Jump to content

WWizard®©™'s Content

There have been 21 items by WWizard®©™ (Search limited from 22-септември 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#24149 Marduk в София

Posted by WWizard®©™ on 10 февруари 2008 - 21:41 in Концерти и фестивали в България

Щото съм направил предостатъчно вече.



#24139 Marduk в София

Posted by WWizard®©™ on 10 февруари 2008 - 14:03 in Концерти и фестивали в България

Morgan от Marduk ми писа вчера. Казва, че се радва, че най-после са свирили в "Bilgaria". "Чудесна публика, страхотно за изживяване...". Надява се да свирят отново у нас след появата на следващия им албум.

Имал проблеми с компютъра си и иска да му драсна клиповете на DVD-R и да му ги пратя. Е, няма да го направя, но ако има желаещи - ето ги клиповете, ей го и адреса му :D

Morgan Håkansson
Smedjegatan 38a
602 19 Norrköping
SWEDEN



#24138 De/Vision в София

Posted by WWizard®©™ on 10 февруари 2008 - 13:46 in Концерти и фестивали в България

Ще го посетя най-вероятно, кат' отпадна метълизма в тоя ден...



#23579 И на осмия ден Марангозов каза - нека има IT

Posted by WWizard®©™ on 27 януари 2008 - 14:01 in Технологии

Каква тема! :angry2: Купихме си "Правец 8C" за 200 лв., ма не си спомням коя година беше. Толкоз много играехме с брат ми, че очи не ни оставаха... Ходехме и на уроци в Двореца на децата. Там имаше и два "Правец"-а, спомням си, с оранжева индикация на екраните. Дарихме го "Правец"-а след години на техникума, където се "изучихме" аз и брат ми, като за музеен експонат.



#23098 Видеоклипове!

Posted by WWizard®©™ on 18 януари 2008 - 23:37 in Общ музикален форум

Абсолютна пресечна точка на музика, визия и текст! Уникална концепция и перфектен резултат! Далеч от метълизма, иначе.
Mylene Farmer "Je Te Rends Ton Amour"
Posted Image
П.С. Имам го на ".mpg", където е още по-внушителен.



#22769 Marduk в София

Posted by WWizard®©™ on 12 януари 2008 - 05:00 in Концерти и фестивали в България

емоции: http://www.mp3bg.eu/.../marduk/photos/



#22662 Marduk в София

Posted by WWizard®©™ on 10 януари 2008 - 01:16 in Концерти и фестивали в България

Убиец!
Увод: http://gmn-bg.com/te...arduk_sofia.jpg Десктоп.



#22179 Снимки от концерти с които се гордеете

Posted by WWizard®©™ on 30 декември 2007 - 18:20 in Концерти и фестивали в България

Снимките на Hyperborea и Past Redemption не са мое дело, сбъркал съм адресите. Не мога да си коригирам поста.



#22121 Снимки от концерти с които се гордеете

Posted by WWizard®©™ on 30 декември 2007 - 03:10 in Концерти и фестивали в България

View Posthendy, on Dec 29 2007, 21:01, said:

избягвам да снимам на концерти, защото се увличам и почвам само това да правя.
тази снимка ми е любима, въпреки покъртителното качество, защото се е получил много интересен ефект - ерик изглежда като направен от светлина

Attachment attachment
Ше ме прощаваш, ма т'ва не е снимка, а мазало ;)



#22120 Снимки от концерти с които се гордеете

Posted by WWizard®©™ on 30 декември 2007 - 03:05 in Концерти и фестивали в България

Аре, ще се похваля аз с няколко мои кадъра. Високо качество, мизерено апаратче... Мечтая за някой "Марк" на "Канон", но и "Хаселблад" не бих отхвърлил, хехе.

Amon Din / София'06
Behemoth / София'07 (заради запечатаната емоция)
Blind Guardian / София'07
Cannibal Corpse / София'07
Mystic Circle / Каварна'07
Rotting Christ / София'07
Sinister / София'06

БГ...
Hyperborea / София'07
Korozy (хехе) / София'06
Past Redemption / София'07
The Revenge Project / Хасково'07

Повечето са снимани от позиция "фенска маса".
Повече светлини + майсторлък на снимане + поза у музикантите + неизползване на светкавица => най-качествени снимки.

А тази на Tumulus е от "О!Шипка" (София) зле съм я заснел, но пък бандата я хареса и я постави за обложка на албума си "Live Balkan Path".



#22085 Kои концерти посетихте през красивата 2007-ма в Китната ни татковина.....И ко...

Posted by WWizard®©™ on 29 декември 2007 - 18:02 in Концерти и фестивали в България

2007.01.11 - Enthrallment, Проказа (София)
2007.01.17 - Evergrey, Stonegard, The A.X.E. Project (София)
2007.03.05 - Cannibal Corpse, Disavowed, Urkraft (София)
2007.03.31 - The Revenge Project, Symbolic (Варна)
2007.04.12 - Rotting Christ, Mass Infection, Suicidal Angles (София)
2007.04.28 - Sacramental Blood, Grond, Agonic Faint, Eufobia, Shambless, Cupola, Komma (София)
2007.05.05 - The Revenge Project, Distorment (Бургас)
2007.05.15 - Гранулом, Trysth (София)
2007.05.17 - Blind Guardian, Velvet Project (София)
2007.05.19 - Vader, Past Redemption, Hyperborea (София)
2007.05.29 - Nanowar, Anal Dissected Angel, Проказа, Agonic Faint, Eufobia (София)
2007.05.30 - Behemoth, Suicidal Angels, Korozy (София)
2007.06.18 - Dismember, Past Redemption, Foeticide (София)
2007.09.15 - The Revenge Project, Voice Of Hell, Burning Hate, Virus, Komma, X Flames, Angerpoint (Хасково)
2007.09.30 - Embrace By Dark, Hyperborea, Korozy, Past Redemption, Wartime (София)
2007.10.17 - Krisiun, Incantation (София)
2007.10.21 - Балканджи, Синтез, Под Дъжда (София)
2007.11.03 - Amorphis, Edguy, Benediction, Agathodaimon, The Revenge Project, Overdawn (София)
2007.11.24 - Last Hope, B.F.D.M., Let Them Die (София)
2007.11.27 - The Headstall, Под Дъжда (София)
2007.12.27 - Wartime, Еридан, Ренегат, Lef Zepplin (София)



#21935 Еридан

Posted by WWizard®©™ on 27 декември 2007 - 18:55 in Музика

Тая банда направи едно парче "Труден Свят" преди няколко или повече години и влезе с него (ако се не лъжа) в ЦД на "Харбър Айлънд Рекърдс" към сп. "Ритъм", трябва да погледна. Това е май всичко "документирано" на бандата. Не съм фен на кръчмарски банди.



#21932 Българска подгряваща банда по-добра от хедлайнърите

Posted by WWizard®©™ on 27 декември 2007 - 18:44 in Концерти и фестивали в България

The Revenge Project преди двата гига на Catamenia в София. А за участието им преди Sodom... и двете банди се представиха отлично!

Pantommind преди Helloween. Тогава дори си тръгнах след първото парче на Helloween - не се търпеше :) От първия концерт на Helloween бях впечатлен.

В голяма степен мненията в темата са зависими от личните пристрастия към дадена банда. Също, за съпорт бандите нещата рядко се изпипват (звук, светлини, декори, пушеци и т.н.) и тогава хората остават с впечатлението, че дадената съпорт банда не е толкова... качествена да речем, т.к. нещата изглеждат семпли. Все пак бизнеса или "бизнеса" се върти винаги около хедлайнера, което обяснява нещата.



#21318 За форумите и сайта

Posted by WWizard®©™ on 18 декември 2007 - 09:48 in Общ музикален форум

View PostLord Vickeron, on Dec 17 2007, 23:54, said:

Гаро понеже винаги казва истината и се изживява като жертва. Истината е че, той самия си закри сайта мрънкайки, че никой не обръщал внимание на неговите усилия. Сега същия този човек умува върху причините за раздялата със Сатир. Щеше да е смешно ако не беше тъжно. За разлика от теб Гаро, Сатир е човек, който си разбира от работата и аз истински се радвам че в лицето на Катехизиса ще имаме достойна конкуренция, приятели, врагове и каквото сабя покаже. Докато такива като теб, може и много да философстват, но никога няма да разберат, как стоят нещата от кухнята. Защото докато ти се правиш на умен и пишеш дълбоките си наблюдения, ние правим брой..... и така ще си остане!

Коллкото до редактирането, просто ако някой види как пишеш, ще се хване за главата....ти не само трябва да бъдеш редактиран, ти въобще не трябва да бъдеш публикуван!
Сайтът ми го закрих поради ред причини.
Никъде не се сравнявам със Сатир и с неговата работа.
И като правите брой - какво?! Някои хранят семейства... Единствено заслепените го купуват все още.
С първия си обширен пост в темата исках да разкрия някои факти, направих го и съм изключително доволен, че ПОЧТИ не е редактиран.



#21317 Форумски албум на година 2007-ма

Posted by WWizard®©™ on 18 декември 2007 - 09:39 in Общ музикален форум

View Postkiroborea, on Dec 17 2007, 21:58, said:

Krisiun,Assasination :harhar: ;) :) ;)
Размазващ албум, ама скоро ще станат две години, откак е излязъл. А и се пише "AssassiNation" ;)



#21269 За форумите и сайта

Posted by WWizard®©™ on 17 декември 2007 - 15:18 in Общ музикален форум

View Postwiktory, on Dec 17 2007, 12:08, said:

става дума за отношение - аз<=>ти<=>обществото и реакция към човека, който те коригира / коригираш.
не мога да те съдя, ако подобно мнение еди как си бе насочено към член от този форум.
примерно към мен, защото аз мога да се защитя, да те подмина или просто да си тръгна. не ти харесва да се обясняваш - махаш се, както знаеш.
не ти прави чест за това как "коригираш" общественото мнение за някой друг, който не може да се защити в настоящия форум.
Про-Рок вече има свое форумно пространство - успех.
Не само в това, но и в долните ти мнения само говориш, а нищо всъщност не казваш. Дали ми прави чест или не ми прави, въобще не ми пука. За мен е важно да си изкажа мнението (вкл. фактите) публично.

А искам да ти кажа и друго. Имало е моменти, когато се е сипало за мен във форума (бившия) на "про-РОК", но аз не се отзовавах поради разни причини. Цели теми се изтриха. Моето мнение често е било затривано, дори в коментарите при новините на сайта на "про-РОК". Защо ли? Защото истината боли.

Не сме много старите, запознати с фактите, кучета. А ти дори не се броиш към кучките :harhar:



#21224 За форумите и сайта

Posted by WWizard®©™ on 16 декември 2007 - 17:01 in Общ музикален форум

Ще изкажа и аз мнението си.

Запознат съм с "про-РОК"отпреди излизането на 1-ви брой, лЕто 2001-во. Писал съм за него като автор, помагал съм с каквото съм могъл, сайта ми бе част от него, защитавал съм "про-РОК" през годините пред хора, във форуми...

До днес изключително кадърни кадри преминаха през екипа му. Такива, вписвали и в други (вече бивши) печатни издания, също и в наши и чужди Интернет сайтове. Каква е причината за такова засилено текучество на кадри?

Причините са следните, според мен:
1.) Главният редактор. Найден е (поне бе) голям диктатор. Донякъде нормално, т.к. е Главен, но това често дразни. Също материалите се коригират от него (или поне това беше практика), без да уведоми или съгласува с дадения автор, преди да бъде отпечатано.
2.) Липса на стимул на "доброволеца". Не се заплаща за положен труд. Това е без значение за много млади автори, но така или иначе явно си нямат работа, та поне да си уплътнят времето. Но идва момент, когато авторът вдига лозунг "за слава не ми се занимава"... "и те така!". Някой си прави доволна заплата на твой гръб, а ти... ти ще получиш безплатен брой, слава... която няма да ти е необходима за никъде и вероятно похвала.
3.) Някои млади автори порастват и не им е до перото, до похвала или потупване по рамото.

Метода на Найден за подбора на автори е следния - един напуска, друг се присъединява. Някои кадри са незаменими или поне се намира изключително трудно техен заместник. Най-пресен пример - Сатир. В метъл средите у нас всеки капацитет в един момент се отделя от екипа си и иска да работи самостоятелно, да не е зависим от колега/партниор или поне да е малко над него. Примери много, не желая да ги упоменавам.

Следствие от текучеството на авторите.
Авторите са авторитета на едно издание. Липсват ли доказани ИМЕНА, то изданието губи духа, ценността на редовете, идейните мисли и мнения на същите автори. Това е най-ценното за едно списание като "про-РОК".

И докато дизайнът прогресира коренно, то материалите станаха посредствени (не изцяло, разбира се). Нещата в списанието отдавна започнаха да зависят от парата, пусната в касичката на Найден. Плащаш реклама - по-широко и положително интервю и ревю ще има за теб, не плащаш - ще ти се даде минимума, а дори може да не бъдеш вписан! Донякъде нормално, но на мен лично не ми допада този начин на работа.

Каварна/Цонко е приятно, че спонсорира "про-РОК". Нека. Дано продажбите не спадат драстично, каквито са тенденциите. На мен обаче не ми се четат продиктувани мнения, нито ми допада отношението/неуважението към някои наши изпълнители. Това е достатъчна причина, за да не купувам списанието понастоящем.

~~~~~~~~~

Относно "Катехизис". Satyr си е упорит и твърдоглав, преди всичко. Винаги се е стремял към професионализъм, що се отнася до функционирането, визията, концепцията, съдържанието на сайта. Недотам ерудит като писмен автор, според мен. Не знам какви са причините са отцепването му от "про-РОК", но какво получаваше той в замяна, като работеше за "про-РОК"?! Сега е шеф на себе си и това му е достатъчно, струва ми се. Неприятното е това обаче, че той няколко години слугуваше като вярно куче на Найден. По-късно като че ли не му пукаше толкова и накрая пое по свой път. Успех!



#21218 Hyperborea 2007

Posted by WWizard®©™ on 16 декември 2007 - 14:35 in Общ музикален форум

View PostSatyr, on Dec 16 2007, 14:28, said:

Ама страница е едно, а лист - друго. Нещо като байт и мегабайт. Ся, не можеш да кажеш байт в скоби мегабайт :)
Много добре знам каква е разликата, ма се стремя да бъда разбран от "широката аудитория" <_< Щото за лист на "странична обложка" (хваната с телбод например), за лист може да се асоциират и 4 страници (или иначе казано 2 листа), захванати за следващите такива. Ся няма да рисувам отново. Конец по въпроса с обложките, не е мястото тук.



#21215 Hyperborea 2007

Posted by WWizard®©™ on 16 декември 2007 - 14:10 in Общ музикален форум

View PostSatyr, on Dec 16 2007, 14:02, said:

Как изглежда разгъвка от 5 страници? :) <_<
Достатъчно умен си да ме разбереш, не провокирай излишен лаф :metal: В скоби съм сложил "листа".
Posted Image
Иначе има и други конфигурации на разгъвка. Добро попадение е "кръст", например. Просто у нас не се "експериментира", ами се залага на класическото.



#21213 Primordial - To The Nameless Dead

Posted by WWizard®©™ on 16 декември 2007 - 14:02 in Общ музикален форум

Изключително емоционален, разнообразен, пленяващ и идеен албум. 10/10, разбира се.
Надали ще ги гледаме у нас отново. Тогава бяхме 150, сега колко? Прайвът парти...



#21209 Hyperborea 2007

Posted by WWizard®©™ on 16 декември 2007 - 13:47 in Общ музикален форум

View PostKing of a Shadow, on Dec 16 2007, 12:42, said:

Много добър албум...аз яко зациклих на Inside Your Pain :) -има много добри китари като цяло!

Имам само едно недоволство,което е към повечето български банди де:защо никога не са книжки,а някакви разгъващи се,макар и в случая много качествени,хартии??
Все още не съм купил албума, да не повярва човек! Идната седмица, надявам се. Нямаше го в "Orange", май няма и да го има... "Inside Your Pain" я имам в един демо вариант отпреди 4-5 години. Качеството на звука съвсем не е перфектно, но пък носи своята неповторима атмосфера при звучене.

Как "никога не са книжки"? Аз имам и с книжки и най-вече с двустранични "книжки" <_< А какво значение има, когато предната обложка е направена с логична и стилна разгъвка?! По мои наблюдения, просто е актуално да не са на книжка, а на разгъвка. Има и други моменти - вероятно е по-евтино, а някои банди/издатели преценяват, че няма смисъл от, например, 4 странична книжка (изглежда семпло, по-добре да е разгъвка). Или пък, ако ти се падат 5 странички (листа), няма как да се комплектоват в книжка, щото трябва да са чифт.