Jump to content

Scott's Content

There have been 20 items by Scott (Search limited from 26-септември 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#73817 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 21 декември 2010 - 13:48 in Общ музикален форум

Знае ли човек?
Щом си говорят чрез адвокати, значи доста са се обтегнали отношенията и едва ли ще си помисли скоро за връщане.

Освен ако по някое време не вземат да му се примолят много сериозно :worship:



#73809 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 21 декември 2010 - 12:12 in Общ музикален форум

Портной е направил опит за затопляне на отношенията с бившите си колеги от групата и да се върне при тях.
Но според собствените си признания, се е провалил. Ето какво пише МАЙК в своя форум:
“Това наистина е вярно... Съвсем наскоро се свързах с момчетата и опитах да оправя нещата, като им предложих да се сдобрим, в името на
това да преоткрием мира в душите ни(плюс, че знам, колко много значи това за много от феновете…)
“Представях си, че все още е възможно да спасим групата, защото те все още не са направили никакво официално обявяване, нито пък са се показвали публично с нов барабанист, но за съжаление, те отклониха моето предложение (всъщност го направи техният адвокат, те не ми го казаха сами….)

“Сори банда, наистина се опитах и искрено дадох всичко от себе си. Сега феновете ми в моя twitter и във facebook, моля, спрете да ме питате, кога ще се върна в DT… Опитах, но вратата сега е затворена. Топката е у тях, на у мен…

“П.П. – С това съобщение не плача и не търся съжаление, просто се опитвам да ви запозная с нещата такива, каквито са, защото това е било винаги най-важното в отношенията ми с вас - никакви лъжи, преструвки и т.н.

“Напоследък виждам, как разни хора обвиняват активността ми онлайн, която според тях е ‘търсене на внимание и медийно отразяване’ или ‘търсене на съчувствие', но честно, не е нито едното, нито другото. Аз просто наистина искам да имам открита и посотянна връзка с моите фенове … винаги съм я имал и винаги ще я имам - тя е крайъгълният камък на всичко, което съм постигнал още от пъвия ден с DT…”



#72102 К'во ме грее?

Posted by Scott on 15 ноември 2010 - 13:47 in Общ музикален форум

View PostStavrogin, on Nov 15 2010, 11:44, said:

За мен това е най-непатетичния и най-семпъл албум на Ayreon изобщо, именно поради което и ми харесва много! Много стилен албум, страхотен седемструнен китарен саунд, отлични вокали, дори женските такива, с една дума един от албумите на годината за мен!


Stavrogin, стари мой приятелю B) , което си е вярно, вярно си е. :lol:
Абсолютно споделям. Ръсел Алън винаги ме е кефил, и тук се справя на висота. Саунда е невероятен, мелодиите - на висота и изобщо много силен албум и според мен.



#71843 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 09 ноември 2010 - 11:14 in Общ музикален форум

View PostSvil, on Nov 9 2010, 10:29, said:

Ти нали нямаше да пишеш повече в тая тема?

Нямаше.
Както виждаш по темата Лабри не съм казал и думичка.
Г-н Музикална компетентност обаче продължава да раздава аксиоми и не се стърпях.



#71839 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 09 ноември 2010 - 09:57 in Общ музикален форум

“Хора, които имат на аватара си Бон Скот” – вероятно би трябвало да прозвучи като някаква обида, също като да имат примерно аватар на Тони Стораро в рок-форум.
Бон Скот вярно е бил обикновено шотландско/австралийско гаменче без кой знае какви претенции за “музикална компетентност”. Най-вероятно не е ходил никога на уроци по вокално майсторство и солфеж, което обаче изобщо не му пречи да е един от най-харизматичните и истински фронтмени в историята на рока. И да звучи много убедително в това, което прави, бидейки и не “най-техничния вокалист” на света.

Това твое изказване ми прозвуча малко като изцепката на Данчо Караджов преди концерта на АС/DС в София, че видите ли той нямало какво да научи от тях. Какво има да “научаваш” бе аланколоу?!? Кой по-точно си ти, че да въздаваш такива оценки?
Музикалният талант е нещо, с което се раждаш и не може да се “научи”. И точно рокът е музиката, в която и най-неодялания и “некомпетентен” музикант може да въздейства много по-силно от някой, който няма особен талант, но с цената на много репетиции е придобил някаква техника.



