Jump to content

marooned's Content

There have been 21 items by marooned (Search limited from 06-June 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#113089 David Gilmour

Posted by marooned on 18 March 2016 - 14:15 PM in Концерти и фестивали в чужбина

View Postmarillion, on 18 March 2016 - 14:13 PM, said:

Честно ти казвам, може би съм луд, но ако можех бих присъствал на тези концерти, дори при тези цени на билетите!

Щом си "луд", нищо не те спира :)



#113087 David Gilmour

Posted by marooned on 18 March 2016 - 14:13 PM in Концерти и фестивали в чужбина

^

^^

Към двамата!

И в Пула преживяването си е "once in a lifetime"! Както и да се погледне!!!

Напълно съм съгласен с определенията за: "прелестния Шонбрюн" и "великолепната Роял Албърт Хол"!

Само ще те допълня, Ozzy, че Виена предоставя уникалната възможност за Гилмор + Сабат.

Моята сметка до момента показва следното:

- самолетен билет - 130.00 евро;
- Дейвид Гилмор - 135 евро;
- Блек Сабат - 76 евро.

Общо: 341 евро.



#112977 David Gilmour

Posted by marooned on 05 February 2016 - 12:02 PM in Концерти и фестивали в чужбина

View PostOzzy, on 03 February 2016 - 13:09 PM, said:

Пропусналите миналата година имат възможност да се явят на поправителен изпит. Този петък.

С разрешението на "Schoolmaster" Ozzy записах два изпита за юнската сесия!

Първият ще се проведе на 27.06.2016, в Шонбрюн!

Вторият ще се проведе на 28.06.2016 - пред комисия, съставена от "Бирмингамски леяри"!

Очакват ме отново :pleskavica: :pleskavica: :pleskavica:



#112924 David Bowie

Posted by marooned on 12 January 2016 - 13:47 PM in Общ музикален форум

View Postviolator, on 11 January 2016 - 20:22 PM, said:

Днес този глупав и грозен свят стана много по-глупав и по-грозен.

Не мисля, че на творец от подобен калибър би му харесало да попада в клишета, каквито неминуемо са всички социални сводки, свързани с кончината на именит артист.

Затова и нямам намерение да се обяснявам кой точно ни напусна. Имам намерение да споделя с хората наоколо три песни, които са крайъгълни камъни в моя живот и на които можем да си поплачем заедно:

"I'm Deranged"

"Bring Me The Disco King"

"Thursday's Child"

Присъединявам се към предложението "да си поплачем заедно"! Загубата е огромна!

Дълбок поклон!

Покрай David всички ние си оставаме absolute beginners!

Лек off-topic. И филма, към който е прикачена "I'm deranged", също е крайъгълен камък в живота ти, но това е друга тема...



#112863 Queen + Adam Lambert в София

Posted by marooned on 04 December 2015 - 19:34 PM in Концерти и фестивали в България

^
Да не забравяме и друго обстоятелство, касаещо стадиона!

Двамата дебелокожи тапири обявиха концерт на стадион, който все още е процес на реконструкция!

Явно се надяват, че Иво Тонев и компания ще режат ленти преди 23.06.2016!



#112846 David Gilmour

Posted by marooned on 03 December 2015 - 17:04 PM in Концерти и фестивали в чужбина

^
Полската дата отново се появи.

Появиха се и нови дати.

За RAH билетите са пуснати вече в продажба, но с промо-код.



#112823 David Gilmour

Posted by marooned on 02 December 2015 - 15:56 PM in Концерти и фестивали в чужбина

^
Юнската дата за Полша през 2016 пък е отпаднала. Вече в нито един сайт не излиза.



#112743 DVD-то което гледам е...

Posted by marooned on 26 November 2015 - 18:03 PM in Общ музикален форум

^
^^

Дали от Live Nation са ограничили капацитета или не, няма смисъл да се спори.

Нека обърнем внимание на следното:

- Сцените са две (една стандартна сцена, на която свирят през по-голямата част от времето; и сцена пред стената, където се развива действието през втората част), т.е. влиза се по-навътре в стадиона/залата, което ограничава автоматично капацитета - седящи/правостоящи);

- Има по-голям буфер между предната сцена и зоната пред сцената. Макар и тухлите да са от картон (мисля, че така беше), все пак не трябва да се допускат наранявания при събарянето на стената. Това също води до по-малък капацитет.

- Секторите по диагонал на сцената почти на всякъде са празни, защото от там излита самолета, който се разбива на сцената; там е част от техническия персонал, който управлява светлини и т.н. Отново по-малък капацитет.

- И т.н....

От техническа гледна точка, можем да кажем, че този концерт е "нестадартен" и поради особеностите му капацитетът на седящите и правостоящите места е по-малък.



#112737 DVD-то което гледам е...

Posted by marooned on 26 November 2015 - 16:19 PM in Общ музикален форум

^
Billboard публикуват на регулярна база т.н. "box-score reports", в които се съдържа въпросната информация.
Тя пък се предоставя от големите промоутъри/компании (Live Nations и т.н.), които държат правата за тур-овете на даден изпълнител.
Това съм успял да изнамеря от мои проучвания през годините.



#112571 ОЧИНБДБИ в София

Posted by marooned on 29 September 2015 - 11:07 AM in Концерти и фестивали в България

View PostYanni, on 28 September 2015 - 19:02 PM, said:

Не искам да звуча расистки, но:
Кога стана циганин, кога ти почерня гъзът? :lol:

Няма да навлизам в повече детайли относно човешката анатомия, за да се придържам към добрия тон! :lol2:

Малко се оплетоха коментарите за Royal Albert Hall - и тук, както и в темата за Дейвид Гилмор.

