Jump to content

Lazy's Content

There have been 21 items by Lazy (Search limited from 04-June 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#35794 Защо никога вече няма да влизам в този форум

Posted by Lazy on 26 September 2008 - 10:22 AM in Общ музикален форум

Защото мислех, че хората тук са толерантни към вкусовете и предпочитанията на другите. Вместо това тук в една тема наричат любима моя група, състояща се от любими мои музиканти, "недоразумение". И не само че никой не трие темата, а никой не укорява автора ни най-малко за некоректното отношение. Никога не бих отворил тема, която да озаглавя например "Защо не слушам недоразумението Металика" или "защо не слушам недоразумението "Куин". Защото по този начин бих обидил феновете на тези групи. Никой не би ме и търпял да пиша такива теми - и с право. Обаче това явно се позволява за някои хора, позволява се за някои групи. Е, без мен - на мен Пол Роджърс, Брайън Мей и Роджър Тейлър са ми не по-малко скъпи и близки, отколкото за някои е Фреди Мъркюри. Да се нарича група, състояща се от тези три музиканти, "недоразумение", ми идва малко в повече.
Какво доживяхме - гаврата с музика, която обичаме, да се превръща в норма...



#32083 Важен въпрос

Posted by Lazy on 15 July 2008 - 08:05 AM in Общ музикален форум

Точно в подлеза на НДК има един магазин с тениски. Влизаш от оня вход до лавката с катмите и магазинчето е на двайсетина метра по-нататък. Аз съм си купувал няколко тениски оттам и съм доволен от качеството.



#31406 Сами ш'са унищожим.

Posted by Lazy on 03 July 2008 - 09:19 AM in Общ форум

Ей, тия само да не ни провалят концерта, че тогава вече ще има преврат! :metal:



#31366 R.I.P. Mel Galley

Posted by Lazy on 02 July 2008 - 18:53 PM in Общ музикален форум

Posted Image

Mel Galley
(March 8, 1948 - July 2, 2008)


http://glennhughes.com/



#31362 Queen + Paul Rodgers в София?

Posted by Lazy on 02 July 2008 - 17:55 PM in Концерти и фестивали в България

А, пак ли започнахте с такива изказвания?
На мен пък много ми харесват Куин + Пол Роджърс и ми се струва нормално един велик музикант да бъде заменен от друг в която и да било група. Какво ще ме посъветвате – да отида на психиатър? Или да се дообразовам музикално?



#30810 KISS и Radiohead се хванаха за гушите

Posted by Lazy on 25 June 2008 - 08:27 AM in Общ музикален форум

View Postforeigner, on Jun 24 2008, 23:36, said:

Не, тази тема се превърна в доказване на висока музикална култура чрез оплюване и отричане на Кис. Еми аз, тъй като съм прост глух необразован тъпоумен и кух плебей, вече сериозно се засегнах (от цялата насока на темата), защото ми омръзна да чета колко незначителна, маловажна, глупава и т.н. е една от любимите ми групи на фона на някакви превзети интелектуалщини, които явно не мога да разбера поради плебейското си естество.

Напълно съм съгласен с това мнение. Това, че някой има други верии за случващото се в темата не променя същността й.



#30574 KISS и Radiohead се хванаха за гушите

Posted by Lazy on 21 June 2008 - 17:42 PM in Общ музикален форум

View Postmarillion, on Jun 20 2008, 18:31, said:

Понякога е добре човек първо да проверява фактите, а после да оставя емоциите да бъдат водещи в диалога:

http://en.wikipedia....ead_discography

http://en.wikipedia....iss_discography

Видно от горното тези които не ги знаеш кои са, са продали 23 милиона копия от своите издадени досега седем студийни албума за период от 15 години.

Kiss имат поне двадесет студийни албума, но не бих се изненадал общата бройка от техните продажби през последните 35 години, да не надхвърля тази на Radiohead.