#71826 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 08 ноември 2010 - 16:29 in Общ музикален форум

Нахален съм бе пич.
Да, знам чудесно, как пее Бон, мир на праха му, кефи ме и на всичкото отгоре имам нахалството да твърдя, че недоразумение СПОРЕД МЕН е присъствието на ТОЧНО ТОЗИ човек в ТОЧНО В ТАЗИ група.



#71813 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 08 ноември 2010 - 10:04 in Общ музикален форум

Дамаджане, респект !
Ей това е мнение. Абсолютно сериозно. Уважавам го.
И за Кевин Мур съм абсолютно съгласен. ОSI слушам с огромно удоволствие. Просто човекът си знае възможностите и прави музиката си според това. И тя наистина звучи много добре.

Svil, аз не смятам да пиша повече в тази тема, каза се достатъчно и паднаха /и гледам са на път да падат/ доста "косвени жертви".
Наред е Ангъс. Ами нека си е супер елементарния китарист /по твое мнение/, пък дай боже всекиму, бидейки толкова неможещ, да пълни и препълва стадиони по цял свят на 55 години.

Останете си със здраве!



#71807 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 07 ноември 2010 - 15:49 in Общ музикален форум

Защитавай се бе Свилчо, кой ти пречи? Какъв аргумент в тази защита обаче са броя на постовете само не разбрах.

Форинър, това, че си е мой проблем го разбрахме вече от Свилката, недей да преповтаряш, нема нужда.
Каква Русия, какъв Сталин те гони бе мойто момче? :worship: :lol:
На няколко пъти дебело подчертах, че това е ЛИЧНО МОЕ мнение без абсолютно никакви претенции.



#71801 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 07 ноември 2010 - 13:37 in Общ музикален форум

View PostSvil, on Nov 7 2010, 12:30, said:

Иронията ти е крайно неуместна, особено за някой регистриран оня ден и с 11 мнения във форума.

Ти какво, нещо на казарма ли го обърна?
Очакваш като "новобранец" да ти искам разрешение да остана ли?
Тва че имаш две хиляди и найсе мнения автоматично те прави голям разбирач ли? Или ти дава право да раздаваш правосъдие ?!



#71792 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 07 ноември 2010 - 11:47 in Общ музикален форум

Намираш кусури и на Дикинсън ли?!?
Ясно.
Няма какво повече да спорим.
Svil, благодаря ти, че подобно на учителката ми по литература едно време ме светна „какво точно е искал да каже автора”. Аз също нямам, ама никакъв проблем с това, че Кевин-Джеймс те докарва до екстаз.
Стилът обаче (доколкото знам) се казва прогресив МЕТЪЛ (т.е. нещо доста по твърдо от групи като Пинк Флоид, Йес и Дженезис примерно, които също имат прогресив в името на стила си), което предполага малко по мъжкарски подход към материята.
Все едно да пуснеш Бербатов да играе американски футбол. Той също е супер техничен, играта пак се казва футбол (незнайно защо , вероятно защото се налага тук-таме да ритнеш "пъпеша"), обаче сещате се какъв ще е резултатът, нали.
Та Джеймс вероятно е най-техничния певец на света (каквото и да значи това), на мен лично обаче никак не ми се връзва със стила, в който се изявява.
Предполагам, че би звучал далеч по-адекватно ако си спретне един дует с адаша си Джеймс Блънт примерно.

Всичко това обаче си е лично мое виждане на нещата и въобще не претендирам да налагам на който и да било каквото и да било. Така съм го и написал в най-първия пост
„За мен Лабри ...” и нямам абсолютно никакви претенции това мнение да е общовалидно, супер-компетентно (теоретично подковано) и пр.



#71780 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 06 ноември 2010 - 20:07 in Общ музикален форум

Именно Тигре.
Подобаващо "засегнати" в това отношение са и Iron Maiden. Предполагам сте слушали The number of the beast в изпълнение на ДТ.
Перфектно изсвирени партии от всички останали музиканти, обаче ЛаБри да пее Дикенсън - стой та гледай (или по-скоро слушай, да се ненаслушаш). Трагедията е пълна. :rolleyes:



#71774 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 06 ноември 2010 - 18:20 in Общ музикален форум

Никой не ми е стъпил на ушите, не бери грижа.
Това, че си зубрил някакви музикални теории не те прави по-разбирач (поне на тази музика за която говорим).

