Jump to content

edward's Content

There have been 16 items by edward (Search limited from 06-June 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#36364 Америка с/у Европа

Posted by edward on 04 October 2008 - 18:04 PM in Общ музикален форум

На мен ще ми куцат първите пет на Металика, още няколко на Мегадет и на Слеър + кралете, ама както казах, тях за хамериканци не ги броим в наше село :)
За друго по-яко не се сещам в момента, освен може би Death и Morbid Angel, макар че ако слушам такива групи по-често от веднъж седмично, ще взема да мутирам в някой образ от обложка на Cannibal Corpse...



#36362 Америка с/у Европа

Posted by edward on 04 October 2008 - 17:46 PM in Общ музикален форум

Представете си, че отивате на самотен остров, където ще можете да вземете дискове на банди, но или само от Европа, или само от Америка. Музиката на кой континент ще изберете? Предполагам, че повечето от хората тук ще изберат Европа, но ще ми е интересно дали и колко ще са хората с "американски предпочитания".
Аз лично избирам Европа заради английския и немския хеви метъл и заради група Епизод :)
В Америка се сещам само за три ултра яки банди + едни силно поевропейчени крале на метъла


P.S. Ако е имало такава тема, моля модераторите да изтрият тази



#36351 Продажби на албуми

Posted by edward on 04 October 2008 - 15:37 PM in Общ музикален форум

Я ги оставете тия Щати, както казва Hard rock fan. Те там малко разбират от музика, пък и малко качествена музика правят. Много ме е яд, че когато се говори за продажби на албуми, главно Щатите се споменават. Я да кажат нещо за България, например ;) Особено преди 10-20 години ;)



#36272 Войната на метъла срещу чалгата

Posted by edward on 02 October 2008 - 10:46 AM in Общ музикален форум

Тука като си говорите за Анелия и Камелия (не ги познавам добре, ама не съжалявам), не мога да не се включа и аз. Познавам едно девойче, съвсем интелигентно на вид, дето обаче сподели наскоро, че си е записало НА ЕДИН И СЪЩИ ДИСК песни на Manowar и на Азис. :yes:
Много искам да видя мутрата на Ди Майо, ако разбере за това :lol:



#36252 Metallica - Death Magnetic

Posted by edward on 02 October 2008 - 07:59 AM in Общ музикален форум

Eй, мама му стара, много хора тука се обиждат, като някой им каже нещо накриво за лайната на Металика след 1996 г. Нямали сме право да говорим лоши работи и т.н.
А пък аз се обиждам, ама жестоко се обиждам, когато някой ми говори за Металика след 1996 г. :lol: Това е зверска обида за една велика група. Металика умря в онуй смутно време и тия новите нищо общо нямат с нея. Тъй че сега ще взема да се направя на много сърдит и да поискам всички тия, дето ми говорят едновременно за Кил'ем'ол и за Лоуд, да си направят харакири, иначе аз няма да чета тоя форум :lol: :P :yes:
Това горното, естествено, в кръга на шегата, ама айде моля ви стига сте приемали навътре всяко негативно изказване за Металика. Всеки си има право на мнение, в крайна сметка. А Металика сами си вдигнаха летвата твърде високо с първите албуми ....



#36210 Продажби на албуми

Posted by edward on 01 October 2008 - 17:28 PM in Общ музикален форум

A говорейки за разликите в мащабите, дали въобще има някоя германска метъл банда (Рамщайн не ги броя, Скорпиънс също защото са хард рок), която да се продава в Америка и да е съизмерима с подобна американска група (от същия стил)?



#36202 Продажби на албуми

Posted by edward on 01 October 2008 - 14:35 PM in Общ музикален форум

Разбира се, става дума, че фенове е имало, не е като да са били неизвестна банда Содом. А се предполага, че швабите не са си разменяли касетки както ние едно време, а чинно са се редяли на опашка в магазина :harhar:



#36198 Продажби на албуми

Posted by edward on 01 October 2008 - 14:26 PM in Общ музикален форум

A 20 000 копия от Persecution Mania.... Странно ми звучи, сигурно само в България хората, които са имали албума (макар и няколко години по-късно) са били повече...



#36190 Продажби на албуми

Posted by edward on 01 October 2008 - 13:24 PM in Общ музикален форум

To e ясно, че Слеър имат много повече продажби, но е интересно все пак... За Щатите го знам сайта, но ме интересува за Европа и по-специално за Германия. Там намерих случайно преди време един сайт, но само за златни албуми, та според него май Keeper ... II на Helloween е единственият златен метъл албум на немска банда.



#36173 Продажби на албуми

Posted by edward on 01 October 2008 - 09:03 AM in Общ музикален форум

Имам си една чуденка - дали има някъде в нета местенце, където да можеш да получиш инфо за продажбите на албуми на най-различни банди? По-конкретно ми се ще да разбера дали Sodom или Kreator са продали повече албуми, а също така и да сравня техните цифри с тези на Slayer (макар че последните имат предимството на огромния американски пазар).



#35519 Метъл кръчмета в София

Posted by edward on 18 September 2008 - 13:20 PM in Общ музикален форум

A "Клуба на разбитите сърца" в Студ. град дали още работи?



#35367 Metallica - Death Magnetic

Posted by edward on 15 September 2008 - 21:18 PM in Общ музикален форум

Виждал ли си Ози с подобен плик? :)
А помниш ли снимките от 1996 г. около излизането на Load? С гелосаните мутри, тузарските ризки и пурите? Едно е да вадиш слаби албуми, простимо е, но когато смениш тотално имиджа и го удариш на гъзария, тогава е гадно...



#35362 Metallica - Death Magnetic

Posted by edward on 15 September 2008 - 20:29 PM in Общ музикален форум

На трета страница Сатир е сложил снимка на Хетфийлд с плик "Джорджо Армани" в ръка. Мисля, че това говори достатъчно по темата, повече от всякакви "шитове" и т.н. Новият албум, за щастие, е слушаем, но май по-добре щеше да бъде още в средата на 90-те години да бяха сменили името на състава....



#35255 Метъл кръчмета в София

Posted by edward on 14 September 2008 - 19:35 PM in Общ музикален форум

View PostYanni, on Sep 14 2008, 20:31, said:

Тука до нас на "Мадрид" има един подземен рок/метъл бар. Не му знам името. Не е кой знае какво. Няма кухня - само пукница. :D
:D
Къде точно на Мадрид? :)



#35246 Метъл кръчмета в София

Posted by edward on 14 September 2008 - 16:30 PM in Общ музикален форум

Мерси, мерси, не съм очаквал толкова много предложения. Ще гледам още в събота да пробвам нещо и ще докладвам. :D



#35232 Метъл кръчмета в София

Posted by edward on 14 September 2008 - 07:33 AM in Общ музикален форум

Ще ме извинявате, ако ви се стори тъпа темата, обаче аз от доста време се бях отплеснал от активния нощен живот и свързаната с него консумация на бира в добра среда, та малко съм излязъл от час.
Та търся си някое свестно местенце (в София), където да мога вечер да изпия една-две (до 10-20 понякога) бири на фона на праведна музика. Вчера за пръв път ходих до Фенс, обаче не влязох, защото се оказа, че преди 22:30 не пускат, пък и входа от 5 лв не ми е по джоба. В смисъл, че 5 лв за група бих дал, но ако съм решил да остана цяла вечер, а не само един час, примерно.
Дайте някакви съвети, пробвах с търсачка, но не намерих нищо във форума.
Едно време, когато водех праведен начин на живот, идеалното местенце беше Хелоуин (непретенциозна обстановка, евтина бира и яка музика) - онзи стария, отстрани на зала Христо Ботев. Ако някой ме светне за подобно заведение, съм готов да го черпя някой път.