Jump to content

Iohanez's Content

There have been 36 items by Iohanez (Search limited from 25-юни 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#91205 Loud Festival 2012

Posted by Iohanez on 07 януари 2012 - 23:27 in Концерти и фестивали в България

Всичките тези фестивали из Европа се разпродават месеци предварително, защото нещата са сигурни. Организаторите са си осигурили необходимата подкрепа, доказали са се и всяка следваща година го потвърждават. Затова хората си купуват билет още преди да има обявена група/групи. Защото знаят, че този фестивал е марка, има някакво извоювано ниво, може да му се има доверие. Като ми кажат Вакен, разбира се, че ще си купя билет възможно най-рано, защото знам какво да очаквам и няма да бъда разочарован.
А тук се нагледахме на какви ли не балканизми, не можем да си имаме доверие с промоутъра/организатора, като кажат някоя група не съм сигурен, че наистина ще дойде /тя може да дойде, но може да не свири, защото не й е платено/... Ето я разликата с другите фестивали. И не бих нарекъл това "типично българско мрънкане", защото конкретно това не е.
И наистина тук в България нещата са по-различни и нямам нужда най-различни промоутъри да ми натякват как било в Германия и Англия, какъв бил фенът и т.н. Аз ако взимам 2500-3000 евро не бих се замислил да си взема билет за 150-200 евро веднага щом излезе новина за фестивал. И да не отида няма да ми е чак такъв проблем. Но да взимам 700 лв., да дам 100 лв. за нещо, което не е сигурно дали няма да ме разочарова и не съм наясно дали ще отида, защото е след 6 месеца не е нормално.



#89938 Gorgoroth, Vader и Sodom в София

Posted by Iohanez on 04 декември 2011 - 23:33 in Концерти и фестивали в България

Вие съвсем разводнихте темата с тия такси, корпоративни данъци и т.н. Според това, което прочетох явно говорим за системни грешки и подвеждания. Това да уговориш група да дойде на концерт, да продадеш 500 билета и дори да не посрещнеш въпросната група и да й осигуриш транспорт, храна, преводач и т.н. е изключително непрофесионално и никакви намаления на такси не биха помогнали. Този промоутърски бизнес явно се е напълнил с всякакви знайни и незнайни бизнесмени, които си мислят, че тая работа е лесна - "звънкам им, идват, продавам билетите и се кефя на печалбата". Лично според мен не е нормално да има толкова много играчи в тоя бизнес и то без никаква координация, дори и неофициална... Ама то явно се нормално всичко да ни е така, на 7 милиона имаме 100 университета, 1000 МБАЛ, 3000 промоутъри, 50 000 дискотеки, 2000 мола...



#88159 Jean Michel Jarre в София

Posted by Iohanez on 03 октомври 2011 - 11:50 in Музика

Може би малко неуместен въпрос, но ме интересува горе-долу с каква продължителност е шоуто? Някакъв финален час, ориентировъчно? :harhar:



#87802 Tarja Turunen в Пловдив

Posted by Iohanez on 21 септември 2011 - 15:44 in Концерти и фестивали в България

В Пловдив вали и е доста мрачно. Някакви слухове за преместване на концерта има ли?



#87793 Paul Anka в София

Posted by Iohanez on 21 септември 2011 - 12:04 in Музика

Щом концертът се организира от тези два вестника имам чувството, че само от хората, които са на хранилка там, покани, подлизурство и т.н. ще се съберат 1000 човека, още преди да се продават свободно билетите... ;)



#87765 Paul Anka в София

Posted by Iohanez on 20 септември 2011 - 18:37 in Музика

Доста събития се насъбраха за кратки периоди от време и става малко "терсене". Лично аз, ако бях от София щях може би да се замисля, но най-малко 50 лв. за билет + другите разходи и времето, което ще загубя ме отказват. Аз за себе си предпочетох Жар :metal: Така, че софиянци стягайте се :worship:



#87740 X Factor и/или Гласът на България

Posted by Iohanez on 19 септември 2011 - 21:27 in Музика

Както всички журита досега и тук в двете предавания има доста недоразумения, според мен де :metal: В интерес на истината хора като Васко Василев и Мага бих одобрил в журито, единия заради безспорната си музикалност, а втория - заради това, че е явно успешен продуцент и в крайна сметка добрият глас трябва да се покрие и с добра опаковка. Мария Илиева я харесвам, но както се каза по-горе доста се лигави и ми се струва, че звездее без покритие.. За Поли Генова чак ми е жал, провален изпълнител на конкурс като Евровизия, да дава оценки тук.. Непонятно. Доста от кандидатите нямат никакво място на този етап, фрапиращи случаи изпъкват, за да стане предаване. Ок, трябва и да има тв облик, но този потния тип "Веско Маринов" ми дойде в повече :worship: Колкото до Гласът на България - същата работа, непонятно място на М. Попова, че чак и със самочувствие...