И така... :D

Вярно, че трябваше да проверя, аз си мислех, че Kiss са продали само три пъти повече албуми от Radiohead, не очаквах, че са продали близо четири пъти повече. :blink:



#30481 KISS и Radiohead се хванаха за гушите

Posted by Lazy on 20 June 2008 - 17:22 PM in Общ музикален форум

View PostYanni, on Jun 13 2008, 17:49, said:

Radiohead са дали на музиката много повече от колкото Kiss! :dntknw:

Кои са тия Radiohead и колко милиона албума са продали?!
Я по-леко с тия изказвания. С Kiss са израстнали цели поколения и много малко групи имат концерти като техните и толкова предани фенове. Слушай си любимата група и внимавай с гръмките изказвания.



#28026 Най-продажния стил

Posted by Lazy on 28 April 2008 - 12:11 PM in Общ музикален форум

Най-продажните са някои рокгрупи, които през осемдесетте започнаха да правят диско, да не посочвам, всички си ги знаем...
За някои от тях сега се твърди, че са станали продажни по-късно, но истината е друга...



#27696 QUEEN + PAUL RODGERS

Posted by Lazy on 17 April 2008 - 10:49 AM in Общ музикален форум

View Postmarillion, on Apr 16 2008, 11:51, said:

Не знаех, че Мей е съавтор на подобна книга. Интересно доколко е участвал в написването и... :metal:

Всъщност, с горното правя жалък опит да иронизирам опитите на този човек да бъде непрекъснато в лъча на прожекторите. Може и да не съм прав, но не мога да спра вътрешният си глас, който вече 16 години вини Брайън Мей за превръщането на групата в машина за пари, рециклираща безразборно жалките останки след смъртта на НАЙ-ГОЛЕМИЯ!! :yes:

Извинявай, но това, което правиш, наистина е грозно. Брайън Мей има своите огромни заслуги за успеха на Куин. Всъщност мисля, че най-гглавната причина за успеха на Куин е, че имаше четирима равностойни гениални композитори. И ако Фреди е това, което е, част от причините са и песните, композирани от Мей, които е изпял.
И, да, Мей е астроном, още от преди създаването на Куин, не виждам с какво те дразни това.
Сега хората пълнят стадионите на концертите на Куин главно заради песните. И преди 15 години биха го правили, въпреки че Фреди го няма. Още тогава Куин можеше да продължи с друг вокал и да спечелят много милиони, въпреки че щеше да има недоволни, както и сега. Защо не са го направили, щом мислят само за печалбата? Чудя се защо някои хора не оставят едни велики музиканти да правят музика, с какво толкова им пречат?



#26791 Какво звучи в момента?

Posted by Lazy on 30 March 2008 - 10:23 AM in Общ музикален форум

View PostSvil, on Mar 30 2008, 09:30, said:

Online радио на Америка онлайн. Озаглавено е Hair Metal и в момента звучат Жудас прийст. Голям майтап. Ми той Роб Халфорд кога е има коса? :worship:

Роб Халфорд с много коса :blush:



#26703 Какво звучи в момента?

Posted by Lazy on 28 March 2008 - 15:18 PM in Общ музикален форум

Винаги, когато във форума се излее поредната помия срещу Пол Роджърс, слушам по няколко дни Фрий B)

Free - Be My Friend



#26573 QUEEN + PAUL RODGERS

Posted by Lazy on 26 March 2008 - 17:04 PM in Общ музикален форум

View PostOzzy, on Mar 26 2008, 16:12, said:

Това ми прилича на типично талибанско изказване :metal: Ама го казвам по принцип. Не конкретно :metal:

Вярно е, че и аз съм имал талибански изказвания. Но винаги след като съм бил предизвикан от подобни изказвания в другата крайност. При една нормална дискусия никога не бих прибягвал до тях. :yes:



#26547 QUEEN + PAUL RODGERS

Posted by Lazy on 26 March 2008 - 12:49 PM in Общ музикален форум

View Postviolator, on Mar 26 2008, 12:42, said:

За мен би било празник да видя /и чуя/ на живо и Пол, и остатъците от Queen. Независимо от това, че от чисто идеалистично-естетическа гледна точка ги предпочитам отделно. :yes:

Забравяш песните, които ще напишат (или вече са написали) заедно. Да, ако се отнасяше за музиката им досега - и аз бих предпочел да ги чуя поотделно. Но при новата ситуация... мисля, че заслужават поне да им се даде шанс, и след това да се правят изводи.



#26542 QUEEN + PAUL RODGERS

Posted by Lazy on 26 March 2008 - 12:21 PM in Общ музикален форум

View Postviolator, on Mar 26 2008, 11:57, said:

Пол е блус певец. Блендата му е блусарска, техниката му е блусарска..., всичко му е блусарско, дори излъчването. А когато блус певец пее вокални партии, написани за /от/ свръхуниверсален артист, звучи не особено добре.

Поне четири песни от всеки концерт са от репертоара на Фрий и Бед Къмпани. Мисля, че се получават добре и публиката има право да ги чуе. Още толкова песни са в изпълнение на Роджър Тейлър (той си ги изпълнява и в студийните записи). Това прави близо половината концерт (от есента ще има немалка част нови песни, композирани от тримата - те също имат право на живот и ще е страшно интересно да се чуят).
За останалите песни... Лично на мен ми е интересно да ги слушам. Има и хора, на които не им е интересно. Но при всички случаи в тези песни не се състои цялата дейност на групата, както се опитват да изкарат някои хора.



#26541 QUEEN + PAUL RODGERS

Posted by Lazy on 26 March 2008 - 12:13 PM in Общ музикален форум

View PostOzzy, on Mar 26 2008, 11:46, said:

Прочетох цялата тема отново. Преброих поне 10 човека, чието мнение е, че групата не трябва да е под името Queen и че имат отрицателно отношение към това събиране. Правилно ли разбирам, че наричаш тези 10 човека талибани?

Не, не наричам тези десет души талибани. :worship: Говоря си по принцип.



#26535 QUEEN + PAUL RODGERS

Posted by Lazy on 26 March 2008 - 11:29 AM in Общ музикален форум

Естествено, че Брайън Мей, Роджър Тейлър и Пол Роджърс са направили достатъчно, за да могат да правят каквото си поискат, без да търсят одобрението на когото и да било. Не че одобрението на феновете им липсва - в момента има няколко групи в света, които са в състояние да напълнят стохилядни стадиони с доста скъпи цени на билетите, и Куин + Пол Роджърс са една от тези групи. Така че съм щастлив, че музикантите се вслушват в мнението на стотици хиляди, които си купуват дисковете им и билети за концертите им, и не слушат малцината талибани от някои туземни страни, където не знаят кой е Пол Роджърс и какво е влиянието му и значението му в рокмузиката.
Лично аз съм доста щастлив от от съществуването на такава група. Мога само да съжалявам хората, които злобеят срещу нея - аз харесвам старите албуми на Куин не по-малко от тях, но за мен историята продължава и се наслаждавам на нови албуми и концерти, докато за тях всичко е свършило.



#26002 Любим концептуален албум

Posted by Lazy on 17 March 2008 - 17:22 PM in Общ музикален форум

А моят любим е този:

Posted Image

Jefferson Starship - Blows Against the Empire (1970)

Разказва историята за хипарска революция срещу властта в Щатите и мечтата да се открадне космически кораб от орбита и да се направи пътешествие в космоса в търсене на нов дом.
Любопитното е, че Пол Кантнър е бил повлиян от някои идеи на Робърт Хайнлайн и му е написал писмо с молба да му разреши да ги използва. Хайнлайн му отговорил и дал разрешението си.



#25973 KISS в София

Posted by Lazy on 17 March 2008 - 09:37 AM in Концерти и фестивали в България

Жесток сет-лист. Здраво класики, почти никакъв пълнеж. Много добре, да идва по-бързо 16-ти май! :rolleyes:



#20407 Екипът на "Metal Katehizis"

Posted by Lazy on 04 December 2007 - 17:46 PM in WeRock.bg

Много як екип. Успех :worship:



#15355 Кои са най-надценяваните чужди групи в България?

Posted by Lazy on 23 October 2007 - 19:35 PM in Общ музикален форум

View Postgeorid, on Oct 2 2007, 15:09, said:

Да, така е. Логично е. Затова, нека да вземем страна, различна от САЩ. Например, например...
А! Да вземем, например, родната Великобритания.

Предполагам, че Великобритания ти е хрумнала съвсем случайно. Просто си искал да избереш произволна държава и ти е дошла наум Великобритания.
Лошо няма. :no:
Но светът - това не са само САЩ и Великобритания. Защо не опиташ с например, например...
А! Например с Япония?