек елемент са тук таме използваните уж крещящи вокали, малко по-дарк имидж в клиповете, скандинавски произход на някой член от групата, или на баба му, или някой и друг синтезаторен звук. Направо ми се повръща от тях. От няколко месеца съм забелязал, че ако на определението не пише едно чисто "блек метъл" изобщо не го и слушам. Та ето как маркетингът е създал конвертируем продукт - относително масово слушания дет + щипка блек, за гъделичкане на егото на тези, които искат да изглеждат страшни в очите на околните :metal:
... Through dreams I influence mankind...

#96 BowDown

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 2 posts

Posted 29 May 2009 - 18:47 PM



#97 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 29 May 2009 - 18:58 PM

Judas Priest - British Steel :) Posted Image
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#98 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 29 May 2009 - 19:08 PM

Сори това беше за темата "Какво слушам в момента" :) Някой модератор да го премести.Много се извинявам. :drinks:
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#99 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 29 May 2009 - 19:35 PM

View PostBowDown, on May 29 2009, 19:47, said:



Доста неподходящ и тъп първи пост. Какво се опитваш да кажеш?

Цитат Змей Горянин:
Те от началото до края си не смекчават тона, остават верни на сцената и повечето им неща са доста трудно смилаеми, особено пък за хора, които не слушат блек, но харесват Puritania, да кажем.


Е стига бе Immortal, не смекчават тона. Къде е Pure Holocaust, къде са Damned in black/Sons of a northern darkness. Последните албум са далеч по слушаеми дори и за аудиторията слушаща Puritania. Но пък отдруга страна съм съгласен, че не излизат определено много от стила. Това, което много ме радва в тях, е перфектната продукция на последните им албуми. Здрав, мачкаш звук, далеч от типичното блек звучене от началото на 90-те.

Edited by Joey, 29 May 2009 - 19:40 PM.


Insane in my brain

#100 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 30 May 2009 - 08:41 AM

Всъщност ако се махне шума от лошата продукция от Pure Holocaust ще се види, че албумът не е особено брутален :drinks: Същото може да се каже и за Dark Medieval Times, примерно, и за Burzum. Истинската мощ на Immortal за мен се показва в Battles In The North.

@BowDown
Много обичам някой да се появи в някоя тема да изпраска един линк и без никакъв коментар да се изниже. Това си е класическа провокация, от която не става ясно какво искаш да кажеш, но пък става ясно, че очакваш да посееш смут :metal: Да кажа аз какво мисля за тази песничка - ами гола вода е, при всички случаи не по-оригинална от 90% от блек метъл песните. И това, че се хвалят със "Straight from the 80's and we're old school" изобщо не оправдава бездарната песен. Признавам си, че за първи път чувам за тази група, и със сигурност нямаше и да чуя за тях, ако не бяха направили тази сама по себе си смешна пародия на блек имиджа. Аз също съм фен на WoW, ама да си кръстиш групата Lich King и да се присмиваш на инфантилността на блековете си е смехотворно. Изобщо какво съм я разкоментирал тази песен, тя не заслужава това :metal:
... Through dreams I influence mankind...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users