#84949 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Iohanez on 30 юни 2011 - 17:38 in Концерти и фестивали в България

Добре де, фестивал все пак е разновидност на концерт, за какво спорите? Буквалисти! :worship:
Фестивал според мен е съвкупност от няколко групи/изпълнителя, на голямо място /в никакъв случай закрито/, по време на летния сезон с възможност за слушане на музика, пийване на биричка, разхождане напред назад по поляната, ако ти омръзне да слушаш отиваш някъде настрани, лафиш си с някой приятел, посядваш на полянката... Или както е на Зигет - не само музика, а и изобразително изкуство, театър, търговска площ... други забавления като да кажем татуисти, дизайнери на екстравагантни дрехи, ония дето ти правят името от тел, защо пък не някакъв спорт /малки вратички, стрийтбол/... Нещо такова си мисля аз :D . Сега, че някой някъде нарича някакъв концерт в зала с хедлайнер и 3 подгравящи фестивал не ме бърка, аз си имам що годе някаква представа



#84719 Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.

Posted by Iohanez on 27 юни 2011 - 15:48 in Концерти и фестивали в България

Това лято подигравките с хората не спират! Като тръгнеш да правиш мащабно събитие не е ли ясно, че трябва да си си направил сметка, че нещо форсмажорно може да се случи и да се отложи фестивала/събитието ти? :angry3: Още повече, че събитието е в подножието на планината, където климатът е непостоянен... Да седнат да измислят един път нещата и да не се излагат. То не бяха БЕК, сега пък тия... Ама тука ще връщаме пари, ама с касова бележка, ама на тоя адрес /който утре ще ви кажем/, ама елевове, ама двудневни билети...



#84412 Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.

Posted by Iohanez on 24 юни 2011 - 17:25 in Концерти и фестивали в България

Това си е чист карък, по друг начин няма как да се опише... съчувствам на хората :rolleyes:
Във фейсбука на Елевейшън пише, че изчаквали новини около програмата на фестивала и щом имат такива ще ги оповестят. Дано поне да намерят свестен начин да се реваншират на хората /въпреки, че организаторите не са виновни за случилото се/! Само дано компенсацията да не е двама човека да влизат с 1 билет на друг концерт :harhar:



#84262 Sonisphere Festival 2011 - ОТМЕНЕН!

Posted by Iohanez on 22 юни 2011 - 15:05 in Концерти и фестивали в България

За прибиране на пари има 100 каси, но за връщане само 1 /и то в работно време/



#84188 Билети

Posted by Iohanez on 21 юни 2011 - 17:20 in Общ музикален форум

View PostOzzy, on Jun 21 2011, 16:07, said:

Има и те са изписали вече цели три страници в тази тема :lol:
Упс... :drinks:
Нищо, нека да я съживим малко пък темата. Моята колекцийка е скромна откъм интересни екземпляри, повечето са скапаните обикновени хартии, но пък си ги пазя и си ми носят спомен.



#84055 Sonisphere Festival 2011 - ОТМЕНЕН!

Posted by Iohanez on 19 юни 2011 - 13:36 in Концерти и фестивали в България

View PostMetal Heart, on Jun 19 2011, 11:18, said:

Това ми напомни за концерта на In Flames в зала "Деница", когато Anders поздрави гръцките фенове, пристигнали специално за концерта, а нашите ги освиркаха. Да виждате нещо подобно в Гърция? Тогава ми се прииска да потъна в земята от срам.
Класическа простотия. Винаги се случва по мачове на националите примерно, освиркване на химна на другия отбор :harhar:



#83849 Новостроящи се зали в София

Posted by Iohanez on 16 юни 2011 - 19:12 in Концерти и фестивали в България

Дано не се заблуждавам за размера на малката зала от снимката, но би било доста добро място за заместник на Юбилейна, Нова Деница или Христо Ботев... :unsure:



#83848 Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.

Posted by Iohanez on 16 юни 2011 - 19:09 in Концерти и фестивали в България

Явно ще има интересен казус с тия билети на входа на фестивала, защото всички знаем, че доста объркани тийнейджъри-луупъри ще купят билети и ще ги дадат на приятелите си. И тук идва въпросът наистина какво ще решат охранителите на място :unsure:
Все си мисля, че ако посещаемостта е ниска /особено първия ден/ ще се влиза с луупски билети на чужди имена...



#83805 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Iohanez on 16 юни 2011 - 13:07 in Концерти и фестивали в България

View PostЗмей Горянин, on Jun 16 2011, 09:02, said:

Моля някой от най-недоволните да каже какво обезщетение би го овъзмездило, за да видя колко реално мислещи са феновете.
Лично аз, ако имах билет за Сонисфиър и бях преживял това, през което преминаха феновете с билети за там щях да си взема парите и БЕК да забравят за мен като потенциален купувач на билет за техен концерт за доста дълго време. Нямам нужда от компенсации от такъв сорт, това е личното ми мнение. Все пак нали това е форум, в който можем да споделяме мненията си, нали? :)
Все пак пожелавам приятен концерт на всички, които решат да отидат на София Рокс :)



#83756 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Iohanez on 15 юни 2011 - 21:13 in Концерти и фестивали в България

Ок, значи стигнахме до горе долу едно мнение. Жалка и тъпа ситуация, в която са поставени феновете. Неправилна компенсация. Щом фенове на Слипнот искат да отидат на Саксън и Слейд, добре, но ми се струва малко нереално :harhar:
п.с. Не мрънкам, а изказвам мнение, че ако продължаваме така да си заравяме главите като фенове ще продължават и тия мизерии. Събирам пари, отделям време /отпуска, пътуване примерно, престой на място и т.н., правя си план/ и накрая ми сори иди на Уайтснейк и аз да кажа 'ок, аз съм куул с тая оферта'... :mellow:
п.с2. Лично мен не ме засяга конкретно тая история, защото не смятах да посещавам никой от двата феста, невъзможно ми е. Просто като наблюдател изказвам мнение :)



#83740 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Iohanez on 15 юни 2011 - 16:22 in Концерти и фестивали в България

@Jimmy Pop, не мисля, че ти се шегуваш. Тук не става въобще въпрос за това, че хората от Сферата са виновни по някакъв начин, а също и тези от София Рокс. Единствените виновни са промоутърите. И не ми казвай, че е справедлива компенсация да ти разрешат да идеш на концерт на Джудас и Уайтснейк при положение, че искаш да гледаш Мейдън и т.н. Аз ако съм искал да ходя на София Рокс щях да съм си взел билет. Абсолютна глупост е да се реваншираш за тоя срам с тия огризки. Никой не говори за 25-те лева разлика, а за принципа. Теб не те интересува, че заради някакъв провал на друг концерт хората ще дойдат на Джудас, но не можеш да запушваш устата на хората с някакви половинчати мерки, които 100% ще доведат до някакъв хаос и неразбиране от хората в деня на София Рокс. Стига с тия маратонки и сравнения, доволен съм на цената, на която съм платил билет и т.н. Ок, но въпроса е друг. Балканският манталитет в случая е да си се примириш, че не са ти предоставили концерт Сонисфиър /поради независещи от теб причини, каквото се е искало от теб си го направил, т.е. купил си си билет/, подиграват ти се, че нямаш фен култура, разиграват си коня и после сори, ама ето ви безплатен вход за концерт на Джудас за вас и жена ви... И ние като големи балканци ще кажем 'благодаря', защото видиш ли БЕК ни правят услуга :angry2:
п.с. Пак повтарям никакви проблеми нямам с това, че хората са си купили билети за София Рокс на една цена, която ги устройва. Или че някой ще влезе с билет от Сонисфиър. Самите хора, които имат билет за Сонисфиър трябва да се замислят какво направи един промоутър с тях и струва ли си да им бъдат запушени устите по тоя тъп начин



#83716 "Spirit of Burgas 2011"

Posted by Iohanez on 15 юни 2011 - 13:30 in Концерти и фестивали в България

Suicidal Tendencies на главната сцена на 12 август



#83701 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Iohanez on 15 юни 2011 - 12:43 in Концерти и фестивали в България