Marillion много точно каза: "Сама свири и пее!"

Просто не ти се тръгва! :)



#112545 ОЧИНБДБИ в София

Posted by marooned on 28 September 2015 - 10:23 AM in Концерти и фестивали в България

То няма много за споделяне "как е да си бил на Мястото" :)
Имах удоволствието два пъти да посетя "Мястото" през тази година и взех да се чувствам "като у дома си" :)
Живот и здраве - следващата година ще бъде третия път.

Трябва да се отиде и да се преживее!



#112465 David Gilmour

Posted by marooned on 21 September 2015 - 19:09 PM in Концерти и фестивали в чужбина

Това последното въобще не го пожелавам да се случи!!!

Надявам се... Всъщност сигурен съм, че ще бъдете "Elevation", "Out of control", "Discothèque" (и какво ли още не) след концерта :D

И от мен :drinks:



#112463 David Gilmour

Posted by marooned on 21 September 2015 - 18:08 PM in Концерти и фестивали в чужбина

^
Only four words!!!

"Ozzy :metal: at his best :lol2: :lol2: :lol2: "

От НЕГО и аз съм сниман, макар и само в София и Белград.
Но кой ли не е сниман от НЕГО!?!?

Ние сме в Пула, Хърватска, а ти се опитваш да бягаш по оста "Ванкувър-Владивосток" - Прага, Белград, Букурещ...

След ден-два и Берлин...

Пък виж, The Edge... Понеже си няма друга работа и той те "снел" преди да падне от сцената...

Ехххххх...



#112460 David Gilmour

Posted by marooned on 21 September 2015 - 17:01 PM in Концерти и фестивали в чужбина

^
"Класа. Кла-са!"

На soundcheck :) :) :)

Бабини деветини!!!

Остава да кажеш, че си чакал Дейвид 12 часа на летището при неговото пристигане... И още 8 часа при неговото тръгване... :lol2:

Виж, класа е Ноле, че в момента помита всичко живо по пътя си!



#112455 David Gilmour

Posted by marooned on 21 September 2015 - 13:55 PM in Концерти и фестивали в чужбина

^
"Ореолът", който си направил около твоята персона, минава през моето лице и на двете снимки :) :) :)



#112445 David Gilmour

Posted by marooned on 19 September 2015 - 18:01 PM in Концерти и фестивали в чужбина

^
Хайде да направия уточнение :)

Има го на една от снимките, които си прикачил към репортажа (от хърватското издание) - намира се отляво.

Фил е ритъм-китара и продуцент на последните два албума на Дейвид :)

Това достатъчно ли е? :) :) :)



#112443 David Gilmour

Posted by marooned on 19 September 2015 - 16:46 PM in Концерти и фестивали в чужбина

Ozzy, май още не си се съвзел след Пула :) :) :)

То и аз още не съм на себе си :)

Как можа да пропуснеш един член от групата на Дейвид, известен като "El Magnifico" - Phil Manzanera?!?!

Знам, знам... Всички сме "Comfortably numb"!!!



#112336 U2

Posted by marooned on 05 September 2015 - 09:24 AM in Концерти и фестивали в чужбина

^
Събудил си се в добро настроение :)

Джоката продължава напред! Надал отпадна след 5-сетова драма... И тази изненада от U2!!!



#112321 Roger Waters в София

Posted by marooned on 01 September 2015 - 10:24 AM in Концерти и фестивали в България

^
^^
Тъкмо се готвех да кажа, че нашият юрист направи финт в стил "Коритаров" (вчера гледах едно негово интервю с Бат' Бойко), а то каква била работата!

Приятелю, нямате ли вътрешни политики и правила?! :rtfm:
Боршош трябва да затяга дисциплината! :lol2:



#112311 Roger Waters в София

Posted by marooned on 31 August 2015 - 11:41 AM in Концерти и фестивали в България

View Postmarillion, on 31 August 2015 - 10:12 AM, said:

Като се замисля, няма причини за изненада. С теб сме били на подобни прожекции. Салоните са полупразни, какво да очакваме...

Напълно си прав!!!

Няма причина за изненада!

Искам само да добавя, че всички кина у нас работят на загуба!

"Арената", например, де факто е притежание на ОББ, защото собствениците отдавна не са в състояние да плащат редовно заемите, с които са построени кината.

В тази връзка, ако ви е направили впечатление (по някаква причина), през последните 2-3 години Арената и Синемата взеха да излъчват оперни и балетни представления. Не защото има голям интерес към тях, а защото това са напълно безплатни за излъчване продукции. Кината не заплащат никакви права за тях.

За статистиката:

- Филм-концерта на Jimi Hendrix от Woodstock - на премиерата бяхме 20-30 човека в голямата зала на Арена Запад;

- Through the Never на Metallica - на премиерата бяхме 4 човека в IMAX залата в Мол София;

- Филм-концерта на "The Boss" - на премиерата го гледахме 8 човека в голямата зала на Арена Запад.

Единствените напълно продадени прожекции на филм-концерт у нас са двете прожекции на Celebration day/Led Zeppelin (през Октомври 2012).

Както казва Кърт Вонегът в "Кланица 5": "Така е то/Това е положението!"



#111800 David Gilmour

Posted by marooned on 19 March 2015 - 17:42 PM in Концерти и фестивали в чужбина

^
Ти ли я прави тази снимка? :lol2:

BTW, един специален поздрав за теб:

https://www.youtube....h?v=NUKgN-nC93c