Jump to content

little'circle's Content

There have been 91 items by little'circle (Search limited from 27-септември 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#52733 Шстид Ден Ден на МартинОВар

Posted by little'circle on 08 август 2009 - 08:35 in Поздравления

Леле Мартине, прости! Добре че си имам мъж да ми пиратства из акаунта и да се отсрами. Честит рожден ден, не на патерица, а на цял клон, читателю :))) Ще пием бира за началото на учебната ми година, с темпото с което ги забележвам тез неща :harhar: Поздрави!



#52644 Форумна среща

Posted by little'circle on 05 август 2009 - 22:29 in Общ форум

Аз си спомням, че изпуснах една такава преди 1-2 години в Магелан. Което ще рече, че са съществували, да. Даже със сигурност.



#52151 Шстид Ден Ден на МартинОВар

Posted by little'circle on 28 юли 2009 - 10:15 in Поздравления

Тука сега използвам акаунта на ж'ната, понеже ме мързи да се регистрирам, но - време е да се вдигне таз' тема една идея по-нагоре.
Това улавото сега е някъде по планините, ама то си е патологично.

И както биде започнато в началото: Шстид Ден Ден на МартинОВар!
Ии такова. Джоинд пожелание: да смениш колелото с нещо над 600 кубика! Здраве, щастие и успехи!



#50167 ЧРД на Pinky!

Posted by little'circle on 21 юни 2009 - 19:47 in Поздравления

Хех, за първи път от едно известно време да ме засърби да пиша освен да чета :yes:
Честит рожден, девойко! Пожелавам да не порастваш много, малки и бесни си ни е добре! :metal: Хайде хапченце чудесно, никога да не поресна! Наздраве!



#48723 Метал култура

Posted by little'circle on 30 май 2009 - 14:52 in Общ форум

View Postdidara, on May 28 2009, 14:39, said:

В тая чалгаджийска страна, не мисля че можеш да позираш с метал.
В тая чалгаджийска страна може да се позира със всичко.



#48722 Ozzy vs Iommi

Posted by little'circle on 30 май 2009 - 14:40 in Общ музикален форум

View PostNosferatu, on May 30 2009, 14:47, said:

Тук много не се разбира какво искаш да кажеш.

Иска да каже, че според него Ози е далече от музикалните качества (превод в ефир) :drinks:



#47203 Стихове 2

Posted by little'circle on 12 май 2009 - 22:14 in Литература

Въведение в поезията

Моля ги да вземат едно стихотворение
И да го погледнат срещу светлината
Като негатив на снимка
Или да притиснат ухо о стените му.
Казвам им да пуснат вътре мишка
И да я гледат как дири път навън
Или как се лута
И търси пипнешком ключа на лампата.
Искам да карат водни ски по повърхността му
И да помахат на автора на брега.
А те единствено искат
Да завържат за стол стихотворението
И да му изтръгнат някакво признание.
С камшик започват да бият,
За да го разберат!

Били Колинс, мой си превод :D



#47001 Спам

Posted by little'circle on 11 май 2009 - 19:44 in Хумор и забава

Интересно защо аз не получавам подобни :D :harhar:



#46474 Честит рожден ден на Nosferatu

Posted by little'circle on 07 май 2009 - 10:12 in Поздравления

Като ще се закъснява, аз съм шампион ;) Наздраве, черни човеко! Непопулярността понякога прави добро впечатление ;)



#45667 Метъл химни на 80-те

Posted by little'circle on 25 април 2009 - 09:26 in Общ музикален форум

Въх... Последно от мене:
Годините НЕ са ябълки. Годината е период от време, съответно, не се брои като ябълката, която е единичен предмет. Затова, както дунавския човек май беше казал по-нагоре от 0 до 1 е минала една година (или която е да било друга мерна единица за време, втози ред на мисли). 1-2 втора година, 2-3, 3-4, 4-5, 5-6, 6-7, 7-8, 8-9, 9-10. На първи януари от десетата година ВЕЧЕ са минали десет пълни години. Последната, десетата от тях е от 1ви яниари на деветата. Затова периода от 1ви януари на десетата година да 1ви януари на 11тата е вече единадесета година - или първата от новото десетилетие.