Един прост пример. В последния албум на ДТ има кавър на Stargazer на Рейнбоу. Пусни си една след друга и двете версии.
Да Лабри си изпява вярно нотичките, въпроса е обаче, трепва ли ти нещо, слушайки това велико парче в негово изпълнение.
Основният стил не напразно се нарича РОК (с всичките му разновидности) - т.е. музика, която трябва да те РАЗТЪРСИ по някакъв начин.
Е, чуй Дио и виж как буквално си оставя душата и сърцето. Това при твоя човек в нито една песен не съм го усетил.



#71760 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 05 ноември 2010 - 22:29 in Общ музикален форум

Бах мааму, с колко "компетентен" човек съм се наел да споря.

"Тоника, доминанта, субдоминанта, модулация..." :rolleyes: ;) :worship: С какви думички жонглира човека, аз съм тръгнал да му обяснявам за стиснати за гръцмула ярета .

Засрамвам се силно, посипвам си главата с пепел и тутакси разлюбвам "невежите" Ози, Леми, Джеймс Хетфийлд и прочее и ставам най-големия фен на мега компетентния музикално Кевин Джеймс Ла Брий.



#71759 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 05 ноември 2010 - 22:18 in Общ музикален форум

View PostТигър, on Nov 5 2010, 21:12, said:

Metallica пък са си доста кадърни музиканти - замисли се защо Dream Theater им правят кавъри, а не е обратното - не е, защото не ги ценят.

Най-вероятно пак няма да му се отвори линка. :rolleyes:



#71738 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 05 ноември 2010 - 15:40 in Общ музикален форум

Техничен певец казваш.
Има и нещо друго обаче. С музиката трябва да изразиш някакво ЧУВСТВО. Не е само едната гола техника.
Това, че някой успява да цели точните тонове и да има голям диапазон, не значи автоматично, че е голям вокалист.
Извинявам се за профанското сравнение, но в някои моменти Лабри звучи като клано-недоклано яре.
Както отбеляза и Тигъра по-горе точно заради него много хора не харесват ДТ.
Аз обаче ги слушам и ВЪПРЕКИ Лабри, защото е грехота да не обърнеш внимание на едни толкова виртуозни музиканти.
И си представям какво щеше да е, ако имаха някой наистина як вокал.



#71711 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 05 ноември 2010 - 12:23 in Общ музикален форум

Виж сега, "всеки си има вкус" - казала котката и си облизала задника. :worship:
Дай обаче да не изпадаме в положение на драпащи се по форумите тийнове: "Ти си малоумник, ти пък си едикакво си ... и пр. и пр."
Позволи ми да си имам мнение и да го кажа. А и съвсем не съм с аз единственият, който счита че Кевин Джеймс Лабри (вярно - това било рожденото му име - прав си) е с класи под нивото на останалите от Театрото.



#71699 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 05 ноември 2010 - 11:32 in Общ музикален форум

Ето един нагледен пример:




#71696 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 05 ноември 2010 - 11:25 in Общ музикален форум

За кой Кевин говориш? Малкото име на този, за когото говоря е Джеймс, доколкото знам.
Не налагам на никого мнението си, просто то е такова и ще ти кажа защо.
Не че няма по-слаби гласове като цяло /за дедо Ози може да поспорим, защото въпреки ограничения като диапазон капацитет, изобщо не му пречи да въздейства убийствено/, но тук става въпрос за група от калибъра на ДТ, в която всеки един друг е абсолютен виртуоз на инструмента си.
Да, Ла Бри се справя сравнително добре и даже много добре в баладите и по-нежните моменти, но стане ли въпрос да покаже агресия и яко пеене на височини е направо жалък. Да не говорим пък за "изпълненията" му на живо.



#71660 Портной напуска Dream Theater?!

Posted by Scott on 04 ноември 2010 - 17:33 in Общ музикален форум

Според мен не напусна "правилния" човек. Не съм най-големият фен на ДТ, но винаги ме е учудвало, как толкова виртуозни инструменталисти буквално са се погребали с толкова некадърен вокалист.
За мен Ла Бри е най-голямото недоразумение, което някога съм слушал



#71659 Accept - "Blood of the Nations"

Posted by Scott on 04 ноември 2010 - 17:28 in Общ музикален форум

Подходих с много големи резерви към този албум, предвид липсата на Удо. (За мен Аксепт без Удо е нещо като Queen без Фреди примерно, или поне беше)
Обаче останах много, много приятно изненадан. Супер як албум! Оказа се, че Торнильо (или както там се произнася) се справя доста прилично. Е няма драйва на якото джудже, но е на висота.
Почти няма слабо парче, а най-обичам да "поздравявам" чалгарите съседи с Bucket full of hate с волумето на МАXXX ! :blink: