Jump to content

Vai's Content

There have been 6 items by Vai (Search limited from 13-June 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#100661 Steve Vai в София

Posted by Vai on 13 November 2012 - 21:26 PM in Концерти и фестивали в България

View Postno way, on 13 November 2012 - 13:02 PM, said:

Vai , да кажем ,че аз съм един обикновен - масов слушател , не съм фен , не съм маниак , не съм чел мнения на критици , не се влияя от тях...аз просто отивам на концерт за да чуя Музика, да видя спектакъл ... а не да ми надуят главата с фиу и виу , виртуозни пинизи , хватки и пр . Споделям собственото си мнение . Айде сложи си ръка на сърцето и ми кажи твоето СОБСТВЕНО мнение , а не това , което ти дават други. Концертът му преди години беше фамоузен - там беше класа. А сега - трагедия . Какво като е виртуоз и е в друго измерение ? Не се ли замисляш ,че виртуозността доста пречи да се създава Музика ?
Същото беше с концерта на RHCP - тотална трагедия , създадена от виртуозен басист , виртуозен барабанист , изпочупен китарист и неадекватен певец.
Радвам се ,че идва RW ... там няма виртуози , няма подценяване и халтура. Има Музика и Спектакъл.
Обикновен и масов слушател няма какво да прави на концерт на Вай,..още тук нещата приключват! :rabbi: ..........а,това за виртуозноста,..,че пречи на музиката,..виж,ще цитирам Леми:"има два вида музика- хубава или лоша!"
..дали е изсвирена от виртуоз или пънкар с два пръста -няма значение,важното е как ми въздейства !



#100458 Steve Vai в София

Posted by Vai on 09 November 2012 - 12:10 PM in Концерти и фестивали в България

Да кажеш за Стив Вай,че прави евтино шоу........,виж,ясно е,че аз съм му фен и осъзнавам,че тези които не са и почти случайно попаднали на негов концерт ще мислят като теб! Твоето си е стандартна позиция за човек който не е познавач на Вай! Той отдавна е надхвърлил представата за конвенционален концертен изпълнител,отдавна е огромен АРТИСТ ,а не просто виртуозен музикант, и не осъзнавайки това е съвсем нормално да заключиш с думичката-цирк!!!!



#96748 Steve Vai в София

Posted by Vai on 07 July 2012 - 18:11 PM in Концерти и фестивали в България

View PostOzzy, on 07 July 2012 - 14:12 PM, said:

^
Винаги, когато се заговори за "оркестър", "надсвирване" и "техничен", в съзнанието ми изплува ЕДНО ЕДИНСТВЕНО нещо. Моля, насладете му се. Не обръщайте толкова внимание на музиката или текста. Просто гледайте клавириста в дясно. От началото, до края. Особено силен между 2:28 и 2:32.

http://vbox7.com/play:a732b592
Този клип вече е култ а Ерджан класик!!! :lol2: :russian:



#96740 Steve Vai в София

Posted by Vai on 07 July 2012 - 02:10 AM in Концерти и фестивали в България

marooned, ...ясно е на всеки,че Сатриани му е учител,макар и в един по-свободен контекст,....но пича който е използвал за Стив думата учител не е сгрешил ,той има влияние и са се учили от него меко казано доста китаристи!!!



#96727 Steve Vai в София

Posted by Vai on 06 July 2012 - 17:07 PM in Концерти и фестивали в България

Еееееееееееееей,доживяхме пак,...след толкова години!!!!! :russian: Страхотна новина !!!!!!!!!!!!!!!
......над НДК пак ще има летящи чинии!!!



#91360 ФСБ

Posted by Vai on 10 January 2012 - 13:28 PM in Концерти и фестивали в България

View PostJurisprudent, on Aug 26 2011, 19:45, said:

Това беше което и аз имах предвид. Това е вид комплекс. Вече не си център на интерес, вече вкусовете и времената са се сменили, не изнасяш по 2 концерта на ден, но ти реагираш като казваш: "ха, че то аз не съм за това изобщо, аз съм над тези неща, на мен не ми трябват тълпи да ме харесват (защото обективно всиюки виждат, че тълпи не се изливат към него и той парира въпроса дали не се чувства разочарован, че вече не го харесват толкова), аз съм само за отбран кръг."
Какво толкова,...казани са истини,малко по-крайно и директно но истини!!! И това да пълниш зали без да си правил нищо 20години,...това ако не е харесване,...за какво разочорование става въпрос,че нещо не мога де се сетя! ;)
...въобще ,..тъпо е в едно изречение да използваш думите комплекси и ФСБ-какъвто и да е контекста!!!