И нека сега по-възрастните от мене да си спомнят метъл химните на осемдесетте :worship:



#45540 Метъл химни на 80-те

Posted by little'circle on 23 април 2009 - 09:19 in Общ музикален форум

Няма нулева година, защото няма нула време. 1980 или 2000 не са нулеви години, това е първата година от десетилетието. Децата от 0 до една година на нула години ли са? Казва се, че карат първата си година. Следователно 1980 Е от 80те години.
Най-малкото, да не искате да кажете, че 1980 е от 70те години?
Ама че странен спор :vampire:



#45289 Голяма зарибявка - не е истина

Posted by little'circle on 16 април 2009 - 22:11 in Общ форум

Йосарян от първия път. Затова пък преди това го измъчих много с Хела, Павел Вежинов и Херман Хесе...



#45109 Коя книга прочетохте последно?

Posted by little'circle on 14 април 2009 - 19:13 in Литература

Да докладвам, Мартин ми спасил кожата, имам шесТ :D Прочетох Лайла, страхотна е, но след нея със сигурност имам нужда от малко реализъм и твърда почва под краката си - затова Параграф 22 :) Иначе... промива мозъци по един много нежен начин, добре :)



#44619 Вицове....

Posted by little'circle on 03 април 2009 - 19:43 in Хумор и забава

Събота вечер, момче и момиче влизат в един вход - момчето изпраща момичето. Уж се разделят, ама момчето се заумилква на момичето:
- Миме, айде да ми неправиш една свирка... Ей тука, във входа... Никой няма да види. Айде де, Миме!
Мимето увърта нещо, хихика се. По едно време по стълбите слиза едно момиченце, сестрата на Мимето.
- Миме, тати каза да му направиш на тоя една свирка и да си ходи, и ръката да си махне от домофона!



#43581 Коя книга прочетохте последно?

Posted by little'circle on 10 март 2009 - 21:20 in Литература

Е, моите лета на спортни лагери ми помогнаха след Събранието да успея да стана сутринта :metal:
Как може да мине, по това време на годината винаги се пада Хамлет. Неизбежно. Добре че ми беше подръка Лайла (благодаря, Марто, ако се класирам ще е благодарение на нея). В книжлето си намерих един индианец, който ми приличаше на Хамльо... ужаст :)



#43494 Коя книга прочетохте последно?

Posted by little'circle on 07 март 2009 - 21:52 in Литература

View PostPinky, on Mar 7 2009, 01:52, said:

Оф а аз, моя милост и моето вътрешно аз утрее сме на олимпиада по философия... :o :o :D Забавното е, че сега се прибирам иии... утре ще е а hard night's day ... Така е то. Лека нищ мой любим форум ;) :D :blush:

Ти пък на философия! Нашата прекрасна литературна личност утре е на втори кръг по български! Колкото и да ни се смеят порестналите членове на форума, успех!



#43476 Коя книга прочетохте последно?

Posted by little'circle on 06 март 2009 - 21:12 in Литература

Хехе, вие пак все моите книги четете!
Преди една седмица свърших "На дъното...". адски много ми хареса. Особено след като се бях подготвила с "Още въздух" че Оруел не е само "1984". Хубава, хубава, с много цветисти френски изрази, много точни. Впечатлена съм от дълбините, в които изглежда е навлязъл Оруел, когато се е занимавал с това прелестно книжле.
Иначе, от философът-автор на "Дзен и изкуството..." получих скоро от Мартиновар една "Лайла". Много ме впечатляват мислите на този човек. Инакомислител. Добро е.



#43189 Коя книга прочетохте последно?

Posted by little'circle on 26 февруари 2009 - 14:17 in Литература

View Postfantucho_, on Feb 23 2009, 22:19, said:

"451 по Ференхайт" на Рей Бредбъри

Един съученик я беше изкопал от домашната си библиотека и ми беше споделил за нея, че я чете. Разбира се, като чух за коя книга става дума, веднага го помолих да ми я даде, след като я свърши. Момчето я дочете и ми я даде, като каза, че не му харесала особено, не си падал по такъв тип литература. Но за мен това ще си остане една невероятно красива книга! Грабваща, пленяваще... Тяхната кожа от библиотеката, че не можаха да ми намерят "Вино от глухарчета"! Тъкмо ме беше хванала еуфорията по Бредбъри и исках да прочета още нещо негово, но явно ще почакам. А на Виното съм му хвърлил око и то сериозно :yes:

Виното е прекалено различно от горящите книги. Ако приемеш съвета ми, бих ти препоръчала да не ги четеш едно след друго. Чел ли си "Портокал с часовников механизъм" на Бърджис? Ако не - май му е назряло времето :metal:



#43188 Театър

Posted by little'circle on 26 февруари 2009 - 14:05 in Други

На Варненския? аз видях плакат на Пухения при НАТФИЗ.



#42516 Какво разцепва тишината...

Posted by little'circle on 12 февруари 2009 - 10:59 in Общ музикален форум

View Postfantucho_, on Feb 12 2009, 10:13, said:

Meshuggah - Nothing (2002)

Posted Image

Ти си нечовек... :harhar: Same here.



#42482 Стихове 2

Posted by little'circle on 11 февруари 2009 - 19:04 in Литература

Тих поход за една
свещ
през дъжда
Вървим един до друг
Единствен звук са стъпките размити във калта
В търсене на светлина вървим в дъжда
почти непознати,
но потеглили
по пътя
през дъжда

Почти непознати - щом се приберем
ще разделим отново и свещите и светлината
В свойта крива стая ще се
отделим
и ще
заспим
в
дъжда

Само светлината ни събра.




#41975 14 януари 2009-та - Национален протест

Posted by little'circle on 01 февруари 2009 - 10:04 in Общ форум

View PostRebel, on Jan 31 2009, 10:35, said:

Права си за това, че спорът е безсмислен, особено по въпросите, които и аз засегнах - все едно да се спори яйцето или кокошката е първо. В крайна сметка обаче, избират се хора от народа - ако самият народ е скапан, не може да се очаква, че избраните ще са по-добри. От друга страна има резон и в твоите думи, така че няма еднозначен отговор. Колкото до почистването там става въпрос и за пари, и за частни фирми, и хиляди други неща. Имах предвид преди всичко необходимостта от цялостна промяна на мисленето, защото ок - сменят се управляващите и идват нови, но около тях има стотици други служители, които се занимават с въпроси, пряко касаещи теб и мен - ако те отново са немарливи и корумпирани, дори ангел небесен да слезе да управлява, резултатите ще са същите. Като цяло мога да обобщя всичко, което изписах, тъй като вече ми писна тази тема, така: не виждам смисъл от протести и смяна на правителства, защото корените на проблемите ни са дълбоко в самото общество и прощавайте песимизма - малко е късно вече. Много ми хареса интервюто с Милена на сайта - много е права. Защото преди време имаше други идеали, сега вече аз поне не вярвам, че нещо може да се подобри.


На тихия песимизъм трудно се отвръща :metal: можем само да се надяваме, че скоро ще виждаме по-светло бъдеще.



#41974 Всякакви линкове

Posted by little'circle on 01 февруари 2009 - 10:01 in Хумор и забава

View PostBlacky, on Jan 31 2009, 02:01, said:

Признавам, ама 1.76 май не се води дребен, пък и Белене вече е било град, като съм се родил....за "черен" не отричам :metal:

Абе... и Козлодуй се пишеше град като го навестих за постоянно ама ний сме си от провинцията B)

Черни душици...



#41973 Последният филм който гледах беше...

Posted by little'circle on 01 февруари 2009 - 09:55 in Кино

View Postforeigner, on Feb 1 2009, 03:43, said:

The Wall

Преди 2 гледания си обясних сюжета изцяло, така че сега само се кефих на елементите :metal:

Това, разбирането на сюжета, след колко гледания е станало B) не за друго, аз повече от две не си позволих...



#41933 Последният филм който гледах беше...

Posted by little'circle on 30 януари 2009 - 22:58 in Кино

View PostPinky, on Jan 30 2009, 01:23, said:

Хех, че филма беше една прекрасна пикантна трагико-комична история, Уди Алън си го бива във всеки случай. Без задръжки представя един от най-чаровните, странни, но и болезнени моменти в Любовта. При всеки са различни, но вярвам, че е открил една сравнително добра обща формула ;) Мен лично ми допадна много, нищо кой знае какво - не е потрисащ, но различен, и определено остроумен :ninja:

За номинацията на Пенелопе Круз съм съгласна; във всеки случай ролята и играта на Хавиер Бардем беше доста по-запомняща се :yes:

С първия параграф съм възторжено съгласна. За втория само ще отбележа, че зависи кой къде гледа :metal:
Така или иначе, сравнително свеж филм и красива Пенелопе.