Въпросът е принципен - хората, купили по-рано билети за София Рокс са прекарани. Пак казвам, че това да влизат по 2-ма човека не е никаква компенсация, даже ако имаш някакво достойнство ще си върнеш билета за Сонисфиър и ще си вземеш парите. Подхвърлят някакви оправдания и ние им се радваме и наричаме хората, които са против тези своеволия 'завистливи, злобни и балкански субекти'... В другите теми нееднократно беше разисквано как много фенове не посещават някакъв концерт заради някакви техни принципи и ги бойкотират. Същата работа е и тук. Не е въпроса кой ще се кефи, кой е конкретно е прецакан и т.н., а че общо ни гаврят всички. И вместо да имаме гражданска позиция ние се радваме, че видиш ли е ебати далаверата, че се е провалила Сферата, за да влезнат 2-ма човека на София Рокс.. :angry2:



#83637 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Iohanez on 14 юни 2011 - 22:12 in Концерти и фестивали в България

View PostJimmy Pop, on Jun 14 2011, 20:38, said:

И какво ако някой влезе с по-евтин билет от теб? Ще се чувстваш балама по време на целия концерт, вместо да му се наслаждаваш, без да ти пука кой колко пари е дал около теб? Трябва да свикваш да се чувстваш балама, защото винаги ще има хора, дали по-малко пари за нещо от теб. И не защото те са се изтарикатили. Така е устроен светът.

Аман от балкански нрави, завист и злоба!

Аз се радвам, че част от хората ще изкярят от цялата цигания със Сонисфиър. Няма да ходя на концерта, но и да си бях взел вече билет, пак щях да се радвам.
Аз лично нямам никакви проблеми ;)
Мисълта ми е, че това си е нечестно към хората, които са си купили билет за София Рокс по-рано.
И да ти кажа честно типичните балкански нрави са да се правиш на много великодушен - голяма работа, че ме прецакват и ме правят на луд, аз си се кефя на концерта пък на другото майната му. Да, кефи се, няма проблем и това няма нищо общо с простотията с билетите. Нарушават за пореден път правата на феновете, а ти ми казваш, че това е завист и злоба :( ... Това да пуснеш 2-ма човека не е никакво извинение за 'циганията със Сонисфиъра' :angry3:



#83607 Judas Priest и Whitesnake в София

Posted by Iohanez on 14 юни 2011 - 17:54 in Концерти и фестивали в България

Пак не е справедливо си мисля... Значи билет за 'терен' при София Рокс е 69 лв., а същия за Сонисфиър е 90 лв. И оттук излиза, че за 90 лв. могат да влезат 2 човека на 'терен' на София Рокс нали? 2 човека за 90, вместо за 1 за 69? Уж да обезщетят едните, прецакаха другите и им казаха в очите, че са балами. От 5 дни беше ясно, че няма да има Сонисфиър в Банкя, значи някой тарикат да си вземе 1 билет за 90 и хоп с още един човек влиза реално за 45 лв., а не за 69...



#83594 Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.

Posted by Iohanez on 14 юни 2011 - 17:06 in Концерти и фестивали в България

Хм. Нали уж имаше 35% процента намаление, ако си на Лууп?



#83586 Sonisphere Festival 2011 - ОТМЕНЕН!

Posted by Iohanez on 14 юни 2011 - 16:42 in Концерти и фестивали в България

Третата страна по договора практически не трябва да я намесваме. Сонисфиър е представител на изпълнителите с техните условия, тази година са Мейдън, Мастодон, Алис Купър и Слипнот. Имат си цена, идва промоутъра /в случая БЕК/ и купува шоуто. Така беше казано преди време от самия г-н Петров. Едва ли има предпазни клаузи за брой билети и т.н. От БЕК се опитаха да хванат вълната от миналата година, да създадат уж място за провеждане на фестивали и т.н., но само с намерения не става. Мисля, че БЕК едностранно са прекратили договора си със Сонисфиър преди известно време, но не са обявили нищо незнайно защо, сигурно от страх. Неустойката при прекратен договор сигурно е в пъти по-малка от това да изгубят сумати пари по облагородяване на хиподрумаи другите организации. Изхвърли се в началото Петров и това си е. Тези ала-балистики, че видиш ли другата страна е виновна ми се струват наивни, платил си е неустойката и сега се чуди как да понесе недоволството :unsure:



#83580 Elevation Music Festival - 30 Seconds to Mars и др.

Posted by Iohanez on 14 юни 2011 - 16:24 in Концерти и фестивали в България

Тези билети от Лууп наистина ли ще са поименни? Всмисъл отивам в офис на Мтел и ми изпринтват билет с моето име, ако съм на Лууп? :unsure: